USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Gdyby tak...
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
TSan
Użytkownik
#1 - Wysłana: 12 Lut 2011 21:02:33
W jednym z odcinkow ENTka Malcolm Reed rozmawaia z Tripem na temat napędu Warp. I zadaje pytanie: A gdyby Cochrane był Europejczykiem? Własnie. Zakładamy, ze Cochrane był Polakiem. Yyy... Może lepiej nie. Ale gdyby zamiast Amerykaninem był np. Francuzem? Ciekawe jakby potoczył się kanon...
Elaan
Użytkownik
#2 - Wysłana: 12 Lut 2011 21:12:42 - Edytowany przez: Elaan
TSan:
Ciekawe jakby potoczył się kanon...

Pewnie Główna Kwatera Gwiezdnej Floty mieściłaby się w Tulonie lub w Breście , a może w Marsylii , bo tam najładniej .

A Kirk nie nazywałby się Kirk tylko np . Jacques - Y . Cousteau . A jego okręt - CALYPSO .
Queerbot
Użytkownik
#3 - Wysłana: 13 Lut 2011 14:10:46 - Edytowany przez: Queerbot
Elaan:
Pewnie Główna Kwatera Gwiezdnej Floty mieściłaby się w Tulonie lub w Breście , a może w Marsylii , bo tam najładniej .

A Kirk nie nazywałby się Kirk tylko np . Jacques - Y . Cousteau . A jego okręt - CALYPSO .

No tak, a tylko prezydent Federacji ma siedzibę w Paryżu.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#4 - Wysłana: 13 Lut 2011 14:51:16 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
TSan

Wystarczy popatrzec na system polityczny Federacji. Kalka USA.

Wyobrażasz sobie UFP jak Unie Europejska

Komisarze, parlament, nie wiadomo kto jest Mister Europa. Schengen, wolkańskie potrawy jako regionalne, jeden wymiar wolkańskich uszu takie tam..

Ja proponuje Soviet Mirror:D
Elaan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 13 Lut 2011 15:17:44
FederacyjneMSZ:
Ja proponuje Soviet Mirror:

Wobec tego Prezydent Federacji ma siedzibę w Petersburgu , Kwatera Główna Gwiezdnej Floty mieści się w Murmańsku , a Zeframe Cochrane spoczywa w mauzoleum u stóp Kremla . No i oczywiście jego феникс jest głównym eksponatem [ obok Sputnika ] w muzeum Bajkonuru .
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#6 - Wysłana: 13 Lut 2011 16:25:08
Elaan

zaraz coś znajde:P
Elaan
Użytkownik
#7 - Wysłana: 14 Lut 2011 16:41:37
FederacyjneMSZ:
zaraz coś znajde:

No i co znalazłeś ?
The_D
Użytkownik
#8 - Wysłana: 14 Lut 2011 17:18:42
A ja obawiam się, że tuz przed lotem jakiś zbieracz złomu zajumałby cewki warp, Wolkanie by przelecieli i nici z federacji.
TSan
Użytkownik
#9 - Wysłana: 14 Lut 2011 17:26:50
The_D

Gdyby to stało się w Polsce... Wyobrażam to sobie: przylatuje statek, wysiadaja Wolkanie, a z tyłu jacyś Polacy już zabierają się za rozmontowywanie maszyny. Własnie tak to sobie wyobrażam. Chociaż Polska mogłaby się do tego czasu zmienieć...
MarcinK
Użytkownik
#10 - Wysłana: 14 Lut 2011 17:29:49
The_D
Mi się wydaje że jednak było by trochę inaczej. Otóż gdyby Cochrane był polakiem, wynalazł by napęd Warp, ale po pijaku wsadził by cewki do naprawianego właśnie telewizora. A gdy wylądowali by Wolkanie pogonił by ich z wiatrówką.
Eviva
Użytkownik
#11 - Wysłana: 14 Lut 2011 17:40:35 - Edytowany przez: Eviva
Gdyby Cochrane był Polakiem, powitałby Wolkan frazą typu :"I czego tu k... chcecie?"
Polski poczęstunek alkoholowy Wolkanie przypłaciliby ciężką chorobą, bo byłby to denaturat pół na pół z borygo, a w ogóle to zostaliby wyklęci uroczyście przez duchowego spadkobiercę o. Rydzyka za sam wygląd. Następnie odbyłoby się pięć manifestacji, cztery za, a jedna nawet przeciw, uroczysty marsz milczenia i wielka awantura w NFZ, że nie będzie płacił za nieubezpieczonych Obcych. Skutkiem tego Wolkanie zostaliby wypisani ze szpitala z diagnozą lekkiego kaca, a następnie wszyscy by o nich zapomnieli, bo okazałoby się, że korzystając z zamieszania rząd podniósł akcyzę i VAT.
TSan
Użytkownik
#12 - Wysłana: 14 Lut 2011 18:17:35
Eviva

Sądzę, że byłaby to fraza: "A wódkę żeście przywieźli?!

Wolkanie widząc Polskę, czym prędzej zabrali ze sobą wszystkie rozmontowane przez Polaków części i zwiali gdzie pieprz rośnie.
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 14 Lut 2011 18:51:25
TSan:
A wódkę żeście przywieźli?!

Eee. mamy własną! Po co nam obca, która pewnie nawet nie ma tylu procent ile trza?
TSan
Użytkownik
#14 - Wysłana: 14 Lut 2011 19:12:46
Eviva

Ech, Polacy... Jednak jestem z nich dumna!
Eviva
Użytkownik
#15 - Wysłana: 14 Lut 2011 19:22:33
TSan:
Ech, Polacy... Jednak jestem z nich dumna!

Ja też
Szczególnie, że jestem jedną z nich i to z tych, których najbardziej ponosi ułańska fantazja.
TSan
Użytkownik
#16 - Wysłana: 14 Lut 2011 19:25:08
Eviva

Tak, znając życie i nasze zdolności, zbudowalibysmy napęd Warp za dwa piwa. Polacy górą!
MarcinK
Użytkownik
#17 - Wysłana: 14 Lut 2011 19:26:28
TSan:
Tak, znając życie i nasze zdolności, zbudowalibysmy napęd Warp za dwa piwa.

I na dodatek przerabiając na niego stary Ruski Telewizor i Pegasusa.
Jurgen
Moderator
#18 - Wysłana: 14 Lut 2011 19:30:11
TSan
Eviva

Do tej pory nie potrafimy porażdnego samolotu odrzutowego zbudować. Ba, samchód wyprodukujemy dopiero, jak to Włosi go zaprojektują i sfinansują... Gdzie tam do napędu warp...
Eviva
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Lut 2011 19:35:59
Jurgen

Kochany, to przecież SF... idźmyż na odrobinę umowności.
Picard
Użytkownik
#20 - Wysłana: 14 Lut 2011 19:42:01
TSan:
A gdyby Cochrane był Europejczykiem?

Żeby taka rzecz mogła się stać, Star Trek musiał by być europejskim serialem. Sam fakt, że Picard jest jedynym obcokrajowcem, który jest głównym kapitanem serialu, dobrze świadczy o przesadnym, amerykańskim patriotyzmie i zagapieniu się na gwieździsty sztandar.
TSan
Użytkownik
#21 - Wysłana: 14 Lut 2011 20:08:29
Jurgen

Pozwólmy sobie na trochę fantazji...

Picard:
Żeby taka rzecz mogła się stać, Star Trek musiał by być europejskim seria

Ja tylko zakładam. ALE gdyby był, hmm....
Jurgen
Moderator
#22 - Wysłana: 14 Lut 2011 20:27:22
Eviva:
Kochany, to przecież SF

TSan:
Pozwólmy sobie na trochę fantazji...

No cóż, to o czym piszecie to nawet nie jest fiction (o science nie wspominając), tylko właśnie fantazja.
Eviva
Użytkownik
#23 - Wysłana: 14 Lut 2011 20:29:18
Jurgen

A fantazja to piękna rzecz. Rozumiem, że facet Twojej profesji musi być realistą, ale sam fakt, że tu jesteś, świadczy o tym, że miewasz ciągotki do skrzydeł.
The_D
Użytkownik
#24 - Wysłana: 14 Lut 2011 20:40:02
Jurgen:
Do tej pory nie potrafimy porażdnego samolotu odrzutowego zbudować

A Iskra i Iryda to nie latały?
ortkaj
Użytkownik
#25 - Wysłana: 14 Lut 2011 20:48:27
The_D

O TS 11 Iskra dęblińscy piloci mówili, "w Iskrze są elementy, które mogą się zepsuć - pozostałe muszą się zepsuć"
sorry- Iryda latała ale silniki i awionika były generację do tyłu , co z tego że polskie. Jak ten samolot miał szkolić pilotów jak jego wyposażenie nie odpowiadało standardom nowoczesnych maszyn bojowych ( przyrządy analogowe, brak HUD, mały ciąg naszych silników - a jak bysmy kupili SNECMY i awionikę francuska to bysmy mieli Alpha Jeta - tylko droższego)
Ja osobiście, trochę żałuje TS 16 Grota ale nie było nas stać na badania ( a Ruskie o dziwo nie mieli nic przeciwko)
Jurgen
Moderator
#26 - Wysłana: 14 Lut 2011 20:58:42
Eviva:
o tym, że miewasz ciągotki do skrzydeł.

Taa... Zwłaszcza myśliwców, co jest raczej mało trekowe. I co nie zmienia faktów, że wolę SF od fantazji.

The_D:
A Iskra i Iryda to nie latały?

Niby tak, ale co to za porządny samolot w porównaniu do np. Tornado?
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 14 Lut 2011 21:12:36
Jurgen:
I co nie zmienia faktów, że wolę SF od fantazji.

SF nie powstałoby bez fantazji. Chociaż ja jestem zdania Brzechwy, że fantazja też musi być sensowna. na przykład: wiemy, że Wolkanie mają inną budowę ciała niż ludzie, ale jest to dobrze podbudowane z punktu widzenia logiki. Gdyby fantazja GR kazała dorobić im skrzela, byłoby to pełne fantazji, ale nielogiczne, skoto Vulcan jest planetą pustynną, a Wolkanie żyją na jej powierzchni.
ortkaj
Użytkownik
#28 - Wysłana: 14 Lut 2011 21:17:58 - Edytowany przez: ortkaj
Jurgen
Jurgen:
co to za porządny samolot w porównaniu do np. Tornado?

Właśnie PANAVIA Tornado a później Eurofighter i A400M są kwintesencja europejskości, latają i to nie najgorzej (oprócz A400M) ale są kompromisem i każde z państw chciało do tego dołożyć swoją cegiełkę.

Gdyby budowano europejski statek warp to:
- nazwano by po długich dyskusjach Eurowarp2050 ( bo wtedy miałby już latać)
- oblot nastąpiłby w 2100 ( w 2060 z projektu wystąpili by Francuzi, którzy by skonstruowali konkurencyjny projekt Dassault Miragewarp - podobny do Eurowarpa i w tym samym czasie ) i później sprzedali go Arabom
- statek byłby o połowę mniejszy niż amerykański i leciałby warp i byłby dobry ale broń Boże nie za dobry, byłby drogi (płacą jak zwykle Niemcy) ale ładniejszy niż amerykański
- statek z przodu miałby naklejkę z logo EFS (Europejski Fundusz Społeczny) i - przy jego produkcji zatrudnionych by było 75 mln Europejczyków ( tym 50 mln na stanowiskach urzędniczych)
Co więcej ....tak będzie...

PS. Polacy mają WARP
http://www.warp.org.pl/
RaulC
Użytkownik
#29 - Wysłana: 14 Lut 2011 22:46:34
Gdyby Zefram był Polakiem to jak tylko zbudowałby prototyp to musiałby go sprzedać Amerykanom albo Japończykom by zminiaturyzować podzespoły, bo u nas nikt by sie nie poznał na użytkowości urzadzenia i stwierdziliby, że jest "bez przyszłości" i "nie ma zastosowania ekonomicznego". (Tak było z okularami dla niewidzących po czym patent sprzedano do USA i wyszło na to, ze to usiańce wymyślili.) Sam Cochraine umarłby w zapomnieniu w schronisku dla bezdomnych brata Alberta.

Jurgen
Polacy potrafią wiele wymysleć i zbudować, ale nie jest nam dane, bo w to wchodzą ogromne pieniądze i lobby. Gdyby sprawdzić wszystkich konstruktorów i wynalazców z największych firm to okazałoby się, że zwinęli nasze patenty i zbili majątki na grzbietach innych, którzy naprawdę coś wymyślili - patrz światlowody. Polacy wymyślili i zbudowali tzw. "małe z dnem", czyli detektor promieniowania kosmicznego. Mogę nawet powiedzieć gdzie. Znam osobiście tych ludzi. Tych co skonstruowali laser też znam, a potem przez 10 lat zapominali o laserze w Dubnej. Mam pisać dalej?
Christof
Użytkownik
#30 - Wysłana: 14 Lut 2011 23:33:19
Gdyby Cochrane był Polakiem :
- jego statek nie nazywałby się "Phoenix", tylko "Doda",
- obok zbiornika antymaterii znajdowałby się zbiornik z alkoholem,
- z tyłu statku byłby zamontowany hak holowniczy (laweta w komplecie),
- na 100% nie startowałby z wyrzutni pocisków balistycznych,
- podczas startu dostałby mandat za przekroczenie prędkości.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Gdyby tak...

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!