USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Kobiety w uniwersum ST
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 10 Lip 2005 23:17:36
Odpowiedz 
Wpisujcie tu wszystkie refleksje jakie Was najdą na temat kobiecych postacii z trekowego wszechświata. Napiszcie co się Wam w nich podoba , co zaś drażni , co bawi , a co męczy. Czy rola kobiety w strukturach Federacji pomiędzy czasami Kirka a XXIV wiekiem istotnie uległa zminie ? Gdzie w galaktyce ,,samice" traktowane są najsurowjej a gdzie cieszą się największymi prawami , prześcigając nawet pod tym względem ,,samców" ? Jak jest Wasza ulubiona kobieta znana z ,,Gwiezdnej Wędrówki" i za co ją najbardziej Cenicie ?
Barusz
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Lip 2005 23:23:00
Odpowiedz 
Picard, szczerze? Przecież to ok. połowa wszystkich bohaterów. Trudno tu uogólniać. No chyba, że mielibyśmy pisać o wzajemnych stosunkach między płciami - ale to nie to samo.
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 10 Lip 2005 23:27:57
Odpowiedz 
ale to nie to samo

Właśnie chce skłonić szanownych forumowiczów do ogólnej dyskusji na temat kobiet w ,,Star Trek". Na przykład jak podobają sięWam ich wzajemne realcje z załogantami płci przeciwnej ? Co myślicie otakiej kapitan Jeaneway , była dobrą dowódczynią czy też nie ?
elbereth
Moderator
#4 - Wysłana: 10 Lip 2005 23:38:07
Odpowiedz 
dobre było u Ferengich bo tam kobiety muszą chodzic nago :P
(dobrze pamietam?)
Iluk
Anonimowy
#5 - Wysłana: 10 Lip 2005 23:39:32
Odpowiedz 
Dobrze. A jeszcze lepiej się złożyło, że jedną z nich widzieliśmy ubraną, bo Ishka raczej by mnie nie wzieła.
Domko
Użytkownik
#6 - Wysłana: 11 Lip 2005 13:19:20
Odpowiedz 
Jak to określili Ferengi w TNG: "The Last Outpost" (cytat z pamięci): "Ludzie pracują ze swoimi samicami oraz każą im się ubierać, aby potem zdejmować im to ubranie. To perwersja!"

A wracając do tematu, to udział kobiet w Star Trek był w większości pomyślany do przyciągnięcia widowni płci męskiej, o czym świadczą choćby stroje. Wątpię, aby w takich ubraniach poruszały się one na codzień - nawet w XXIV wieku.
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 11 Lip 2005 14:02:42
Odpowiedz 
www.chatpara.info/1212/0897 w Altaviście wyskoczyło coś takiego pod hasłem star trek fakes i opisane jako Oops Marina Sirtis Fakes

życzymy miłej zabawy!
Jaszczur
Użytkownik
#8 - Wysłana: 12 Lip 2005 16:22:52
Odpowiedz 
Wedle mnie najfajniejsze laski były w TOS i te ich stroje.Szkoda że flota zrezygnowała później z miniówek i kozaczków a zamieniła je na mundury. ;(
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 6 Paź 2005 21:07:18
Odpowiedz 
Problem kobiet w Star Trek ładnie (choć nieco skrótowo) ujęto TU
Dj peyo
Użytkownik
#10 - Wysłana: 26 Paź 2006 10:44:08
Odpowiedz 
co to za reklamiarz???
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#11 - Wysłana: 26 Paź 2006 18:19:54
Odpowiedz 
Wg mnie wszystkie albo prawie wszystkie kobiety w TOSie są hmmm... jak to powiedzieć? jakby nienachalnie inteligentne , lae fakt faktem że w Tosie starannie selekcjonowano samice
atozz
Użytkownik
#12 - Wysłana: 28 Paź 2006 17:52:59
Odpowiedz 
Ale mundury z TOS-a powrocily w jednym z odcinkow DS9 A co do Marina Syrtis to jak obejrzycie ostatni odcinek Entka to Wam przejdzie. Ale fakt ze w czasach TNG fajnie wygladala w tym dresie a w pilocie TNG byla ubrana bardzo TOS-owo.
Seybr
Użytkownik
#13 - Wysłana: 28 Paź 2006 18:06:30 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Kiedys juz o tym pisalem ;].
Uroda Jolene Blalock - T'Pol w serialu jest przycmiona. Aktorka ma swietna figure ;].

Jadzia Dax porostu swietna kobieta, dobrze rozumiala meszczyzn dzieki symbionowi. Grala w Dabo? i jeszczsze jakas gre ktorej nazwy nie pamientam. Najbardziej nie przepadalem za jej fryzura. Kobiety w swiecie ST tak nie dbaja o swoja urode ;[.

Ezri Dax mala fajna niunia ;]. Jej podchody milosne do Julian`a sa...........Nic sie nei zmienilo, dzis tak samo jest ;].
Dj peyo
Użytkownik
#14 - Wysłana: 28 Paź 2006 18:30:01
Odpowiedz 
mi tam sie najbardziej 7of9 podobala. byla taka... kobieca
Dj peyo
Użytkownik
#15 - Wysłana: 28 Paź 2006 18:32:47 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 

i najpiekniejsze

Qura
Użytkownik
#16 - Wysłana: 29 Paź 2006 11:21:58
Odpowiedz 
IMO to w TOSie kobiety były tylko tłem, dekoracją jak elementy statku. W TNG mamy Beverly Crusher która mi akurat nie przypadła do gustu oraz Deanne Troi która czasami była bardzo hm ... zmysłowa. W DS9 jest Dax, owszem bardzo ładna ale jak na kobietę bez seksapilu. Dużo lepsze wrażenie na mnie robi Kira, z tą to bym nawet poflirtował :). Do drugiej części DS9 jeszcze nie doszedłem to nie wiem kto tam sie pojawia, a VOY oglądałem mało i dawno, to się wypowiadać nie będę.

Co do pozycji kobiet to wydaje mi się, że najniższą pozycję miały u Ferengi, a u innych (UFP, Klingoni, Romulanie, Kardasianie) to pozycja kobiet jest podobna i porównywalna z mężczyznami. Może u Klingonów nieco niżej.
Seybr
Użytkownik
#17 - Wysłana: 29 Paź 2006 11:41:06
Odpowiedz 
Jak dla mnie Kira nie miala seksapilu. Zawsze chodzila nabuzowana jak by miala okres. Dopiero jak zaczela z Odem romansowac zmienila sie ;].Dax posiadala sporo cech Curzona ;], to tlumaczy wiele. Choc pokazali, ze potrafi byc bardzo kobieca ;]. 7of9 hmm mi nie podchodzi, tak samo jak glowne postacie kobiet z TNG.
Qura
Użytkownik
#18 - Wysłana: 29 Paź 2006 12:14:36
Odpowiedz 
Kira bez seksapilu?
W mojej opini to właśnie ta jej energia była bardzo seksi
Qura
Użytkownik
#19 - Wysłana: 29 Paź 2006 12:18:13 - Edytowany przez: Qura
Odpowiedz 
Women:

a TU trochę więcej trekowych kobiet.

Było ich nie mało choć niektóre daleko odbiegają od kanonów ludzkiego piekna :)
Dj peyo
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Paź 2006 12:23:01 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
jak dla mnie 7of9
The_D
Użytkownik
#21 - Wysłana: 23 Kwi 2007 13:49:11
Odpowiedz 
Link dla miłośników Lou Begi i Voyagera
http://www.youtube.com/watch?v=Vi9RWcpyTaI&NR=1
Oczywiście związany z tematem (choć dobór scen pozostaje dyskusyjny
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 23 Kwi 2007 14:05:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Co do tematu: Kira dla mnie zdecydowanie nr. 1. Jadzia Dax (choć kobietą w 100% nazwać jej nie sposób) byłaby chyba interesującym obiektem flirtu. Co do Troi i dr Crusher - owszem ładne, ale pozostawiły mnie obojętnym, Uhura to samo... B'Elanna i T'Pol nawet fajne (acz Jolene Blaylock bez charakteryzacji już mi się nie podoba). Natomiast Seven i Kes to zdecydowanie nie mój typ.

The_D

Link dla miłośników Lou Begi i Voyagera

Zabawny.

choć dobór scen pozostaje dyskusyjny

No chociażby Kaśki stanowczo za dużo.
Dj peyo
Użytkownik
#23 - Wysłana: 29 Maj 2007 11:35:46
Odpowiedz 
Natomiast Seven i Kes to zdecydowanie nie mój typ.

Seven to typowa "amerykanka" stworzona specjalnie aby amerykanie mogli popatrzec. Charakterystyka amerykanki: Duzy biust, kanciaty obrys ciala w okolicy miednicy, no i musowo blondynka.
Pah Wraith
Użytkownik
#24 - Wysłana: 29 Maj 2007 14:05:42
Odpowiedz 
Zapomniałeś jeszczcze że ma pełno implantów
Domko
Użytkownik
#25 - Wysłana: 29 Maj 2007 14:25:07
Odpowiedz 
Głównie dwa bardzo widoczne.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 29 Maj 2007 15:11:23
Odpowiedz 
Dj peyo

Seven to typowa "amerykanka" stworzona specjalnie aby amerykanie mogli popatrzec. Charakterystyka amerykanki: Duzy biust, kanciaty obrys ciala w okolicy miednicy, no i musowo blondynka.

Excatly.

Pah Wraith

Zapomniałeś jeszczcze że ma pełno implantów

Excatly raz jeszcze.

Domko

Dj peyo
Użytkownik
#27 - Wysłana: 1 Cze 2007 08:49:39
Odpowiedz 

excatly
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 1 Cze 2007 09:28:34
Odpowiedz 
Za to inne panie radzą sobie bez cyborgizacji w rejonie klatki piersiowej
Dj peyo
Użytkownik
#29 - Wysłana: 1 Cze 2007 09:31:58 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
do czego ten swiat zmierza. Jak nie kilo silikonu na klatce to implanty dobrze ze my panowie nie mamy takich poroblemow
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 1 Cze 2007 09:38:29
Odpowiedz 
Dj peyo

dobrze ze my panowie nie mamy takich poroblemow

Kto wie do czego jeszcze dojdzie.... :]
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Kobiety w uniwersum ST

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!