USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Trekowe "Manuale" :)
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
lawiscool
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Sty 2008 11:43:44
Odpowiedz 
Ściągnąłem 1,5 GB trekowych "podreczników" wszelkiej maści i jestem w szoku ze ludzie maja taka wyobraźnie i zajawke żeby robic takie rzeczy. Choc nie powiem, fajnie to poczytac . Mam nadzieje ze firmowa drukarka wytrzyma hahahhahah

Wszystko pod ogolna nazwą "Instant Star Trek Technical Archive" - w sumie 114 różnych manuali - polecam ! Dane techniczne , schematy , rysunki , objaśnienia, rasy , statki , bazy , planety , mapy gwiezdne - wszystko co sobie mozna zażyczyć.
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 21 Sty 2008 12:49:59
Odpowiedz 
Cieszymy się z Twojego szczęścia Nie wiesz przypadkiem, czy aby ktoś nie załadował tego gdzie na jakiegoś rs ?
lawiscool
Użytkownik
#3 - Wysłana: 21 Sty 2008 13:04:16
Odpowiedz 
Sciagnąłem to z torrenta. Jesli chodzi o rs to nie wiem. Moge podesłać trackera jeśli ktos chce, ale myśle że kazdy średniozorientowany użytkownik torrenta nie powinien mieć problemu ze znalezieniem tej "skarbnicy trekowej wiedzy".
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Sty 2008 13:19:01
Odpowiedz 
To była taka delikatna aluzja
Jak szybko ciągnie ten plik z torrenta?
tuvok
Użytkownik
#5 - Wysłana: 21 Sty 2008 13:29:48
Odpowiedz 
takie manuale sie przydadzą...
a wszczegolnosci tym ludziom co piszą jakąś
ksiązke bądz opowiadanie (lub cokolwiek) co jest osadzone
w swiecie startreka. Zeby potem niepowstawały paradoksy...
Paradoks
Użytkownik
#6 - Wysłana: 21 Sty 2008 14:48:51
Odpowiedz 
lawiscool

kazdy średniozorientowany użytkownik torrenta nie powinien mieć problemu ze znalezieniem tej "skarbnicy trekowej wiedzy".

Weź jednak poprawkę na leniwość niektórych z nich. A link do wersji, która jest potwierdzona jak 100% działająca i fajna IMHO by nie zaszkodził.
lawiscool
Użytkownik
#7 - Wysłana: 21 Sty 2008 16:18:54 - Edytowany przez: lawiscool
Odpowiedz 
Weź jednak poprawkę na leniwość niektórych z nich. A link do wersji, która jest potwierdzona jak 100% działająca i fajna IMHO by nie zaszkodził.

no to dla leni :

http://www.mininova.org/tor/867637

Jak szybko ciągnie ten plik z torrenta?

ja ściągałem ok tygodnia ze średnia predkoscią ok 20 KB/s

W ogole sa opisy ciekawych klas okrętów + na przyklad dowiedziałem sie ze Prometheus ma 3 rdzenie warp z czego 2 aktywne non stop co umożliwia mu max speed rzędu 9.9999 Warp i czyni go najszybszym znanym statkiem poruszajacym sie z prędkościami Warp
Pah Wraith
Użytkownik
#8 - Wysłana: 21 Sty 2008 17:02:30
Odpowiedz 
lawiscool
ja ściągałem ok tygodnia ze średnia predkoscią ok 20 KB/s

A gdyby to np. KTOŚ załadował na jaki yousendit (na przykład) to mielibyśmy to w dwa dni maksimum ;]
Bashir
Moderator
#9 - Wysłana: 21 Sty 2008 17:11:29
Odpowiedz 
ja przeczytałem "Trekowe Manuele" i myślałem że ktoś chce przyrównać ST do telenoweli brazylijskiej
reyden
Użytkownik
#10 - Wysłana: 21 Sty 2008 17:37:40
Odpowiedz 
tuvok

Często właśnie takie "manuale " są przyczyną paradoksów i innych błędów w trakcie pisania opowiadań czy książek .

Nic z tego nie jest kanoniczne , swego czasu TM-y poszczególnych serii były kanoniczne i nic poza tym , teraz tylko seriale i filmy ( TAS i ST V włącznie ) .

lawiscool

Dane może fajne , ale nadają się tylko do własnych celów , do prowadzenia dyskusji na temat technologii czy versusów ( ST vs. SW czy inny światek SF ) się nie nadają , zawarte w nich informacje są nie kanoniczne .
lawiscool
Użytkownik
#11 - Wysłana: 21 Sty 2008 18:00:09
Odpowiedz 
Dane może fajne , ale nadają się tylko do własnych celów , do prowadzenia dyskusji na temat technologii czy versusów ( ST vs. SW czy inny światek SF ) się nie nadają , zawarte w nich informacje są nie kanoniczne .

Dla mnie wyglądają wystarczająco przekonywająco. Na razie wszystko co zostało tam przedstawione jest w miarę spójne z tym co widziałem w serialach i filmach. Nie mam zamiaru dyskutować co jest kanon a co nie kanon - ja po prostu mówię ze to jest bardzo ciekawy materiał dla każdego kto lubi sobie poczytać o tym co fajne w star treku. Nawet jeśli jakaś część z tego to absolutny wymysł osób trzecich. Poza tym mówisz tak jakbys zapoznał sie już ze wszystkim co tam jest.

Spróbuje umieścić coś na "yousendit" i podeśle linki to sami ocenicie, przynajmniej bedzie nowy material do dyskusji . Niekoniecznie kanonicznej.
lawiscool
Użytkownik
#12 - Wysłana: 21 Sty 2008 18:49:41 - Edytowany przez: lawiscool
Odpowiedz 
http://www.filesend.net/download.php?f=043252457c5 a4cb78292f34fa2b2d470

tutaj zaladowałem kilka ciekawych manuali, poczytajcie, oceńcie...
Oczywiście to tylko próbka większej całości.
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 21 Sty 2008 19:27:20
Odpowiedz 
reyden
zawarte w nich informacje są nie kanoniczne .

Konkretniej są tam zawarte dane kanoniczne (te, które pochodzą z filmów i seriali) oraz zmyślenia i uzupełnienia, które do kanonu nie należą.

lawiscool
Oczywiście to tylko próbka większej całości.

Dobre i to na początek Dzięki
Jurgen
Moderator
#14 - Wysłana: 21 Sty 2008 20:11:23
Odpowiedz 
W ogole sa opisy ciekawych klas okrętów + na przyklad dowiedziałem sie ze Prometheus ma 3 rdzenie warp z czego 2 aktywne non stop co umożliwia mu max speed rzędu 9.9999 Warp i czyni go najszybszym znanym statkiem poruszajacym sie z prędkościami Warp

Dla mnie wyglądają wystarczająco przekonywająco.

Zwłaszcza ten warp ileśtam. Z tego, co pamiętam, to na klasie Prometheus nie było trzech pełnowymiarowych (takich jak np. Intrepidzie czy Galaxy) rdzeni, ale raczej takie krótkie, podobne do tych z Defianta, co by mogły działać jako jeden przy połączeniu lub oddzielnie... Nigdzie za to nie padła jego max prędkość. A 9,9999 to się do prędkości sygnałów radia podprzestrzennego niebezpiecznie zbliża.
lawiscool
Użytkownik
#15 - Wysłana: 22 Sty 2008 11:19:50
Odpowiedz 
Dobre i to na początek Dzięki

No problem.
Domko
Użytkownik
#16 - Wysłana: 22 Sty 2008 11:21:12
Odpowiedz 
Jurgen
A 9,9999 to się do prędkości sygnałów radia podprzestrzennego niebezpiecznie zbliża

Czyli Prometheus może nadać wiadomość i dolecieć na miejsce w momencie, gdy ona dotrze. Fascynujące.
lawiscool
Użytkownik
#17 - Wysłana: 22 Sty 2008 12:59:01
Odpowiedz 
Czyli Prometheus może nadać wiadomość i dolecieć na miejsce w momencie, gdy ona dotrze. Fascynujące.

ok , przyznaje sie walnąlem zonka, jedna dziewiątka za dużo

podają 9.999
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 22 Sty 2008 15:22:35
Odpowiedz 
lawiscool

Ściągnąłem 1,5 GB trekowych "podreczników" wszelkiej maści

Szczęściarz.

tuvok

takie manuale sie przydadzą...
a wszczegolnosci tym ludziom co piszą jakąś
ksiązke bądz opowiadanie (lub cokolwiek) co jest osadzone
w swiecie startreka. Zeby potem niepowstawały paradoksy...

Najbardziej to scenarzystom.

Bashir

ja przeczytałem "Trekowe Manuele" i myślałem że ktoś chce przyrównać ST do telenoweli brazylijskiej

reyden

Dekanonizację tych ongiś kanonicznych i nie uznanie za kanon reszty uważam za błąd...

lawiscool

Dla mnie wyglądają wystarczająco przekonywająco. Na razie wszystko co zostało tam przedstawione jest w miarę spójne z tym co widziałem w serialach i filmach. Nie mam zamiaru dyskutować co jest kanon a co nie kanon - ja po prostu mówię ze to jest bardzo ciekawy materiał dla każdego kto lubi sobie poczytać o tym co fajne w star treku. Nawet jeśli jakaś część z tego to absolutny wymysł osób trzecich. Poza tym mówisz tak jakbys zapoznał sie już ze wszystkim co tam jest.

IMHO słuszna postawa.

tutaj zaladowałem kilka ciekawych manuali

Dzięki raz jeszcze.

Domko

Nash
Użytkownik
#19 - Wysłana: 22 Sty 2008 18:35:29
Odpowiedz 
lawiscool: dzieki Mistrzu za infoo manualach Ilem się tego naszukał to moje Juz ściągam hehe
Alucard87
Użytkownik
#20 - Wysłana: 22 Sty 2008 18:38:06
Odpowiedz 
podręczniki do klingońskiego i wolkańskiego! dajcie mi rok i nikt nie zrozumie co mówię
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 22 Sty 2008 19:03:54
Odpowiedz 
Nash

Welcome Back.

Alucard87

podręczniki do klingońskiego i wolkańskiego! dajcie mi rok i nikt nie zrozumie co mówię

Alucard87
Użytkownik
#22 - Wysłana: 23 Sty 2008 00:38:48
Odpowiedz 
nauczycielkę klingońskiego mam na wyciągnięcie ręki uczy na mojej uczelni i niedługo będę miał z nią zajęcia językoznawcze (!!!!)
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 23 Sty 2008 18:59:34
Odpowiedz 
Alucard87

nauczycielkę klingońskiego mam na wyciągnięcie ręki uczy na mojej uczelni

Serio?
Alucard87
Użytkownik
#24 - Wysłana: 23 Sty 2008 23:53:44
Odpowiedz 
http://ares.fils.us.edu.pl/ija/pracownicy/agnieszk a_solska.htm
http://www.kli.org/wiki/index.php?Agnieszka%20Sols ka

w necie nie byłem w stanie złapać jej zdjęcia, ale powiem wam, jak zobaczyłem ją pierwszy raz, jedna rzecz przykuła moją uwagę: na szyi miała zawieszone to:
Domko
Użytkownik
#25 - Wysłana: 24 Sty 2008 09:23:28
Odpowiedz 
Czyli uczy Cię Klingonka. Rozumiem, że zamiast stawiania pał, jesteście karani bath'letem albo innym rytuałem klingońskim.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 24 Sty 2008 18:37:32
Odpowiedz 
Alucard87

jak zobaczyłem ją pierwszy raz, jedna rzecz przykuła moją uwagę: na szyi miała zawieszone to:

Powiedz Jej o naszym Forum. Zawsze mozesz sobie noty tym podnieść.

Domko

Czyli uczy Cię Klingonka. Rozumiem, że zamiast stawiania pał, jesteście karani bath'letem albo innym rytuałem klingońskim.

Jurgen
Moderator
#27 - Wysłana: 24 Sty 2008 18:45:13
Odpowiedz 

Klngoni mieli takie ustrojstwo, painstick, czy jakoś tak. W sam raz by pasowało.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 24 Sty 2008 20:04:29
Odpowiedz 
Jurgen

Klngoni mieli takie ustrojstwo, painstick, czy jakoś tak. W sam raz by pasowało

(Mi się jeszcze ta skrzynka z "Diuny" przypomina.)
Alucard87
Użytkownik
#29 - Wysłana: 24 Sty 2008 22:17:43 - Edytowany przez: Alucard87
Odpowiedz 
najsmieszniejsze jest to, ze ona na klingonkę mi nie pasuje. Sposobem zachowania, mówienia i ogólną aparycją jak ulał Wolkanka

BTW: Wikipedia wymienia ją jako "znaną osobistość związaną z miastem" w mieście Sosnowiec, ale artykułu się nie doczekała
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 24 Sty 2008 22:29:49
Odpowiedz 
Alucard87

najsmieszniejsze jest to, ze ona na klingonkę mi nie pasuje. Sposobem zachowania, mówienia i ogólną aparycją jak ulał Wolkanka

Tzw. "cicha woda"?
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Trekowe "Manuale" :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!