USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Star Trek a sprawa polska :)
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#31 - Wysłana: 9 Wrz 2010 10:34:54
RaulC:
Czemu w kanonie cała Ziemia mówi po angielsku a nie na przykład po chińsku, albo po francusku?

Ja zadam pytanie, czemu wszyscy klingonie znają tak perfekcyjnie angielski a ludzie mają problem z byle jakim obcym językiem.

RaulC:
oza tym w latach 80-tych działo się w Polsce wiele i to takich rzeczy, które zapoczątkowały zmiany, które nastąpiły po 89 roku. A jaką mamy wdzięczność z ich strony?

Wiesz więcej wdzięczności powinni mieć państwa powstałe po upadku ZSRR, czy Niemcy. Amerykanie, upadek komunizmu czy coś zdziałał, owszem można polemizować, zimna wojna itp. Na przeciętnego człowieka w USA, upadek komunizmu nie wpłynął w jakiś sposób. Miłość do USA, kij im w oko. Nas rząd całuje ich pośladki a oni i tak nas kopną, jeżeli będą mieli jakiś interes w tym wypadku. Już nas kiedyś sprzedali.
Madame Picard
Moderator
#32 - Wysłana: 9 Wrz 2010 11:15:46
RaulC:
Ja mówię o takich Johnach Doe z Alaski czy pasącego krowy na farmie 500 km od najbliższego miasta.

Oczekiwanie, że takowy będzie obeznany w sprawach polskich, jest równie zasadne jak oczekiwanie, że osobnik z ławeczki pod sklepem w Zadupiu Górnym będzie biegły w aktualnej polityce Paragwaju. Wątpię, aby w ogóle wiedział, że taki kraj istnieje.

Seybr:
czemu wszyscy klingonie znają tak perfekcyjnie angielski

Nie znają. To uniwersalny tłumacz sprawia, że "nasi" odnoszą wrażenie, że tamci mówią płynnie po angielsku.
Seybr
Użytkownik
#33 - Wysłana: 9 Wrz 2010 11:32:39
Madame Picard:
Nie znają. To uniwersalny tłumacz sprawia, że "nasi" odnoszą wrażenie, że tamci mówią płynnie po angielsku.

Wiesz też tak myślałem. Były sytuacje w filmie, słyszymy angielski (niech będzie że pięknie uniwersalny tłumacz pracuje). Po chwili klingoni mówią w swoim ojczystym języku. Inne zdarzenie, klingoni kłócą się ze sobą po ich ojczystym języku, członkowie federacji nic nie rozumieją, po chwili odnoszą się i mówią do nich po angielsku.
Adek
Użytkownik
#34 - Wysłana: 9 Wrz 2010 11:44:36 - Edytowany przez: Adek
Madame Picard:
Seybr:
czemu wszyscy klingonie znają tak perfekcyjnie angielski

Generalnie tak jest ale nie jestem pewien czy czasem nie widziałem scen, w których np Worf bez problemu dogadywał się bez uniwersalnego tłumacza z kimś z załogi. Dokładnie sobie nie przypomnę konkretnych scen ale wydaje mi się, że takie sceny widziałem w DS9 a w TNG chyba też. To bym zaliczył do kolejnego, małego buraczka treka. W Voyu zdaje się też czasem załoganci porozumiewali się z obcą rasą bez komunikatora jak i chyba między sobą. (tutaj akurat można założyć, że niektórych języków federacyjnych mogli się tam jakoś przez lata nauczyć).
Madame Picard
Moderator
#35 - Wysłana: 9 Wrz 2010 12:56:30
Seybr:
Były sytuacje w filmie, słyszymy angielski (niech będzie że pięknie uniwersalny tłumacz pracuje). Po chwili klingoni mówią w swoim ojczystym języku.

I to jest głupi burak, ale jako że dzielny fan wytłumaczy wszystko, t słyszałam jakieś pomysły o innych falach mózgowych wysyłanych w zależności od tego, co, jak i do kogo chce się powiedzieć, i inne tego typu dyrdymały. Jak dla mnie, to jest po prostu niedopracowanie, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, by wszystkie rasy galaktyki pracowicie uczyły się angielskiego.
RaulC
Użytkownik
#36 - Wysłana: 9 Wrz 2010 23:14:51
Seybr:
Nas rząd całuje ich pośladki a oni i tak nas kopną, jeżeli będą mieli jakiś interes w tym wypadku. Już nas kiedyś sprzedali.

O to, to.
Nie mniej gdzieś mi sie kołacze, że w jakimś odcinku treka była jakiś Kowalski. Zresztą i Kowalski był w SG-1. Tak na marginesie. A po prawdzie mimo całej swojej nielogiczności o wiele bardziej wolałbym pracować z Wolkaninem niz z usiańcem.
Co do tłumacza, to jest nie tylko mały burak ale wręcz wielkie buraczysko, bo jest aż nazbyt widoczne. Inne buraki są mniej jawne.
Eviva
Użytkownik
#37 - Wysłana: 8 Gru 2010 17:48:28 - Edytowany przez: Eviva
TSan
Użytkownik
#38 - Wysłana: 9 Gru 2010 13:31:28
Eviva:
Tym bardziej Data

Wiem, u mnie w szkole jest polonistka Data...
Elaan
Użytkownik
#39 - Wysłana: 4 Sty 2011 20:07:12
RaulC:
Czemu w kanonie cała Ziemia mówi po angielsku ?

Odpowiedż na to pytanie padła , o ile się nie mylę w First Contact . Tam jeden z oficerów [ chyba Riker] stwierdza , iż Ziemia przyjęła język angielski za powszechnie obowiązujący ze względu na prostotę jego pisowni i składni .
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 27 Lut 2013 00:17:29 - Edytowany przez: Q__
Leonard Mlodinow, fizyk, wykładowca Caltech, polski Żyd z Częstochowy rodem chwali się na swej stronie znajomością z Roddenberrym:
http://www.its.caltech.edu/~len/
Oto zdjęcie obu panów (zrobione w Star Trek Office (!) Mlodinowa):
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 28 Sty 2020 10:35:17 - Edytowany przez: Q__
Co prawda nie Trek, a inna serialowa SF.

Takie oczywistości jak Lucas Wolenczak, czy kapitan/major Kawalsky zostawmy na boku (choć miło pomyśleć, że w Hollywood potrafią przedstawić Polaków, a raczej Polonusów, nie tylko - stereotypowo - jako bohaterskich żołnierzy, ale też jako miliarderów i komputerowych nadgeniuszy), za to odnotujmy, że John i True Danziger z Earth 2 muszą mieć - jak nazwisko wskazuje - przodków wśród gdańskich Żydów (owszem, nie ma gwarancji, że utożsamiających się z polskością, prawdopodobniejsze, iż z niemieckością lub z żydowskością, niemniej żyjących na terenach obecnej RP i dawnego jej terytorium/lenna). Ba, może nawet z jednej rodziny ze zlekturowym Mendlem Gdańskim pochodzą?
Dreamweb
Użytkownik
#42 - Wysłana: 28 Lut 2020 17:11:45
Czy mi się wydaje, czy La Sirena jest na tym zdjęciu nakierowana mniej więcej na Polskę?

1
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Star Trek a sprawa polska :)

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!