USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Opowiadania
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Pitmistrz
Użytkownik
#61 - Wysłana: 21 Mar 2008 20:43:22 - Edytowany przez: Pitmistrz
Odpowiedz 
Jasne że jesteśmy zainteresowani zawsze chętnie czytam nowe opowiadania chodź sam nie mam zbytnich umiejętności aby je pisać.
Picard
Użytkownik
#62 - Wysłana: 22 Mar 2008 00:55:39
Odpowiedz 
kanna

Podoba mi się. Nie dość, że akcja ciekawa, to masz jeszcze lekkie pióro.

Miło przczytac taka pochlebna opinie - oto ciag dalszy:

W czasie gdy Kira wraz ze swymi towarzyszami starała się aby niewielka grupka jej podwładnych nie padłą ofiarą podstępnego obcego, na pokładzie Enterprise pan Data skończył właśnie analizę danych jaką zlecił mu kapitan. Obecnie w towarzystwie doradcy Troi – asystującej mu w trakcie wykonywanie tego zadania – oraz reszty oficerów zasiadał w sali konferencyjnej czekając na okazję do zreferowania zebranym swoich spostrzeżeń. Gdy tylko Picard udzielił mu głosu rozpoczął swą przemowę:
- Wraz z doradcą zbadaliśmy historię spotkań z rasami Łowców i Hirogenów zgromadzonych w naszych archiwach – ton głosu androida jak zwykle był spokojny, wręcz bezbarwny – Wszystkie kontakty z owymi gatunkami świadczyły o ich agresywnej kulturze opartej na kulcie przemocy. Jakkolwiek oba wzmiankowane społeczeństwa zamieszkiwały całkiem różne części galaktyki ich moralności i system wartości wydają się pod wieloma względami zbliżone. Obie rasy prowadziły rytualne polowania na istoty świadome. Co ciekawe istnieje zbieżności pomiędzy trybem życia wzmiankowanych obcych a przeżyciami części naszej załogi…
- Zakładam, że mowa tu o grupie, która został uprowadzona z Enterprise? – zapytał Jean –Luc.
- Owszem. – odparł komandor porucznik Data spoglądając w to w stronę kapitana to w kierunku pani Troi – Początkowo związek ten umknął mojej uwagi jednak dzięki spostrzegawczości doradcy udało mi się z powodzeniem skojarzyć fakty. Milesa O’Briena jest bohaterem wojny z Kardasjanami, szczególnie mocno wsławił się w trakcje brutalnych zajść na planecie Setlik III, Worf jest klingońskim wojownikiem, ceniącym sobie męstwo i honor, nie raz dając wyraz swoim przekonaniom na polu boju, Anika Hansen była przedstawicielką Borg, rasy znanej ze swego okrucieństwa, w końcu Kira Narys była zarówno członkiniom bajorańskiego ruchu oporu jak także brała aktywny udział w niedawno zakończonej wojnie z Dominium.
- Rzeczywiście dostrzegam tu pewien związek- kapitan zamyślił się na chwilę – W jaki jednak sposób obcy z całej naszej załogi wyłowili osoby pasujące do ich profilu, a co ważniejsze co z nimi zrobili?
- Nie wyczułam działania telepatii – udzieliła odpowiedzi Troi – Nawet pierwsza fala emocji jaka pochodziła od porywaczy nie była przekazem telepatyczny. Raczej były to ich skondensowane emocje, jakkolwiek wieżę, że skupione zostały w konkretnym celu. Sądzę, że obcy chcieli nas w ten sposób ostrzec bądź odstraszyć przed mieszaniem się w ich działalność. Musieli nas wcześniej dyskretnie przeskanować, by widzieć, że na pokładzie jest telepatka zdolna odebrać taki sygnał.
- To wspaniałomyślnie z ich strony! – odparł kapitan zagłębiając się w swym fotelu jednocześnie prostując fałda swojego munduru – Ale my nie jednak pozostawić towarzyszy w ich rękach, niezależnie od tego w jakim celu ich zabrali. Pan LaForge doniósł mi, że trafił chyba na sposób wyśledzenia obcych. Czas sprawdzić jego teorie w praktyce!
Nim jeszcze załoga Enterpise miała szanse przekonać się czy przypuszczenia Geordiego były słuszne ludzie Kiry poczeli wmozlonie wspinać się na stoki wzniesiona, na którego szczyt zdążali. A za nim, w całkowitej ciszy, posuwał się złowrogi cień…
withnail
Użytkownik
#63 - Wysłana: 22 Mar 2008 10:50:50
Odpowiedz 
Ehem, ja w kwestii formalnej: może szanowni admini założyliby osobne forum, gdzie każdy nowy temat byłby nowym opowiadaniem? Chyba byłoby to najwygodniejsze rozwiązanie.

A do szanownych autorów: linia przerwy pomiędzy paragrafami to bardzo dobry wynalazek. Cały tekst kursywą - nie.
Pah Wraith
Użytkownik
#64 - Wysłana: 22 Mar 2008 11:45:44
Odpowiedz 
withnail
Ehem, ja w kwestii formalnej: może szanowni admini założyliby osobne forum, gdzie każdy nowy temat byłby nowym opowiadaniem? Chyba byłoby to najwygodniejsze rozwiązanie.

Byłoby, ale:
1) my z Q__ mamy dostęp tylko do strony a nie do forum, a zatem
2) nie mamy takiej możliwości - to może tylko Kai.
Ale pomysł jest dobry. Pozbieram nowe idee i jakoś spróbuję je przesłać Kai'owi, może uda się od niego uzyskać jakieś zmiany
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 22 Mar 2008 20:00:52
Odpowiedz 
Pah Wraith

Ale pomysł jest dobry. Pozbieram nowe idee i jakoś spróbuję je przesłać Kai'owi, może uda się od niego uzyskać jakieś zmiany

Spora to będzie lista... :]]]
kanna
Użytkownik
#66 - Wysłana: 22 Mar 2008 20:57:54
Odpowiedz 
Picard

WieRZę bo wiara

Poza tym ok.
Picard
Użytkownik
#67 - Wysłana: 25 Mar 2008 22:23:26
Odpowiedz 
kanna

WieRZę bo wiar

Dzieki wszelkie uwagi edytorskie sa w cenie Jutro dalszy ciago opowidan - dzis od swiat odsapnelem.
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 28 Mar 2008 08:44:44
Odpowiedz 
Picard

Jutro dalszy ciago opowidan

Jutro jakby mineło, a ciag dalszy nadal sie nie pojawił...
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 31 Sier 2013 19:25:32
Odpowiedz 
withnail:
Albo można by utworzyć community na http://www.fanfiction.net

A'propos tejże strony: kolejny autor, który zamieścił na niej dużo trekowych opowiadań:
http://www.fanfiction.net/u/368193/StarTraveler
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Opowiadania

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!