USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czy można kochac Spocka?
 Strona:  ««  1  2  ...  6  7  8  9  10  ...  25  26  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#211 - Wysłana: 8 Lip 2008 07:48:35
Odpowiedz 
Jo_anka
Q__

Ciesze się, że komentarz zyskał Wasze uznanie.

Sądzisz, że widowania długo wytrzyma zalew tandety, której twórcy nawet nie usiłują udawać, ze maja coś do powiedzenia?

Inteligentni widzowie na pewno nie. Problem w tym, że widownia głównie składa się z inteligentnych inaczej. Sądząc po rozkładzie oglądalności poszczególnych seriali i programów, to właśnie jest główny problem. To oni wymuszają ogólny trend. Twórcom nie chce się popracować, bo po co się męczyć i wydawać kupe forsy, gdy można nakręcić małym kosztem kilkutysięcznoodcinkowa "Mode na sukces" i zbyte? Przeciez nie oszukujmy się, to tak jak z książkami: gdyby ludzie czytali tylko wartościowe pozycje, książek złych i głupich (a takich mamy większość) nikt by nie wydawał.
Eviva
Użytkownik
#212 - Wysłana: 8 Lip 2008 08:13:11 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Madame Picard

Fakt, Shatner jako młody facet był super, a i jako starszy miał - do pewnego czasu - swe zalety. Gdyby wszzelako chciał pozostac piękny i młody na zawsze, o powinien umrzeć młodo, jak Gerard Philipe - ale nie wiem, czy byłby na to łakomy.
Starość grubianka, nikogo nie zdobi, jak słusznie zauwazyła Orzeszkowa w "Nad Niemnem".
A oto przykład: facet, w kórym kochałam się śmierelnie jako mała dziewczynka, Jean-Claude Drouot, tu na zdjęciu z Marie-France Boyer.

Gdy ujrzałam, jak wygląda teraz, przeżyłam szok. Oto zdjęcie z "Les Rois Maudits". Trudno uwierzyć, że to ten sam człowiek.

Już William Shatner lepiej się postarzał, że o Nimoyu nie wspomnę. A on jest od nich obu młodszy o ponad dziesięć lat!
Q__
Moderator
#213 - Wysłana: 8 Lip 2008 09:49:48
Odpowiedz 
Eviva

Przeciez nie oszukujmy się, to tak jak z książkami: gdyby ludzie czytali tylko wartościowe pozycje, książek złych i głupich (a takich mamy większość) nikt by nie wydawał.

Z ksiazkami to akurat wole jak czytają byle co, niż gdyby nic nie czytali... :]]
Madame Picard
Moderator
#214 - Wysłana: 8 Lip 2008 10:04:43
Odpowiedz 
Eviva

Już William Shatner lepiej się postarzał, że o Nimoyu nie wspomnę.
Fakt :-]
Nimoy akurat postarzał się ładnie. Już to kiedyś chyba pisałam, ale - o ile Nimoy wygląda jak szlachetny starzec, o tyle Shatner jak obleśny staruch :-]

Q__

Z ksiazkami to akurat wole jak czytają byle co, niż gdyby nic nie czytali... :]]
Przecież, jak wiadomo, nie czytają. A jak czytają, to nie rozumieją. A jak rozumieją, to zapominają.
(Dlaczego, jak to piszę, to mam przed oczami swoich studentów... ).
Eviva
Użytkownik
#215 - Wysłana: 8 Lip 2008 10:23:55
Odpowiedz 
Q__

Z ksiazkami to akurat wole jak czytają byle co, niż gdyby nic nie czytali...

A jak tym "byle czym" jest np. "Mein Kampf? Hę?
Jo_anka
Użytkownik
#216 - Wysłana: 8 Lip 2008 10:50:08
Odpowiedz 
I tak Eviva wyjaśniła mi przy okazji prawdopodobną przyczynę sukcesów kasowych FC

Daj spokój, FC obronił się sam!

Pytanie, dlaczego tak się nie stało z Nemesis?! Choć może zgromadzili dość buraków po pierwszym seansie...
Q__
Moderator
#217 - Wysłana: 8 Lip 2008 11:58:50
Odpowiedz 
Madame Picard

Przecież, jak wiadomo, nie czytają. A jak czytają, to nie rozumieją. A jak rozumieją, to zapominają.
(Dlaczego, jak to piszę, to mam przed oczami swoich studentów...

Hmmm. Trzebaby nad tym pomyśleć.

Eviva

A jak tym "byle czym" jest np. "Mein Kampf? Hę?

To zależy od wniosków wyciągniętych z lektury...

Jo_anka

Daj spokój, FC obronił się sam!

Do dziś nie mogę pojąć czym.... :]
Vanja
Użytkownik
#218 - Wysłana: 8 Lip 2008 20:16:04
Odpowiedz 
Eviva
Twórcom nie chce się popracować, bo po co się męczyć

A może po prostu dają widowni to, czego akurat oczekuje? Po co robić inteligentny film skoro chętniej oglądany jest taki z rodzaju akcja-i-wybuchy a cokolwiek co jest trochę chociaż ambitniejsze albo mądrzejsze uważane jest zbyt trudne w odbiorze?

Madame Picard

(Dlaczego, jak to piszę, to mam przed oczami swoich studentów... ).

System "zakuć zdać zapić zapomnieć" wciąż żywy
[przypomniało mi się: Siedzi student nad książką. Podchodzi drugi i pyta:
-Uczysz się?
-Nie, przyzwyczajam wzrok do tekstu]
IcemanMC
Użytkownik
#219 - Wysłana: 21 Lis 2008 19:23:29
Odpowiedz 
Powracając do tematu... Evivę to pewnie zmartwi znając jej pociąg do spiczastych....

Gdzieś widziałem zdjęcie spock'a kochanego... w wannie
Eviva
Użytkownik
#220 - Wysłana: 22 Lis 2008 11:13:17 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
IcemanMC

W wannie z Kirkiem, dla ścisłości. To nie zdjęcie, a grafika.

I Eviva widziała to już dawno, a nawet ma w adekwatnych zbiorach.
Q__
Moderator
#221 - Wysłana: 22 Lis 2008 11:20:00
Odpowiedz 
No to już wiemy kogo miał na myśli sierżant Houdini wygłaszając swoje słynne "ale to był homoseksuailsta i to bierny".... Kolejna startrekowa aluzja.
Eviva
Użytkownik
#222 - Wysłana: 22 Lis 2008 12:55:50
Odpowiedz 
I po cóż to sierżant Andy wytykał złośliwie Spockowi na jego uwagę, że z jakiegoś powodu Ziemianie żyją dłużej niż Wolkanie:

- Ale za to bzykają się dużo dłużej, a zwłaszcza poniekąd częściej.

Było zmilczeć na te śliskie tematy.
Madame Picard
Moderator
#223 - Wysłana: 22 Lis 2008 13:29:57
Odpowiedz 
Wiecie co, muszę przyznać, że jakkolwiek produkowanych przez fanów gejowskich scenek z udziałem Kirka i Spocka mam już po kokardki - to akurat ten obrazek jest naprawdę bardzo ładny .
Eviva
Użytkownik
#224 - Wysłana: 22 Lis 2008 13:41:52 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Madame Picard
akurat ten obrazek jest naprawdę bardzo ładny

Inaczej bym go tu nie wkleiła - choć i tak nie powinnam, bo w końcu zaglądają tu nieletni.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#225 - Wysłana: 22 Lis 2008 13:46:03 - Edytowany przez: galaktyczny kurczak
Odpowiedz 
Eviva

Jako, że nigdy nie miałem jakiś "problemów" z mniejszościami seksualnymi ta grafika jest nawet zabawna... To tło, ten kontakt wzrokowy- w tle brakuje tylko Enterprise'a.
Eviva
Użytkownik
#226 - Wysłana: 22 Lis 2008 13:52:33 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak

Problemów to i ja nie mam, chodzi tylko o to, co jest prawda, a co nie.
W zamierzchłych kinowo czasach był taki francuski amant, Gerard Philipe. Bardzo przyjemny facet, działacz społeczny, przystojniak, inteligencik i doskonały aktor. Miał jedną poważną wadę - był wzorowym mężem. Nie miał kochanek (choć Francuz), a w każdym razie nie dał się z żadną złapać (na tyle tylko można było liczyć i tego wymagać). Efekt? W dziesięć lat po śmierci nakręcono o nim oszczerczy film, sugerujący, jakoby był homoseksualistą. Nie chodzi o to, że miałby być - niechby sobie był, mnie to na przykład nie przeszkadza - chodzi o to, ze nie był, a w tej sytuacji kręcenie takich filmideł, jeszcze gdy obwiniony nie może się bronić, jest ciosem grubo poniżej pasa.

Zdaje się jednak, ze Shatner i Nimoy nie mają nic przeciwko podobnym grafikom, bo jakoś nie protestują i nigdy nie protestowali (hmm?).
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#227 - Wysłana: 22 Lis 2008 14:17:46
Odpowiedz 
Eviva

(hmm?)
To jest zapewne kwestia nierozbudzania bzdurnych dyskusji na, w sposób oczywisty, fałszywy temat.

Choć homoseksualizm rzucałby zupełnie inne światło na kilka scen... Weźmy pod uwagę choćby słynne pożegnanie Kirka i Spocka w Star Trek II.
Eviva
Użytkownik
#228 - Wysłana: 23 Lis 2008 18:42:31
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Weźmy pod uwagę choćby słynne pożegnanie Kirka i Spocka w Star Trek II.

Oj, i nie tylko to. Ale to już zboczenie naszych czasów. Obecnie umysły są tak zwyrodniałe, że facet nie może usmiechnąć się do faceta na filmie, by nie wzięto ich za parę zakochanych.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#229 - Wysłana: 23 Lis 2008 20:45:00
Odpowiedz 
Eviva

Oj, i nie tylko to. Ale to już zboczenie naszych czasów. Obecnie umysły są tak zwyrodniałe, że facet nie może usmiechnąć się do faceta na filmie, by nie wzięto ich za parę zakochanych.

Dlatego też od skończenia 7 wiosen jestem uważny... Choć z drugiej strony może powinienem zacząć się szczerzyć, przytulać icałować kogo popadnie? Ciekawe jak by mnie potraktowano... "Kotku, ale dziś seksownie wyglądasz w tych spodniach!"
Eviva
Użytkownik
#230 - Wysłana: 23 Lis 2008 22:26:30
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
"Kotku, ale dziś seksownie wyglądasz w tych spodniach!"

To i laska może Ci powiedzieć. Mała rada: dbaj o swój wygląd, nawet jak jesteś stuprocentowym hetero. Pogląd, że kobieta musi być czysta, elegancka i zadbana, a mężczyzna to wystarczy, by nie śmierdział, odchodzi już do lamusa. Na szczęście.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#231 - Wysłana: 23 Lis 2008 22:48:22
Odpowiedz 
Widzisz... Nigdy jakoś nie miałem z tym problemu. Tym bardziej, że wyedukowała mnie w tej materii moja mamusia. Wierz mi, że również wśród mężczyzn osoby, które o siebie nie dbają są... co najmniej wyśmiewane.

Choć z drugiej strony... Gość w trzydniowym zaroście, ubrany w dziurawe jansy i koszulę, mocno opalony i do tego kowbojski kapelusz... To jest coś
Eviva
Użytkownik
#232 - Wysłana: 24 Lis 2008 06:48:45
Odpowiedz 
galaktyczny kurczak
Gość w trzydniowym zaroście, ubrany w dziurawe jansy i koszulę, mocno opalony i do tego kowbojski kapelusz... To jest coś

Tak ma prawo wyglądać tylko jeden facet i jest nim Chuck Norris. A i tak wybaczam mu to wyłącznie z tego względu, że widze go przez ekran, nie osobiście.
Q__
Moderator
#233 - Wysłana: 8 Sty 2009 23:50:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Wracając do tematu Spocka:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=691
biter
Użytkownik
#234 - Wysłana: 9 Sty 2009 00:10:07
Odpowiedz 
Q__

Moderatorze ale ten link prowadzi mnie do pustki. Ramka bez artykułu.
Q__
Moderator
#235 - Wysłana: 9 Sty 2009 00:48:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
biter

Ha, wyszło na to, że o jeden artykuł za dużo mi wyszedł, ale i ten pusty się kiedyś do czegoś wykorzysta... A link powyżej przeedytowałem.

ps. Adminie, jak już masz mi tytułami sadzi, adminie stanowczo dumniej brzmi, zwłaszcza w kontekście artykułów.
biter
Użytkownik
#236 - Wysłana: 9 Sty 2009 09:57:39
Odpowiedz 
Q__
Dorze Adminie. Więc zwrócę ci uwagę iż artykuł ten (pusty) miał datę umieszczenia rok 1970, hi hi hi
Eviva
Użytkownik
#237 - Wysłana: 10 Sty 2009 13:37:39
Odpowiedz 
biter

Człowiek jest omylny, także samo i admin. Jeśli ktoś tu się nie myli, to tylko JA, a i to jedynie wtedy, gdy mówię o Spocku.
Q__
Moderator
#238 - Wysłana: 10 Sty 2009 14:25:06
Odpowiedz 
biter
Eviva

Moze pogadajcie o Spocku?
Eviva
Użytkownik
#239 - Wysłana: 10 Sty 2009 15:17:16
Odpowiedz 
Q__

Moze pogadajcie o Spocku?

Prywatnie ciągle to robimy, ale na forum juz się wszyscy zanudzili tym tematem na śmierć.
Q__
Moderator
#240 - Wysłana: 15 Sty 2009 14:29:25
Odpowiedz 
Kolejny powód do pogaduszek, wiwiad z Z. Quinto:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=697
 Strona:  ««  1  2  ...  6  7  8  9  10  ...  25  26  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czy można kochac Spocka?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!