USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Co się stało z okrętami członków Fedracji???

Autor Wiadomość
Arek
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:06:13
Odpowiedz 
Ostatnio oglądając ENT zastanowiła mnie jedna sprawa. W TOS i w TNG są tylko statki wyglądające na ziemskie. A co się stało ze stylowymi okrętami Vulcan, potężnymi statkami Andorian? Oni nie robili już własnej floty? Tylko Ziemia ją dla Federacji robiła? Bo wszystkie enterprise'y były robione przy Ziemi. Wygląda to, jakby tylko Ziemia miała stocznie, a inni nic nie robili. Dali Ziemianom technologie i kazali statki robić? To jest strasznie nielogiczne. Powinny być stocznie na orbitach innym planet założycielskich, zlikwidowali je?
Czy ktoś ma pomysł jak to wytłumaczyć?
EnterpriseJ
Użytkownik
#2 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:13:09
Odpowiedz 
Arek

O ile mi wiadomo to po utworzeniu federacji miało byc tak:
Każda rasa budowała sobie jakąś tam niewielką flotę do obrony przestrzeni tej rasy(Federacja to nie jednolite państwo).Natomiast GF Ziemi została przemianowana na GF Federacji i miała chronić ją całą i to jest kanoniczne,a co do tego z flotami innych ras to najprawdopodobniej nie kanon chyba,że chodzi o wczesne dekady istnienia Federacji kiedy GF nie była jeszcze odpowiednio duża i silna by sama chronić całej przestrzeni Federacji.Później została tylko GF.
Arek
Użytkownik
#3 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:17:30
Odpowiedz 
EnterpriseJ
No właśnie, ale czy gdzieś widać było okręty tych innych ras? Bo ja prawdę mówiąc ich nie widziałem. A Poza tym, gwiezdna flota była słabsza niż flota Vulcan czy Andorian. Czemu wybrano właśnie ją? W ENT pokazano ile może NX-01, duma floty ziemskiej w porównaniu do Vulcan i innych.
EnterpriseJ
Użytkownik
#4 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:22:46
Odpowiedz 
Arek

W 24w.mamy handlowe okręty wolkańskie klasy T'Pau.
Natomiast nie wiem czemu wybrano GF.Może dlatego,że ludzie znacznie szybciej rozwijali się technologicznie np. : warp 7 po stu latach w kosmosie a Wolkanie po prawie 1200 lat.
Arek
Użytkownik
#5 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:27:37
Odpowiedz 
Nie widziałem ich prawdę mówiąc, ale to akurat nic dziwnego.

Może dlatego,że ludzie znacznie szybciej rozwijali się technologicznie np. : warp 7 po stu latach w kosmosie a Wolkanie po prawie 1200 lat.

Też nie wiemy do końca czy sami. W międzyczasie wybuchła wojna z Romulanami. Nie wiemy czy komuś nie rąbnęli albo nie dostali od kogoś. Ale żeczywiście, też mi to pierwsze przyszło do głowy.
EnterpriseJ
Użytkownik
#6 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:31:15
Odpowiedz 
Arek

W czasie wojny z Romulanami dostawali pomoc militarną od Wolkan i Andorian ale nie wiem czy techniczną czy ich floty brały udział w konflikcie(z wyjątkiem incydentu z romulańską droną),a napęd warp 7 ludzie chyba sami wynaleźli.
Alucard87
Użytkownik
#7 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:38:55
Odpowiedz 
A mnie się wydaje, że łebskie głowy wszystkich światów zasiadły nad jakimś stołem z maaaaaaasą planów i ustaliły, że takie malowanie, geometria, wystrój i nazewnictwo będą reprezentacyjne dla federacji (ENT nie liczyc, a jeśli już, to jako inspirację, lub (później) efekt agresywnego marketingu polityków z Ziemi)
EnterpriseJ
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:43:13
Odpowiedz 
Alucard87

Nie chodzi o reprezentatywność tylko o bezpieczeństwo Federacji.Byle czego by przecież nikt by nie postanowił.
Hicek
Użytkownik
#9 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:47:42
Odpowiedz 
Jesli chodzi o GF to dziwi mnie fakt ze w czasach TNG, Andorianie i Tellaryci nie biora widocznego udzialu w jej działaniu. Wiadomo ze andorianie poswiecili sie sztuce, m.in slynna andorianska akademia sztuk, ale co sie stało z tellarytami? Jesli chodzi o przemianowanie ziemskiej GF na federacyjna, i dlaczego nie floty innych ras, to mysle ze moze warto by bylo zastanowic sie rowniez nad stosunkami panujacymi miedzy rasami federacji, jak i o naturze tych ras. Wiadomo ze ludzie nie brali udzialu w konflikcie z żadną rasa założycielska federacji, czego nie mozemy powiedziec o andorianacha, tellarytach i wolkanach. Poza tym ludzie i GF ziemi zawsze dazyli do obecnosci na duzym obszarze kosmosy w charakterze eksploracji, i nie skupiali swoich sił tak jak wolkanie w celu obrony tylko i wyłącznie swojej planety.
EnterpriseJ
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:50:25
Odpowiedz 
Hicek

Zgadza się.I prawdopodobnie dlatego GF broni całej Federacji.
Alucard87
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Gru 2008 13:59:19
Odpowiedz 
EnterpriseJ
Nie chodzi o reprezentatywność tylko o bezpieczeństwo Federacji.Byle czego by przecież nikt by nie postanowił.

No ja nie insy.. insuny... insynyu... Nie twierdzę inaczej.
Zwyczajnie chodzi o pewne uproszczenie rozpoznania. Federacja ma ponad 150 światów i około tysiąca pół-autonomii pod swoimi skrzydłami. Wyobraźcie sobie taką bitwę o Chin'toka, w której każdy świat wystawiłby choć jeden 'swój' okręt (styl, kolory). Bałagan (nomen omen) nieziemski. A tak - porządek i standardy
reyden
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Gru 2008 21:24:57
Odpowiedz 
Z tego co wiem to w momencie powstania Federacji ziemska GF została oddana pod komendę Federacji przekształcając się w końcu w GF Federacji .

Początkowo mogły być w niej też i statki pochodzenia Vulcańskiego , Andoriańskiego czy Tellaryckiego ale pewno w końcu uznano że jeden design statków GF będzie najlepszy ( standaryzacja i unifikacja ) .

A czemu wybrano styl ziemski , tego nie wiadomo .
Delta
Użytkownik
#13 - Wysłana: 27 Gru 2008 21:34:51
Odpowiedz 
Alucard87
Wyobraźcie sobie taką bitwę o Chin'toka, w której każdy świat wystawiłby choć jeden 'swój' okręt (styl, kolory). Bałagan (nomen omen) nieziemski.

To akurat nie przeszkadza, że inny styl, wystarczą sygnatury i wiadomo kto jest kim. Ale fakt standaryzacja sprzętu ułatwia logistykę.
EnterpriseJ
Użytkownik
#14 - Wysłana: 27 Gru 2008 22:02:23
Odpowiedz 
Poza tym:150 Flot!!!!To by było głupie.
Madame Picard
Moderator
#15 - Wysłana: 28 Gru 2008 12:54:35
Odpowiedz 
Arek

A co się stało ze stylowymi okrętami Vulcan, potężnymi statkami Andorian?
Może przemianowano je na statki Gwiezdnej Floty, tylko nigdy ich nie nie pokazano na ekranie. Może były posyłane na innego rodzaju misje (ziemskie statki były przeznaczone do eksploracji, a to głównie mieliśmy oglądać w TNG), a może latały bliżej swych macierzystych planet i patrolowały okolicę?
Natomiast co do tego, że na oglądanych przez nas statkach służą głównie Ziemianie, to ja to sobie tłumaczę tak, że są widocznie inne statki, których załoga składa się w przeważającej mierze z Wolkan, Andorian itd. To by było o tyle logiczne, że każda rasa ma nieco inne wymagania środowiskowe (temperatura, długość doby) i łatwiej to dostosować statek do upodobań jednej rasy niż do kilku. Zresztą było wspomniane i w TOS i w TNG o statkach, których załoga składała się niemal wyłącznie z Wolkan. I może - kto wie? - były to statki wykorzystujące design i technologię danej rasy.
Domko
Użytkownik
#16 - Wysłana: 28 Gru 2008 13:35:09
Odpowiedz 
Madame Picard
I może - kto wie? - były to statki wykorzystujące design i technologię danej rasy.

W DS9 pokazano jeden statek składający się z samych Wolkan. I był to statek klasy Nebula - standardowa klasa Gwiezdnej Floty, więc chyba tak nie jest do końca.
Delta
Użytkownik
#17 - Wysłana: 28 Gru 2008 15:21:52
Odpowiedz 
Domko
W DS9 pokazano jeden statek składający się z samych Wolkan. I był to statek klasy Nebula - standardowa klasa Gwiezdnej Floty, więc chyba tak nie jest do końca.

Tylko, że DS9 ma miejsce 200 lat po powstaniu Federacji -okręty z tego czasu o ile nie są w muzeum, dawno przerobiono na żyletki. IMHO pomysł Madame Picard jest sensowny.
The_D
Użytkownik
#18 - Wysłana: 28 Gru 2008 16:29:03
Odpowiedz 
W TOS również był statek obsadzony Wolkańską załogą - USS Intrepid klasy Constitution, a to prawie 100 lat przed DS9.

reyden

A czemu wybrano styl ziemski , tego nie wiadomo .

Może to był wybór polityczny. Wolkanie czy Andorianie były dość dobrze ugruntowanymi cywilizacjami, zapewne w historii zdarzały się pomiędzy nimi różne niesnaski. Wybór ziemian, którzy stawiali dopiero pierwsze kroki mógł być łatwiejszy do zaakceptowania niż przyzwolenie na wzrost znaczenia jednej ze "starych" cywilizacji.
EnterpriseJ
Użytkownik
#19 - Wysłana: 28 Gru 2008 17:29:29
Odpowiedz 
The_D

Telaryci nie lubili się z Andorianami,Andorianie z Wolkanami,a Ziemian lubili wszyscy(Wolkanie z dużym dystansem),więc może dlatego.
Nasty Rudolf
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Gru 2008 09:22:55
Odpowiedz 
Generalnie w tego typu rozwazaniach zwyklem przyjmowac teorie Madame Picard. Statki "zdominowane" przez jedna / kilka ras - to ma sens i pewne poparcie kanonu.

Natomiast co do wygladu statkow... Coz - nie da sie tutaj przemilczec panujacej do pewnego stopnia dominacji i przewodnictwa Ludzi w Federacji. Podobnie ma sie sprawa z np. kluczowymi punktami Federacji umieszczonymi na Ziemi.
EnterpriseJ
Użytkownik
#21 - Wysłana: 29 Gru 2008 10:06:47
Odpowiedz 
Nasty Rudolf

W końcu to ludzie byli pomysłodawcami Federacji i tylko dzięki ich obecności ona powstała.
Arek
Użytkownik
#22 - Wysłana: 31 Gru 2008 17:37:21
Odpowiedz 
Ale w takim razie gdzie są te statki np Vulcan? W TNG był odcinek że najemnicy podlecieli pod Vulcan, potem ENT-D, i ani śladu jednostek Vulcan.

Madame Picard
Tak, też tak przyjmuję, ale nie o załogę chodzi. Chodzi mi o design statków. Praktycznie znikły wszystkie style oprócz ziemskiego, oczywiście na ekranie.
EnterpriseJ
Użytkownik
#23 - Wysłana: 31 Gru 2008 17:49:58
Odpowiedz 
Arek

No cóż,to chyba największa zagadka ST.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Co się stało z okrętami członków Fedracji???

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!