USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Imperium Klingonów vs Imperium Romulan
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Zarrow
Użytkownik
#31 - Wysłana: 2 Sier 2005 16:44:42
Wojna miedzy klingoanmi a romulanami? Trudna sprawa. Z jednej strony mamy najliczniejsza flote znanej galaktyki, szybka, nastawiona na atak, wyposazona w technologie maskowania, dysponujaca najpotezniejsza klasa okretow wojennych(Negh`Var ) oraz z zalogami skladajacymi sie z szalenczo odwaznych wojownikow, ktorzy gotowi sa pasc trupem na drodze do celu. Z drugiej strony-Romulan, ktorzy sczyca sie najwyzej rozwinieta technika i nauka, ktorych okret podstawowy floty jest dwa razy wiekszy od klasy Vor´Cha i ktorzy nie raz, nie dwa pokazali, ze zwodzenie przeciwnika maja we krwi. Mysle, ze ewentualny konflikt bylby rozwiazany z korzyscia dla romulan, zwlaczacza po czasie z nemezis (to, ze Senat padl, to nic, zawsze mozna wybrac nowy :P ). Rebelia niewolnikow? od kiedy nie ma Shinzona nie ma sue co nimi przejmowac. Zbombardowac drani i po sprawie (zreszta cala ta "rebelia" jest dosyc szumnie nazwana. Nie byla w gruncie rzeczy zbyt istotna, w przeciwnym razie senat debatowalby tylko o tym, a nie o jakis innych sprawach, co latwo mozna bylo zobaczyc w sekwencji otwierajacej film). Nadto maja teraz technologie maskowania, ktora pozwala strzelac, nie ujawniajac sie, bron telaronowa... Tak, Klingoni niezle by po pysku dostali.
Slovaak
Użytkownik
#32 - Wysłana: 2 Sier 2005 21:44:40
Senat padl

Wstyd się przyznać ale nie oglądałem jeszcze Nemezis ale skoro senat padł to może przestawią sie na dyktature a wtedy do wojny już jeden krok.

"rebelia" jest dosyc szumnie nazwana

Myśle że rebelia jest jak pole minowe czyli mniej wiecej wcale nie musi jej być wystarczy tylko powiedzieć że jest i już plany są pokrzyżowane.
Pah Wraith
Użytkownik
#33 - Wysłana: 2 Sier 2005 22:39:28
Nie byla w gruncie rzeczy zbyt istotna,

Takie właśnie spojrzenie na sprawę zgubiło Hirena i jego senatorów. Iście nieromulańska krótkowzroczność.

Dyktatury chyba nie będzie, chyba że wezwanie do rozmów do kolejna pułapka
Zarrow
Użytkownik
#34 - Wysłana: 3 Sier 2005 09:21:19
Jak na moj gust to Romulanie nie dadza na dlugo spokoju Federacji. To, co robia to normalne dzialania zabezpieczajace-maja burdel u siebie na podworku to chca sie upewnic, ze sasiad nie skorzysta i nie ukradnie im maybaha... A jak wywala huliganow i awanturnikow za brame, jak juz wybiora nowego dozorce, to dalej-hajda na UFP!
Anonim
Anonimowy
#35 - Wysłana: 10 Paź 2005 18:48:27
Locutus of Borg
Anonimowy
#36 - Wysłana: 10 Paź 2005 21:22:49
Klingoni kiedyś pod wodzą Kora zaatakowali Romulus... Wygrywali z Romulanami.. I tak będzie zawsze. Są za dobrzy dla Romulan, mimo całego szacunku jaki żywię dla twórców Warbirda... Broń telatronowa jest zakazana... Strzelanie przy maskowaniu i Klingoni potrafią zrobić...A po ostatniej wojnie będą dwa razy bardziej wyczuleni na intrygi... A Romulanie stracili dużą przewagę, jaką była Tal'shiar.. Zanim ją odbudują trochę minie. Gdyby wojna wybuchła teraz, to zamiast dwóch nielubiejących się Imperiów mielibysmy już tylko jedno zamieszkałe przez faldoczołych wojowników... I kto wie.. skoro Romulan by nie było, czy następnym celem nie byłaby Federacja?
Jaszczur
Użytkownik
#37 - Wysłana: 10 Paź 2005 22:05:01
Ja tez bym stawiał na Klingońców. Romulanie w starciu z rasa która wyeluowała z istot pokroju tej z ,,Genesis,, (7x19) TNG nie mieliby szans.
Pah Wraith
Użytkownik
#38 - Wysłana: 10 Paź 2005 22:45:29
A Romulanie stracili dużą przewagę, jaką była Tal'shiar

Kiedy to się stało??? Bo wg Titana Tal Shiar żyje, ma się dobrze, Koval został zdegradowany (nożem w plecy) a władzę przejął.. a tego nie zdradzę Co więcej, TS jest jedną z najważniejszych frakcji walczących o władzę na Romulusie.

Rozumiem, że "teraz" to w tym wypadku 2379/80?
Barusz
Użytkownik
#39 - Wysłana: 10 Paź 2005 22:51:48
Raczej skoro TS jest jedną z najważniejszych frakcji walczących o władzę na Romulusie to ciężko oczekiwać, by mogła cokolwiek poradzić w wypadku konfliktu z jakąś obcą potęgą.
Pah Wraith
Użytkownik
#40 - Wysłana: 10 Paź 2005 23:00:43
A czy ja mówię, że mogła by coś sama zrobić? Po prostu zwracam uwagę, że kategoryczne mówienie, że TS leży w gruzach, jest błędem.

Inną rzeczą, że sprawne służby informacyjne ostrzegłyby przed takim atakiem, dając wojsku do myślenia
Barusz
Użytkownik
#41 - Wysłana: 10 Paź 2005 23:11:39
Skoro w odpowiedzi na:

A Romulanie stracili dużą przewagę, jaką była Tal'shiar

piszesz:

Kiedy to się stało???

to pewne podstawowe rzeczy trzeba ci chyba przypomnieć.
Anonim
Anonimowy
#42 - Wysłana: 10 Paź 2005 23:13:01
Q by ich rozpierdzialil wszystich
Pah Wraith
Użytkownik
#43 - Wysłana: 11 Paź 2005 00:09:55
to pewne podstawowe rzeczy trzeba ci chyba przypomnieć.

To przypominaj, bo ja twierdzę, że TS ma się całkiem nieźle i nie ma dowodów na to by było inaczej.
Barusz
Użytkownik
#44 - Wysłana: 11 Paź 2005 00:16:19
Napisałeś: Co więcej, TS jest jedną z najważniejszych frakcji walczących o władzę na Romulusie. Trudno więc przyjąć, by mogła z powodzeniem działać poza granicami Imperium, czy tym bardziej walczyć z jego wrogami - bo najpierw musi poradzić sobie u siebie.
Pah Wraith
Użytkownik
#45 - Wysłana: 11 Paź 2005 00:23:33
Tak jest, jak każda nieistniejąca organizacja... Rozmiar i powaga organizacji takiej jak Tal Shiar wskazuje, że może działać skutecznie na wielu frontach :/
reyden
Użytkownik
#46 - Wysłana: 11 Paź 2005 20:51:58
@Zarrow Z jednej strony mamy najliczniejsza flote znanej galaktyki

Ciekawe , z tego co wiem to a kwadrancie Alfa i Beta Klingonii nie mają wcale najliszczniejszej floty - np. Federacja ma większą ( patrząc na rozmiary terytorium ) .; a najwiekszą flotę to ma chyba Borg i jest dużo wiekszą niż klingonów , Dominium też miało dosyć dużą flotę w Alfie , a to była tylko część ich sił .

szybka

Ciekawe jak , z tego co wiem to najnowszy N'V osiąga raptem WARP 9.6 ( i to tylko przez 12 h, normalnie 9.25 ) ; podczas Federacja ma okrety zdolne leciec > WARP 9.6 jak i 9.9/9.99

dysponujaca najpotezniejsza klasa okretow wojennych(Negh`Var )

Sovek jest od niego silniejszy to samo Promek ( Patrząc ogólnie )
Picard
Użytkownik
#47 - Wysłana: 11 Paź 2005 21:34:29 - Edytowany przez: Picard
Sovek jest od niego silniejszy to samo Promek ( Patrząc ogólnie )

Skąd to wiesz widziałeś pojedynek tych dwóch okrętów ? Jeśli tak to powiedź gdzie ja też chętnie obejrzę !
reyden
Użytkownik
#48 - Wysłana: 11 Paź 2005 23:07:46
Sovek walczył z Sejmitarem , a Promek z 3 D'D walczył , jednego załatwił w 2-3 sekundy .

A co do danych ogólnych to www.ditl.org - Sovek jest lepszy pod względem osłon i torped, ma też wiekszą zwrotność ; fazery mozę nie mają takiej mocy jak disruptory N'V ale łatwiej nimi kierować ; poczas gdy strzelić z disruptorów pulsowych N'V trzeba manewrowac całym okretem - a z DS9 widac że wcale zwrotnością nie grzeszy , same disruptory sa też praktycznie niekierowalne .
Barusz
Użytkownik
#49 - Wysłana: 20 Paź 2005 11:15:41
Rozmiar i powaga organizacji takiej jak Tal Shiar wskazuje, że może działać skutecznie na wielu frontach :/

Chyba jeżeli ktoś walczy (czyli nie może wygrać) o władzę we własnym kraju, to trudno by mógł coś zdziałać poza jego granicami...
Pah Wraith
Użytkownik
#50 - Wysłana: 20 Paź 2005 19:50:47
Chyba jeżeli ktoś walczy (czyli nie może wygrać) o władzę we własnym kraju, to trudno by mógł coś zdziałać poza jego granicami...

Ale argumentacja... Czego ma to dowodzić? O co ci chodzi?
Barusz
Użytkownik
#51 - Wysłana: 21 Paź 2005 00:50:32
Że skoro TS jedną z najważniejszych frakcji walczących o władzę na Romulusie , to znaczy, że nie umnie sobie nawet na nim poradzić. Na pewno więc nie może działać przeciwko siłą z zewnątrz. Cz to skomplikowane?
Pah Wraith
Użytkownik
#52 - Wysłana: 21 Paź 2005 09:45:26
Że skoro TS jedną z najważniejszych frakcji walczących o władzę na Romulusie , to znaczy, że nie umnie sobie nawet na nim poradzić. Na pewno więc nie może działać przeciwko siłą z zewnątrz.

Widzisz, problem w tym, że w Titanie opisano raczej walkę zakulisową, polityczno-wywiadowczą, która jest absorbująca tylko do pewnego stopnia, co więcej, TS nie chce na pewno być na świeczniku i rządzić z tronu pretora, lecz raczej na zasadzie systemu "doradców"-szantażystów (m.in. w stosunku do Tal Aury), ja oceniam ich wysiłki wcale nieźle. Ale oczywiście to ja czytam tę książkę, a nie ty, więc wiesz lepiej...
Barusz
Użytkownik
#53 - Wysłana: 21 Paź 2005 10:54:25
Wiem, że skoro TS nie może wygrać u siebie, to trudno, by mogła cokolwiek poradzić z Klingonami, Kardasianami itd.

Ale oczywiście to ja czytam tę książkę, a nie ty,

Można wiedzieć jak do tego doszedłeś?
Picard
Użytkownik
#54 - Wysłana: 21 Paź 2005 11:40:47
Wiem, że skoro TS nie może wygrać u siebie, to trudno, by mogła cokolwiek poradzić z Klingonami, Kardasianami itd.

Ależ wywiad jest przecież przedewszytkim od dostarczania informacji , prawda ? Tal'Shiar nie musiało by samo walcztć , wystarczyło by by jego agenci szpiegowali , dostarczali dane flocie Imperium , oraz sabotowali wysiłki Klingonów.

Można wiedzieć jak do tego doszedłeś?

Kolejna niepotrzebna uszczypliwość... Na prawdę myślicie , że to forum by sie bez nich nie obeszło ?
Barusz
Użytkownik
#55 - Wysłana: 21 Paź 2005 12:04:50
Ależ wywiad jest przecież przedewszytkim od dostarczania informacji , prawda ? Tal'Shiar nie musiało by samo walcztć , wystarczyło by by jego agenci szpiegowali , dostarczali dane flocie Imperium , oraz sabotowali wysiłki Klingonów.

I komu mieliby dostarczać informacje? Tym z którymi walczą o władzę?

Kolejna niepotrzebna uszczypliwość... Na prawdę myślicie , że to forum by sie bez nich nie obeszło ?

Jaka uszczypliwość? Pah Wraith twierdzi, że nie czytałem "Titana" a ja pytam, jak do tego doszedł.
Picard
Użytkownik
#56 - Wysłana: 21 Paź 2005 12:15:25
komu mieliby dostarczać informacje? Tym z którymi walczą o władzę?

NA czas owej wojny wewnętrzne spory mogły by zostać zamrożone. Tak jak w przypadku frakcji Bajoran walczących o władze nad swoją planetą , które w czasach okupacji kardasjan połączyły siły by pokonać wspólnego wroga.

Jaka uszczypliwość?

Sarkazm i ironia odnośnie oponenta. Na to wskazuje twoje kpiące z lekka stwierdzenie : Można wiedzieć jak do tego doszedłeś?
Barusz
Użytkownik
#57 - Wysłana: 21 Paź 2005 12:19:54
NA czas owej wojny wewnętrzne spory mogły by zostać zamrożone.

Nie mogą, zważywszy, że Pah Wraith napisał: Co więcej, TS jest jedną z najważniejszych frakcji walczących o władzę na Romulusie. A przecież on niewątpliwie czytał "Titana"...

Na to wskazuje twoje kpiące z lekka stwierdzenie : Można wiedzieć jak do tego doszedłeś?

A jak inaczej można spytać jak do tego doszedł.
Picard
Użytkownik
#58 - Wysłana: 21 Paź 2005 12:34:00
Nie mogą, zważywszy, że Pah Wraith napisał

Ja tej książki nie miałem w ręku , ale powiemwam jedno : jeśli Bajoranie byli skłonni sięze sobą porozumieć w obliczu kardasjańskiej groźby, to zapewne przebiegli Romulanie też dokonali by tej sztuki w przypadku wojny z Klingonami.

A jak inaczej można spytać jak do tego doszedł

Oj , po prostu nie potrzebnie się ,,dziobiece"... Co wy kaczory co o fotel prezydenta walczą ?
Barusz
Użytkownik
#59 - Wysłana: 21 Paź 2005 12:36:13
Ja tej książki nie miałem w ręku , ale powiemwam jedno

Widzę, że złośliwie zapszeczasz słową Pah Wraitha...
Picard
Użytkownik
#60 - Wysłana: 21 Paź 2005 12:55:21
Widzę, że złośliwie zapszeczasz słową Pah Wraitha...

Niczmyu nie zaprzeczam i na pewno nie uciekam się tu do złośliwości. Po prostu uważam , że Romulanie są na tyle inteligentni by móc zaprzestać walk o władze nad Imperium gdy za chwile może ono przestać wogóle istnieć. To nie Kazoni , którzy nigdy porozumieć sięsami ze sobą nie mogą.
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Imperium Klingonów vs Imperium Romulan

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!