USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ślepa miłość

Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1 - Wysłana: 12 Sier 2008 19:36:11
Odpowiedz 
Jestem świeżo po obejrzeniu kolejnego odcinka ST TNG pt The Survivors.

W tym odcinku m.in Kevin rozwścieczony śmiercią żony, użył swoich mocy - i samą myślą zniszczył cały gatunek Husnocków, liczący 50 miliardów istot.

Czy wy drodzy forumowicze, zdolni byście byli do takiego poświęcenia i jak oceniacie postepowanie Kevina? ( chodź jak to trafnie uznał kpt. Picard nie nam to osadzać) ale przynajmniej teoretycznie.
Queerbot
Użytkownik
#2 - Wysłana: 12 Sier 2008 19:47:17
Odpowiedz 
Myślę, że problem w tym odcinku dotyczy czegoś nieco innego. Wedlug mnie chodziło przede wszystkim o skrajny pacyfizm Kevina. On wielokrotnie podkreślał, że nie uczestniczył w obronie planety, ponieważ odrzucał wszelką przemoc, nawet walkę o życie swoich najbliższych. Powiedzmy, że Kevin to do pewnego momentu taki buddyjski mniech, który cierpi najgorsze tortury i jednocześnie zupełnie się na nie zgadza. Pytanie brzmi - czy taki skrajny pacyfizm, tzn odrzucenie wszelkiej przemocy, wszelkiego gwałtu jest możliwy?Jak wiadomo Kevin nie wytrzymał, ale w sumie to kosmita... Możliwe, że ludzie są zdolni do większych poświęceń.
kanna
Użytkownik
#3 - Wysłana: 12 Sier 2008 20:10:16
Odpowiedz 
Zalała go ślepa wściekłość i żal po smierci zony... ludzie w traumie robią różne rzeczy. A on - na nieszczęście - dysponował większa mocą niż przeciętny człowiek.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#4 - Wysłana: 12 Sier 2008 20:14:18 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Queerbot

On wielokrotnie podkreślał, że nie uczestniczył w obronie planety, ponieważ odrzucał wszelką przemoc, nawet walkę o życie swoich najbliższych

a jednak coś ( albo ktoś) go skłoniło do tego by wybić wszystkich Husnocków. Kevin jest pacyfistą ( nawet skrajnym jak to zostało ujete powyżej) jednak dokonał jak by nie patrzec rzeczy którym nawet nie śniło się najwiekszym , własnie nie chce użyć żadnego porównaniaaby by go nie oceniac ale wiemy o kogo chodzi . Jeżeli on tego dokonał pod wpływem emocji, to jak szara istota jaka jest człowiek może się zachować w podobnej sytuacji.

kanna

Zalała go ślepa wściekłość i żal po smierci zony... ludzie w traumie robią różne rzeczy

tylko że on nie był człowiekiem, a może te 50 lat w skórze człowieka zrobiło swoje....
Eviva
Użytkownik
#5 - Wysłana: 12 Sier 2008 20:30:00 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Nienajgorsza trauma - 50 miliardów istnień za jedną zabitą istotę? Nawet hitlerowcy byli łagodniejsi. Według mnie należałoby tego kosmitę zgładzić, bo następna może być cała Federacja - niech jakiś Andorianin nadepnie draniowi na odcisk i gotowe.
Jurgen
Moderator
#6 - Wysłana: 12 Sier 2008 20:38:58
Odpowiedz 
Według mnie należałoby tego kosmitę zgładzić, bo następna może być cała Federacja

Ja mam tylko pytanie: jak?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#7 - Wysłana: 12 Sier 2008 20:56:57 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Eviva

z drugiej strony nie wiem co ja bym zrobił temu kto zabił by moją moją ukochaną, sam jeden wolkan wie czy w przypływie złości nie dokonał bym rzeczy której w normalnym stanie nawet bym nie pmysłał. jak widac nawet zakochany kosmita i to nawet pacyfista stracił głowe dla swojej wybranki, może problem tkwi w czym innym?

Jurgen

Ja mam tylko pytanie: jak?

tylko po co zgładzać, jak nie wiemy czy w tej sytuacji postapilibyśmy tak samo czy inaczej.
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 12 Sier 2008 21:09:22
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Tak można usprawiedliwić każdą zbrodnię, weź to pod uwagę. A ta była wyjątkowo odrażająca. Skoro miał wystarczającą moc, by zgładzić 50 miliardów, miał jej dość, by znaleźć i zabić tylko tych, którzy odpowiadali za śmierć jego żony.

Jurgen

To juz problem dla naukowców, nie dla mnie. Może zresztą nie zabijać faceta, a zamrozić - choć zawsze jest ryzyko, że ktos go odmrozi, a wtedy zginie następne 50 miliardów.
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 12 Sier 2008 21:16:39
Odpowiedz 
Ja powiem tak, mam chęć paru ruskich wysadzić w powietrze. Jednak nie powiem tego przy mojej teściowej i żonie. Mogę też sobie pogadać, ale tego nie zrobię.

Dobra ja wam zadam pytanie.

Moja żona jest w połowie ruską ;], teściowa to rosjanka. Jak by oni nas najechali militarnie. Ja twierdzę iż bym bronił swojego kraju i tłuk ile wlezie. Jednak zawsze jest te małe ale !!!
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#10 - Wysłana: 12 Sier 2008 21:18:00 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Eviva

Tak można usprawiedliwić każdą zbrodnię

to jak usprawiedlisz zbrodnie dokonaną na jego żonie, i kolonistach

miał jej dość, by znaleźć i zabić tylko tych, którzy odpowiadali za śmierć jego żony.

w tym nieokreślonym stanie racjonalnosc nie jest cechą dominująca, z drugiej strony nie usprwiedliwiam go bo dokonał rzeczy , jaka by to dziś określono jako odpowiedzialnośc zbiorowa, ta sprawa jest strasznie złożona na różnych płaszczznach

To juz problem dla naukowców, nie dla mnie. Może zresztą nie zabijać faceta, a zamrozić - choć zawsze jest ryzyko, że ktos go odmrozi, a wtedy zginie następne 50 miliardów.

sorry ale cos wspominałaś że ta zbrodnia była wyjątkowo odrażająca. to jak nazwac sposoby w jakich mamy go ukarac, przeciez to nie człowiek??

Seybr

mam chęć paru ruskich wysadzić w powietrze

nie ty jeden ale nie ruskich tylko rosjan, bo rusie to są pierogi albo ludy ruskie Mam uraze do władz rosyjskich, ale rosjan lubie

Jak by oni nas najechali militarnie

szkoda Twojej zony, wiernosc krajowi czy wierność mężowi, własnie mieszane małżeństwa cierpią najbardziej w tych konfliktach.

Moja koleżanka ze studiów Osetynka, straciła całą rodzine w tej wojnie. Nie zapomne widoku jej twarzy jak widziała Polska tv w której brano strone tylko gruzinów. to jest nie do opisania
Dragon
Użytkownik
#11 - Wysłana: 12 Sier 2008 22:12:17
Odpowiedz 
Zawsze mnie irytowały trekowe ufole które pierdnięciem rozłupują planety. Może pare osób będzie na mnie narzekać ale nigdy nie przepadałem za wszechmocą Q, organian i wyżej wymienionego kolesia.
kanna
Użytkownik
#12 - Wysłana: 12 Sier 2008 22:44:05
Odpowiedz 
Dragon
trekowe ufole które pierdnięciem rozłupują planety

lol
Seybr
Użytkownik
#13 - Wysłana: 13 Sier 2008 06:46:37
Odpowiedz 
Dragon

Zawsze mnie irytowały trekowe ufole które pierdnięciem rozłupują planety.

To jest syndrom małego stalina ;].

FederacyjneMSZ

nie ty jeden ale nie ruskich tylko rosjan, bo rusie to są pierogi albo ludy ruskie Mam uraze do władz rosyjskich, ale rosjan lubie

Wiesz z czym są ruskie pierogi ? Ja mam uraz do ich toku myślenia, ale owszem nie do wszystkich. A władz ich nie trawię, od wieków car tam rządzi, tylko teraz mówimy na to prezydent.
Jurgen
Moderator
#14 - Wysłana: 13 Sier 2008 10:05:12
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

tylko po co zgładzać, jak nie wiemy czy w tej sytuacji postapilibyśmy tak samo czy inaczej.

Oj, to była ironia. Bo przecież, jak załatwić gościa, który sama myślą załatwił 50 miliardów osób??? Moim zdaniem nie ma się co zastanawiać, bo i tak Fedki nie dałyby rady. Picard nawet nie silił się na próbe oceny.

Dragon

Zawsze mnie irytowały trekowe ufole które pierdnięciem rozłupują planety.

Ale fakt, że coś w tym jest.
Eviva
Użytkownik
#15 - Wysłana: 13 Sier 2008 11:50:33
Odpowiedz 

Seybr

mam chęć paru ruskich wysadzić w powietrze

Jakich paru? Robotników z fabryki, pielęgniarki ze szpitala, czy może napadniesz na szkołę?

FederacyjneMSZ

Nie wiem, człowiek - nie człowiek, jak nie człowiek, to Twoim zdaniem miał prawo tak postąpić?
Kwestia jest dość złożona, bo z jednej strony mamy wojsko, które najechało i zniszczyło kolonię - a z drugiej strony śmierć bez wyboru wszystkich, łącznie z noworodkami. Ci kosmici postąpili źle, to prawda i należało stawić im opór, co łobuz mógł zrobić wcześniej, nie dopuszczając wogóle do takiej sytacji, a na przykład wykopując ich na drugi koniec galaktyki. Zachował się nielepiej niż oni sami i dlatego - nie wiem jak Picard - ale sam Kevin nie ma prawa nikogo oceniać. Okazała sie, jeśli nie gorszy, to w każdym razie na pewno nie lepszy.
Seybr
Użytkownik
#16 - Wysłana: 13 Sier 2008 12:28:01
Odpowiedz 
Eviva
Jakich paru? Robotników z fabryki, pielęgniarki ze szpitala, czy może napadniesz na szkołę?

Z tych z Kremla ;].
Eviva
Użytkownik
#17 - Wysłana: 13 Sier 2008 14:02:26
Odpowiedz 
Seybr

Jak tak, to Ci jeszcze pomogę. Będę podawać naboje.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#18 - Wysłana: 13 Sier 2008 16:02:21
Odpowiedz 
Eviva

Jak tak, to Ci jeszcze pomogę. Będę podawać naboje

a ja zajme się propagandą, w końcu światową opinie publiczną trzeba przekonac do naszej racji

Seybr

Z tych z Kremla ;].

jest maleńki problem, rosjanie oddadzą życie za swoja elite rządząca, taki naród, wiem bo mam dużo "ludzia" z matuszki rassiji na roku. Mimo nienawiści do putina i miska to niedadza ich zabić przez innych. taki naród cóż
Eviva
Użytkownik
#19 - Wysłana: 13 Sier 2008 18:40:09
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
Seybr

No to jest już nas troje

Co do Rosjan - tez ich znam, i to bardzo dobrze. Do tej pory, wyrwana z najgłębszego snu, potrafię zaśpiewać hymn ZSRR bez najmniejszego błędu, tak dobrze wbili mi go do głowy. Do tej pory też mam przypinkę z Leninem, która nosiłam w szkole. Wychowywano mnie na dobrą komunistkę i omal się udało.
Dragon
Użytkownik
#20 - Wysłana: 13 Sier 2008 19:31:08
Odpowiedz 
Ja uważam że tak naprawdę nie ma złych narodów, grup społecznych, zawodowych, wiernych itd itd, po prostu zawsze się trafiają Skur&^%$, w różnych proporcjach.
Eviva
Użytkownik
#21 - Wysłana: 13 Sier 2008 20:16:13
Odpowiedz 
Dragon

No i masz w zasadzie rację. Wszędzie są łobuzy, u nas też. Rzecz w tym, że bardzo często cały naród oceniany jest właśnie przez pryzmat swej władzy lub tych członków narodu, z którymi mamy doczynienia najczęściej. Dlatego też i Polaków często określa się w innych krajach w czambuł jako złodziei, nożowników, pijaków itp. Niełatwo jednak wyzwolić się z takich schematów, sama dobrze wiem. Niemcy nas bardzo skrzywdzili. Do tej pory wielu z nich chce nas krzywdzić, odbierając polskim rodzinom domy. Sprawia to, że w naszym wlasnym kraju mamy mniej praw niz ci, którzy odebrali nam wszystko. Wielu z nich nadal głosi faszystowskie hasła. Jakże łatwo w takiej sytuacji znienawidzić wszystkich Niemców. A czy to logiczne? Sa wśród nich zrzeszenia antyfaszystowskie, ruch pacyfistyczny i zwykli, normalni ludzie.
To samo dotyczy Rosjan. Znam ich jako zwykłych ludzi - lepszych i gorszych, słabszych i silniejszych, różnie. Niestety, ich elity rządzące działają przeciw takiemu postrzeganiu. Tak zwane masy są przyzwyczajone do ślepego posłuszeństwa - i w tym cały ból. Póki to się nie zmieni, będzie źle, a nie zmieni się zbyt szybko. Do czasów Chekova jeszcze bardzo daleko.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ślepa miłość

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!