USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / XXIV-wieczny salon piękności

Autor Wiadomość
Madame Picard
Moderator
#1 - Wysłana: 13 Kwi 2008 21:40:20
Odpowiedz 
Jak sądzicie, jak wygląda w świecie ST kwestia makijażu i pielęgnacji urody? Zastanowiło mnie to przy okazji naszego forumowego RPG, kiedy zastanawiałam się, czy Mona ma wykonać poranny makijaż, ale doszłam jednak do wniosku, że ta kwestia musi być rozwiązywana jakoś bardziej kompleksowo. Ponieważ, jak mi się zdaje - poprawcie mnie, jeśli się mylę - kanon milczy na ten temat, możemy puścić wodze fantazji. Sądzę, że kobiety w ST wykonują pewnie co jakiś czas coś w rodzaju makijażu permanentnego, ale znacznie udoskonalonego w porównaniu z dzisiejszym. A co z kosmetyką pielęgnacyjną (kremy, maseczki, balsamy)? Sądzicie, że przy zdobyczach XXIV medycyny jeszcze funkcjonują?
Delta
Użytkownik
#2 - Wysłana: 14 Kwi 2008 08:31:28 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Madame Picard
kanon milczy na ten temat

W kanonie rzeczywiście nie ma powiedzianego słowa o tym, ale za to jest przecież pokazane, że większość kobiet ma makijaż.

A co z kosmetyką pielęgnacyjną (kremy, maseczki, balsamy)? Sądzicie, że przy zdobyczach XXIV medycyny jeszcze funkcjonują?

Janeway wspominała, że gęsi tłuszcz ujędrnia skórę (VGR; Scorpion). W TNG: The Host, Crusher moczyła łapki w jakimś zielonym paskudztwie (nie mam pojecia co to, nie znam się na tym )
http://tng.trekcore.com/gallery/albums/s4/4x23/the host045.jpg
IMO rozwiązaniem byłby dermoregenerator -zamiast np. kremów, balsamów i tym podobnych wynalazków. Byłby, gdyby nie to, że w ST ludzie się również jak widać starzeją, czyli dermoregenerator może zregenerować skórę, ale nie poprawi jej stanu. Wniosek z tego (i tego zdjęcia z Crusher), że nadal używa się tradycyjnych metod -czyli jak to mawiał Al Bundy: "wyklepcie co się da, a resztę zamalujcie".
Madame Picard
Moderator
#3 - Wysłana: 14 Kwi 2008 10:36:17
Odpowiedz 
jest przecież pokazane, że większość kobiet ma makijaż.
To może być tak, że mają częściowo makijaż permanentny (np. wygładzenie cery, wypełnienie warg pigmentem, kreska nad rzęsami, same rzęsy pewnie też się da jakoś trwale przyciemnić i zagęścić), a częściowo same się jednak malują. Efekty typu błyszczyk na usta albo określony kolor cienia na powiekach trzeba już nakładać samodzielnie .
A swoją drogą to trochę niekonsekwentne, że przy ówczesnych zdobyczach medycyny nie daje się usunąć trwale zmarszczek ani innych efektów starzenia się skóry.
myszatorek
Użytkownik
#4 - Wysłana: 14 Kwi 2008 10:40:52 - Edytowany przez: myszatorek
Odpowiedz 
Z tego co pamietam to w jednym z odcikow TNG Troi i Crusher byly u fryzjera i kosmetyczki na pokladzie Enterprise. Worf i Geordi tez tam bywali
www.memory-alpha.org/en/wiki/Barbershop
Karo
Użytkownik
#5 - Wysłana: 14 Kwi 2008 12:01:23
Odpowiedz 
ale ten permanentny makijaż tłumaczył by dlaczego Troi nawet w pace miała idealny make up . Co do salonów piękności to oprócz efektów czysto wizualnych chodzi jeszcze o relaks i odpoczynek . A że jednak ludzie w ST tez martwią się upływem czasu i starzeniem świadczy ilość ludzi chcących się dostać na Ba'ku i radosne komentarze pań z załogi o podniesionym biuście czy jakoś tak
Odetta
Użytkownik
#6 - Wysłana: 15 Kwi 2008 08:17:27
Odpowiedz 
Kira musiała sobie robić normalny mejkap bo w odcinku gdy siedziała przy umierającym Bareilu to wyglądała wybitnie nieświeżo jakby sama miała zaraz wykitować, oczy zasinione, usta bez koloru - ergo czerwień jej warg i kreska na jej oku na pewno nie mogą być uznane za makijaż permanentny.
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Kwi 2008 08:34:16
Odpowiedz 
Jednym słowem trzeba już nie ery federacyjnej, a końca świata, by kobiety przestały się pacykować.
Madame Picard
Moderator
#8 - Wysłana: 15 Kwi 2008 14:44:51
Odpowiedz 
Bo pacykowanie jest bardzo przyjemne. Tylko w realiach służby w Gwiezdnej Flocie permanentny makijaż jest wygodniejszy. Wyobraźcie sobie, że w środku nocy ogłaszają czerwony alarm, a Troi mówi: zaraz, tylko się umaluję... .
Domko
Użytkownik
#9 - Wysłana: 15 Kwi 2008 14:50:22
Odpowiedz 
Dlatego w TNG sytuacje kryzysowe wymagające czerwonego alarmu zawsze zdarzały się w ciągu dnia.
kanna
Użytkownik
#10 - Wysłana: 15 Kwi 2008 15:31:01
Odpowiedz 
O makijażu wspominała tez ta "kobieta" z obojniaczej rasy, co dla niej Riker chciał porzucić Entka (btw do dziś nie moge wyjśc ze zdumienia...) Rozmawiała z Crusher o różnicach między kobietami i mężczyznami , szczególnie o tym, że kobiety maluja sobie oczy i usta.

Jest tak, że seriale przyjmuja pewna umowność - kobiety w serialach zawsze muszą być śliczne i pomalowane. Jak mają gorszy stan fizyczny/psychiczny to sa pomalowane mniej + troche rozczochrania.
Pamietacie ten odcinek, jak się Troi starzała , a na koniec umarła? Była prawie bez makijażu.

A zauważyliście, jak pokazywane było, że Riker jest w gorszym stanie? Przestawał mieć grzywke zaczesną do góry; opadała mu na czolo.
Seybr
Użytkownik
#11 - Wysłana: 15 Kwi 2008 16:29:16
Odpowiedz 
kanna

A zauważyliście, jak pokazywane było, że Riker jest w gorszym stanie? Przestawał mieć grzywke zaczesną do góry; opadała mu na czolo.

Syndrom spostrzeżenia kobiecego. Naturalna rzecz, a faceci tego nie widzą. Szczerze mówiąc nie spostrzegłem tego ;].
kanna
Użytkownik
#12 - Wysłana: 15 Kwi 2008 18:10:53 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Seybr

Sprawdź albo zapytaj żonę
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 15 Kwi 2008 18:48:12
Odpowiedz 
Wyobraźcie sobie, że w środku nocy ogłaszają czerwony alarm, a Troi mówi: zaraz, tylko się umaluję...

Przypominam sobie takie powiedzenie:
"Gdyby mi przyszło uciekać nocą z płonącego domu, doskonale mogłabym być goła, ale nigdy bez kapelusza."
Nie lubię Troi. Drażni mnie. To tak na marginesie.
kanna
Użytkownik
#14 - Wysłana: 15 Kwi 2008 18:51:11
Odpowiedz 
A ja lubie Troi Choc tą z późniejszych sezonów, bo ta z 1-3 jest okropna.
Dragon
Użytkownik
#15 - Wysłana: 16 Kwi 2008 22:38:29
Odpowiedz 
Jak dla mnie kobieta wygląda najpiękniej bez makijażu i zbędnych bajerów.
Madame Picard
Moderator
#16 - Wysłana: 16 Kwi 2008 22:53:04
Odpowiedz 
Dragon
Jak dla mnie kobieta wygląda najpiękniej bez makijażu i zbędnych bajerów.
Taaa, jasne, a świstak siedzi i zawija w te sreberka...

Jeśli kobieta wygląda pięknie bez makijażu, to znaczy że jest umalowana na nieumalowaną. Albo że jesteś zakochany i wygląda dla Ciebie pięknie, nawet gdyby była zielona w czerwone kropki.
kanna
Użytkownik
#17 - Wysłana: 16 Kwi 2008 22:55:00
Odpowiedz 
Madame Picard
Dragon

Albo ma 16 lat... ew. 18
Madame Picard
Moderator
#18 - Wysłana: 16 Kwi 2008 22:58:24
Odpowiedz 
kanna
Albo ma 16 lat... ew. 18
Taaa, to wtedy ma trądzik .
kanna
Użytkownik
#19 - Wysłana: 16 Kwi 2008 23:02:13 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Madame Picard
och, na prawdę sie dziś czepiasz.... Nie masz takich zdjęć, jak jesteś cudownie piekna bez miakijażu i trądzika?
Dragon
Użytkownik
#20 - Wysłana: 16 Kwi 2008 23:04:22
Odpowiedz 
Albo że jesteś zakochany

Nie jestem zakochany, jestem zatwardziałym samotnikiem i jestem starszy niż 16-18
kanna
Użytkownik
#21 - Wysłana: 16 Kwi 2008 23:07:44 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Dragon

To w takim razie opowiadasz o swoich fantazjach, nie rzeczywistości
Dragon
Użytkownik
#22 - Wysłana: 16 Kwi 2008 23:12:17
Odpowiedz 
Co ty wiesz o moich fantazjach Jestem dosyć skomplikowaną osobowością- można powiedzieć nielogiczną.
kanna
Użytkownik
#23 - Wysłana: 16 Kwi 2008 23:17:19
Odpowiedz 
Mówie o tym, ze Madame Picard ma rację, niestety odnośnie świstaka, sreberek i cudwonie pieknych kobiet bez makijazu.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / XXIV-wieczny salon piękności

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!