USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Awanse i degradacje
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 14 Lip 2005 01:13:56
...które widzieliśmy w ST. Awansowali m.in. Janeway, Riker, Tuvok, O'Bien (choć tu nie jestem pewien - co prawda u Picarda był prostym przesyłowym a u Sisko szefem maszynowni, ale Stacja Dziewiąta była wtedy dość podrzędna), zdegradowano Parisa, Wesleya Crushera... Słusznie czy nie?
Nash
Użytkownik
#2 - Wysłana: 14 Lip 2005 10:46:05
Ech, najwiekszy koszmar dla mnie to Admiral Janeway;)
Zasluzone awanse na pewno Rikera, Worfa (bo chyba tez awansowal z lieutenant na lieutenant-commander) i Sisko. Reszta z wymienionych przez Ciebie jakos nie wzbudza we mnie emocji.
Nika
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Lip 2005 10:48:56
zdegradowano Parisa, Wesleya Crushera
Może mię pamięć zawodzi, ale Wes nie został zdegradowany, tylko musiał powtarzać rok, a Parisa z po prostu Akademii wywalili.
Iluk
Użytkownik
#4 - Wysłana: 15 Lip 2005 11:33:19
W przypadku Crushera użyłem szerokiego znaczenia tego słowa (fakt, że używam szerokich znaczeń zaznaczyłem już w pierwszym poście pisząc o O'Brienie), co do Parisa to miałem na myśli incydent na planecie oceanów.
sancho666
Anonimowy
#5 - Wysłana: 15 Lip 2005 11:34:23
To nie był Paris - tylko ten sam aktor Robert Duncan McNeill, a kadet zwał się Nicholas Locarno. Parisa wywalili z floty bodajże za pomoc Maquis.

A swoją drogą nie zastanawiało Was, co czekało załogę Voyagera wywodzącą się pośród Maquis? Ułaskawienie z możliwością powrotu do floty, ułaskawienie bez tej opcji, pudło, roboty publiczne, przymusowe wakacje na Bajor, obowiązek wysłuchania przemówień Zephrama Cochrane'a w 100 kopiach w pokoju bez klamek?
Iluk
Użytkownik
#6 - Wysłana: 15 Lip 2005 11:42:05
To była inna postać, ale swoją drogą Parisa też wyrzucili z Akademii (choć do końca nie wiemy za co). A Maquies'owcą puszczali fabularyzowany dokument o początkach podboju kosmosu przez Ziemian i Wulkankę.
Nika
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Lip 2005 11:44:39
Ułaskawienie z możliwością powrotu do floty
Może też mnie pamięć zawodzi, ale chyba taka opcja była nawet wspomniana w Voy’u.
obowiązek wysłuchania przemówień Zephrama Cochrane'a w 100 kopiach w pokoju bez klamek?
Tego nikt by nie zniósł… Swoją drogą mogliby to pokazywać złapanym terrorystom przed przesłuchaniem. Po czymś takim widzieliby tyle świateł, ile przesłuchujący sobie zażyczy
Jean Luc Picard
Użytkownik
#8 - Wysłana: 15 Lip 2005 12:14:29
To nie był Paris - tylko ten sam aktor Robert Duncan McNeill, a kadet zwał się Nicholas Locarno. Parisa wywalili z floty bodajże za pomoc Maquis.

Widać nie ja jeden miałem problam z klonami.
Admirał Hayes
Anonimowy
#9 - Wysłana: 15 Lip 2005 12:55:34
Jean Lucu Picardzie, niniejszym degraduję Cię do stopnia chorążego za zaniedbywanie obowiązków wobec Federacji i nic nie wnoszące przesiadywanie na Forum.
Slovaak
Użytkownik
#10 - Wysłana: 15 Lip 2005 13:00:19
Jeszcze go trzeba ukarac za podróż w czasie i ucieczke z XXIV wieku.
Nash
Użytkownik
#11 - Wysłana: 15 Lip 2005 13:07:23
No we Francji to by go na szafot wzieli za angielski akcent i herbatke o 17;P
Domko
Użytkownik
#12 - Wysłana: 15 Lip 2005 16:06:08
Admirale Hayes - przeżył Pan spotkanie z Borg? Fascynujące...
Barusz
Użytkownik
#13 - Wysłana: 15 Lip 2005 16:09:29
Kolejna wpadka Królowej?
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Sier 2005 22:48:17
Służba we Flocie to także odznaczenia:

http://www.ds10.org/ussfirestorm/Award/
Slovaak
Użytkownik
#15 - Wysłana: 26 Sier 2005 00:11:08
super.
Dreamweb
Użytkownik
#16 - Wysłana: 9 Wrz 2005 10:03:59
przeżył Pan spotkanie z Borg? Fascynujące.

Przeżył, przecież występował w odcinkach Voyagera dziejących się po First Contact.
Takie pytanko - dlaczego Chakotay nie ma 3 "kropek" jak na komandora przystało tylko jedną poprzeczną belkę? Podejrzewam że ma to jakiś związek z tym, iż oficjalnie nie jest oficerem Gwiezdnej Floty, wszak odszedł do Maquis. Ale z drugiej strony po trafieniu okrętu do Delty nie opierał się przed założeniem munduru, tylko ta belka...
Dreamweb
Użytkownik
#17 - Wysłana: 9 Wrz 2005 10:12:34
Tutaj to trochę widać:

Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Wrz 2005 11:00:07
Właśnie te belkowania są specjalnie stworzonym systemem rang dla wszystkich Maquis. A ujednolicenie mundurów służy przecież celom formalnym.
Dreamweb
Użytkownik
#19 - Wysłana: 9 Wrz 2005 13:36:10 - Edytowany przez: Dreamweb
Fakt, B'Elanna i inni Maquis też to mieli. Ja rozumuję tak - te mundury to dla jasności np. dla innych spotkanych gatunków - pokazują że jesteśmy jedną załogą itd., natomiast między sobą dla odróżnienia Maquis od prawych obywateli Federacji używają znaczków na kołnierzach, na co kosmici nie zwrócą uwagi, a jak zwrócą to i tak nie będą wiedzieli co te symbole oznaczają (mogą się domyślić tylko że jakąś rangę).
Jaszczur
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Wrz 2005 14:49:13
Parisa z po prostu Akademii wywalili.

Ale dlaczego , niech mi ktos powie w odcinku ,,The First Duty,, iedy pojawia sie po raz pierwszy Paris, nie nazywa sie Paris tylko Locarno? To niestety kolejny arcyburak ST ;-/
Delta
Użytkownik
#21 - Wysłana: 9 Wrz 2005 15:20:46
Parisa z po prostu Akademii wywalili.

Ale dlaczego , niech mi ktos powie w odcinku ,,The First Duty,, iedy pojawia sie po raz pierwszy Paris, nie nazywa sie Paris tylko Locarno? To niestety kolejny arcyburak ST ;-/

Paris ukończył Akademię Floty i nawet służył na jakimś okręcie (zdaje się że na U.S.S. "Exeter"). Nie jest powiedziane czy wypadek, który spowodował miał miejsce podczas słuzby na "Exeter" czy później. Ale z Akademii go nie wywalili.

Paris i Locarno to dwie rózne osoby (grane przez tego samego aktora, tylko dlatego że producenci serialu chcieli wprowadzić właśnie taką postać jak Locarno, ale żaden inny aktor do tego im nie pasował więc zdecydowali się ponownie zatrudnić McNeill'a).
Barusz
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Wrz 2005 16:27:32
Tym nie mniej IMO sporym burakiem jest, że w tym układzie Paris nazywał się Paris a nie Locarno. Mogli mieć super nawiązanie do TNG, ale nie chcieli.
Pah Wraith
Użytkownik
#23 - Wysłana: 9 Wrz 2005 17:33:03
Cóż, Lokarno wstąpił do Akademii w 2364, po czterech latach ją ukończył, potem zostało by mu 3 lata na błąkanie się z Maquis i odejście od nich, a co więcej zostanie tak świetnym pilotem.

Co więcej, Paris jednak się przyznał do błędu (a nie do celowego działania). Podczas gdy Lokarno wypierał się wżywe oczy, zrzucając winę na trupa...

Jakoś Paris jest lepszym materiałem na jedną z głównych poztaci w ST.
Barusz
Użytkownik
#24 - Wysłana: 9 Wrz 2005 19:22:22
Swietnym pilotem to był już w FD. A pod koniec odcinka wzioł na siebie całą winę.
Pah Wraith
Użytkownik
#25 - Wysłana: 9 Wrz 2005 20:23:54
Swietnym pilotem to był już w FD.

Gdzie to widziałeś?

A pod koniec odcinka wzioł na siebie całą winę.

Jak już nie miał wyjścia.
Barusz
Użytkownik
#26 - Wysłana: 9 Wrz 2005 20:30:29
1) Sam fakt, że prawie udało im się wykonać ten manewr o tym świadczy.
2) Miał. Mógł powiedzieć, że to ich wspólny pomysł, a całą winę wzioł na siebie.
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 9 Wrz 2005 20:39:51
1) Nie udało im się.
2) Bo jednak był kadetem Akademii. Naiwnością byłoby myśleć, że tak na serio miał taką możliwość. Polecam lekturę jednego z moich ulubionych opowiadań A.C. Doyle'a, pt. "Trzej studenci". Analogiczna sytuacja.
Barusz
Użytkownik
#28 - Wysłana: 9 Wrz 2005 20:41:32
1) Ale prawie.
2) Nie, ponieważ Wess pod koniec mówi coś takiego jak ja w poprzednim poście.
Pah Wraith
Użytkownik
#29 - Wysłana: 9 Wrz 2005 20:47:59
1) To tak jakbyś powiedział, że umiesz latać, potem się rzucił z 10 piętra, a kiedy będą cię zbierać z chodnika, ktoś powiedział:
- Umiał latać.
- Przecież mu się nie udało.
- Ale prawie.

2) A znasz takie abstrakcyjne pojęcie jak Honor?
Barusz
Użytkownik
#30 - Wysłana: 9 Wrz 2005 20:51:15
1) Nie rozumiem poróżnania. Jakie rzucanie się? Przecież z odcinka jasno wynikało, że Locarno jest świetnym pilotem.
2) Znam i trak naprawdę o nim tu rozmawiamy. Ja mówie, że Locarno gop miał (A pod koniec odcinka wzioł na siebie całą winę.), Ty z jakiegoś powodu zaprzeczasz (Jak już nie miał wyjścia.).
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Awanse i degradacje

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!