USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Piłka Nożna a Star Trek

Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1 - Wysłana: 13 Lip 2008 18:11:51 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Nie spotkałem się osobiście aby w sadze ST była jakaś wzmianka o dlaszych losach tak pięknej gry, natomiast wczoraj po lekturze o Worfie przeczytałem że, W wieku 13 lat, podczas zawodów piłki nożnej, Worf zderzył się z kapitanem przeciwnej drużyny. Siła uderzenia była tak silna, że chłopiec upadł łamiąc mu kark Może chodziło o football amerykański? . Mam pytanie do forumowiczów czy któś słyszał o wzmoankach piłkarskich w ST??
Jurgen
Moderator
#2 - Wysłana: 13 Lip 2008 18:45:51
Odpowiedz 
Worf wychowywał się w Rosji. Jezeli nic się tam nie zmieniło, chodziło na pewno o piłkę nozną. Nie pamiętam, jak to szło w oryginale (football czy soccer)...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#3 - Wysłana: 13 Lip 2008 18:47:29
Odpowiedz 
Jurgen

ja proponuje Worfovi dac Polskie obywatelstwo, Leo będzie wiedział co z nim zrobić

Worf wychowywał się w Rosji

jakos na ślubie troi i rikera zaszkodziło mu piwo romulańskie, słabo go wychowali
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 13 Lip 2008 18:49:48
Odpowiedz 
Nie pamiętam, czy na moim blogu to już szło, czy jeszcze nie było tego wpisu - dość, że wysłałam sierżanta Andrzejka na mecz piłki nożnej w mijanej bazie. Mam nadzieję, że nie był to burak.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#5 - Wysłana: 13 Lip 2008 18:51:09
Odpowiedz 
Eviva

to kolejna ciekawa sprawa która została pominięta w ST,
Delta
Użytkownik
#6 - Wysłana: 13 Lip 2008 18:58:15 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
Mam pytanie do forumowiczów czy któś słyszał o wzmoankach piłkarskich w ST??

Tylko raz. Archer pytał Reeda o zainteresowanie sportem. Mówił, że podobno Anglia dostała się do finałów MŚ (ENT: Minefield)

Edycja:
Jurgen
Nie pamiętam, jak to szło w oryginale (football czy soccer)...

Soccer, czyli faktycznie nożna.

Eviva
Nie pamiętam, czy na moim blogu to już szło, czy jeszcze nie było tego wpisu - dość, że wysłałam sierżanta Andrzejka na mecz piłki nożnej w mijanej b

Jeszcze nie było chyba wpisu.
Doctor_Who
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Lip 2008 19:12:02
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Może po prostu to to wymarło śmiercią naturalną, tudzież zostało zastąpione przez ciekawsze formy rozrywki?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#8 - Wysłana: 13 Lip 2008 19:43:04
Odpowiedz 
Doctor_Who

Może po prostu to to wymarło śmiercią naturalną, tudzież zostało zastąpione przez ciekawsze formy rozrywki?

ale Worf grał jeszcze, przecież to ciekawy sport, mecz Dominium - Borg byłbym Gran Derby Galaktica kwadrantu ...

Delta

Mówił, że podobno Anglia dostała się do finałów MŚ

po 200 latach
Jurgen
Moderator
#9 - Wysłana: 13 Lip 2008 22:00:29
Odpowiedz 

Tylko Amerykanie mogli coś takiego wymyślić...
EnterpriseJ
Użytkownik
#10 - Wysłana: 10 Paź 2008 21:02:33
Odpowiedz 
Jurgen

Tylko Amerykanie mogli coś takiego wymyślić

Racja.Nikt inny.
biter
Użytkownik
#11 - Wysłana: 11 Paź 2008 09:31:44
Odpowiedz 
Tylko Amerykanie mogli coś takiego wymyślić...

Fakt. tylko Amerykanie są tacy głupi żeby uwierzyć że Anglia będzie w MŚ
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#12 - Wysłana: 11 Paź 2008 09:44:33
Odpowiedz 
biter

Fakt. tylko Amerykanie są tacy głupi żeby uwierzyć że Anglia będzie w MŚ

to że będzie w MŚ to pikuś, ale że będzie w finale MŚ to juz coś, na ale to rok 2151 więc raz na sto lat mogli mieć wyątek
biter
Użytkownik
#13 - Wysłana: 11 Paź 2008 09:49:03
Odpowiedz 
to że będzie w MŚ to pikuś, ale że będzie w finale MŚ to juz coś, na ale to rok 2151 więc raz na sto lat mogli mieć wyątek

Tylko co oni rozumieli przez Anglia" skoro mamy rząd ogólnoświatowy. pozatym 2151 roku to chyba MŚ nie wypadają?
EnterpriseJ
Użytkownik
#14 - Wysłana: 11 Paź 2008 09:59:19
Odpowiedz 
biter

Tylko co oni rozumieli przez Anglia" skoro mamy rząd ogólnoświatowy.

Wlk.Brytania to jeden kraj a mają 4 reprezentacje.

pozatym 2151 roku to chyba MŚ nie wypadają?

Fakt.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#15 - Wysłana: 11 Paź 2008 10:25:44
Odpowiedz 
pozatym 2151 roku to chyba MŚ nie wypadają?

to mój błąd, to był 2152, II seria

Tylko co oni rozumieli przez Anglia" skoro mamy rząd ogólnoświatowy

a co ma rząd do piłki nożnej?? dzis też nie ma angli jest wielka brytania i to nikomu nie przeszkadza, tożsamosc narodowa jest podtrzymana
Jurgen
Moderator
#16 - Wysłana: 11 Paź 2008 10:37:16 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
EnterpriseJ
biter

Panowie, czy Wy w ogóle macie pojęcie o piłce nożnej? Otóż nie ważny jest kraj czy rząd, a federacja narodowa. I w Wielkiej Brytanii (swoją drogą, politycznie jest to co prawda monarchia, ale wykazuje troche cech federacji, bo zwłaszcza Anglia i Szkocja mają dużą niezależność, choćby wskazać na parlament szkocki) są cztery federacje (Anglia własnie, Szkocja, Walia i Irlandia Płn., a i - o ile dobrze pamiętam - co niektóre wyspy na kanale La Manche też mają swoje reprezentacje). Poza tym, Anglia zdobyła mistrzostwo świata w 1966 r., więc nie jest to znowu taka sensacja, a w okolicach finału kręciła się choćby w latach 1986-1990. Do tego dochodzi np 3/4 miejsce w ME 1996 r... No więc "papiery" na występy w MŚ czy w ich finale mają lepsze niż np. Polska.

Co to znaczy "nie ma Anglii"? Jest, jako kraina historyczna, czy (posiadająca pewną samodzielność) część Wielkiej Brytanii...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#17 - Wysłana: 11 Paź 2008 10:43:03 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Jurgen

wiem,
tylko sie smieje ze prawie po 200 latach ( nie wiem jak było wczesniej) awansowali do finału

Panowie, czy Wy w ogóle macie pojęcie o piłce nożnej

mamy pojęcie

zapomniałeś jeszcze o Irlandii Północnej i jej meczach z hiszpania na mundialu

Otóż nie ważny jest kraj czy rząd, a federacja narodowa

z dedykacja dla pana ministra
Jurgen
Moderator
#18 - Wysłana: 11 Paź 2008 11:12:11
Odpowiedz 
zapomniałeś jeszcze o Irlandii Północnej i jej meczach z hiszpania na mundialu

O Irlandii Płn. nie zapomniałem - jako Federacja jest wymieniona. W odniesieniu do MŚ i ME wieksze osiągnięcia mają Szkoci.

Otóż nie ważny jest kraj czy rząd, a federacja narodowa

z dedykacja dla pana ministra

Przynajmniej z punktu widzenia FIFY i UEFY.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 14 Paź 2008 15:42:28
Odpowiedz 
biter

Tylko co oni rozumieli przez Anglia" skoro mamy rząd ogólnoświatowy

Pewnie drużyny regionalne. Tak jak teraz mamy np. mecze Legii z Widzewem, a obie drużyny polskie.
Seybr
Użytkownik
#20 - Wysłana: 16 Cze 2018 07:59:53
Odpowiedz 
Ktoś ogląda mistrzostwa w piłkę kopaną ? Ja nie jestem mega fanem piłki ale mundial to ja oglądam. Wieczorny mecz Portugalia vs. Hiszpania jak dla mnie piękne spotkanie. Mecz otwarcia, nuda choć padło 5 bramek. Rosjanie wyjdą z grupy ale dalej padną.

Jak nasi zagrają, mecz będzie ciężki

A... kibicowałem Hiszpanii z racji że nie trawię aktorki zwanej Ronaldo.
kaimada
Użytkownik
#21 - Wysłana: 16 Cze 2018 10:24:23 - Edytowany przez: kaimada
Odpowiedz 
Rosjanie nie wyjdą z grupy bo przegrają z Urugwajem
i Egiptem. Salah zrobi robotę.

Dziś o 15 bardzo ciekawy mecz Argentyna Islandia. Sędziuje Marciniak.

Ja oglądam wszystko. Jestem olbrzymim fanem piłki. Mundial największe szanse ma wygrać Brazylia, ale wiadomo jak to jest z turniejem i Niemcami...

My mamy bardzo ciężką grupę wbrew temu co się ludziom wydaje. Możemy równie dobrze ja wygrać jak j zająć czwarte miejsce.

Wracając do Worfa to ja zawsze byłem pewien, że wychowywał się nie w Rosji, a na Białorusi.
Dreamweb
Użytkownik
#22 - Wysłana: 16 Cze 2018 10:50:05
Odpowiedz 
Seybr:
A... kibicowałem Hiszpanii z racji że nie trawię aktorki zwanej Ronaldo.

Ja nie trawię jego i nie lubię obu zespołów z płw. iberyjskiego, bo tam sami tacy gogusie pięknisie. Dlatego bardzo jestem kontent z wczorajszego remisu bo dzięki temu kto inny prowadzi w grupie. Co prawda wolałbym Maroko, nie Iran, ale jak się nie ma co się lubi... Maroko dostało potworny cios, przegrana po samobóju w 95 minucie, po czymś takim ciężko się podnieść... Ciekawe że Hiszpania jeszcze kilkanaście lat temu mimo mocnej ligi na turniejach się nie liczyła, to o nich było to słynne "gramy jak nigdy, przegrywamy jak zawsze". Jak dla mnie to niech wracają do tej tradycji.

Seybr:
Mecz otwarcia, nuda choć padło 5 bramek. Rosjanie wyjdą z grupy ale dalej padną.

kaimada:
Rosjanie nie wyjdą z grupy

Nie żebym im jakoś specjalnie kibicował (ale bardziej niż Hiszpanii i Portugalii ), ale ponoć wiara w zespół w kraju była bardzo mała, dlatego szacunek że zagrali wszystkim na nosie i tak dokopali Arabii Saudyjskiej. Swoją drogą zawsze się dziwiłem tym szejkom, taki bogaty kraj, naturalizowaliby sobie po paru dobrych piłkarzy z każdego liczącego się w piłce kraju, płacili im sowicie w petrodolarach i sięgali po mistrzostwo, a tak to robią od lat za chłopców do bicia. No chyba że im wiara nie pozwala?
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 20 Cze 2018 00:42:56
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Jak nasi zagrają, mecz będzie ciężki

No i właśnie taki był. Przegrali z Senegalem 1:2, dobry początek, nie ma co.
Jo_anka
Użytkownik
#24 - Wysłana: 20 Cze 2018 02:38:13
Odpowiedz 
Od lat przed Mundialem, Euro itp. mam uczucie deja vu. Polska reprezentacja kojarzy mi się z kotem Schrödingera.

Wpierw słychać peany jaki ten kot (drużyna) - obrońca honoru narodowego, jest energiczny, zwarty, gotowy, w dobrej kondycji jak nigdy wcześniej. A potem nadchodzi czas meczu - i otwarcia pudełka, w którym znajduje się truchełko kocie!...
Dreamweb
Użytkownik
#25 - Wysłana: 21 Cze 2018 09:21:01
Odpowiedz 
Słów parę o tym co było jak dotąd.

Polacy - jeden z najsłabszych meczów na tak dużej imprezie, jakie widziałem w życiu w wykonaniu naszych, a widziało się niejedno... Już pal sześć tę pierwszą bramkę samobójczą, bo to był po prostu pech, zwykła fizyka, piłka odbiła się od Cionka jak od słupka... Rzecz w tym, że gdyby Polacy walczyli, starali się, to potraktowalibyśmy to jak wypadek przy pracy, tylko właśnie oni prócz ostatnich 15 minut meczu wyglądali, jakby im było wszystko jedno, czy wygrywają, czy przegrywają... Druga bramka dla Senegalu nadaje się do tych różnych zestawień typu "10 absurdalnych goli", których pełno jest na YT... Ale absurdalna z powodu zagapienia Polaków, bo zdaniem większości ekspertów sędzia prawidłowo wpuścił zawodnika na boisko.
Teraz nasi nie mają nic do stracenia, i są w takiej samej sytuacji jak Kolumbia z którą grają, więc mam nadzieję, że się otrząsną z tego letargu i mecz będzie ciekawy...

Jest parę drużyn, które jak grają to zawsze kibicuję ich przeciwnikom: Hiszpania, Portugalia, Brazylia. Te dwie pierwsze omówiłem w poprzednim poście. Do Brazylii mam uraz od mistrzostw w 1994, jak w finale pokonali w rzutach karnych Włochów, którym kibicowałem... Uraz został na całe życie. Dlatego np. niesamowicie się cieszyłem, jak ich Niemcy rozjechali 7:1 cztery lata temu w półfinale...

Swoją drogą, szkoda że Iran nie dał rady wczoraj wyrównać z Hiszpanią, niewiele im brakowało, naprawdę się starali i mieli parę pięknych akcji. Na marginesie: komentatorzy TVP totalne dno, widać że kibicowali Hiszpanii. Ja rozumiem emocje komentatorów jak grają Polacy (ta długa cisza po golu Senegalu na 2:0 - bezcenna ), ale w pozostałych meczach powinna być dziennikarska bezstronność, a nie faworyzowanie jednych...

Zawsze podoba mi się, jak nie wygrywają ci, co "na papierze" są faworytami. To jest właśnie dla mnie najlepsza strona mistrzostw. Dlatego bardzo cieszy mnie remis Szwajcarii z Brazylią (rzecz jasna ), zwycięstwo Meksyku z Niemcami, czy remis Islandii z Argentyną. W ogóle Islandia tak jak 2 lata temu na Euro wykazuje się ogromną walecznością, i taką "sportową butą", której mogłaby uczyć Polaków, i mam nadzieję że dojdą jak najdalej.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 27 Cze 2018 19:46:00
Odpowiedz 
Jo_anka
Dreamweb

Jo_anka:
A potem nadchodzi czas meczu - i otwarcia pudełka, w którym znajduje się truchełko kocie!...

Dreamweb:
Polacy - jeden z najsłabszych meczów na tak dużej imprezie, jakie widziałem w życiu w wykonaniu naszych, a widziało się niejedno...

A propos sukcesów naszych orzełków:
https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018/zdjecia/galeri a/15957/mundial-2018-nikt-po-nas-nie-bedzie-plakal -laskowski-najlepszy-memy-po-meczu-pol
Dreamweb
Użytkownik
#27 - Wysłana: 28 Cze 2018 08:05:55
Odpowiedz 
Po pierwszym meczu Polaków wiele osób, w tym ja, miało cichą nadzieję że to wypadek przy pracy, że teraz nabiorą takiej sportowej złości i pójdą jak burza, oczywiście w miarę swoich możliwości. No niestety, w kolejnym meczu potwierdzili swoją bardzo słabą formę. Nie oszukujmy się, to i tak nie jest drużyna na miarę półfinału czy finału tych mistrzostw, ale fakt jest taki, że coś złego stało się z nią, ewidentnie poleciała w dół, i ciekawe czy następca Nawałki sobie z tym poradzi - bo że z Nawałką się żegnamy to pewne. Dzisiejszy mecz z Japonią nie wiem nawet, czy obejrzę cały - tzn. mam pewne inne plany, i jak się spełnią to na bank całego nie obejrzę, i płakać nie będę z tego powodu...

Q__:
A propos sukcesów naszych orzełków:

No ten żart o Argentynie cokolwiek chybiony, bo Argentyna gra dalej, i wciąż ma szanse nawet na mistrzostwo.
Swoją drogą, wiele internetowych głupich zwyczajów już zniosłem, ale te żarty z tą małpą co ma być niby stereotypowym Polakiem to dno dna - ani śmieszne, ani inteligentne, a jeszcze obrażają nic nikomu niewinną małpę.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 28 Cze 2018 15:26:28
Odpowiedz 
Dreamweb

Za to mem o parówkach celny, choć poniżej poziomu kultury, do którego publicznie się przyznaję.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Piłka Nożna a Star Trek

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!