USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / No więc zrobiłem klipa....

Autor Wiadomość
Ethno
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Sty 2008 21:47:41
.....już dawno, i malo znam fanów ST więc od nikogo nie mogłem usłyszeć krytyki solidnej na ten temat i nikmou się raczej nie chwaliłem bo uważałem że i tak nie zrozumie. Od razu mówie wiem że są za długie sceny nie które ale zwróccie uwager na synchro z muzyka i jescze jedno sprobujcie wytrwać do końca
http://www.youtube.com/watch?v=VGj_FvmUQ6A
myszatorek
Użytkownik
#2 - Wysłana: 29 Sty 2008 22:05:14
Jak dla mnie na 5 podobalo mi sie
Biter1
Użytkownik
#3 - Wysłana: 29 Sty 2008 22:11:57
Muzyka jest w deche. militarystyczna część mojej duszy mówi: DS9 odkryło swoją prawdziwą czołówkę. Trekowsko odkrywcza że oddaje ona odmienność DS9 od reszty.
Psyker
Użytkownik
#4 - Wysłana: 29 Sty 2008 22:21:59
A cóż to za muzyka w tle? Można prosić o namiary?
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#5 - Wysłana: 29 Sty 2008 23:15:08
Zastanawiam się czy ktoś w ogóle robiłby fanowskie montaże, gdyby nie napisano muzyki do requiem for a dream.

Podobało mi się zwłaszcza fakt, że nie były to skondensowane bitwy) ujęcie ds9 naprawdę fajne. tylko muzyka - po zobaczeniu n razy sklejanek ds9 z tym kawałkiem... działa mi nieco na nerwy... nie ma innych melodii??
Biter1
Użytkownik
#6 - Wysłana: 29 Sty 2008 23:18:33
Wiesz zawsze można by wkleić do tego muzyke z czołówki nBSG świetnie by pasowała do wersji militarystycznej takiego klipu
PaulAtryda
Użytkownik
#7 - Wysłana: 29 Sty 2008 23:21:11 - Edytowany przez: PaulAtryda
Muzyka to Requiem for a dream.

Jak dla mnie filmik się specjalnie nie wyróżnia. Synchro z muzyką w sumie jest w niewielu momentach (w sumie chyba tylko w 1... dobitnie mówiąc), a w niektórych aż się prosi, aby było - szczególnie z takim utworem w tle, który pozostawia duże pole do manewru. Sceny są dobrane nieodpowiednio - do tej muzyki nie pasuje np. gra w "pingponga" Obrajana i doktorka.
Wybacz za ostrą krytykę ale po prostu do filmików tego typu mam spore wymagania, bo dla mnie to trochę wygląda jak pare scenek losowo wyciętych z filmu, wrzucenie podkładu i render w Windows Movie Maker.
Jak na początek nie jest źle
Jak dla mnie ocena 3
Pozdrawiam
Ethno
Użytkownik
#8 - Wysłana: 29 Sty 2008 23:56:17 - Edytowany przez: Ethno
Jesli chodzi o WWM to masz racje, robilem ten klip dawno temu, dopiero po pewnym czasie wrzuciłem na YouTub'a. Teraz robię now y klip juz w Adobe Premier, więc myśle że wyjdzie lepiej, jeśli chodzi o synchro to bym się kłócił -wejście Worfa, spojrzenie O'Brien'a na rzołnieżyka, transformacja Odo, pojawienie się Defiant'a. A jeśli chodzi o ostrą krytyke - cóż o to w niej chodzi, żeby ją pokornie przyjąć i uczyć się na błedach. A teraz audio będzie też troche oklepane: Enya - May It Be i bedzie to przedstawienie wszystkich okrętów StarFleet w świece ST.
tuvok
Użytkownik
#9 - Wysłana: 30 Sty 2008 00:02:39
fajny klip...

kiedys myslalem nad zrobieniem czegos podobnego.
Uzywając programu Synfig (programu do animacji 2d/vektorowej).

Chciałem zrobić swiat bajkowy startreka
(moze by sie udała nawet jakas startrekowa-manga). .
Niestety zapał mi sie skonczył.
Ethno
Użytkownik
#10 - Wysłana: 30 Sty 2008 00:10:48
Błagam tylko nie ST-mange to by była profanacja, ale jakbyś zrobił taki kilkuminutowy TAS (respect szczery) jeszcze na design'nie z oryginału. Nie trać zapału.
PaulAtryda
Użytkownik
#11 - Wysłana: 30 Sty 2008 00:11:19 - Edytowany przez: PaulAtryda
Ethno
Teraz robię now y klip juz w Adobe Premier

Bardzo dobrze, to świetny program sam go używam i sobie chwale

jeśli chodzi o synchro to bym się kłócił

No cóż, synchro to nie tylko takie drobonostki o krótych wspomniałeś, powinieneś zwracać też uwagę gdzie scena znika i kiedy się pojawia. Wiele scen wyskakuje sobie kiedy chce, a gdybyś je dał o np. 2 sek wcześniej (zwracając uwage na kompozycję utworu) znacznie dynamiczniej by to wyglądało.

A jeśli chodzi o ostrą krytyke - cóż o to w niej chodzi, żeby ją pokornie przyjąć i uczyć się na błedach.
Cieszę się, że tak to odbierasz.

A teraz audio będzie też troche oklepane:

Gdy robisz filmik tego typu, wybierz odpowiednią muzykę. Skoro już na początku mówisz że się niezbyt nadaje to po prostu zmień ją na inną. Najważniejsze to musi Ci się podobać - to nada Ci motywacji do tworzenia i cały film potem wyjdzie o wiele lepiej. Muzyka to wg mnie 70% sukcesu.
Ethno
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Sty 2008 00:36:29
Gdy robisz filmik tego typu, wybierz odpowiednią muzykę. Skoro już na początku mówisz że się niezbyt nadaje to po prostu zmień ją na inną. Najważniejsze to musi Ci się podobać - to nada Ci motywacji do tworzenia i cały film potem wyjdzie o wiele lepiej. Muzyka to wg mnie 70% sukcesu.

Ja nie mówie, że ona mi nie pasuje tylko że jest oklepana .wybierałem wyżej wpomniany kawałek 2 tygodnie, słuchając wiele płyt, ale ten wydaje mi sie najlepszy.
Majter
Użytkownik
#13 - Wysłana: 30 Sty 2008 07:31:03 - Edytowany przez: Majter
ygląda jak pare scenek losowo wyciętych z filmu, wrzucenie podkładu i render w Windows Movie Maker.

URL

W podobny sposób zrobiłem właśnie ten filmik, chociaż przy wcześniejszych bawiłem się z Adobe Premiere
Nasty Rudolf
Użytkownik
#14 - Wysłana: 30 Sty 2008 09:19:50 - Edytowany przez: Nasty Rudolf
Zastanawiam się czy ktoś w ogóle robiłby fanowskie montaże, gdyby nie napisano muzyki do requiem for a dream.

To ja dodam jeszcze od siebie, ze ta muzyka IMO po prostu do tego typu klipow nie pasuje. Kto slyszal oryginal, a tymbardziej kto widzial film, ten wie, ze jest melodia ta ma wywolac smutek, zal. Z reszta samo slowo "requiem" jest bardzo wymowne. Utwor jest doskonaly, ale wszelkie jego "militarne" badz "uspokajajace" przerobki/zastosowania nie beda zdawac egzaminu. Co innego, gdyby podlozyc pod to najsmutniejsze sceny trekowe.

Ale i tak najwiekszym absurdem byl mix RFaD z jakas melodia z Wladcy pierscieni. Falszowalo to jak diabli - zupelnie jakby ktos dwa Winampy na raz odpalil. Naprawde nie wiem, po co ludzie takie rzeczy robia.

Niemniej jednak sam klip ogladalo sie dosc przyjemnie i chetnie zobacze wiecej. Tylko bardzo prosze o trzymanie sie ducha utworu - jesli May It Be, to tylko spokojne, delikatne, a moze nawet "mistyczne" sceny.

BTW. Czy istnieje jakis temat na forum z wyborem co ciekawszych "produkcji" tego typu?
Benjamin Sisko
Użytkownik
#15 - Wysłana: 30 Sty 2008 10:05:23
Mnie się podobało. Jest to amatorska produkcja(bez obrazy) ale wywołała duży dreszczyk emocji, co daje bardzo duży plus. Powodzenia w kolejnym "sklejaniu".
PaulAtryda
Użytkownik
#16 - Wysłana: 30 Sty 2008 11:14:23 - Edytowany przez: PaulAtryda
Nasty Rudolf
To ja dodam jeszcze od siebie, ze ta muzyka IMO po prostu do tego typu klipow nie pasuje.

Tak jak powiedziałem, wcześniej np. scena "pinpongowa". Ale w sumie można zaryzykować stweirdzenie, że ta muzyka w ogóle do ST nie pasuje.

ale wszelkie jego "militarne" badz "uspokajajace" przerobki/zastosowania nie beda zdawac egzaminu.

Absolutnie tutaj się nie zgodzę, militarne sceny mogą przy tej muzyce bardzo dobrze... jeśli się je odpowiednio skomponuje.
Sam kiedyś zrobiłem ze znajomym "dosyć militarny" filmik dla mojej gildii pod tą muzykę ( http://mcek.binet.com.pl/Ancalentari.html - we flashu) po siedzeniu wiele h nad dopasowywaniem i każdej sekundy do tej muzyki myślę że wygląda dobrze
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 31 Sty 2008 00:14:30
Ethno

No więc zrobiłem klipa....

Fajne fajne. Rób tego więcej. Następny na bazie TNG.

myszatorek

podobalo mi sie

Mi też. Zwłaszcza jak na dzieło debiutanta.

Biter1

oddaje ona odmienność DS9 od reszty

Owszem. DS9 jest nieco "z innej bajki".

4_z_Szesciopaka

(Inna rzecz, ze muzyka jest doskonała i jak to sie mówi "chwyta za serce".)

Biter1

Wiesz zawsze można by wkleić do tego muzyke z czołówki nBSG świetnie by pasowała do wersji militarystycznej takiego klipu

I takie klipy juz były.

PaulAtryda

Jak dla mnie filmik się specjalnie nie wyróżnia. Synchro z muzyką w sumie jest w niewielu momentach (w sumie chyba tylko w 1... dobitnie mówiąc),

Mimo to ten klip miał w sobie coś. (Choć faktyczne tu czy ówdzie czepić się można - jedne sceny skrócone, w innych momentach dłużyzny.)

Ethno

Jesli chodzi o WWM to masz racje, robilem ten klip dawno temu, dopiero po pewnym czasie wrzuciłem na YouTub'a. Teraz robię now y klip

Trzymam kciuki. Jak skończysz pochwal się.

tuvok

Chciałem zrobić swiat bajkowy startreka
(moze by sie udała nawet jakas startrekowa-manga).

Oryginalne. I czemu nie - istnieją wszak mangi SF.

Ethno

Błagam tylko nie ST-mange to by była profanacja

Ja wiem? Manga to nie tylko wiadoma "Czarodziejka...", to też GITS, "Akira", "Evangelion"...

PaulAtryda

Muzyka to wg mnie 70% sukcesu.

Owszem. Zauważmyy zresztą, że to nawet zabawne: do "prawdziwych" filmów muzykę sie pisze, natomiast klipy tego typu robi isę pod muzykę.

Ethno

wybierałem wyżej wpomniany kawałek 2 tygodnie, słuchając wiele płyt, ale ten wydaje mi sie najlepszy.

I pewine dlategop, ze jest tak dobra stała się oklepana. Inni twórcy klipów też to zauważyli.

Majter

W podobny sposób zrobiłem właśnie ten filmik

To twórców mamy na foirum więcej.

Nasty Rudolf

Kto slyszal oryginal, a tymbardziej kto widzial film, ten wie, ze jest melodia ta ma wywolac smutek, zal.

Wiem, ale właśnie zabawne jest, że wyrwana z kontekstu najbardziej kojarzy isę z okropieństwem i dramatyzmem wojny (którego w DS9 nie brakuje).

Benjamin Sisko

Mnie się podobało. Jest to amatorska produkcja(bez obrazy) ale wywołała duży dreszczyk emocji

We mnie też. Choć faktycznie największa tu zasługa muzyki.

PaulAtryda

Tak jak powiedziałem, wcześniej np. scena "pinpongowa".

A mi isę jej wstawienie podobało - taka sugestia "ciszy przed burzą...

Sam kiedyś zrobiłem ze znajomym "dosyć militarny" filmi

No proszę... Sami artyści. (Zresztą tyz fajne.)
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Lut 2008 21:30:39
No więc tak.

Minusy:
- muzyka - już rok temu (kiedy to sklejałeś) ten kawałek był oklepany, sam w sobie robi wspaniałe wrażenie, itepe, ale po prostu nie, to już za wiele,
- treść - dłużyzny nieuzasadnione niczym, scenka z bitwy też znikąd, łagdone, romantyczne treści zagłuszone waleniem przeróbki RfaD, chaos, nie ma początku ani zakończenia,
- synchro zazwyczaj zwalone, akcenty muzyczne podkreślają przeciętnie istotne zdarzenia (poza jednym , czy dwoma przykładami)
- napisy na końcu fatalne,
- brak Jadzi

Plusy:
- żadnych zwariowanych efektów przejść,
- próby synchronizacji.

Na koniec: jeden kij czy składasz w WMM, Ediusie czy AP. To nie soft zrobi z Ciebie montażystę tylko zdolności, wiedza i wyczucie. Sam chciałbym wszystkim tym dysponować.
Majter
Użytkownik
#19 - Wysłana: 9 Lut 2008 23:52:13
To twórców mamy na foirum więcej.
A nie pamiętasz mojego wakacyjnego klipu z Datą?
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 10 Lut 2008 13:02:46
Pah Wraith

- brak Jadzi

Majter

A nie pamiętasz mojego wakacyjnego klipu z Datą?

Pamiętam

Ethno

Czekamy na kolejne.
Majter
Użytkownik
#21 - Wysłana: 10 Lut 2008 20:17:43
A może założymy osobny temat na prace userów związane ze star trekiem? Szkoda by było, gdyby słuch o nich zanikał na tle linków do odcinków czy też zeby poświęcać każdemu z osobna indywidualną debatę.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 10 Lut 2008 21:00:51
Majter

A może założymy osobny temat na prace userów związane ze star trekiem?

A czy ten nie pełni takiej funkcji? Wszak tytuł jest jednoznaczny...
Majter
Użytkownik
#23 - Wysłana: 10 Lut 2008 21:05:45
No w sumie
Pah Wraith
Użytkownik
#24 - Wysłana: 10 Lut 2008 23:53:50
W takim razie produkt konkurencyjny:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=1538&page=0#5

(już nie jestem tak zadowolony z wyniku jak byłem rok temu, ale kawałek broni się wciąż paroma momentami)
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 11 Lut 2008 00:47:39
Pah Wraith

już nie jestem tak zadowolony z wyniku jak byłem rok temu

To nakręć coś nowego, lepszego.
Delta
Użytkownik
#26 - Wysłana: 11 Lut 2008 03:03:05
Pah Wraith
już nie jestem tak zadowolony z wyniku jak byłem rok temu, ale kawałek broni się wciąż paroma momentami
Q__
To nakręć coś nowego, lepszego.

Wersję Reżyserską.
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 11 Lut 2008 03:04:13
Delta

Wersję Reżyserską.

Eee tam... Coś całkiem nowego, np. jakiegoś Horizona.
Majter
Użytkownik
#28 - Wysłana: 11 Lut 2008 05:42:06
No ja też przymierzam się już do nowego projektu, czekam tylko, aż ta głupia sesja się skończy.

już nie jestem tak zadowolony z wyniku jak byłem rok temu

A mi się podoba ta sentymentalna podróż

To nakręć coś nowego

No właśnie! Teraz może być już tylko lepiej :]
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 11 Lut 2008 10:44:37
Majter

Teraz może być już tylko lepiej

Jeszcze lepiej, chciałeś powiedzieć,

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / No więc zrobiłem klipa....

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!