USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Kto idzie na Betazoidzki ślub czyli nietypowe dla ziemian obrzędy i zwariowane obyczaje
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Dragon
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Kwi 2008 09:52:11
Odpowiedz 
Zastanawia mnie jedno, czy ktoś z Was byłby w stanie pójść na Betazoidzki ślub, jak wiadomo trzeba być nago. Jaka była by wasza reakcja, zgodzicie się czy zrobicie to "na Worfa" czyli stanowcze "nie zrobię tego!!!". Co sądzicie o zwyczajach innych kultur?
kanna
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Kwi 2008 09:56:20
Odpowiedz 
Wcale nie trzeba byc nago, jest to opcja, jezeli ktos woli byc ubrany nikt go nie zmusza do rozbrania.
Domko
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Kwi 2008 10:15:53
Odpowiedz 
Ale to tradycja - a tradycje są po to, aby je zachowywać.
Dragon
Użytkownik
#4 - Wysłana: 23 Kwi 2008 10:19:11
Odpowiedz 
Wg odcinka TNG Heaven, muszą, taka jest tradycja, doszło tam jednak do kompromisu, uznano że połączą tradycję ziemską z betazoidzką.
myszatorek
Użytkownik
#5 - Wysłana: 23 Kwi 2008 10:34:46
Odpowiedz 
a czemu nie skro taka tradycja moglo by byc Ciekawie, przeciez kazdy kraj ma jakies slubne tradycje ktore dla nas sie wydaja dziwne nie trzeba sie wybierac na inna planete
kanna
Użytkownik
#6 - Wysłana: 23 Kwi 2008 11:35:03
Odpowiedz 
a wg Imzadi, które jest mniej kanoniczne, nie muszą. Wg Nemezis też nie muszą....
Dragon
Użytkownik
#7 - Wysłana: 23 Kwi 2008 11:47:32
Odpowiedz 
Jak nie muszą, Picard wszystkim dał do zrozumienia że uszanują Betazoidzką tradycję
kanna
Użytkownik
#8 - Wysłana: 23 Kwi 2008 13:01:29
Odpowiedz 
ja sadzę , że to tak jak z klękaniem w czasie mszy. Nikt ci złego słowa nie powie, jak bedziesz stał, ale aby okazać szacunek - głównie innym osobom, co tam są - nalezy ukleknąć.
Ethno
Użytkownik
#9 - Wysłana: 23 Kwi 2008 13:30:49
Odpowiedz 
Dragon

Jak nie muszą, Picard wszystkim dał do zrozumienia że uszanują Betazoidzką tradycję

Worf nie był zbyt zachwycony tym pomysłem
Spohkh
Użytkownik
#10 - Wysłana: 23 Kwi 2008 14:10:40
Odpowiedz 
Osobiście uważam ten zwyczaj za po prostu niesmaczny. O ile miło popatrzeć na nagusa dowolnej płci, zbudowanego niczym model, o tyle budowa sporej większości narodu dowolnej planety budzi w najlepszym razie politowanie, kiedy znajduje się w stanie sote.
Domko
Użytkownik
#11 - Wysłana: 23 Kwi 2008 16:33:29
Odpowiedz 
Może po prostu Betazoidzi lubią się chwalić swoim wyglądem.
Nie zdziwiłbym się gdyby w wymyślaniu tej tradycji miała swój udział matka Troi.
Dragon
Użytkownik
#12 - Wysłana: 24 Kwi 2008 00:00:55
Odpowiedz 
Tak szczerze to za cholerę nie poszedłbym na taki ślub, nikt by mnie nie zmusił by się rozebrać. (Reakcja jak u Worfa, tylko ostrzej)
Ethno
Użytkownik
#13 - Wysłana: 24 Kwi 2008 15:49:34
Odpowiedz 
Dragon

A co wstydzisz się swojej nagości
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#14 - Wysłana: 24 Kwi 2008 17:34:06
Odpowiedz 
Niestety my na misji dyplomacjnej nie mieliśmy wyboru ( obowązują zasady ehh...) ale przynajmniej pare koleżanek poznałem z innej perspektywy
Spohkh
Użytkownik
#15 - Wysłana: 24 Kwi 2008 18:29:08 - Edytowany przez: Spohkh
Odpowiedz 
Ethno
Dragon

To, że ktoś nie chce świecić przed innymi gołym tyłkiem, to nie znaczy, że wstydzi się/uwaza swą nagość za nieestetyczną. To znaczy po prostu, że nie uważa tego za właściwe. Coś Ci powiem: jestem lekarzem i widziałem więcej golizny, niz Ty zobaczysz do końca życia, a mimo to nigdy nie poszedłbym na plażę nudystów. Uważam, że ludzie, którzy preferują takie miejsca, są całkiem zwyczajnie zboczeni i tylko dorabiają sobie do tego zdrowotne ideologie.
Madame Picard
Moderator
#16 - Wysłana: 24 Kwi 2008 19:29:47
Odpowiedz 
Spohkh
jestem lekarzem i widziałem więcej golizny, niz Ty zobaczysz do końca życia
Wow, Spohkh, tekst miesiąca normalnie ...

A co do tematu, to ja bym nie miała nic przeciwko temu, swojej figurze nie mam nic do zarzucenia . Lepsze już to niż niektóre ziemskie obyczaje weselne typu zdejmowanie podwiązki zębami, przepychanie jajka przez spodnie i przyśpiewki "wszystkie rybki mają pipki"
Spohkh
Użytkownik
#17 - Wysłana: 24 Kwi 2008 20:55:43
Odpowiedz 
Madame Picard

swojej figurze nie mam nic do zarzucenia

Twoje szczęście. Ale czy to powód, by pokazywac ją kazdemu niczym towar na sprzedaż? Oto pytanie.
Madame Picard
Moderator
#18 - Wysłana: 24 Kwi 2008 21:08:11
Odpowiedz 
Spohkh
Ale czy to powód, by pokazywac ją kazdemu niczym towar na sprzedaż?
Na betazoidzkim ślubie nagość nie służyła temu, żeby nią epatować ani temu, żeby zwabiać samca / samicę. Miała zapewne jakieś uzasadnienie, którego w sumie nie znamy. Takie oceny, jakie przedstawiasz, są formułowane z punktu widzenia innej kultury. Pewną analogią może być nagość w społecznościach pierwotnych w ciepłych rejonach kuli ziemskiej. Jest ona wśród członków tej społeczności naturalna; nie mają takich skojarzeń jak my uformowani w kulturze europejskiej.
Spohkh
Użytkownik
#19 - Wysłana: 24 Kwi 2008 21:13:34
Odpowiedz 
Na betazoidzkim ślubie nagość nie służyła temu, żeby nią epatować ani temu, żeby zwabiać samca / samicę.

Betazoidom nie służyła. Jednak w wykonaniu Ziemian byłoby to gorszące, moja pani.
Ethno
Użytkownik
#20 - Wysłana: 25 Kwi 2008 14:26:18 - Edytowany przez: Ethno
Odpowiedz 
Spohkh

Nie można porównywać betazoidzkiego ślubu do plaży nudystów, tam to jest tradycja a nie odchylenie społeczne, którego celem jest leczenie kompleksów lub manifestowanie swojego buntu.

Coś Ci powiem: jestem lekarzem i widziałem więcej golizny, niz Ty zobaczysz do końca życia

Gratuluje jesteś moim guru

BTW.
Spokojnie mógłbym pójść na taki ślub, w końcu to nic złego, nie ma w tym żadnych podtekstów - czysta tradycja - a skoro jesteśmy fanami treka i większość pewnie ma zajawkę bycia odkrywcą, poszukiwaczem przygód - to na tym to polega - żeby coś naprawdę poznać trzeba tego "dotknąć".(IMO)
Eviva
Użytkownik
#21 - Wysłana: 25 Kwi 2008 14:28:33
Odpowiedz 
Gdybyś tę teorię zastosował do mnie, dostałbyś, bracie, bez łeb.
Dragon
Użytkownik
#22 - Wysłana: 25 Kwi 2008 14:37:00
Odpowiedz 
Może i jestem fanem treka, ale musiał bym być pijany albo ogłuszony żeby przyjść na taki ślub z goła d%*@
Dragon
Użytkownik
#23 - Wysłana: 25 Kwi 2008 14:37:00
Odpowiedz 
Może i jestem fanem treka, ale musiał bym być pijany albo ogłuszony żeby przyjść na taki ślub z goła d%*@
Eviva
Użytkownik
#24 - Wysłana: 25 Kwi 2008 14:40:33
Odpowiedz 
Chwała wolkańskiemu bogu, jeden normalny się znalazł.
Dragon
Użytkownik
#25 - Wysłana: 25 Kwi 2008 14:44:34
Odpowiedz 
Milo usłyszeć, a myślałem że dla mnie nie ma nadzieji
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 25 Kwi 2008 14:52:08
Odpowiedz 
Jest, jest! Dla Ciebie zawsze.
Dragon
Użytkownik
#27 - Wysłana: 25 Kwi 2008 14:55:40
Odpowiedz 
Dzięki, a czy są chętni na jakieś Volkańskie zwyczaje (Np budzenie
gości o 4 rano)?
Spohkh
Użytkownik
#28 - Wysłana: 25 Kwi 2008 15:04:49
Odpowiedz 
A co, mają przespać cały dzień?
Ethno
Użytkownik
#29 - Wysłana: 25 Kwi 2008 16:41:34 - Edytowany przez: Ethno
Odpowiedz 
Eviva

Gdybyś tę teorię zastosował do mnie, dostałbyś, bracie, bez łeb.

Widzisz cudzysłów - takie znaczki śmieszne ("XXX").
Dragon
Użytkownik
#30 - Wysłana: 25 Kwi 2008 17:39:24
Odpowiedz 

Myślę że tak
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Kto idzie na Betazoidzki ślub czyli nietypowe dla ziemian obrzędy i zwariowane obyczaje

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!