USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Trekowy przyjaciel
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Evelin Siv
Użytkownik
#31 - Wysłana: 3 Lip 2010 22:45:13
Odpowiedz 
Jo_anka
Tina46
Coż to może w w jednej czwartej jestem też deepowcem mi się DS9 podoba ale nie tak jak TNG i VOY
Kapitan KIRK
Użytkownik
#32 - Wysłana: 16 Sier 2010 20:24:13
Odpowiedz 
Ja zaprzyjaźnił bym się z 3z5 , ze Scottym i Worfem
Scully
Użytkownik
#33 - Wysłana: 17 Sier 2010 00:44:34
Odpowiedz 
Dogadałabym się z Jadźką i uwaga, Barclay'em Jakoś lubię przyjaźnie z takim typem faceta.
Maveral
Użytkownik
#34 - Wysłana: 17 Sier 2010 12:06:02
Odpowiedz 
Z TNG na pewno chciałbym bliżej poznać Datę i Picarda. Z VOY'a chciałbym się zaprzyjaźnić z doktorem oraz z Kes... chociaż z nią, to raczej tak bardziej łóżkowo :D
TSan
Użytkownik
#35 - Wysłana: 24 Sier 2010 15:38:12
Odpowiedz 
Maveral:
chociaż z nią, to raczej tak bardziej łóżkowo :D

Szowinista...
Eviva
Użytkownik
#36 - Wysłana: 24 Sier 2010 17:40:26
Odpowiedz 
TSan:
Maveral:
chociaż z nią, to raczej tak bardziej łóżkowo :D

Szowinista...

Czemu szowinista? Nareszcie ktoś, kto docenia tę uroczą istotę.
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 24 Sier 2010 17:50:08
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Nareszcie ktoś, kto docenia tę uroczą istotę.

Docenia pod jedynym względem, pod któym da się ją docenić .

(Choć jak dla mnie z Kes to by było jak pedo- lub zoofilia. Bo i młode to i glupie .)
The_D
Użytkownik
#38 - Wysłana: 24 Sier 2010 17:58:50
Odpowiedz 
O ile pamiętam Kes była zupełnie dojrzała fizycznie i psychicznie jak na standardy Ocampa (to, ze bzdurne pod względem biologicznym to już insza inszość).
Dragon
Użytkownik
#39 - Wysłana: 24 Sier 2010 18:08:58
Odpowiedz 
Trek zapewniał nam nie takie międzygatunkowe kombinacje.

No i co złego spać z kimś w jednym łóżku )
The_D
Użytkownik
#40 - Wysłana: 24 Sier 2010 19:16:16
Odpowiedz 
Dragon:
No i co złego spać z kimś w jednym łóżku

Albo na ten przykład w jednej sadzawce ;)
TSan
Użytkownik
#41 - Wysłana: 25 Sier 2010 13:06:20
Odpowiedz 
Eviva:
Czemu szowinista? Nareszcie ktoś, kto docenia tę uroczą istotę.

Tylko dlaczego w taki sposób...
Seybr
Użytkownik
#42 - Wysłana: 25 Sier 2010 17:13:53
Odpowiedz 
Ja bym chciał mieć takiego psa jak Worf. Tunigowani dzik, inaczej tego nie można określić.
Eviva
Użytkownik
#43 - Wysłana: 25 Sier 2010 17:41:55
Odpowiedz 
TSan:
Tylko dlaczego w taki sposób...

Mężczyźni tylko w taki sposób potrafią docenić kobietę, niestety. Dama może byc geniuszem, może miec wszystkie zalety świata, ale jeśli przy tym jest brzydka jak czternascie grzechów głównych, nic dla nich nie będzie warta.
TSan
Użytkownik
#44 - Wysłana: 26 Sier 2010 10:23:31
Odpowiedz 
Seybr:
Ja bym chciał mieć takiego psa jak Worf. Tunigowani dzik, inaczej tego nie można określić.

Eviva:
Mężczyźni tylko w taki sposób potrafią docenić kobietę, niestety. Dama może byc geniuszem, może miec wszystkie zalety świata, ale jeśli przy tym jest brzydka jak czternascie grzechów głównych, nic dla nich nie będzie warta.

Po co stwierdzać prawde oczywistą...
Seybr
Użytkownik
#45 - Wysłana: 26 Sier 2010 15:47:53
Odpowiedz 
Eviva:
Dama może byc geniuszem, może miec wszystkie zalety świata, ale jeśli przy tym jest brzydka jak czternascie grzechów głównych, nic dla nich nie będzie warta.

Jak będzie miała kasę to i taka znajdzie swojego amatora. Znam takiego, dziewczyna brzydka jak ferengii, za to ma wszystkie zalety świata :P.
Kiedyś zapytałem się kolegi, poleciałeś na jej wnętrze czy kasę ? Odpowiedz była jedno znaczna, kasa. Ale miłość przyszła z czasem. Za to córkę mają przepiękną, urodę odziedziczyła po tacie ;].

TSan:
Po co stwierdzać prawde oczywistą...

Ta a dla wielu z was facet jest jak... muł, osioł, ma kasę zarabiać. Sorry nowoczesne kobiety w naszym kraju myślą tak. Facet ma zarabiać kasę, pracować jak najmniej, dostarczać kobiecie rozrywki, opiekować się dzieckiem 24/h, mieś super matkę.

Tak serio, życie się zmienia. Facet może opiekować się dzieckiem, pracować, żona tym bardziej. Nie ma czegoś gorszego od kobiety która siedzi w domu i opiekuje się dzieckiem, bo jej tak wygodnie lub nie ma pracy. Liczy się partnerstwo, a kłótnie i tak są, bo nie ma idealnych ludzi. Mój związek jest partnerski a to że ja obecnie zajmuje się więcej dzieckiem to inna bajka ;].

Teraz szowinistycznie. Faceci oceniają kobiety jak auta, jak jest ładne to patrzą we wnętrze ;].
Scully
Użytkownik
#46 - Wysłana: 26 Sier 2010 16:06:03
Odpowiedz 
Eviva:

Ładna kobieta może być geniuszem i posiadać wszystkie zalety świata, ale faceci i tak jedyne co zauważą, to jej urodę a jej pasje będą brać za przydługi wstęp, który trzeba przemęczyć przed upragnioną konsumpcją

Również fakt oczywisty.
fluor
Użytkownik
#47 - Wysłana: 26 Sier 2010 18:28:11
Odpowiedz 
... o czym zresztą ślicznie śpiewa Tim Minchin http://www.youtube.com/watch?v=zeRRfZudseU
Madame Picard
Moderator
#48 - Wysłana: 26 Sier 2010 18:56:17
Odpowiedz 
Oj, Scully, Scully, jak Ty nic o życiu nie wiesz .
Scully
Użytkownik
#49 - Wysłana: 26 Sier 2010 19:01:21 - Edytowany przez: Scully
Odpowiedz 
Madame Picard

Wiem, wiem, nie jestem po prostu taką szczęściarą jak Ty
Eviva
Użytkownik
#50 - Wysłana: 26 Sier 2010 19:28:52
Odpowiedz 
Scully:
Ładna kobieta może być geniuszem i posiadać wszystkie zalety świata, ale faceci i tak jedyne co zauważą, to jej urodę a jej pasje będą brać za przydługi wstęp, który trzeba przemęczyć przed upragnioną konsumpcją

Również fakt oczywisty.

Ujmę to tak - facetów nie pasujących do tego opisu jest znikomy promil i trzeba mieć cholerne szczęście, by na takowego trafić.

Madame Picard:
Oj, Scully, Scully, jak Ty nic o życiu nie wiesz

Przeciwnie wprost, wie bardzo dużo. I ma śliczne włosy
Jurgen
Moderator
#51 - Wysłana: 26 Sier 2010 20:17:19
Odpowiedz 
Scully
Eviva
Madame Picard

Ja to Was trochę nie rozumiem... Czego Wy od normalnego faceta oczekujecie? Że będzie łapał brzydką, ale zdolną/mądrą/bogatą/co tam jeszcze innego chcecie albo ładną, ale głupią/wredną itp.?
Wracając do porównania Seybra (bardzo trafnego):

Seybr:
Faceci oceniają kobiety jak auta, jak jest ładne to patrzą we wnętrze

Na co mi kupować samochód, który będzie albo szybki i brzydki, albo wolny i ładny, skoro można wybierać w samochodach i szybkich, i ładnych?
Eviva
Użytkownik
#52 - Wysłana: 26 Sier 2010 20:22:21
Odpowiedz 
Jurgen:
Na co mi kupować samochód, który będzie albo szybki i brzydki, albo wolny i ładny, skoro można wybierać w samochodach i szybkich, i ładnych

Tylko że człowiek, to nie samochód. i bardzo często facet, który sobie wymarzy i piękna, i mądrą (i może jeszcze bogatą?), gdy już taka spotka, dostaje od niej kopniaka. Ona też ma swoje wymagania.

I w ogóle - mało to ja się nasłuchałam, jakie to kobiety powierzchowne, gdy mówią "Nie chcę łysego" albo "Taki gruby to nie" lub cos w tym guście. Zanim zaczniecie nas krytykować, Panowie, weźcie się na serio za siebie.
TSan
Użytkownik
#53 - Wysłana: 26 Sier 2010 20:22:30
Odpowiedz 
Jurgen

Już się pogubiłam w twojej wypowiedzi...
borgus
Użytkownik
#54 - Wysłana: 26 Sier 2010 20:27:19
Odpowiedz 
Scully:

Eviva, Scully:
Ani faceci, ani dziewczyny nie wysysają z mlekiem matki wiedzy o "życiu w związku". Zanim nie zwiążemy się z kimś na dłużej, mamy o tym wiedzę jak nie przymierzając ślepy o kolorach. Tak, rzeczywiście, faceci oceniają dziewczyny po wyglądzie - bo tak działa ich instynkt, ale wszak to kobiety stworzyły określenie "ciacho", prawda?

Jest taki dowcip - Bóg do mężczyzny: "Daję Ci dwa bardzo istotne do życia narządy - mózg i penisa. Niestety, krwi wystarcza jednocześnie tylko dla jednego z nich". I jest w tym mnóstwo prawdy - (prawie) każdy facet zachowuje się na początku głupio i bezsensownie i raczej nie należy liczyć, że uda mu się zauważyć, że dziewczyna jest też nadzwyczaj inteligentna.

Gdy zdarzy się jednak, że parze uda się utrzymać ze sobą nieco dłużej, oboje zaczynają się zmieniać. Życie w związku daje nam niepowtarzalną wiedzę i doświadczenie - poznajemy drugą osobę, uczymy się mnóstwo szczegółów o życiu we dwoje. W ciągu paru lat otrzymujemy doświadczenie, którego nie da się zdobyć inaczej, a które pozwala nam widzieć świat i jego relacje w zupełnie innym świetle. Czy zauważyłyście już, że kobiety w związku pięknieją, a najsensowniejsi faceci są już zajęci? Jak myślicie, dlaczego?

Tak więc - nie szukajcie ideału, bo go nie znajdziecie. Ideałem tym stanie się on dopiero, gdy w Waszym towarzystwie spędzi już jakiś czas. Oczywiście nie zawsze się udaje - czasami niedopasowanie bardzo iskrzy i związek się nie utrzymuje. Ale nie dowiecie się o tym, dopóki nie spróbujecie.

I na koniec podpowiedź - jeżeli zależy Wam na fajnym facecie, szukajcie takiego, który ma jakieś hobby, zainteresowania, poświęca temu dużo czasu i potrafi o tym sporo (choć zwykle nudno) opowiedzieć. Zwykle będzie w jakimś koszmarnie niedobranym stroju i wyglądzie - ale same przecież doskonale wiecie, że wygląd zmienić najłatwiej . Za to osobnik taki zwykle miewa charakter, który może dać w związku wiela satysfakcji. Czyli, jednym słowem - szukajcie NERDÓW!
Eviva
Użytkownik
#55 - Wysłana: 26 Sier 2010 20:33:27 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
borgus:
- nie szukajcie ideału, bo go nie znajdziecie

Bo pęknę. Powiedz to facetom, to oni zazwyczaj wypisują na onecie - "broń Boże powyżej 50 kilo i koniecznie poniżej 25 lat, inaczej to szmelc, nie kobieta" Dotąd nie zauważyłam, by jakas kobieta napisała cos takiego o mężczyznach.

borgus:
Czyli, jednym słowem - szukajcie NERDÓW!

A jeśli ja, jak Jurgen, chcę i wnętrze i zewnętrze, to co?
Madame Picard
Moderator
#56 - Wysłana: 26 Sier 2010 20:36:17
Odpowiedz 
Jurgen:
Czego Wy od normalnego faceta oczekujecie? Że będzie łapał brzydką, ale zdolną/mądrą/bogatą/co tam jeszcze innego chcecie albo ładną, ale głupią/wredną itp.?

A dlaczego także do mnie kierujesz tę wypowiedź?
Ja spodziewam się, że facet oczekuje, że kobieta będzie wcielonym ideałem. I ten mój osobisty facet taką właśnie kobietę "złapał" .
Jurgen
Moderator
#57 - Wysłana: 26 Sier 2010 20:56:22
Odpowiedz 
Eviva:
Tylko że człowiek, to nie samochód.

Oczywiście, że nie, ale wybieramy podobnie.

Eviva:
i bardzo często facet, który sobie wymarzy i piękna, i mądrą (i może jeszcze bogatą?), gdy już taka spotka, dostaje od niej kopniaka. Ona też ma swoje wymagania.

Tez trudno się nie zgodzić, ale jak wybierasz samochód, to tez musisz być świadoma, ze on ma swoje wymagania: cena, ubezpieczenie, paliwo, opony, przeglądy, badania techniczne i tak dalej. Trzeba mu poświęcić trochę czasu, uwagi i kasy, prawda?

Eviva:
Zanim zaczniecie nas krytykować, Panowie, weźcie się na serio za siebie.

I porównanie motoryzacyjne też jest na miejscu: jak nie masz kasy na samochód, który sobie wybrałaś (albo gorzej: masz kasę, ale nie masz odpowiednich umiejętności, żeby go prowadzić albo masz kasę, a producent nie chce Ci go sprzedać - bo i takie sytuacje się zdarzają), to nie nafikasz. Jezeli więc nasz przykładowy samiec niewiele soba reprezentuje, a ma wysokie wymagania, to nie ma się co dziwić, że dostał kopniaka.

borgus:
I na koniec podpowiedź - jeżeli zależy Wam na fajnym facecie, szukajcie takiego, który ma jakieś hobby, zainteresowania, poświęca temu dużo czasu i potrafi o tym sporo (choć zwykle nudno) opowiedzieć. Zwykle będzie w jakimś koszmarnie niedobranym stroju i wyglądzie - ale same przecież doskonale wiecie, że wygląd zmienić najłatwiej . Za to osobnik taki zwykle miewa charakter, który może dać w związku wiela satysfakcji.

*celowo wyciąłem to o nerdach - oni są tylko dla tych o silnych nerwach albo anielskiej cierpliwości
*z tym strojem to tez bywa różnie, ja nie powiedziałbym zwykle, ale raczej jakieś 60/40

Eviva:
A jeśli ja, jak Jurgen, chcę i wnętrze i zewnętrze, to co?

To trzeba:
a) mieć trochę cierpliwości,
b) samemu soba coś reprezentować,
c) wiedzieć, czego się chce i szukać tam gdzie takie coś występuje.

Odnośnie tych dwóch ostatnich cytatów miałbym idealny przykład (nawet dwa), ale nie chciałbym o tym pisać co by niczyjej prywatności nie naruszać.

Madame Picard:
A dlaczego także do mnie kierujesz tę wypowiedź?

Bo też brałaś udział w tej dyskusji.
Scully
Użytkownik
#58 - Wysłana: 26 Sier 2010 21:31:14 - Edytowany przez: Scully
Odpowiedz 
Eviva:
Przeciwnie wprost, wie bardzo dużo. I ma śliczne włosy

Dziękuję, ale do Twoich to im daleko

Jurgen:
Na co mi kupować samochód, który będzie albo szybki i brzydki, albo wolny i ładny, skoro można wybierać w samochodach i szybkich, i ładnych?

Strategia ewolucyjna Według niej dobiera się partnera gdzieś pośrodku populacyjnej krzywej dzwonowej. "Koszt utrzymania" na stałe bardzo atrakcyjnego ze wszech miar jest po prostu nieopłacalny więc jeśli taki się trafi, samolubny gen korzysta z niego krótko.

Jakoś nastawienie "zwykłych" mężczyzn, których spotykałam, przywiodło mnie w końcu do pewnego rodzaju pogodzenia się z tym, jak mnie postrzegają i zaakceptowania tego, czerpania przyjemności ze swoistego hedonizmu. Nie byłam jednak do końca szczęśliwa i zarzuciłam to.

Co do rady o nerdach, to trochę jednak nieżyciowa jest Cechą wspólną tych, z którymi starałam się wejść w bliższe relacje, jakkolwiek znakomite pod względem intelektualnym (a to cenię najbardziej), było irytujące traktowanie dziewczyny jako relikwii, czegoś, co tak bardzo bali się stracić, że aż byli przerażeni inicjatywą, odgadywanie życzeń i takie tam pantoflaste zachowania. No i tracili w końcu przez to.
Jurgen
Moderator
#59 - Wysłana: 26 Sier 2010 21:46:43
Odpowiedz 
Scully:
Strategia ewolucyjna Według niej dobiera się partnera gdzieś pośrodku populacyjnej krzywej dzwonowej. "Koszt utrzymania" na stałe bardzo atrakcyjnego ze wszech miar jest po prostu nieopłacalny więc jeśli taki się trafi, samolubny gen korzysta z niego krótko.

Nie do końca o to mi chodziło. "Pośrodku krzywej" byłby VW Golf, silnik 1,6 (czyli ani to ładne, ale OK, kwestia gustu, ani szybkie - tu juz mamy rzeczy mierzalne). Po prostu zakładam, że można znaleźć samochód spełniający zarówno wymagania estetyczne, jak i wymagania co do osiągów (celowo upraszczam sprawę, bo sa tez inne istotne cechy), a nawet kilka takich modeli. Tak samo jest z partnerem (o ile nie szukamy tego wymarzonegoi ideału, który zapewne później ideałem sie nie okaże) - można znaleźć osobę spełniąjącą przynajmniej większość, jeżeli nie wszytskie kryteria. czy zaiskrzy, to juz jest zupełnie inna sprawa, raczej z samochodem nieporównywalna. Chociaż może i porównywalna...
Eviva
Użytkownik
#60 - Wysłana: 26 Sier 2010 21:48:23 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Jurgen

Moja ukochana psiapsióła kategorycznie oświadczyła, że przenigdy nie zwiąże się z facetem niższym od siebie i nie mającym sylwetki delfinisty. Gdybyś zobaczył jej drugą połowę....
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Trekowy przyjaciel

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!