USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czy można kochac Spocka?
 Strona:  ««  1  2  ...  8  9  10  11  12  ...  25  26  »» 
Autor Wiadomość
Delta
Użytkownik
#271 - Wysłana: 11 Maj 2009 15:04:09
Q__
Pytanie: czy wszyscy Wolkanie nie są w sumie tacy (vide to, co wiemy o odrzucajacych logikę Romulanach?).
Madame Picard
Psychopatia wiąże się z brakiem uczuć, a logika to tylko sposób narzucenia jakiegoś porządku, żeby się członkowie społeczeństwa nie pozabijali.

IMHO tak właśnie jest. Popatrzcie na Wolkan sprzed czasów Suraka -było mówione, że ziemskie wojny to niewiele w porównaniu z tym co się na Wolkanie działo. Podobny przykład jest w ENT: The Xindi, w którym są nagrania z okrętu, którego załoga pozabijała się nawzajem. Albo VGR: Meld i Tuvok bez kontroli emocji.
A Romulane rzeczywiście coś z tego mają. Są agresywni i potrafią robić masakry na podbitych terenach.
Q__
Moderator
#272 - Wysłana: 11 Maj 2009 15:12:41 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Zaraz - ale jest powiedzane, że Wolkanie właśnie mają uczucia, i to bardzo silne, a ich dyscyplina umysłowa jest po to, by nie doprowadziły ich one do szaleństwa.

Zgoda, przy czym wśród typów psychopatii wg. Kępińskiego (i paru innych) masz i typ impulsywny. On odczuwa b. silne uczucia.

Delta

A Romulane rzeczywiście coś z tego mają. Są agresywni i potrafią robić masakry na podbitych terenach.

Przy czym Romulanie jakos zdołali skodyfikować ten sój system wzajermnych przepychanek, i uczynić z siebie funkcjonalne społeczeństwo, No i wytworzyć w sobie poczucie lojalności wobec Imperium.
Madame Picard
Moderator
#273 - Wysłana: 11 Maj 2009 16:11:52
Q__

Przy czym Romulanie jakos zdołali skodyfikować ten sój system wzajermnych przepychanek, i uczynić z siebie funkcjonalne społeczeństwo
No właśnie. Oni mają Imperium, Wolkanie mają Suraka i logikę.
Poklok
Użytkownik
#274 - Wysłana: 11 Maj 2009 16:15:54
No właśnie. Oni mają Imperium, Wolkanie mają Suraka i logikę.

I kto na tym lepiej wyszedł? No, kto?

Romulanie to w ogóle chyba moja ulubiona rasa w ST. Szkoda, że twórcy często robią z nich idiotów - vide choćby Nero.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#275 - Wysłana: 11 Maj 2009 16:20:42
Poklok

Imperium Romulańskiemu brak jest Imperatora z zielonej krwi i kości ! Romulanie tylko debatują w tym Senacie i nic więcej, kogo znaczącego podbili?? Nikogo, patrząc na mapę imperium to żal d.. ściska, co to za Imperium?? To jest Republika Romulańska...
Pah Wraith
Użytkownik
#276 - Wysłana: 11 Maj 2009 16:33:00
FederacyjneMSZ
Imperium Romulańskiemu brak jest Imperatora z zielonej krwi i kości ! Romulanie tylko debatują w tym Senacie i nic więcej, kogo znaczącego podbili?? Nikogo, patrząc na mapę imperium to żal d.. ściska, co to za Imperium?? To jest Republika Romulańska...

Agenci Tal Shiar już posłani do kolegi
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#277 - Wysłana: 11 Maj 2009 16:36:15 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Pah Wraith

Agenci Tal Shiar już posłani do kolegi

yyyyyyyyyyy w jakiej sprawie??
Poklok
Użytkownik
#278 - Wysłana: 11 Maj 2009 16:41:27 - Edytowany przez: Poklok
FederacyjneMSZ

Romulanom przede wszystkim brak przychylności scenarzystów. W końcu jak inaczej tłumaczyć fakt, że wysoka stopniem oficer, niewątpliwie inteligentna i kompetentna, wyjawia Picardowi, Dacie i Spockowi swój plan podboju Wolkana, po czym zostawia ich samym sobie, bez straży, za to z dostępem do komputera? Toż to gag jak z Jasia Fasoli...

A w ogóle to w tej rasie jest coś tragicznego. W końcu to w pewnym sensie wygnańcy, którzy utracili ojczyznę. I choć znaleźli sobie nową, to jednak zadra w nich siedzi, stąd ponawiane próby "zjednoczenia" z Wolkanem. Gdyby zmarnowaną na to energię i środki przeznaczyli na coś innego, to kto wie...
Pah Wraith
Użytkownik
#279 - Wysłana: 11 Maj 2009 16:43:12
FederacyjneMSZ
yyyyyyyyyyy w jakiej sprawie??

W sprawie przywrócenia należnego respektu dla Imperium Romulańskiego
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#280 - Wysłana: 11 Maj 2009 16:46:12
Pah Wraith

Niech lepiej te zielone szkodniki wezmą za uszy swoich polityków, albo niech sami przejmą władze, nawet Kardasjanie się z ich śmieją...
Delta
Użytkownik
#281 - Wysłana: 11 Maj 2009 16:56:52
FederacyjneMSZ
nawet Kardasjanie się z ich śmieją...

Bo teraz już mogą, gdy po Twojej ulubionej Kaście wspomnienie zostało. A kiedyś jak archiwa zostaną odtajnione, to się jeszcze okaże kto wystawił Kastę na odstrzał Założycielom.
Pah Wraith
Użytkownik
#282 - Wysłana: 11 Maj 2009 17:00:40
FederacyjneMSZ
Niech lepiej te zielone szkodniki wezmą za uszy swoich polityków, albo niech sami przejmą władze, nawet Kardasjanie się z ich śmieją...

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#283 - Wysłana: 11 Maj 2009 17:07:04
Pah Wraith

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni..

szczególnie w 2378 roku....
Pah Wraith
Użytkownik
#284 - Wysłana: 11 Maj 2009 17:17:39
FederacyjneMSZ
Romulanie sobie poradzą. Zbierającym odpadki Kardazjanom raczej nie jest do śmiechu :]
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#285 - Wysłana: 11 Maj 2009 17:22:09
Pah Wraith

Zbierającym odpadki Kardazjanom raczej nie jest do śmiechu :]

przynajmniej zachowali swoja planetę i mają z czego te odpadki zbierać, nauczyli się pokory, a to jest ważna rzecz....
Pah Wraith
Użytkownik
#286 - Wysłana: 11 Maj 2009 17:22:43
Kardazjanie i pokora?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#287 - Wysłana: 11 Maj 2009 17:25:58
Pah Wraith

Romulanie i Imperium??
Madame Picard
Moderator
#288 - Wysłana: 16 Maj 2009 20:11:39 - Edytowany przez: Madame Picard
No i jak tu go nie kochać, no jak?

Eviva
Użytkownik
#289 - Wysłana: 16 Maj 2009 20:45:37 - Edytowany przez: Eviva
Madame Picard

Tu jest fajne zdjęcie

Choć ja nadal wolę tego:

A co powiedzielibyście na tego?:

Choć i ten, przyznaję, ma swe zalety:
Jurgen
Moderator
#290 - Wysłana: 16 Maj 2009 22:46:06
Eviva
Użytkownik
#291 - Wysłana: 17 Maj 2009 08:24:14
Jurgen

Cóż, Nimoy by się nie obraził, jest zwolennikiem Obamy. Sama tłumaczyłam dla trek.pl żartobliwy artykuł o "trekkerze w Białym domu".b Nimoy przysięga, że gdy był na spotkaniu przedwyborczym, to na jego widok Obama uniósł rękę, składając palce w wolkański salut.
Q__
Moderator
#292 - Wysłana: 2 Wrz 2009 07:20:20 - Edytowany przez: Q__
O tym czyją fantazją może być Spock (obowiązkowo przerobiony na doktora):
http://www.depauw.edu/sfs/abstracts/a31.htm#a31

Cytując:

"In the TV series (but not in the film), Spock does not fit in with the sexual stereotyping that otherwise dominates Star Trek: virtually devoid of emotion, he can be perceived as a kind of homme-objet. As such, he has inspired women to fantasize for themselves roles which evoke the masculine side of their identity and hence tend toward liberating their consciousness from the sexual models imposed by a male-dominated world."
yahoo
Użytkownik
#293 - Wysłana: 2 Wrz 2009 07:23:06
A czy w TMP, na początku filmu, Spock nie miał przypadkiem fryzurki jak Rolling Stones? :P
Q__
Moderator
#294 - Wysłana: 3 Wrz 2009 09:29:27
yahoo

Miał.
Eviva
Użytkownik
#295 - Wysłana: 4 Wrz 2009 15:12:27
yahoo

Miał ją tez w ST III, choć na krótko.
yahoo
Użytkownik
#296 - Wysłana: 4 Wrz 2009 22:33:06
Wiem, że nieco odejdę od tematu, ale fryzury w serialach/filmach ST ciekawie odzwierciedlają epokę w której film był kręcony. Od razu widac, że Saavik to lata 80., Spokc w TMP to 70... ;)
Eviva
Użytkownik
#297 - Wysłana: 5 Wrz 2009 11:28:24
yahoo

A oryginalny Spock to dzieło jego ojca-fryzjera. .. Młody Leoś poszedł do taty i poprosił, by zrobił mu fryz na jakiegoś dziwaka. Poprosił i otrzymał, a jego tatulo zbił potem gruba forsę na swym patencie, bo nastolaty waliły jak nieprzytomne do jego zakładu.
Leonka
Użytkownik
#298 - Wysłana: 5 Wrz 2009 12:28:34 - Edytowany przez: Leonka
Ciekawe, jak ja bym wyglądała w dokładnie takiej fryzurze? Pewnie, choćbym się obcięła według zdjęcia, długo by się fryzura nie utrzymała, bo zaraz bym się potargała. Chyba jestem jeszcze za mało logiczna, albo coś.
Eviva
Użytkownik
#299 - Wysłana: 5 Wrz 2009 12:34:39 - Edytowany przez: Eviva
Leonka

Ja tez nie moge sobie zafundowac takiej fryzury. Po pierwsze, przy takiej buźce jak moja wygladałaby śmiesznie, a po drugie, moje włosy zaraz stanęłyby deba i byłaby to fryzura pod tytułem "Cyto-cyto". Dla niewtajemniczonych tłumaczę: "Cy to głowa, cy to scotka klozetowa".
Leonka
Użytkownik
#300 - Wysłana: 5 Wrz 2009 14:31:30
Eviva

Znaam ten ból.

Ja jestem taką pyzą, że mój wygląd ewentualnie ratują chwyty marketingowe w sposobie obcięcia fryzurki i tak całkiem krótkiej.

Chociaż moje włoski się targają od mojego łapania za głowę znienacka.
Albo od wyrywania sobie włosów z głowy z rozpaczy, że skończyli puszczać powtórkę Treka na Pulsie, a na żadnym innym dostępnym mi kanale nie ma
 Strona:  ««  1  2  ...  8  9  10  11  12  ...  25  26  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czy można kochac Spocka?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!