USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czy ludzkość ma przyszłość?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#91 - Wysłana: 17 Kwi 2009 14:21:59
Odpowiedz 
Q__
nie wlepię Ci ostrzeżenia za uwagi pod adresem MP

Mam pytanie: co Raul złego powiedział? Przecież nic. Czy Ty czasem nie przesadzasz?
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 17 Kwi 2009 14:32:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Droga Evivo, czy nazywanie kogoś z pewną dozą wyższości "nielogiczną kobietą" nie jest i cokolwiek niemiłe, i protekcjonalne, i - że użyję modnego słówka - seksistowskie w wydźwięku?
Eviva
Użytkownik
#93 - Wysłana: 17 Kwi 2009 14:50:39
Odpowiedz 
Q__

Mimo wszystko nie jest to coś, co kwalifikuje się od razu do ostrzeżeń. A nasza MP umie bronić się sama,i to niezgorzej. Gdy trzeba, języczek ma niczym brzytwa.
Q__
Moderator
#94 - Wysłana: 17 Kwi 2009 15:25:40
Odpowiedz 
Eviva

Faktycznie, może ostrzeżenie byłoby w tej sytuacji zbyt ostrą sankcją, ale przecież... nie udzieliłem go.
RaulC
Użytkownik
#95 - Wysłana: 17 Kwi 2009 23:07:13
Odpowiedz 
Eviva

A nie przyszło wam do głów, że mogę to robić celowo? By dostać bana?
Eviva
Użytkownik
#96 - Wysłana: 18 Kwi 2009 18:53:30
Odpowiedz 
RaulC

Za takie wygłupy to bana jak bana, ale po uchu to powinieneś dostać - co to za pomysły? Czasem to Cię naprawdę nie rozumiem.
RaulC
Użytkownik
#97 - Wysłana: 18 Kwi 2009 19:44:27
Odpowiedz 
Eviva
Czasem to Cię naprawdę nie rozumiem.

Nie ma takiego obowiązku .
Eviva
Użytkownik
#98 - Wysłana: 18 Kwi 2009 19:45:06
Odpowiedz 
RaulC
Nie ma takiego obowiązku

Ale mimo to przydałoby się,nie?
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#99 - Wysłana: 18 Kwi 2009 20:06:50
Odpowiedz 
Jedną z wielu cnót płci męskiej jest daleko posunięta nielogiczność.
RaulC
Użytkownik
#100 - Wysłana: 18 Kwi 2009 20:07:18
Odpowiedz 
Eviva
Ale mimo to przydałoby się,nie?

Do czego?
Eviva
Użytkownik
#101 - Wysłana: 18 Kwi 2009 20:08:27
Odpowiedz 
RaulC

Po prostu lubię rozumieć wszystko i wszystkich.
RaulC
Użytkownik
#102 - Wysłana: 18 Kwi 2009 20:10:23
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak

Jedną z wielu cnót płci męskiej jest daleko posunięta nielogiczność.

Zabrzmiało to jakbyś patrzył na sprawę kobiecymi oczyma, a wydawało mi się, że jesteś facetem, a może mi się to jedynie wydawało?
Faceci bywają nielogiczni tylko w jednym przypadku - gdy chodzi o baby.
Eviva
Użytkownik
#103 - Wysłana: 18 Kwi 2009 20:12:41
Odpowiedz 
RaulC
galaktyczny kurczak

Umówmy się, że logika wogóle nie stanowi dominującej cechy rodzaju ludzkiego. Jedyna różnica to ta, że nielogiczność męska i nielogiczność kobieca są oparte na różnych zasadach.
RaulC
Użytkownik
#104 - Wysłana: 18 Kwi 2009 20:12:53
Odpowiedz 
Eviva
Po prostu lubię rozumieć wszystko i wszystkich.

Nie zawsze się da. Zresztą po to jesteśmy różni i różnie postrzegamy świat, bo w różnorodności jest siła. Zbyt wiele podobieńśtw, zwłaszcza genetycznych prowadzi do degeneracji i stagnacji.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#105 - Wysłana: 18 Kwi 2009 20:46:43
Odpowiedz 
Zabrzmiało to jakbyś patrzył na sprawę kobiecymi oczyma, a wydawało mi się, że jesteś facetem, a może mi się to jedynie wydawało?

Wprowadzam zamieszanie. Nie będąc przy tym kobietą. Z resztą, jak patrzę na tę zgraję chłopa z którymi studiuję to dostaję drgawek w nielogiczności.
Płeć męska ostoją zdrowego rozsądku? Hahahaha...
RaulC
Użytkownik
#106 - Wysłana: 18 Kwi 2009 20:53:15
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Płeć męska ostoją zdrowego rozsądku?

Wbrew pozorom tak. Nie dotyczy studentów, maminsynków i pantoflarzy .
Ale nie o to mi chodzi. Faceci jednak wszystko biorą na zdrowy rozsądek - kobiety na emocje. Więc jednak mężczyźni są logiczniejśi od kobiet. Chyba, że kobieta jest matematykiem. Te jednak są logiczne i ich logika przejawia się w tym, że czasem miewają dzieci, ale nie miewają mężów. Co jest logiczne gdyż wybierają "najlepszego ze stada".
Madame Picard
Moderator
#107 - Wysłana: 18 Kwi 2009 22:48:36
Odpowiedz 
RaulC

Chyba, że kobieta jest matematykiem.
Stary dowcip mówił, że kobieta-matematyk jest jak świnka morska: ani świnka ani morska .
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#108 - Wysłana: 18 Kwi 2009 23:12:37
Odpowiedz 
Chyba, że kobieta jest matematykiem. Te jednak są logiczne i ich logika przejawia się w tym, że czasem miewają dzieci, ale nie miewają mężów.

Poznałbym Cię z moją wykładowczynią z Calculusa. Ta tonie w swojej oryginalnej logice. Potwierdza to świnka morska. Choć dowcipu nie znam.

Co jest logiczne gdyż wybierają "najlepszego ze stada".

Mam rozumieć, że masz dziewczynę-matematyka?
RaulC
Użytkownik
#109 - Wysłana: 18 Kwi 2009 23:19:28
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Mam rozumieć, że masz dziewczynę-matematyka?

Wręcz przeciwnie. Na logikę mnie żadna nie wybrała, bo jestem tym "najgorszym ze stada". Mnie wybierze taka, która ma jak najgorsze przejścia z takim "najlepszym".

Poznałbym Cię z moją wykładowczynią z Calculusa.
Wyjątki potwierdzają regułę.

Madame Picard
Stary dowcip mówił, że kobieta-matematyk jest jak świnka morska: ani świnka ani morska
Własnie obraziłas kobietę, która ceniłem najbardziej na świecie. Była najlogiczniejszą osobą jaką znałem.
Nawet jeśli to miał być tylko żart.
Madame Picard
Moderator
#110 - Wysłana: 18 Kwi 2009 23:53:18
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
RaulC

O matko, chłopcy, nie bierzcie tego tak dosłownie, to stary dowcip, który przypomniał mi się w tej sytuacji. Jak to dowcip, nie musi odzwierciedlać rzeczywistości i tego nie robi.
Jak Eviva zacytowała wiersz o socjologach prześladujących ankietami niewinnych ludzi, to też się miałam obrazić?
Q__
Moderator
#111 - Wysłana: 19 Kwi 2009 15:33:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ludzie, mniej nerw proszę, bo w końcu zwątpię w ta przyszłość ludzkości

galaktyczny kurczak
Użytkownik
#112 - Wysłana: 19 Kwi 2009 18:32:21
Odpowiedz 
Madame Picard

Jak Eviva zacytowała wiersz o socjologach prześladujących ankietami niewinnych ludzi, to też się miałam obrazić?

Winnaś była być wściekła niczym osa.

Q__

Ludzie, mniej nerw proszę, bo w końcu zwątpię w ta przyszłość ludzkości

Bez tego człowiek nie wie, że żyje.
Eviva
Użytkownik
#113 - Wysłana: 19 Kwi 2009 18:35:10
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Winnaś była być wściekła niczym osa.

Chyba nie na mnie - zacytowałam ten wiersz,ale nie ja go napisałam.

Q__
Ludzie, mniej nerw proszę,

To są nerwy?! Normalna, spokojna rozmowa.
Madame Picard
Moderator
#114 - Wysłana: 19 Kwi 2009 20:19:36
Odpowiedz 
Eviva

Chyba nie na mnie - zacytowałam ten wiersz,ale nie ja go napisałam.
Ja też nie wymyśliłam dowcipu o śwince morskiej, tylko go zacytowałam...
Eviva
Użytkownik
#115 - Wysłana: 19 Kwi 2009 20:36:53
Odpowiedz 
Madame Picard

Co robić, niektórzy bywają obraźliwi.
Madame Picard
Moderator
#116 - Wysłana: 25 Wrz 2009 13:33:14
Odpowiedz 
O tym, w jakich malowniczych okolicznościach przyrody może skończyć się ludzkość:
http://www.polityka.pl/homo-catastrophicus/Lead30, 936,301344,18/
Q__
Moderator
#117 - Wysłana: 23 Maj 2010 16:03:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Przeczytałem ostatnio (po nocy, co mogło dodatkowo wpływać na moją percepcje tej powieści) "Drapieżność naszego wieku" braci Strugackich. Mocna, paskudna, straszna (bo takie emocje budzi) rzecz. Były kosmonauta (wiadomo, w tym zawodzie dyżurni nosiciele cnót wszelkich w SF pracują) wysłany z misją trochę szpiegowską, trochę społeczno-badawczą do konsumpcyjnego raju schyłkowego kapitalizmu. Co oznacza: miotający się między pogrążonymi w beztrosce tłumami goniącymi od rozkoszy do rozkoszy (seks, alkohol wszelkich odmian, narkotyki, elektroniczne drażnienie ośrodków rozkoszy w mózgu, sport bardzo ekstremalny - do wyboru, do koloru); jedyny normalny między tłumem pogrążnych w odmóżdzającej rozrywce idiotów (ani z kim z sensem porozmawiać, ani do łózka pójść - choć chętnych kobiet mrowie).

Dostajemy groteskową galerię owych "zadowolonych z życia" (typy b. życiowe - spotyka się takich ludzi, acz przerysowane). Poznajemy dyplomowanego filozofa - intelektualną prostytutkę o napchanym brzuchu schlebiającą tym tłumom i kłaniajacą się konsumpcyjno-bezmyślnemu stylowi życia jako zwieńczeniu ludzkiej ewolucji. Widzimy też nieudaczno-żałosnych zorganizowanych buntowników przeciw owemu stanowi rzeczy. Jedni są bezsilni i zapijaczeni, drudzy - w równie bezsilnej rozpaczy - wybierają destrukcję i terroryzm; nie budzą sympatii, są równie tragikomiczni co ogłupiałe tłumy. Dopełniają obrazu ogólnego skretynienia. Widzimy też niedobitki normalności - jeden to zgorzkniały szofer-erudyta, drugi przerażone dziecko - z nimi główny bohater może w końcu zamienić kilka sensownych zdań, co daje chwilę wytchnienia i czytelnikowi..

Zastanawiam się czy ta "Drapieżnosć..." nie jest aby prorocza, co optymizmem nie napawa. Na szczęscie Sieć, choć też idiotów pełna, umożliwia Żylinom (tak się zwał ów "ostatni sprawiedliwy") naszego wieku łączenie się i wymianę myśli.

ps. dwie recenzje w/w powieści:
http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f29/10.html - na dole strony
http://ksiazki.polter.pl/Drapieznosc-naszego-wieku -Arkadij-i-Borys-Strugaccy-c6661
Pah Wraith
Użytkownik
#118 - Wysłana: 25 Maj 2010 14:27:53
Odpowiedz 
Q__

Och, Q__, alez dziadzio Wells juz takie wizje nam podsuwał daaawno temu, np. w "Wehikule czasu".
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 25 Maj 2010 15:02:19
Odpowiedz 
Pah Wraith

Dziadzio Wells pokazywał finalny etap potencjalnej degrengolady. Bracia S. coś znacznie podobniejszego do tego co mamy dookoła. Stąd mocniej mną trzepnęło.
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 19 Cze 2010 19:04:41
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czy ludzkość ma przyszłość?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!