USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Nexus
 
Autor Wiadomość
Grigorius
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Kwi 2009 11:24:55
Po długiej nieobecności mam pytanie.
Jeżeli Picard w Generations dostał się do Nexusa i razem z Kirkiem zmienili historię i Entek D przetrwał, to jak Picard mógł istnieć w czasie (po nexusie) kiedy Soran uruchamiał rakietę.
Jeżeli się nie mylę to istniałoby dwóch Picardów, ponieważ Nexus to (chyba) brama do innych wymiarów.
Darklighter
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Kwi 2009 11:41:45
Jeśli dobrze rozumiem, to chodzi o to, że Picard z Kirkiem cofnął się do chwili zanim Nexus wchłonął jego wcześniejszą wersję (Picarda) i zgodnie z tym, echm..logicznie rzecz biorąc, powinien spotkać samego siebie? Tak jak Marty McFly, który w pierwszej części wrócił wcześniej do 1985 r. zobaczył wcześniejszego siebie wyruszającego w podróż w czasie?
Grigorius
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Kwi 2009 12:02:45
Tak oto się rozchodzi.
Ale wtedy istniałoby dwóch Picardów, ponieważ ten z tamtego czasu nigdy nie znalazł się w Nexusie.
Darklighter
Użytkownik
#4 - Wysłana: 23 Kwi 2009 12:31:01
Wydaje mi się, że to była zbyt kłopotliwa i zbyt "ciężka" kwestia jak na dynamiczne i dramatyczne zakończenie filmu, więc ją po prostu olano - pewnie założono, że Picard się wteleportowuje w swoje ciało z przeszłości . Przy okazji to chyba trzecia teoria podróży w czasie istniejąca w tym samym universum:
1) Mulitświaty (Paralles)
2) Znikanie (jedna linia czasowa) (FC i inne)
3) "Wchodzenie" we wcześniejsze ciało.
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 23 Kwi 2009 14:57:12
"Wchodzenie" we wcześniejsze ciało mamy już w TOS-ie - bodajże "Tomorrow is yesterday". Tam jeszcze dochodziło wymazanie pamięci.
Alucard87
Użytkownik
#6 - Wysłana: 23 Kwi 2009 18:22:20
A czy duch Guinan nie mówi tam przypadkiem, że dla Nexusa czas nie istnieje? Że można "wysadzić się" w dowolnym momencie?
The_D
Użytkownik
#7 - Wysłana: 23 Kwi 2009 20:06:18 - Edytowany przez: The_D
Może jeden z Picardów (ten który był w Nexusie) zniknął jak tylko zmienił przyszłość zarazem wymazując swoją przeszłość. Podobnie było z Molly O'Brien - mogła spotkać siebie z przeszłości, ale gdy tylko przeprowadziła małą przez portal wymazała swoją linię czasową i zniknęła.
Jurgen
Moderator
#8 - Wysłana: 23 Kwi 2009 20:25:16
Urywało się z zajęć z mechaniki temporalnej w Akademii?
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 14 Kwi 2020 23:58:29 - Edytowany przez: Q__
Widzieliście czternasty odcinek Antyllusa? Wizualnie i aktorsko kicz tak straszny, że musiałem, jak ostatni cham, poprosić narzeczoną żeby wyszła do innego pokoju na czas kiedy oglądam, bo śmiała się z wspomnianych aspektów w/w produkcji tak głośno, że nie słyszałem dialogów, ale konceptualnie b. interesująco. Wygląda na to, że Kayaian zaczął właśnie dorabiać Nexusowi intrygujący, uszlachetniający ów bermanowski pomysł, background (sięgając w dodatku do wątków z TOSowego "The Alternative Factor"). Przy czym na pytanie na czym właściwie polega doświadczenie Nexusa, i dlaczego tak rozpaczliwie chce się je powtórzyć, już na starcie odpowiedział lepiej, niż twórcy GEN.
 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Nexus

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!