USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / QUIZ O STAR TREK-u - PHASE III
 Strona:  ««  1  2  3  ...  69  70  71  72  73  74  75  »» 
Autor Wiadomość
The_D
Użytkownik
#2191 - Wysłana: 19 Sier 2020 09:19:45
Odpowiedz 
Dreamweb

Teraz mam wyrzut, że za łatwe Zadajesz

Dreamweb:
Na ekranie nie pamiętam, ale strzelę że w TMP.

Nie, to było bardziej podchwytliwe. Drugie wystąpienie to właśnie odcinek Past Tense, gdy załoga Defianta próbuje ustalić gdzie zapodział się away team i co poszło nie tak w transporcie O'Brien każe m. in. sprawdzić kompensatory Heisenberga. A pierwsze kanoniczne wystąpienie było w odcinku gdy Dr Moriarty groził zniszczeniem Enterprise i załoga szukała (nie do końca z przekonaniem) sposobu na wyciągniecie hologramu poza holodek Data rozważał właśnie pomajstrowanie przy kompensatorach w transporterze.
Dreamweb
Użytkownik
#2192 - Wysłana: 19 Sier 2020 12:03:53
Odpowiedz 
Dobra, nie chce mi się kombinować, będzie w miarę łatwo...

433. Podaj trzy gatunki humanoidalne oprócz ludzi, o których kanonicznie wiemy, że tak jak my mają różne rasy/kolory skóry...
Q__
Moderator
#2193 - Wysłana: 19 Sier 2020 12:33:58
Odpowiedz 
Bolianie, Wolkanie/Romulanie, Terranie (czyli ludzie z MU, nieco odmienni biologicznie od ziemskich).
Dreamweb
Użytkownik
#2194 - Wysłana: 19 Sier 2020 12:35:14
Odpowiedz 
OK. Jeszcze Klingoni. Zadajesz.
Q__
Moderator
#2195 - Wysłana: 19 Sier 2020 13:00:24
Odpowiedz 
To i ja coś łatwego...

434. Wymień co najmniej cztery gatunki/kultury stosujące cyborgizację.
The_D
Użytkownik
#2196 - Wysłana: 21 Sier 2020 11:41:04
Odpowiedz 
Mi w upałach pamięć słabo pracuje bo mam problem z czwartym.
Q__
Moderator
#2197 - Wysłana: 21 Sier 2020 11:45:47
Odpowiedz 
The_D

Wymień trzy, jak nikt nie przelicytuje czterema innymi kandydaturami - uznam.
The_D
Użytkownik
#2198 - Wysłana: 21 Sier 2020 11:55:54
Odpowiedz 
Tak na szybko:
1. Borg, zakładam, że można uznać za "kulturę"
2. Ludzie, choćby Ariam, ale myślę, że soczewki Geordiego też by przeszły.
3. Wolkanie, chyba nie pokazano wprost cyber-Wolkanina, ale Lower Decks sugeruje, że wytwarzają implanty, raczej nie tylko na eksport.

Jak się teraz zastanowiłem, to przypomniało mi się, że Kasta Obsydianowa stosowała implanty sterujące wydzielaniem neuroprzekaźników, ale sam mam opory przed uznaniem Garaka za "cyborga" przez taki mały wszczep.
Q__
Moderator
#2199 - Wysłana: 21 Sier 2020 11:57:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
The_D

Uznaję, z Cardassianami włącznie. Można było jeszcze wymienić Binarów, na upartego także Barzan.
The_D
Użytkownik
#2200 - Wysłana: 23 Sier 2020 09:19:41
Odpowiedz 
435. Wymień przynajmniej dwie rasy, które rozwinęły specyficzny styl masażu.
Q__
Moderator
#2201 - Wysłana: 23 Sier 2020 10:19:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
1. Ferengi (ten ich erotyczny masaż uszu),
2. Wolkanie (nerve pinch da się podciągnąć pod formę konfrontacyjnej akupresury).
The_D
Użytkownik
#2202 - Wysłana: 23 Sier 2020 12:51:36
Odpowiedz 
Q__:
2. Wolkanie

W przypadku Wolkan pierwsze co mi przychodzi do głowy o raczej ten masaż z Entka, ale odpowiedź prawidłowa jak najbardziej.
Q__
Moderator
#2203 - Wysłana: 23 Sier 2020 13:50:13
Odpowiedz 
436. Wpiszę się w modne tematy. Wymień 5 gatunków mających charakterystyczną, odmienną od ziemskiego, najbardziej typowego, standardu, fizjologię lub obyczajowość seksualną.
Dreamweb
Użytkownik
#2204 - Wysłana: 23 Sier 2020 17:48:58
Odpowiedz 
Gatunek 8472 - ma 5 płci bodaj
Gatunek trójpłciowy z ENT Cogenitor
Gatunek jednopłciowy z TNG Outcast
Borg - seks u nich raczej nie istnieje, no i widzieliśmy "maturation chambers"
Q - "dotknięcie palcem" z The Q and the Gray
Założyciele - "female changeling" była bardzo zawiedziona gdy Odo pokazał jej jak to wygląda u ludzi
Q__
Moderator
#2205 - Wysłana: 23 Sier 2020 19:06:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Jeszcze Klingoni ze swoim sado-maso podniesionym do rangi normy, Wolkanie z pon farr i Obcy z szóstki z genitaliami w mocno nietypowym miejscu. Ale - oczywiście - uznaję. (Choć co do Borga można mieć wątpliwości, zważywszy na b. rzeczowy stosunek Seven do kopulacji.)
Dreamweb
Użytkownik
#2206 - Wysłana: 23 Sier 2020 21:12:43
Odpowiedz 
Q__:
co do Borga można mieć wątpliwości, zważywszy na b. rzeczowy stosunek Seven do kopulacji.)

Miała wiedzę o tego rodzaju zachowaniach ludzkich od kolektywu, ale wg. mnie była to wiedza czysto teoretyczna, nie sądzę aby to praktykowała...

437. Podaj 6 odcinków lub filmów gdzie załoganci uczestniczą w symulacjach mających na celu sprawdzenie się w sytuacjach, jakie mogą ich spotkać w rzeczywistości.
Q__
Moderator
#2207 - Wysłana: 23 Sier 2020 21:46:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
wg. mnie była to wiedza czysto teoretyczna, nie sądzę aby to praktykowała...

A ja nie jestem pewien, czy Kolektyw nie kazał dronom kopulować. Jak nie by je rozmnażać, to w ramach - tak to nazwijmy - swoistej higieny*... Cóż, jest to nierozstrzygalne...

* Pamiętajmy jaki stosunek do seksualności miał G.R.

Co do pytania... Póki co przychodzą mi na myśl dwa odcinki DSC (1. ten, gdzie Lorca i Tyler trenowali walkę z Klingonami, 2. ten z symulacją bitewną uruchomioną na mostku) i "Worst Case Scenario" z VOY (3.)... EDIT: No i jeszcze sceny z testem Kobayashi Maru w TWoK i "jedenastce" (czyli 4. i 5.). EDIT 2: Oraz symulacje uruchamiane przez Geordiego w TNG "Booby Trap" (6.).
The_D
Użytkownik
#2208 - Wysłana: 24 Sier 2020 01:08:20 - Edytowany przez: The_D
Odpowiedz 
Ja juz chyba poza konkursem dorzucę:
Short treka z Pikiem wywołującym bunt na statku,
Test na dowódcę, który przechodziła Troi
W Chain of Command Picard, Worf i Crusher przygotowują się w holodeku do misji (o ile pamiętam wspinali się po jakichś jaskiniach mających być Kardazjańską bazą)
Być może da się też naciągnąć test praktyczny do Gwiezdnej Floty, w którym bierze udział Wesley (chodzi o część, gdy na korytarzu zderza się z "podstawionym" egzaminatorem).

Q__
Q__:
Cóż, jest to nierozstrzygalne...

Nie życz sobie rzeczy, które mogą sieę spełnić. Wszak kanon wciąż się sie rozwija.
Dreamweb
Użytkownik
#2209 - Wysłana: 24 Sier 2020 07:49:21
Odpowiedz 
Wszystko to co obaj wymieniliście jak najbardziej się kwalifikuje. Zaliczam na konto Q__ z racji pierwszeństwa.

Ja bym dodał jeszcze:
VOY "Threshold" - przed swoim lotem w warp 10 Paris przeprowadzał jego symulacje w holodeku (co jest w sumie jednym z licznych buraków tego odcinka, bo jak można symulować coś czego nigdy nie robiono, ba, twierdzi się, że jest to niemożliwe - rodzi się pytanie z jakich algorytmów korzystał wówczas holodek).

TNG "Descent" - Data symulujący walkę z Borg w holodeku, by poczuć emocje

oraz spoilerowo, bo z Lower Decks:

symulacje z Envoys, i to zarówno te mostkowe, jak i te z udziałem Borg

A pozakanonicznie to ORV "Firestorm" wg mnie by się załapał.
Q__
Moderator
#2210 - Wysłana: 24 Sier 2020 08:00:47
Odpowiedz 
The_D

The_D:
Nie życz sobie rzeczy, które mogą sieę spełnić. Wszak kanon wciąż się sie rozwija.

Mówisz, że nie chcę wiedzieć, jak Kurtzman może to ujednoznacznić?

Dreamweb

Dreamweb:
ORV "Firestorm" wg mnie by się załapał.

Zdecydowanie.

438. Wymień 7 postaci, które umarły, a potem - w ten czy inny sposób - żyły dalej.
Eviva
Użytkownik
#2211 - Wysłana: 24 Sier 2020 08:23:32
Odpowiedz 
1. Spock
2. Kirk
3. Scotty
4 i 5. Trip i Hoshi
6 i 7. Ilia i Decker

Więcej grzechów nie pamiętam
Q__
Moderator
#2212 - Wysłana: 24 Sier 2020 08:38:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Deckera, powiedzmy, od biedy uznam (zdaje się prawdopodobne, że przeszedł podobny proces co Ilia). Kirk i Scotty (zakładam, że mówimy o GEN i "Relics") tylko uchodzili za zmarłych. No, chyba, że chodziło o neoKirka, wtedy uznam i jego. EDIT: sprawdziłem, Scotty'ego odwracalnie zabił Nomad.

Niech będzie, że zadajesz.
Eviva
Użytkownik
#2213 - Wysłana: 24 Sier 2020 09:01:00 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Q__

Nie. Chodziło mi o TOS.
Scotty - "The Changelling" - zabity przez Nomadę i przywrócony do życia
Kirk - też TOS, odcinek "Return to Tommorow", ciało Kirka zostaje przejęte i umiera, ale zostaje przywrócone do życia
Q__
Moderator
#2214 - Wysłana: 24 Sier 2020 09:10:09
Odpowiedz 
Eviva

Tym bardziej uznaję.
Eviva
Użytkownik
#2215 - Wysłana: 24 Sier 2020 10:09:27
Odpowiedz 
439. Kto, kogo i w jakich okolicznościach nazwał "kieszonkowym dyktatorem"?
Q__
Moderator
#2216 - Wysłana: 24 Sier 2020 10:14:10
Odpowiedz 
Eviva

Pamiętam, że Kirka. Ale kto? Elaan?
Eviva
Użytkownik
#2217 - Wysłana: 24 Sier 2020 10:14:44
Odpowiedz 
Q__

Nie, nie ona
Dreamweb
Użytkownik
#2218 - Wysłana: 24 Sier 2020 14:09:29
Odpowiedz 
Ta kobieta co się z nim zamieniła na ciała? (Turnabout Intruder)
Eviva
Użytkownik
#2219 - Wysłana: 24 Sier 2020 15:20:36
Odpowiedz 
Dreamweb

Też nie
Eviva
Użytkownik
#2220 - Wysłana: 11 Wrz 2020 16:12:04 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Ech, wy znawcy...
Klingoński oficer Korax w odcinku "The Trouble with Tribbles", w kasynie, próbując sprowokować załogantów z Enterprise do bójki

Dam coś łatwiejszego

440. W którym odcinku DS9 Quark został wzięty za matkę Noga, zaś Rom za jego ojca?
 Strona:  ««  1  2  3  ...  69  70  71  72  73  74  75  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / QUIZ O STAR TREK-u - PHASE III

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!