USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czy można kochac Spocka?
 Strona:  ««  1  2  ...  16  17  18  19  20  ...  25  26  »» 
Autor Wiadomość
Jurgen
Moderator
#511 - Wysłana: 29 Mar 2011 09:27:48
NumberOne

Tak. Z tego co pamiętam, ma on nawet fanów na tym forum.
NumberOne
Użytkownik
#512 - Wysłana: 29 Mar 2011 09:29:49 - Edytowany przez: NumberOne
Jurgen:
Tak. Z tego co pamiętam, ma on nawet fanów na tym forum.

Che Guevara też ma fanów

EDIT: Nie wiem czy na tym forum
Madame Picard
Moderator
#513 - Wysłana: 29 Mar 2011 10:33:28
NumberOne:
Młodym - wybaczamy

Dziękuję, ja tam czuję się młodo .
Eviva
Użytkownik
#514 - Wysłana: 29 Mar 2011 19:09:23
NumberOne:
Quinto? Ten niewydarzony uzurpator?

Number One, gdybym była Twoim kapitanem, dostałbyś teraz rozkaz:
- Baczność! Buzi daj!

Podzielam opinię. Wg mnie to najgorzej dobrany aktor w nowym filmie i niech mnie teraz Madame weźmie za tyłek i wywiesi przez śluzę
Elaan
Użytkownik
#515 - Wysłana: 30 Mar 2011 17:10:44
Eviva

Biedny Quinto ! Domyślam się , że sama miałabyś ochotę przeciągnąć go pod kilem .
Ale , o ile pamiętam , obiecałaś okazać mu nieco wyrozumiałości . Może w nowym filmie trochę się poprawi ?
Eviva
Użytkownik
#516 - Wysłana: 30 Mar 2011 18:02:19
Elaan

Może... tycia możliwość istnieje
Jadzia
Użytkownik
#517 - Wysłana: 30 Mar 2011 20:48:20
Jak to mawiał Spock "Interesting..."
Elaan
Użytkownik
#518 - Wysłana: 1 Kwi 2011 15:39:24
Jadzia:
Jak to mawiał Spock "Interesting..."

Spock częściej mawiał : " Fascinating ... "
TSan
Użytkownik
#519 - Wysłana: 1 Kwi 2011 17:37:19
Elaan
Jadzia

Ależ nie! Spock najczęściej mawiał: "Illogical..."
NumberOne
Użytkownik
#520 - Wysłana: 1 Kwi 2011 18:08:39 - Edytowany przez: NumberOne
On te kwestie (interesting i fascinating) rozróżniał o ile mnie pamięć nie myli

Spock: Fascinating is a word I use for the unexpected. In this case, I should think "interesting" would suffice.
Eviva
Użytkownik
#521 - Wysłana: 1 Kwi 2011 18:20:55
TSan:
Ależ nie! Spock najczęściej mawiał: "Illogical..."

I to właśnie byłoby tu najbardziej adekwatne. Highly illogical. Nawet tyciej możliwości nie ma.
Elaan
Użytkownik
#522 - Wysłana: 1 Kwi 2011 18:27:49
Eviva:
tycia możliwość istnieje

Słowo się rzekło , Quinto u płota , kochana .
Eviva
Użytkownik
#523 - Wysłana: 25 Paź 2011 08:04:56
Obejrzyjcie sobie ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=MaMso75ddb8&feature =related

Jeśli jeszcze nie kochacie Leonarda Nimoya, to się w nim zakochacie.
Elaan
Użytkownik
#524 - Wysłana: 28 Paź 2011 19:53:39
Eviva

Dla mnie już za późno .
Eviva
Użytkownik
#525 - Wysłana: 28 Paź 2011 19:58:30
Elaan

Dla mnie też. Uwielbiam go. Shatnera tylko lubię i mam mu wiele do zarzucenia - boskiemu Leo NIC!
Elaan
Użytkownik
#526 - Wysłana: 28 Paź 2011 21:12:17
Eviva

To coś w sam raz dla takich jak my .

http://www.youtube.com/watch?v=lwXO4l-NGfU&feature =related
Eviva
Użytkownik
#527 - Wysłana: 28 Paź 2011 21:25:11
Elaan

Nie przepadam z TMP, ale Spock miał tam super wdzianko!
Świetny zestaw zdjęć, człowiek przypomina sobie, czemu właściwie szaleje za tym facetem... On ma w sobie jakąś osobliwą magię, której zawsze było brak zdecydowanie przyziemnemu Shatnerowi. Niestety, wybacz, kapitanie, ale....
Elaan
Użytkownik
#528 - Wysłana: 29 Paź 2011 17:46:03
Eviva:
On ma w sobie jakąś osobliwą magię,

Zwłaszcza kiedy się uśmiecha .
Tu znalazłam jeszcze parę scenek Nierozłącznej Trójki i z ciekawym podkładem muzycznym .

http://www.youtube.com/watch?v=kZP4DS78Pdo&feature =related

A to też ciekawostka, Lenard i Nimoy razem w innym serialu .

http://www.youtube.com/watch?v=F9cLM0ZE8VU&feature =related
Eviva
Użytkownik
#529 - Wysłana: 29 Paź 2011 18:04:27
Elaan

Szkoda, ze u nas tego serialu nie puszczali. I paru innych, na które już teraz nie ma żadnej nadziei. Przydałby się jakiś kanał typu "Retro TV", albo "TV Nostalgia", na wzór "Radio Nostalgia". I same stare seriale żeby tam leciały: "Mission Impossibble", "Czarownuica Samantha", "Thierry la Fronde", "Buck Rogers" - to tylko przykłady, bo znalazło by się ich naprawdę dużo. Nie mam niestety takiej forsy, by to zrealizować, ale gdybym miała, to wystarałabym się o koncesję i zrobiłabym sobie tę przyjemność. O oglądalność jestem spokojna. Wystarczy spojrzeć, jak skacze, ilekroć puszczają "Czterech Pancernych".
7z9
Użytkownik
#530 - Wysłana: 29 Paź 2011 22:00:04 - Edytowany przez: 7z9
Co mi tam, bedę jak zwykle kontrowersyjny
Jak dla mnie TAS i TOS nie powinno sie wliczać do kanonu świętości takim jakim jest ST. Mam tu dokładnie na myśli przebieg wydarzeń w świecie ST. Innymi słowa, to co działo się w tych cyklach powinno pójść w niebyt. Zresztą tak jak i (o zgrozo) filmy "ST" które dla mnie są profanacją, oprócz jednego odcinka..
Jedyny dla nich ratunek to ponownie nagranie ich we współczesnycvh latach.
Wiem, wiem, zaraz mi tu powiecie że to klasyka, że nie było efektów, że tak a nie inaczej kręcono filmy i o to właśnie się rozchodzi. Sposób w jaki grali aktorzy w jaki sposób się że tak powiem realizowali i utorżsamiali z bohaterem jest delikatnie mówiac żenujący. Lubie stare filmy (nawet przedwojenne) ale oglądam je dla właśnie tych scen (tak zupełnie inaczej odgrywanych) ale ST to jak dla mnie niemal "religia" (mądrość - mądrości) jednak bez TAS i TOS.

Tak więc jakiś tam Spock to wielkie BLEEEE ;p
Elaan
Użytkownik
#531 - Wysłana: 29 Paź 2011 23:30:37
7z9:
Jak dla mnie TAS i TOS nie powinno sie wliczać do kanonu świętości takim jakim jest ST. Mam tu dokładnie na myśli przebieg wydarzeń w świecie ST. Innymi słowa, to co działo się w tych cyklach powinno pójść w niebyt. Zresztą tak jak i (o zgrozo) filmy "ST" które dla mnie są profanacją, oprócz jednego odcinka..

7z9:
Tak więc jakiś tam Spock to wielkie BLEEEE

Fakt, Twoja wypowiedź jest nie tylko mocno kontrowersyjna, jest wręcz herezją - przynajmniej dla mnie - bo tak naprawdę oznacza, że jak dla Ciebie, całego dotychczasowego Treka należałoby wyrzucić do kosza i wszystko nakręcić od nowa .

Na takie dictum jest tylko jedna odpowiedź : BLEEEEEEE .
Eviva
Użytkownik
#532 - Wysłana: 30 Paź 2011 08:24:41 - Edytowany przez: Eviva
7z9

Weź na przeczyszczenie albo co, bo - przepraszam za porównanie - zachowujesz się jak ta świnka z wierszowanej bajki, co podgryzała korzenie dębu, twierdząc przy tym, że to drzewo może dla niej zdechnąć, byleby zawsze miała swe żołędzie.
I proszę bez żadnych ostrzeżeń za to porównanie, bo nie ja napisałam tę ezopową bajkę! Bodajże Iwan Kryłow jest jej autorem!

A dla rozluźnienia atmosfery - ta składanka zdjęć kompletnie wymiata

Leonard Nimoy w starych filmach
Q__
Moderator
#533 - Wysłana: 30 Paź 2011 09:16:15
7z9

7z9:
Zresztą tak jak i (o zgrozo) filmy "ST" które dla mnie są profanacją, oprócz jednego odcinka..

Z ciekawości zapytam: którego?

7z9:

Tu myślisz jak Roddenberry, który w pewnym momencie "dekanonizował" TAS i rozmyślał nad "dekanonizacją", a następnie reBootem TOS.

7z9:
ST to jak dla mnie niemal "religia" (mądrość - mądrości) jednak bez TAS i TOS.

Za to z VOY i ENT?

7z9:
Tak więc jakiś tam Spock to wielkie BLEEEE ;p

1. Stanowczo się nie zgadzam, postać Spocka stala się b. szybko nie tylko jednym z symboli Treka, ale i ikoną ruchu fanów SF (zauważył jej istnienie - w żartobliwym, ale ciepłym tonie - nawet Stanisław Lem),
2. Nawet jeśli jesteś w nastoletnium wieku, na tym forum staraj się nie pisać jak negatywny stereotyp netowego nastolatka.

Eviva

Eviva:
I proszę bez żadnych ostrzeżeń za to porównanie, bo nie ja napisałam tę ezopową bajkę!

Za to może by się i obeszło, ale:
Eviva:
Weź na przeczyszczenie albo co

do rozmówcy, w połączeniu z dodatkową okolicznościa jaką są - mało uprzejme - wypowiedzi o Nergalu, daje w efekcie kumulacji ostrzeżenie numer 2.

By była jasność: NIE ZGADZAM SIĘ z tym co 7z9 pisze o Spocku, niezbyt mi się podobało to BLEEEE, bo dorośli ludzie w tym stylu nie dyskutują, ale są inne sposoby okazania, że posiada się odmienne zdanie. Są też kulturalniejsze sposoby okazania dezaprobaty.
Eviva
Użytkownik
#534 - Wysłana: 30 Paź 2011 09:19:32 - Edytowany przez: Eviva
Q__:
mało uprzejme - wypowiedzi o Nergalu,

Nie mam zamiaru być uprzejma dla Nergala. Ty możesz nawet przed nim klękać, jeśli chcesz, ja mu okażę pogardę, na jaką zasługuje.

Cytując znanego klasyka, nie będę mówić na szambo, że to perfumeria, a Ty mnie nie zastraszysz.
Q__
Moderator
#535 - Wysłana: 30 Paź 2011 09:26:39
Eviva

Eviva:
ja mu okażę pogardę, na jaką zasługuje.

Masz wobec tego dwa wyjścia:
1. zrobić to w akceptowany na tym forum sposób,
2. zrobić to w sposob naruszający normy tego forum świadomie godząc się na moderatorskie sankcje, ale wtedy nie ma co krzyczeć "biją".
(Kor i Kowal155 wybrali swego czasu sposób drugi, ukarałem ich, ale zyskali mój szacunek.)
Eviva
Użytkownik
#536 - Wysłana: 30 Paź 2011 09:38:06
Q__

Ja już swoje napisałam i powtarzać się nie będę, mogę jedynie dodać, że podtrzymuję to i nie mam zamiaru za to przepraszać, bo to prawda jest. A Ty stosujesz podwójne standardy - z jednej strony uważasz, że temu typowi wolno obrażać katolików, z drugiej strony dbasz o to, żeby on nie był obrażany. Podziwu godna ambiwalencja.
Seybr
Użytkownik
#537 - Wysłana: 30 Paź 2011 09:40:00 - Edytowany przez: Seybr
Eviva:
Nie mam zamiaru być uprzejma dla Nergala.

A to czemu ?

Domyślam się, że chodzi o sytuację z Biblią. Nie popieram takich zachowań, ale Nergal ma sporo racji. Władze kościoła nie raz zmieniały jej treść. Zebrały wszystkie materiały do kupy, co im było nie na rękę to wycieli. Jeszcze większe kłamstwo mają Świadkowie Jehowy. Ich Biblia to zbór, przeróbki i interpretacji paru ludzi.

Eviva:
Cytując znanego klasyka, nie będę mówić na szambo, że to perfumeria, a Ty mnie nie zastraszysz.

Nie słucham muzyki Nergala, ale w telewizji to on więcej pokazuje rozumu niż Doda katoda czy inne silikonowe panienki.
Q__
Moderator
#538 - Wysłana: 30 Paź 2011 09:43:07
Eviva

Eviva:
A Ty stosujesz podwójne standardy - z jednej strony uważasz, że temu typowi wolno obrażać katolików, z drugiej strony dbasz o to, żeby on nie był obrażany.

Zaraz, a czy Nergal funkcjonuje na niniejszym forum i podlega tym samym pod moją moderatorską "jurysdykcję"? Hmmm?
Eviva
Użytkownik
#539 - Wysłana: 30 Paź 2011 09:51:03
Q__:
czy Nergal funkcjonuje na niniejszym forum i podlega tym samym pod moją moderatorską "jurysdykcję"?

Ale skoro sąd uznał, że ma on prawo obrażać innych, to czy Ty masz prawo tworzyć i egzekwować inne przepisy niż te, co obowiązują w Polsce?

Seybr:
Nie popieram takich zachowań, ale Nergal ma sporo racji.

Zachował się po chamsku z wyraźnym parciem na "pokazanie się" i pogardą dla tych, których mógł tym zranić. Jednocześnie jego agresja w stosunku do książki wyraźnie wskazuje, ze uznaje ją za groźną - ciekawe, czemu?

Seybr:
w telewizji to on więcej pokazuje rozumu niż Doda katoda czy inne silikonowe panienki.

Tak, szczególnie gdy przebrał się za księdza i udawał, że uzdrawia. Rzeczywiście, supermądre. A od piosenek Dody nietrudno być mądrzejszym, kłopot byłby być głupszym.

Czasem odnoszę wrażenie, że jestem tu jedyną katoliczką i dlatego pasuję do waszego towarzystwa jak pięść do nosa.
Bashir
Moderator
#540 - Wysłana: 30 Paź 2011 10:36:24
Seybr:
Domyślam się, że chodzi o sytuację z Biblią. Nie popieram takich zachowań, ale Nergal ma sporo racji. Władze kościoła nie raz zmieniały jej treść. Zebrały wszystkie materiały do kupy, co im było nie na rękę to wycieli. Jeszcze większe kłamstwo mają Świadkowie Jehowy. Ich Biblia to zbór, przeróbki i interpretacji paru ludzi.

Mylisz się. W ciągu wieków do tekstu wkradły się tylko nieliczne interpolacje, które od XIX wieku dzięki coraz większej dostępności wczesnych manuskryptów (np. zwoje z Qumran) i kodeksów (np. kodeks leningradzki, synajski, aleksandryjski) zostały skutecznie usunięte. Dlatego współczesne przekłady katolickie (jak np. Biblia Tysiąclecia) i przekład, którym posługują się Świadkowie Jehowy (tzw. przekład Nowego Świata) są oparte na tych tekstach krytycznych (takich jak Biblia Hebraica Kittela).

Także dzisiejsze przekłady na ogół są dosyć wierny oryginałom.

Inna sprawa czy nauczenie danego wyznania odzwierciedla to co w Biblii jest napisane czy nie.
 Strona:  ««  1  2  ...  16  17  18  19  20  ...  25  26  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czy można kochac Spocka?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!