USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Fryzury-hit czy kicz?
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#31 - Wysłana: 2 Cze 2010 10:43:07
Poklok
To stulecie tak. Ale zauważ, że powoli zmierzamy w stronę powszechnej dwujęzyczności, tzn. tego, że każdy prócz języka ojczystego będzie też znał angielski.

Ale wciąż - dwujęzyczny. To zakłada przetrwanie języka pierwotnego.

Raz, że to nie oznacza ich braku, w końcu Trek to nie serial o międzygwiezdnych lingwistach. Dwa, że może w ogóle ich nie być, przynajmniej ja się przy tym upieram

Owszem, nie oznacza ich braku. Wielu rzeczy się w Treku nie pokazuje, ale zakładamy ich istnienie. I ja tak zakładam.
I - tak moze ich nie być. Ale byłoby to przykre.

Queerbot
Może dlatego, że cytowanie samego siebie jest fajne i korona ci z głowy nie spadnie.

Jakoś nie znajduję w cytowaniu swoich wypowiedzi nic szczególnie ekscytującego. Ale cóż...

O to mi wlaśnie chodziło a nie o możliwość istnienia języków urzędowych i innych.

OK, tylko pytanie czemu stało się tak na wielu światach - Qo'Nos, Wolkan, itp...

Mogę ci pokazać ziemską cywilizację - np egipską. Tam niewiele się zmieniło w sposobie ubierania, czesania i ogólnie mody od założenia pierwszej dynastii aż po czasy greckiego panowania.

I na serio nie zmieniły się mundury armii ani na jotę? I cywile wszyscy nosili te same fryzury? Pewne precedensy są obowiązkowe oczywiście - ogolenie na łyso na przykład nie miało nic wspólnego z moda, tylko wszami...

The_D
The_D:
Aczkolwiek zgadzam się z ogólnym zarysem większości postulatów, to poczepiam się szczegółów:

Ty, figlarzu Ty ;)

jeden dialekt można usłyszeć w odcinkach, w których Okrand był konsultantem i jest to wersja zgodna z tą opisaną w "Klingon Dictionary", pozostałe dialekty to reszta odcinków, gdzie klingoński jest po prostu gardłowym bełkotem ;)

He he ;)

A w treku takową armię pokażesz? :D:D:D

Chciałem ten żart zostawić komuś innemu ;)
Poklok
Użytkownik
#32 - Wysłana: 2 Cze 2010 11:02:05
Pah Wraith:
Ale wciąż - dwujęzyczny. To zakłada przetrwanie języka pierwotnego.

Przynajmniej przez jakiś czas, owszem.

Pah Wraith:
Owszem, nie oznacza ich braku. Wielu rzeczy się w Treku nie pokazuje, ale zakładamy ich istnienie. I ja tak zakładam.
I - tak moze ich nie być. Ale byłoby to przykre.

To ja sobie zakładam, że ich nie ma.
Owszem, byłoby to smutne, przynajmniej z naszej perspektywy. Ale może Romulanie patrzą na sprawę inaczej?
Pah Wraith
Użytkownik
#33 - Wysłana: 2 Cze 2010 11:06:07
Poklok
To ja sobie zakładam, że ich nie ma.

I borg z Tobą ;)

Owszem, byłoby to smutne, przynajmniej z naszej perspektywy. Ale może Romulanie patrzą na sprawę inaczej?

Możliwe.
Scully
Użytkownik
#34 - Wysłana: 15 Lip 2010 19:45:24
Romulański hairstyle jest IMHO okrutny dla większości posiadaczy... straszny, nietwarzowy garnek

A pamiętacie może plecionkę Yeoman Janice z TOS? Zawsze się zastanawiałam, ile trzeba było godzin wyplatania i litrów lakieru, żeby ta szachownica się trzymała ;)

Janice
Madame Picard
Moderator
#35 - Wysłana: 15 Lip 2010 19:48:40
Scully:
A pamiętacie może plecionkę Yeoman Janice z TOS

Wydawało mi się, że to była peruka .
Eviva
Użytkownik
#36 - Wysłana: 15 Lip 2010 20:32:40
Madame Picard:
Wydawało mi się, że to była peruka

I dobrze Ci się wydawało. Ty to masz oko... a właściwie dwa, i nosek pośrodku...
Madame Picard
Moderator
#37 - Wysłana: 15 Lip 2010 20:43:28 - Edytowany przez: Madame Picard
Eviva

Po prostu mozolne upinanie czegoś takiego z własnych włosów (codziennie? ) wydało mi się jednak zbyt absurdalne .
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 15 Lip 2010 20:45:06 - Edytowany przez: Q__
Madame Picard

Madame Picard:
Po prostu mozolne upinanie czegoś takiego z własnych włosów (codziennie? :surprised wydało mi się jednak zbyt absurdalne

Przy technologii XXIV wieku mogło to trwać sekundy .
Eviva
Użytkownik
#39 - Wysłana: 15 Lip 2010 21:29:30
Q__

Taaa... I noszenie cały dzień takiego wodogłowia na statku gwiezdnym....Ale to już ostatecznie kwestia gustu.
TSan
Użytkownik
#40 - Wysłana: 16 Lip 2010 12:10:14
Eviva

Brrr!
Eviva
Użytkownik
#41 - Wysłana: 16 Lip 2010 12:17:12
TSan:
Brrr!

Fryzura a la pani Simpson, rzeczywiście brr... I o wszystkie niższe krokwie by zawadzała, gdzie by się nie udała. Poza tym technika techniką, ale włosy pozostaną włosami i nie wierzę, by nie plątały się przy tym jak stare pajęczyny.
Tina46
Użytkownik
#42 - Wysłana: 16 Lip 2010 13:57:11
Dlatego ja wole standardową kitkę
Lucas
Użytkownik
#43 - Wysłana: 16 Lip 2010 14:29:04
Tina46

Dlatego ja na jeża, a TSan proste do ramienia.
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 16 Lip 2010 15:53:16 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
Poza tym technika techniką, ale włosy pozostaną włosami i nie wierzę, by nie plątały się przy tym jak stare pajęczyny.

Chyba, że będzie je układał (i rozplatał) maszynowy algorytm:

"Dors przeczesała włosy elektrycznym grzebieniem. Zatrzeszczał i zgodnie ze swoim programem, posłusznie ułożył włosy w elegancką fryzurę."
- Gregory Benford (na motywach twórczości I. Asimova) "Zagrożenie Fundacji".

(BTW. jeśli ktoś jeszcze nie słyszał, że rekomendję Benforda jako pisarza SF wartego czytania, to właśnie teraz słyszy .)
Eviva
Użytkownik
#45 - Wysłana: 16 Lip 2010 18:08:20
Q__

Asimov (którego zresztą bardzo lubie i cenię) najwyraźniej nie miał pojęcia o naturze kobiecych splotów, skoro napisał coś takiego.
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 16 Lip 2010 18:12:28 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Benford, kochana, Benford. U Asimova tego chyba nie było.

(Zresztą obaj panowie żony posiadali/posiadają, więc pojęcia o kobietach odmówić im nie sposób. U Benforda nawet - co dość rzadkie w "mózgowej" hard SF - relacje bohaterów z żonami/mężami są często b. istotnym elementem fabuły vide choćby świetne "Ekspozycje" czy żartobliwi "Oblatywacze".)
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 11 Kwi 2014 13:42:25
W temacie:
Mav
Użytkownik
#48 - Wysłana: 11 Kwi 2014 15:11:02
MOTHER - MILF
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 30 Kwi 2016 14:49:40 - Edytowany przez: Q__
Trochę trekowych fryzurek:
http://www.startrek.com/article/celebrating-nation al-hairstyle-appreciation-day

EDIT:
I adekwatna ankietka:

Trek Character with the Best Hairstyle Is...

Deanna Troi (35%)
Janice Rand (20%)
Uhura (19%)
Spock (15%)
Yeoman Martha Landon (6%)
Space Hippy (4%)
Dr. Miranda Jones (1%)

http://www.startrek.com/article/trek-character-wit h-the-best-hairstyle-is
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 13 Gru 2018 14:12:45 - Edytowany przez: Q__
Zwróciliście uwagę, że uczesanie Sonyi Alexander z "PtA":

Nieuchwytnie przypomina fryzurę Carol Marcus z TWoK?

(A raczej - in universe - na odwrót.)
resetta
Użytkownik
#51 - Wysłana: 13 Gru 2018 19:40:12
Nope. Jako kobieta powiem, ze nie przypomina i ze sa to dwie rozne fryzury. Pierwsza ot typowy helm popularny w latach 80 i 90 czy tez moze u czesci starszych pan zyjacych tamta epoka. Druga pani to nawet sporo naturalnosci z lekkim podkreceniem koncowek i odrobina lakieru, ale nie jest to nawet mocne silenie sie na skrajnie wymodelowane fryzury tamtych czasow. Pani z pierwszego zdecydowanie blizej do fryzur kaski i jadzki.
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 13 Gru 2018 20:26:47
resetta

resetta:
Jako kobieta powiem, ze nie przypomina

To zależy. Na zdjęciu powyżej masz ją (in universe) ufryzowaną na potrzeby gry w gillowym dokumencie, w scenach bitewnych wydaje mi się podobniejsza do Carol:

resetta:
Pani z pierwszego zdecydowanie blizej do fryzur kaski i jadzki.

Do Kaśki - zgoda, też miałem podobne skojarzenia:
resetta
Użytkownik
#53 - Wysłana: 14 Gru 2018 11:29:02
Z jadzka chodzilo mi o techniczna strone tych fryzur, czyli robienie helmu-czapy z wlosow na lakiery. Mimo ze miala konski ogon, to na glowie czape.
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Fryzury-hit czy kicz?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!