USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Liniowce pasażerskie

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 12 Lip 2005 08:54:59
Czy wiadomo Wam coś może o miedzywgwiezdnym transporcie , cywilnym ? W końcu coś na kształ dzisiejszych pasażerskich statków bądź samolotów musi w XXIII oraz XXIV wieku istnieć ! Kiedy jakiś Ziemiani chce odwiedzić rodzinke mieszkającą na Alafa Centauri , albo udać się na wakacje podczas , których będzie zwiedzać Wolkana na pewno nie podróżuje on okrętami Gwiezdnej Floty. Jeśli więc ów transport cywilny istnieje na jakiej zasadzie się odbywa ? Jaka jest Wasza opinia czy potrzebne są jakieś bilety i za co są one kupowane skoro w trekowej przyszłości nie używa się pieniędzy ? Jak duże i szybkie mogą być Waszym zdaniem cywilne transportowce ?
Nash
Użytkownik
#2 - Wysłana: 12 Lip 2005 09:14:29
Chyba najwiecej o transporcie cywilnym bylo w DS9 choc zadnego kretu widac nie bylo. Moim zdaniem stosuje sie do tego odpowiedniki frachtowcow (ale z lepszymi silnikami) oraz okrety ktore GF flota przekazuje flocie cywilnej (np. stare Mirandy itp) A co do predkosci to zapewne gdzies w okolicach WARP 5 maks.
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 12 Lip 2005 09:23:24
A jak nazywa się organizacja trudniąca się transportem cywilnym i gdzie mieści się jej siedziba ?
elbereth
Moderator
#4 - Wysłana: 12 Lip 2005 09:40:41
Powszechny Kosmiczny Przewoźnik... PKP...
Nash
Użytkownik
#5 - Wysłana: 12 Lip 2005 09:40:56
Wg mnie nie bedzie jednej organizacji. Zreszta zapewne czlonkowie Federacji maja swoj wlasny 'planetarny' transport a ewentualnie przy kwaterze gwiezdnej floty moze byc dolaczona komorka tym sie zajmujaca wykorzystujaca przestarzale okrety Floty. A co do oplat to pewnie jakies kredyty bo trudno zeby to wszystko bylo za free - w koncu swiat star trek az tak nie rozni sie od naszego.
Barusz
Użytkownik
#6 - Wysłana: 12 Lip 2005 19:30:08
Z tego co pamiętam w samym Treku problem został wprost poruszony raz - TOS: "The Conscience of the King". Trupa teatralna Karidiana podróżowała między różnymi układami gwiezdnymi na podładzie cywilnych liniowców właśnie. Kirk chcąc dokładniej ich zbadać odwołał mający ich zabrać statek i sam zaproponował transport - w zamian za przedstawienie. Ale robił to we flirciarskich żartach, więc myślę, że niekoniecznie możemy z tego wyciągnąć wniosek, że za zwykły transport opowiązuje opłata.
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 12 Lip 2005 22:18:47
Są dwa rodzaje przewoźników:
- legalni - transportowce pasażerskie i towarowe, na które przy odrobinie szczęścia można się zaologować,
- Ferengi, znaczy się nielegalni - np. obcy w barze w ST: 3, Ferengi w TNG,
Iluk
Użytkownik
#8 - Wysłana: 12 Lip 2005 22:21:12
Gdzie to było powiedziane poza rzeczonym filmem?
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 12 Lip 2005 22:23:07
Gdzie to było powiedziane poza rzeczonym filmem?

Co takiego? Obcy w barze rozmawiał z McCoyem o transporcie na Genesis, a Picard, Crusher i Worf w odcinku "Chain of Command" chcieli się przedostać na jeden ze światów kardazjańskich.
Iluk
Użytkownik
#10 - Wysłana: 12 Lip 2005 22:25:11
Co takiego?

To co pisałeś powyżej. To takie skomplikowane? Ja podałem tytuł odcinka jak pisałem swoją część.
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 12 Lip 2005 22:27:37
Mój błąd. Nie pamietałem odcinka, ale miałem nadzieję, że nie ma to takiego znaczenia.
Picard
Użytkownik
#12 - Wysłana: 13 Lip 2005 09:40:28
Zastanawia mnie też czy Lakul i jeszcze jeden transportowiec , które przenosiły uchodźców Al-Auriańskich na Ziemie były własnością rzeczonej rasy czy też należały do jakiegoś prywatenego przewoźnika działającego w granicach Federacji ?
Nash
Użytkownik
#13 - Wysłana: 13 Lip 2005 13:04:46
Ja bym obstawial ze to byly okrety El-Aurian.
Slovaak
Użytkownik
#14 - Wysłana: 13 Lip 2005 13:10:37
Ja też.
Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 13 Lip 2005 16:41:06 - Edytowany przez: Picard
Ja bym obstawial ze to byly okrety El-Aurian

Może , ale czy obce statki mogą ot tak po prostu wlecieć sobie w obszar Federacji ? Oczywiście El-Aurianie mieli już wcześniej pozolenie od odpowiednich władz by osiedlić się na Ziemi ale czy ich okręty nie powinny mieć mimo wszystko jakieś eskorty ? To tak jak ze współczesnymi emigrantami nie mogą oni sobie ot tak wiechać na teren danego państwa i nim władze kraju , do którego chcą się dostać nie podejmą wobec nich odpowiedniej decyzji to przebywają oni pod baczną opieką odpowiednich służb. Po za tym odniosłem chyba nie bez racji wrażenie , że El-Aurianie mieli o niebo bardziej zaawansowaną technike niż Federacja mimo to ich statką nie udało się wyrwać ze wstęgi a Enterprise - B dokonał tej sztuki...
Nash
Użytkownik
#16 - Wysłana: 13 Lip 2005 17:14:41
Federacja jak juz gdzies pisalem nie ma ciaglego terytorium tylko jest ono poszatkowane przez terytoria niezalezne i nie nalezace do Federacji. Zreszta okrety GF tez przeciez lataja tu i owdzie poza ich terytorium a nie ma jakos odpraw celnych pokazanych;) A El-Aurianie faktycznie byli zapewne rasa dluzej podrozujaca po kosmosie i w zwiazku z tym moglibyc bardziej zaawansowani od Ziemian ale nie znaczy to ze okrety na ktorych uciekli przed Borg byly doskonale - mogly byc to tylko ostatnie jednostki jakie zostaly im do dyspozycji wiec np. stare, zuzyte juz transportowce - lepsze jednostki zapewne stracono w walce. Zreszta technika od techniki sie rozni wiec tego tez porownywac nie mozna wg mnie.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 3 Kwi 2020 11:12:45
Picard:
o miedzywgwiezdnym transporcie , cywilnym

W TNG/DS9 i PIC:
https://www.youtube.com/watch?v=QVFA1dIoPAU

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Liniowce pasażerskie

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!