USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Kapitan Hikaru Sulu
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Jean Luc
Użytkownik
#31 - Wysłana: 19 Lip 2005 17:52:07
Odpowiedz 
i daje głowe ze gdyby zamiast Serialu Enterprise umieszczonego w przeszłości wpakowano go w tzw Lost Era zrobiło by nam to duzo niedobrego w kanonach trekowych wiec niech oni narazie sie zreflektują co do dalszych Treków bo jesli ma to wyglądać tak jak z Entkiem to tylko pozostaje nam prosic terrorystów o wysadzenie wytwórni

Poczytaj sobie amerykańskie forumy, np TrekBBS. Wśród fanów zapanowała praktycznie zgoda że reebot jest konieczny, dyskutują tylko do jakiego stopnia. Np. czy wywalić wszysko poza TOS, czy moze wogóle zostawić tylko nazwę Star Trek.
Picard
Użytkownik
#32 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:07:31
Odpowiedz 
reebot jest konieczny
wywalić wszysko poza TOS,

Chyba ich poskrecalo , takie bzdury wypisywac ! Za przeproszeniem ale wywalenie wszystkich historii z XXIV wieku jest poronionym pomyslem. Tak zwanemu powrotowi do korzeni stanowcze nie ! PS. Przepraszam za brak polskich liter ale cos mi sie w z polska czcionka w internecie stalo...
Jean Luc
Użytkownik
#33 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:22:26
Odpowiedz 
Tak zwanemu powrotowi do korzeni stanowcze nie !

Niestety, jesli będą kierować się opiną fanów to tylko tych amerykańskich. A tam pogląd taki jak ty (i ja) ma może 10%.
Drugie 10% chce zmienić nie tylko kanon ale i przesłanie np. żeby Federacja była bardziej "realistyczna" czyli po ludzku wredna i chciwa.
Cała reszta dyskutuje ile z kanonu można zostawić. A że w Stanach wciąz silni są orginalni fanowie TOS ("jedyny prawdziwy Star Trek, reszta to zwykłe podróbki") to kanon odnoszący sie do "Modern Trek" często nazywany jest martwym drewnem. Krótko mówiąc, jest niewesoło.
Barusz
Użytkownik
#34 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:25:31
Odpowiedz 
A tam pogląd taki jak ty (i ja) ma może 10%.

I ja.

przesłanie np. żeby Federacja była bardziej "realistyczna" czyli po ludzku wredna i chciwa.

Tego też bardzo chcę, prawdę mówiąc. Żeby taka zaczeła się robić po Nemesis. A pierwsze symbtomy widzieliśmy już w "Endgame".
Picard
Użytkownik
#35 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:44:59 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
("jedyny prawdziwy Star Trek, reszta to zwykłe podróbki"

Czego oni oczekują , że cofną czas i reanimacja serialu , który w latach sześćdziesiątych robił kariere sprzeda się teraz tak dobrze jak wtedy ? TOS nie da się wskrzesić ! Czemu ? Bo to co bawiło czterdzieści lat temu dziś wydaje się archaiczne i śmieszne. Wyobrażacie sobie na przykład dziś załoge paradującą po pokładzie w tych lampiastych strojach , które drą się przy byle okazji odsłaniając męskie torsy ? - toż to jest prześmieszny pomysł ! Albo załogandki przechadzające się w miniówkach i kozaczkach ? O imagu obcych już nie wspomne ... Jak oni chcieli by pogodzić TOS sprzed czterech dekad z nowoczesną wizją serialu TV ?

Tego też bardzo chcę, prawdę mówiąc.

A ja nie ! Jest dość wredoty we wszechświecie - nawet tym trekowym - niech Fedracja pozostanie taka jaką jest...
Barusz
Użytkownik
#36 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:46:39
Odpowiedz 
A dlaczego jedna ze stron ma być idealna? Przecież to dziwne.
Picard
Użytkownik
#37 - Wysłana: 19 Lip 2005 19:50:24
Odpowiedz 
stron ma być idealna?

Moze nie idealna ale na pewno lepsza niż np. Romulanie , czy Borg. Taka jest przecież idea Treka : zjednoczona ludzkość współpracuje ze sobą w imie pokoju...
Delta
Użytkownik
#38 - Wysłana: 19 Lip 2005 22:46:45
Odpowiedz 
Albo załogandki przechadzające się w miniówkach i kozaczkach ?
To akurat nie było takie złe, Picard
Ale co do pozostałej części Twojej wypowiedzi to podpisuję się pod nią obiema rękami. A sam pomysł odrzucenia części seriali jest bezsensu przede wszystkim z jednej przyczyny: to co by powstało na jego miejsce to już nie byłby Star Trek. Star Trek jako cała saga zapisał się w historii telewizji dzięki swojej oryginalności, nie można wywalić połowy sagi i zacząć od nowa bo tak jest wygodniej (tzn. wytwórnia przyciągnie widzów na popularny tytuł i dzięki temu zarobi, a idąc na łatwiznę da im coś całkiem nowego i luźno związanego z Trekiem i w ten sposób pozbędzie się kłopotliwych ograniczeń trekowego universum).
Znacznie korzystniejsze jest dalsze rozwijanie sagi na bazie poprzednich seriali. W końcu do ST przyciągnąć może też to, że jest najdłużej istniejącą i najbardziej rozbudowaną sagą w historii. Warunek jest tylko jeden: odpowiedni scenarzyści i producenci.
cezary
Użytkownik
#39 - Wysłana: 19 Lip 2005 23:19:02
Odpowiedz 
Tego też bardzo chcę, prawdę mówiąc.
A ja absolutnie tego nie chce! Federacja stawala sie bardziej i bardziej ludzka w czasie wojny z Dominium... Czas wykorzystac chwile spokoju i pokazac, ze "prawdziwie federacyjne" zasady przetrwaly pomimo wydarzen z wojny...
Barusz
Użytkownik
#40 - Wysłana: 19 Lip 2005 23:24:06
Odpowiedz 
A dlaczego? Mnie ideały na ekranie nudzą i nie tylko mnie - przynajmniej tak do tej pory myślałem. Właśnie teraz czas najwyższy pokazać, że natury ludzkiej nie da się zmienić...
crash
Anonimowy
#41 - Wysłana: 20 Lip 2005 00:09:48
Odpowiedz 
Niech wprowadza sex krew i przemoc, bedzie jak w polskim filmie . Co wy **** wiecie o zabijaniu
Delta
Użytkownik
#42 - Wysłana: 20 Lip 2005 00:11:19
Odpowiedz 
A dlaczego? Mnie ideały na ekranie nudzą i nie tylko mnie - przynajmniej tak do tej pory myślałem.

Ale chodzi mi o to, że od samego początku ST opierał się na tym i czy kogoś nudzą czy nie, są one integralną i ważną częścią tej sagi. W końcu coś ludzi do tej serii przyciągnęło, a ponieważ nie były to raczej efekty specjalne to co pozostaje? Tylko i wyłącznie pomysł i fabuła, w większości właśnie opierającą się na pewnych ideałach, pokazywaniu rozterek związanych z np. moralnymi kwestiami podejmowanych decyzji. Bez tego po prostu to nie byłby Trek, bardziej zbliżałby się do przeciętnych produkcji sensacyjnych tyle że z akcją umiejscowioną w kosmosie (przy okazji: przecież właśnie m.in. to było powodem krytycznych opinii na temat Enterprise i wiadomo jak się skończyło). Zresztą może to tylko moje odczucie, ale czy nie wydaje Wam się, że właśnie najlepsze odcinki ST traktowały właśnie o ideałach i konflikcie osobowości ludzkich z tym związanych. Tego typu tematy są też cechą wielu wybitnych dzieł literackich i to o czym wspomniałeś Barusz na samym początku na temat literatury, że broni się sama, może właśnie dlatego sama się broni, bo mówi o uniwersalnych wartościach, które zawsze są aktualne?

że natury ludzkiej nie da się zmienić...

Pewną jej część pewnie da się zmienić, w końcu jesteśmy i zachowujemy się inaczej niż ludzie przed kilkudziesięcioma laty (nie wspominając już tych sprzed setek czy tysięcy lat).
Barusz
Użytkownik
#43 - Wysłana: 20 Lip 2005 00:22:05
Odpowiedz 
1) Ludzi przyciągała fabuła - i tak powinno zostać. I fakt, że mogli popatrzeć na doskonałą ludzkość - i to się właśnie zmieniło. Dziś publika nie idzie już na czarno-białe schematy. Patrz sukcesy najnowszych seriali zza wielkiej wody. Wartości są uniwersalne - wszyscy je odnajdują i wszyscy czasem gubią. I nie mów mi, że ludzkość w ENT nie była przesłodzona. BTW: Gdzie pisałem, na temat literatury, że broni się sama
2) A w jaki sposób ludzkie motywacje i postępki (nie mówimy przecież o modzie itd.) zmieniły się w ciągu ostatnich dekat czy wieków.
Delta
Użytkownik
#44 - Wysłana: 20 Lip 2005 01:06:35
Odpowiedz 
BTW: Gdzie pisałem, na temat literatury, że broni się sama
Pisałeś w pierwszym poście w wątku: wiek a jakość seriali, gdy pisałem o tym po prostu się pomyliłem i wydawało mi się że napisałeś to w tym.

Dziś publika nie idzie już na czarno-białe schematy. Patrz sukcesy najnowszych seriali zza wielkiej wody.

No właśnie publika -masowy odbiorca. Jeśli ST będzie kopią innych produkcji to straci swą oryginalność a tym samym jeden z atutów, właśnie to, że wyróżnia się spośród innych seriali. A jeśli będzie jak inne to czy warto będzie go oglądać, skoro to samo można będzie oglądnąć w innych. Ile to razy narzekano na odgrzewane pomysły? Nie chodzi o to żeby się nie zmieniał, tylko o to by na siłę nie upodabniał się do innych, żeby miał własny charakter. I on wcale nie jest taki czarno-biały, są w nim też odcienie szarości Popatrz choćby tylko na postacie. Pokaż mi jedną postać z któregoś z seriali lub filmów (pierwszo lub drugoplanową) o której możesz powiedzieć że jest krystalicznie zła lub krystalicznie dobra. Ja takiej w Treku nie znalazłem.

Ludzkie motywacje i postępki zmieniły się, chociaż niestety nie wszystkie i nie wszystkie w dużym stopniu ale jednak jakaś zmiana nastąpiła.
A choćby to że nikt już w Europie nie organizuje wypraw krzyżowych, że nie ma świętej inkwizycji, że zniesiono niewolnictwo i jest ono podobnie jak piractwo (morskie nie komputerowe) czy łamanie konwencji genewskiej powszechnie potępiane. A to, że prawodastwo uwzględnia równość wszystkich obywateli i prawo do wolności wypowiedzi czy świadczeń socjalnych (co prawda nie zawsze i wszędzie jest to respektowane, ale przecież istnieje i teoretycznie powinno być przestrzegane). W porównaniu z tym co było jeszcze kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu to zawsze jakiś krok naprzód,
Barusz
Użytkownik
#45 - Wysłana: 20 Lip 2005 02:11:52
Odpowiedz 
1) Co do targetu - to w końcu postulaty fanów - by trochę 'odkłamać' cukierkowość Federacji (przypomonam, że od tego tu wyszliśmy) są słuszne czy nie? Bo mam wrażenie, że Twój post jest w tym względzie trochę sprzeczny. Oczywiście, że najciekawsze w Treku były zawsze 'gorsze' postacie - teraz Wy protestujecie przeciwko planom rozszerzenia tego na Federację, a ja tego nie rozumiem. I dla mnie to, że dziś publika nie idzie już na czarno-białe schematy świadczy o niej nader dobrze - a dla Was.
2) Co do zmian ludzkości - pisałem o motywacjach, nie sposobach ich realizacji.
Nash
Użytkownik
#46 - Wysłana: 20 Lip 2005 08:13:45
Odpowiedz 
>>by trochę 'odkłamać' cukierkowość Federacji

A jest wogole co odklamywac? Inssurection, TNG, Voyager i DS9 (m.in. Wounded, odcinki o Maquis, Paradise Lost) juz pokazaly ze Federacja wcale taka cukierkowa nie jest - ma pelno klopotow wywolanych takze przez nature i mentalnosc ludzi ktorzy kieruja sie taka a nie inna watpliwa czasem moralnoscia.
Co do Entka to on wg mnie jest przeslodzony - idealna zaloga w okrutnym kosmosie.
Picard
Użytkownik
#47 - Wysłana: 20 Lip 2005 10:05:44
Odpowiedz 
ludzkiej nie da się zmienić...

A jaka owa natura jest ? Czemu ilekroć słyszy się owo sławetne określenie : ,,ludzka natura" ma się zawsze na myśli to co jest w człowieku najgorsze ? Osobiście mniemam , że w ludziach jest tyle samo dobra co zła , a triumf jednego z tych czynników zależy od wychowania tak jednostki jak całego społeczeństwa. Tak jak ujoł to Sisko w pierwszym epizodzie DS9 , podczas swego pierwszego spotkania z Prorokami : ,,można powiedzieć , że człowiek jest sumą swoich doświadczeń". Nawet literacki i filmowy doktor kanibal , Hannibal Lecter twierdził , iż : ,,nikt nie rodzi się potworem , ale każdy się nim staje po latach systematycznego dręczenia." Więc dlaczego w dobie XXIV wieku , gdy mieszkańcy Federacji wychowywani są w duchu pewnych ideałów mieli by oni ich nie przestrzegać ? Co do doby wojny z Dominium i piętna jakie wywarł on na ludność UFP to nie uważam , iż doświadczenia z tamtego okresu miały by skrzywić szlachetną nature Federantów. Popatrzcie bowiem na przykłady z ziemskiego podwórka. Czy mieszkańcy Wielkiej Brytanii po wygranej Bitwie o Anglie stali się dzikimi okrutnikami , niczym nie różniącymi się od hitlerowców ? Uważam więc , że tak jak rzeczoni Brytyjczycy członkowie Federacji winni pozostać wierni swym ideałom. Dokładnie tak jak pisze to Cezary : "prawdziwie federacyjne" zasady przetrwaly pomimo wydarzen z wojny... Dodam nawet więcej : one wzmocniły się jeszcze bardziej dzięki wydarzenią z tamtego okresu. Wojna z Dominium pokazała bowiem mieszkańcą Federacji , że ich macierz jeśli porzuci wiążace ją zasady może stać się identycznie tym samym co jej wrogowie... Zresztą to co w Treku zawsze bardzo mi odpowiadało to to , iż poszczególne rasy , nacje mają swą własną , bardzo odrębną mentalność. Romulanie więc są przebiegli , Borg fantyczny , zaś Fedreacja szlachetna , po co to zmieniać i czynić wszystkie gatunki bliźniaczo do siebie podobnymi ?
cezary
Użytkownik
#48 - Wysłana: 20 Lip 2005 10:26:08
Odpowiedz 
Oczywiście, że najciekawsze w Treku były zawsze 'gorsze' postacie
Kto tak twierdzil? Dla mnie idealem jest JL Picard, a watpie by byl on zaliczany do "gorszych"?

A co do odlukierkowania Federacji - do agrumentow Delty i Picarda dodam tylko, ze milo jest po calym dniu wsrod Polakow usiasc, obejrzec odcinek z "cukierkowata" Federacja i odetchnac optymistycznie - swiat idzie w dobrym kierunku, mimo iz tego jeszcze nie widac.
Pah Wraith
Użytkownik
#49 - Wysłana: 20 Lip 2005 10:28:25
Odpowiedz 
A na mnie to działa w odwrotnym kierunku,. Jak coś mnie wyrwie z Treka, to patrzę na ten świat i ...
Picard
Użytkownik
#50 - Wysłana: 20 Lip 2005 22:09:43
Odpowiedz 
A o odtwórcy Johna Harimana możecie poczytać sobie tutaj:
http://www.filmweb.pl/Alan,Ruck,filmografia,Person,id=8119
Barusz
Użytkownik
#51 - Wysłana: 23 Lip 2005 14:23:10
Odpowiedz 
Oczywiście, że najciekawsze w Treku były zawsze 'gorsze' postacie
Kto tak twierdzil?

Większość. Od tego Jean Luc zaczoł ten wątek.

Romulanie więc są przebiegli , Borg fantyczny , zaś Fedreacja szlachetna , po co to zmieniać i czynić wszystkie gatunki bliźniaczo do siebie podobnymi ?

Żeby było prawdziwiej (w rzeczywistym wszechświecie nie jest tak, że jedni są przebiegli, drudzy fanatyczni, trzeci wspaniali) i ciekawiej.
Picard
Użytkownik
#52 - Wysłana: 9 Lip 2007 12:17:21
Odpowiedz 
Wdzieczny byl bym gdyby ktos pomogl mi rozszyfrowac z jakiego odcinka pochodzi to zdjecie:
Delta
Użytkownik
#53 - Wysłana: 9 Lip 2007 12:38:40
Odpowiedz 
Picard
Wdzieczny byl bym gdyby ktos pomogl mi rozszyfrowac z jakiego odcinka pochodzi to zdjecie:

Mon Capitan, to VGR: Flashback.
Jurgen
Moderator
#54 - Wysłana: 9 Lip 2007 13:04:22 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
VOY: Flashback? Głowy w każdym razie nie dam.

O, widzę, że w czasie jak nadrabiałem zaległości z innych tematów Delta mnie uprzedził.
Delta
Użytkownik
#55 - Wysłana: 9 Lip 2007 13:12:36
Odpowiedz 
Jurgen
O, widzę, że w czasie jak nadrabiałem zaległości z innych tematów Delta mnie uprzedził

Q__ jest nieobecny to mam okazję.
Domko
Użytkownik
#56 - Wysłana: 9 Lip 2007 13:13:28
Odpowiedz 
To na pewno VOY: "Flashback". Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
Picard
Użytkownik
#57 - Wysłana: 9 Lip 2007 15:26:25
Odpowiedz 
Delta
Delta
Domko

dziekuje wam panowie- nie widzialem tego jeszcze i widac,ze jest powod by sie w tym odcinkiem zaznajomisc- akcja na prawde rozgrywala sie n USS Exelcior czy tez jest to tylko symulacja rozgrywana w holodecku?
Domko
Użytkownik
#58 - Wysłana: 9 Lip 2007 15:33:16
Odpowiedz 
Ani to, ani to. Ale nie będę spoilerował.

Powiem tylko, że jak dla mnie ten odcinek był bardzo słaby mimo, że lubię motywy ze Star Trek 6, a więc i kapitana Sulu i USS Excelsior.
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 12 Gru 2012 09:52:31
Odpowiedz 
Strona autorstwa C. Danhausera (tego od kontynuacji TAS i od slynnej strony o powiesciach ST NF) poswiecona kapitanowi Sulu i jego Excelsiorowi:
http://www.ridgenet.net/~curtdan/Excelsior/SuluMai n.html
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 21 Wrz 2013 04:22:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Scenka z ID:
http://www.youtube.com/watch?v=DL8vwOniFps
Jak widać Sulu w każdej wersji zapowiadał się na świetnego kapitana. Aż szkoda, ze to alternatywna linia czasu.

A wracając do początków... topicu:

Jean Luc:
Poczytaj sobie amerykańskie forumy, np TrekBBS. Wśród fanów zapanowała praktycznie zgoda że reebot jest konieczny, dyskutują tylko do jakiego stopnia. Np. czy wywalić wszysko poza TOS, czy moze wogóle zostawić tylko nazwę Star Trek.

Jean Luc:
Drugie 10% chce zmienić nie tylko kanon ale i przesłanie np. żeby Federacja była bardziej "realistyczna" czyli po ludzku wredna i chciwa.
Cała reszta dyskutuje ile z kanonu można zostawić. A że w Stanach wciąz silni są orginalni fanowie TOS ("jedyny prawdziwy Star Trek, reszta to zwykłe podróbki") to kanon odnoszący sie do "Modern Trek" często nazywany jest martwym drewnem. Krótko mówiąc, jest niewesoło.

I ktoś powie, że Abrams nie dał fanom tego, o co krzyczeli...
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Kapitan Hikaru Sulu

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!