USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Obcy? Jacy obcy, przecież to ludzie, wszędzie tylko ludzie.
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  12  13  »» 
Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#151 - Wysłana: 30 Lip 2009 10:10:20
Q__:
Poczytaj z łaski swojej o rachunku prawdopodobieństwa, ewolucji itp. Wtedy możemy wrócić do dyskusji. Proste "odbijanie piłeczki" nie wniesie nic konstruktywnego.

Chyba wiem o co ci chodzi ale nadal uważam że to bez znaczenia bo każda kombinacja w teorii ma taką samą szansę na zaistnienie. Powiesz że żeby powstało życie jak na Ziemi musi zajść szereg takich samych zdarzeń i to niby czyni życie ziemskie takie mało prawdopodobne. A inne życie? Czyżby było wiadomo jakie muszą i ile zjawisk musi zajść? Przecież nie wiadomo, równie dobrze życie na innej planecie mogło mieć więcej burzliwych momentów w przeszłości niż na Ziemi i co w tedy?

Teraz wychodzę więc odpowiem po 20 dopiero.

Ale ze mnie wrzód co? :p ale jeszcze nie wyczerpałem swoich możliwości w tym temacie...
Q__
Moderator
#152 - Wysłana: 30 Lip 2009 11:02:41 - Edytowany przez: Q__
Slovaak

Slovaak:
Ale ze mnie wrzód co? :p ale jeszcze nie wyczerpałem swoich możliwości w tym temacie...

Wkroczyłeś po prostu na grząski grunt metafizyki, domagajac się dowiedzenia, że nie masz racji, "z całą pewnością" (tak jak zwykł robić to słynny ksiądz Kłósak w dyskusjach z niedowiarkami ) podczas gdy myślenie naukowe (a przynajmniej współczesna filozofia nauki) z definicji wyklucza "absolutną pewność", wystarcza operowanie prawdopodobieństwem i Brzytwa Ockhama.

Ciekaw jestem czy znasz słynną opowiastkę o Czajniczku Russella, bo właśnie domagasz się ode mnie dowodu, że ów Czajniczek nie istnieje

(Tzn. wygłosiłeś radykalną - skonstruowaną tak, by była trudna do obalenia, przynajmniej na dziś - tezę, nie przedstawiłeś dowodów, i teraz nam mówisz "udowodnijcie, że sie mylę". Podczas gdy ciężar dowiedzenia tak daleko idącej tezy spoczywa na Tobie, skoro ją głosisz. W związku z czym z polemiką mogę swobodnie poczekać, aż przedstawisz dowody, że kompatybilne z nami, prawie identyczne, humanoidy gdzieś poza Ziemią zaistniały, lub istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że zaistnieją. Do tego czasu, Twój pogląd może robić najwyżej za cień wątpliwosci, wobec domniemań egzobiologów, nie za równoprawną kontr-hipotezę. Statystyka przeciw niemu działa.)
kordian
Użytkownik
#153 - Wysłana: 30 Lip 2009 12:25:56
Z obcych w filmach to jednak najbardziej "realistyczne" to były według mnie:
Predator
Xenomorf
ci z District 9 wyglądają nieźle
Wojna światów
szaraki
wookie i generalnie sporo ze star warsów

Ci obcy są humanoidami ale ewidentnie nie są ludzcy.

Xenomorf tez jest humanoidalny, choć on nie pasuje do zestawienia bo nie stworzył cywilizacji technicznej
Doctor_Who
Użytkownik
#154 - Wysłana: 30 Lip 2009 12:32:16
kordian

kordian:
Xenomorf

Ciekawy film ''science of Xenomorph'':

http://www.dailymotion.pl/video/x5xq52_science-of- the-xenomorph_shortfilms
The_D
Użytkownik
#155 - Wysłana: 30 Lip 2009 20:22:31
kordian

W przypadku predatora można sie przyczepić do oddychania metanem (było to chyba tylko w komiksach). Ogólnie oddychanie tlenowe jest dużo wydajnejsze energetycznie od beztlenowego i na Ziemi nic większego od pierwotniaka nie oddycha beztlenowo.
Slovaak
Użytkownik
#156 - Wysłana: 30 Lip 2009 20:34:39
kordian:
Xenomorf tez jest humanoidalny, choć on nie pasuje do zestawienia bo nie stworzył cywilizacji technicznej

Ale z drugiej strony udowodnił że jest bardzo inteligentny. Cywilizacja techniczna to też chęć ułatwiania sobie życia a nie każdy musi sobie ułatwiać życie konstruując telewizor. Ta inteligencja ma po prostu inne priorytety więc nie ma sensu ich za to akurat "karać".

Poza tym mnie on do humanoida raczej nie pasuje. Szczególnie odmiany z A3 i A4
Mav
Użytkownik
#157 - Wysłana: 30 Lip 2009 20:44:28
Slovaak:
Poza tym mnie on do humanoida raczej nie pasuje.

Ma typowe cechy humanoida (przynajmniej z wyglądu)

alien
Eviva
Użytkownik
#158 - Wysłana: 30 Lip 2009 20:44:58
The_D:
W przypadku predatora można sie przyczepić do oddychania metanem (

Teoretycznie możliwe jest oddychanie metanem, chlorem czy czymś tam jeszcze, ale dla kogoś takiego tle byłby gwałtowną trucizną i taki Predator nie pchałby się raczej na Ziemię...
Slovaak
Użytkownik
#159 - Wysłana: 30 Lip 2009 20:51:43
Mav:
Ma typowe cechy humanoida (przynajmniej z wyglądu)

Pies też ma głowę, łapy przednie i tylnie a nie słyszałem by go humanoidem nazywano :P

Popatrz sobie na obcego z filmów Aliens3 i Aliens4. Bo do humandoidalnego wyglądu to tylko w Alien bo w Aliens już cienko.
Mav
Użytkownik
#160 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:07:19 - Edytowany przez: Mav
Eviva:
Pies też ma głowę, łapy przednie i tylnie a nie słyszałem by go humanoidem nazywano :P

Nie wiem jakiego masz psa, ale mój na dwóch nogach nie chodzi

Slovaak:
Popatrz sobie na obcego z filmów Aliens3 i Aliens4

No właśnie z tego co pamiętam to w 4 (w 3 zresztą też) było ich widać dobrze w całej okazałości i wyglądali i chodzili normalnie (jak na zdjęciu )
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#161 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:08:53
Mav

W 4 o ile pamiętam to zabawiano się genetycznie, i powstał Alieno- człowiek...
Mav
Użytkownik
#162 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:10:48
FederacyjneMSZ:
W 4 o ile pamiętam to zabawiano się genetycznie, i powstał Alieno- człowiek...

No ale to już były mutanty... xenomorph wyglądał normalnie.
kordian
Użytkownik
#163 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:19:35
The_D:
W przypadku predatora można sie przyczepić do oddychania metanem (było to chyba tylko w komiksach). Ogólnie oddychanie tlenowe jest dużo wydajnejsze energetycznie od beztlenowego i na Ziemi nic większego od pierwotniaka nie oddycha beztlenowo.

pewnie, ja tylko o wyglądzie ;)

PS, ktoś wie jak predator widział bez hełmu? Bo widząc w podczerwieni to by za daleko naukowo technicznie nie zajechali ;)
Eviva
Użytkownik
#164 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:21:45
Mav:

Mój chodził, gdy chciał chipsa. Czego to ma niby dowodzić?
Slovaak
Użytkownik
#165 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:22:36 - Edytowany przez: Slovaak
Mav:
No właśnie z tego co pamiętam to w 4 (w 3 zresztą też) było ich widać dobrze w całej okazałości i wyglądali i chodzili normalnie (jak na zdjęciu )

Było ich widać doskonale i nie przypominam sobie choć jednej sceny w której chodziły by wyprostowanie. Najbardziej przypomina się scena gdy w A4 co grupa znajduje swojego zabitego dowódcę i wtedy widzą pierwszy raz obcego a on idzie do nich całkowicie pochylony do przodu.

Mav:
No ale to już były mutanty... xenomorph wyglądał normalnie.

Każdy obcy jest inny, to gatunek który bardzo wiele przejmuje od swojego "gospodarza".

Mav:

Nie mam psa.
Eviva
Użytkownik
#166 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:26:24
Slovaak:
Nie mam psa.

A kota?
Slovaak
Użytkownik
#167 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:27:29
Mam królika I czasami staje na dwóch łapach gdy zagląda do mojego pokoju :P
Eviva
Użytkownik
#168 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:29:27
Slovaak

Ech, to kiepsko u Ciebie z tak zwaną gadziną domową. Nie to co u mnie.
Mav
Użytkownik
#169 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:51:31 - Edytowany przez: Mav
Eviva:
Mój chodził, gdy chciał chipsa. Czego to ma niby dowodzić?

Człowiek na rękach też potrafi chodzić… Po prostu wydaję mi się, że jedną z cech humanoida jest wyprostowana sylwetka i w konsekwencji wolne ręce.
Xenomorph chodzi na dwóch nogach bez problemu, (pies nie)
więc na humanoida pasuje, a pies nie. (Slovaak napisał "Pies też ma głowę, łapy przednie i tylnie a nie słyszałem by go humanoidem nazywano" )

Slovaak:
Było ich widać doskonale i nie przypominam sobie choć jednej sceny w której chodziły by wyprostowanie

Na szybko znalazłem z A 4
alien
Eviva
Użytkownik
#170 - Wysłana: 30 Lip 2009 21:55:05 - Edytowany przez: Eviva
Mav:
Xenomorph chodzi na dwóch nogach bez problemu, (pies nie)
więc na humanoida pasuje, a pies nie.

Struś tez chodzi na dwóch nogach (bez problemu), czy jest zatem humanoidem? Kangur nie tylko porusza sie na dwóch nogach, ale ma sprawne przednie łapy, czyżby zatem był naszym kuzynem?
Mav
Użytkownik
#171 - Wysłana: 30 Lip 2009 22:24:02
Eviva:
Struś tez chodzi na dwóch nogach (bez problemu), czy jest zatem humanoidem?

Gdzie on ma swoje chwytne kończyny górne ?

srus

Eviva:
Kangur nie tylko porusza sie na dwóch nogach, ale ma sprawne przednie łapy, czyżby zatem był naszym kuzynem?

Dlczego ma być naszym kuzynem? Humanoid od razu musi mieć z nami wspólne korzenie? (to życie, nie Star Trek ) Do wzoru humanoida pasuje, co ja na to poradze?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Humanoid
Slovaak
Użytkownik
#172 - Wysłana: 30 Lip 2009 22:44:59
Mav:
Na szybko znalazłem z A 4

Na moje oko to nie jest obcy użyty w A4 a w A1.

Nie mogę znaleźć odpowiedniego zdjęcia z A4 :/
kordian
Użytkownik
#173 - Wysłana: 30 Lip 2009 23:04:41
xenomorfy dziedziczyły cechy nosiciela, więc ten w 3 był ewidentnie zpsiony, podczas gdy inne ciut bardziej humanoidalne.

Miały ewidentnie chwytne kończyny.

A co do inteligencji, no jasne, jak pies czy inny drapieżnik, może ciut bardziej, ale mówimy o czymś innym ;) To ewidentnie zwierzaki są i tyle
Doctor_Who
Użytkownik
#174 - Wysłana: 30 Lip 2009 23:13:32 - Edytowany przez: Doctor_Who
kordian

Uczą się bardzo szybko - vide scena z działkami z reżyserskiej wersji ''Aliens'', czy z guzikiem w ''Alien 4'' (choć jeśli chodzi o czwórkę, to wersja książkowa sugeruje, że obcy w czwórce zdecydowanie zyskały na inteligencji, dzięki przejęciu cech sklonowanej Ripley).

Poza tym mogą dysponować czymś w rodzaju inteligencji zbiorowej dzięki ''telepatycznemu'' połączeniu z Królową (a według książek i komiksów również pamięcią komórkową).
The_D
Użytkownik
#175 - Wysłana: 30 Lip 2009 23:32:37
Doctor_Who:
a według książek i komiksów również pamięcią komórkową

Pamięcią komórkową, albo czymś podobnym tłumaczono właśnie w 4. w jaki sposób klon Ripley nosi wspomnienia oryginału.
Doctor_Who
Użytkownik
#176 - Wysłana: 30 Lip 2009 23:39:20 - Edytowany przez: Doctor_Who
The_D

Owszem. Zresztą według książki ta ''wymiana'' szła w obie strony - (np. królowa dziedziczyła też wspomnienia i emocje Ripley)! Polecam ją, bo jak na novelization stoi na przyzwoitym poziomie i wyjaśnia pewne rzeczy, których w filmie nie pokazano - choćby dlaczego sklonowanie Ripley pozwoliło na wydobycie z jej ciała obcego.
Mav
Użytkownik
#177 - Wysłana: 30 Lip 2009 23:56:32 - Edytowany przez: Mav
Slovaak:
Na moje oko to nie jest obcy użyty w A4 a w A1.

Ciężko znaleść konkretne zdjęcia. To jest z 4 i nawet wiem z jakiej sceny. Pamiętasz w czym je przetrzymywali zanim uciekły? Jęsli za dużo szalały koleś dusił guzik i wylatywało to co jest na zdjęciu(powietrze zchłodzone ciekłym azotem?) i się uspokajały
Doctor_Who
Użytkownik
#178 - Wysłana: 31 Lip 2009 00:04:58
Mav

Mav:
to co jest na zdjęciu

Wiem, o jakiej scenie piszesz, ale zdjęcie jest IMHO na 90% z Aliena 1.
Nie wiem czy nie przypadkiem ze sceny jak obcy załatwia Bretta i Lambert.
Mav
Użytkownik
#179 - Wysłana: 31 Lip 2009 00:08:38 - Edytowany przez: Mav
Doctor_Who:
Wiem, o jakiej scenie piszesz, ale zdjęcie jest IMHO na 90% z Aliena 1.

No nawet jeśli to tu widać, że jeden z nich stoi (to na pewno jest z 4 )

alien
Doctor_Who
Użytkownik
#180 - Wysłana: 31 Lip 2009 00:13:37 - Edytowany przez: Doctor_Who
Mav

Nie neguję faktu, że xenomorfy potrafią stać na tylnych nogach.

Zresztą tu jest poster z ''Aliens'':

plakat

[chciałbym mieć taki plakat na drzwiach]

Ale nawet wtedy oczywiście ich sposób ''chodzenia'' nie jest identyczny z ludzkim (idiotycznie by to wyglądało, bądźmy szczerzy ), tylko poruszają się bardziej pochylone.

(zresztą przecież mają inaczej wyważony środek ciężkości, przez ogon).
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Obcy? Jacy obcy, przecież to ludzie, wszędzie tylko ludzie.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!