USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czas :)
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 28 Paź 2007 22:00:20
Jurgen

No dobra, może i jest cały wszechświat dookoła, ale ludzkość też jest istotna (przynajmniej dla nas powina być

Mówisz tak, boś humanista

A poza tym - jak uczy nas ST - czym jest wiedza, technika czy nawet boska moc bez opanowania naszych ludzkichc słabości

A co skuteczniej pozwoli je opanować niż spojrzenie z kosmicznej perspektywy?

Na nasze oglądanie pewnie wpływu by nie miało, ale byłby to miły smaczek i krok w kierunku hard SF...

I dlatego, tak mi tego "smaczku" brak.
Jurgen
Moderator
#32 - Wysłana: 28 Paź 2007 22:32:10
Mówisz tak, boś humanista

Ja tam jestem wszwechstronnie uzdolniony. I skromny przy okazji. A tak poważnie, to ja akurat mam umysł ścisły, choć na prawo poszedłem...

A co skuteczniej pozwoli je opanować niż spojrzenie z kosmicznej perspektywy?

Samodoskonalenie, dyscyplina, logika i wcielenie w życie filozofii IDIC.
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 28 Paź 2007 22:34:40
Jurgen

A tak poważnie, to ja akurat mam umysł ścisły, choć na prawo poszedłem...

A ścisła wiedzę?

Samodoskonalenie, dyscyplina, logika i wcielenie w życie filozofii IDIC

Do samodoskonalenia potrzebne jest przede wszystkim rozszerzenie horyzontów
Jurgen
Moderator
#34 - Wysłana: 28 Paź 2007 22:45:52
A ścisła wiedzę?

Fizyka była moim ulubionym i najlepszym przedmiotem. Moja fizyczka z liceum do tej pory nie może tego prawa przeboleć.

Do samodoskonalenia potrzebne jest przede wszystkim rozszerzenie horyzontów

A człowiek do tej pory jest tak niezbadana istotą...
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 28 Paź 2007 23:13:55
Jurgen

A człowiek do tej pory jest tak niezbadana istotą

Eee, drapieżna małpa i tyle.
Crash Test
Użytkownik
#36 - Wysłana: 29 Paź 2007 01:36:48
A propo efektow przekraczania pelnej impulsowejto czy nie taki efekt dopadl zaloge w wyprawie po wieloryba?

Ktos wczesniej wspominal o teorpedach czy statkach.
Czy nie mozna wyeliminowac tego efektu przez pole warp?
Slyszalem tez ze w TOS'ie Entek lecial z predkoscia 0,5 W (chyba ze to kwestia skali choc nie wydaje mi sie)
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 29 Paź 2007 01:45:46
Crash Test

A propo efektow przekraczania pelnej impulsowejto czy nie taki efekt dopadl zaloge w wyprawie po wieloryba?

Nie, tam to były cuda z Warp.

Pytanie, czy przy impulsowej jest używane?
Pah Wraith
Użytkownik
#38 - Wysłana: 29 Paź 2007 01:47:50

Raczej nie.

Też raczej nie. Fizyka przemieszczania obiektów z wykorzystaniem pola warp jest zupełnie inna niż w przypadku napędów "konwencjonalnych". Szerzej poczytasz o tym w watkach na temat napędu podprzestrzenego.

Slyszalem tez ze w TOS'ie Entek lecial z predkoscia 0,5 W (chyba ze to kwestia skali choc nie wydaje mi sie)

0,5 warp to prawdopodobnie 0,5 C.
Crash Test
Użytkownik
#39 - Wysłana: 29 Paź 2007 01:53:42 - Edytowany przez: Crash Test
Nies jest problemem uzyska pole warp nawet stojac, wiec dla czego go nie uzyc?

Przypomnialo mi sie: pole warp jest uzywane chociazby po to by zmniejszyc mase okretu. (przenosiny DS9)
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 29 Paź 2007 02:15:01
Pah Wraith

Fizyka przemieszczania obiektów z wykorzystaniem pola warp jest zupełnie inna niż w przypadku napędów "konwencjonalnych".

Owszem. Napęd konwencjonalny można porównać do jazdy po dywanie podczas gdy warp do "przesuwania dywanu pod sobą".

BTW: zwróciliście uwagę, że w wyemitowanych dziś odcinkach TOS nie ma (tak typowego dla TNG) efektu błyuskawicznego przejścia w warp? (Choć komenda tegoż przejścia z ust Kirka padała.)

Crash Test

Bo to b. dużo energii pochłania?
Pah Wraith
Użytkownik
#41 - Wysłana: 29 Paź 2007 09:07:18
Crash Test
Przypomnialo mi sie: pole warp jest uzywane chociazby po to by zmniejszyc mase okretu. (przenosiny DS9)

Owszem, nie jest problemem i wiele jest podejrzeń, że podczas lotu z impulsową pole warp może też być tworzone z pewnych względów. Jest tylko jedno ale. Napęd podprzestrzenny nie służy do rozpędzania okrętu w konwencjonalnej postaci, tak jak w przypadku silników chemicznych, jonowych, czy impulsowych, ale bardziej do przenoszenia większej części obiektu znajdującego się w tym polu do innego wymiaru, który nazywa się podprzestrzenią. Obowiążują tam inne prawa fizyki, które umożliwiają z punktu widzenia naszej rzeczywistości zmniejszenie masy (bo jej już tu fizycznie nie ma) oraz zniesienie ograniczenia prędkści światła w połączeniu z problemem dylatacji. Co więcej, w trakcie walk czesto mówiono o tym, że broń przeciwnika (lub swojaka) zdestabilizowała pole warp, w związku z czym niemożliwe było utrzymanie prędkości warp. Impulsowa jest używana w trakcie walki i ani razu nie padła informacja o tym, że stracono pole warp.
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 29 Paź 2007 16:34:08
Pah Wraith

Impulsowa jest używana w trakcie walki i ani razu nie padła informacja o tym, że stracono pole warp.

Czyli jednak impulsowa to naped konwencjonalny, a to oznacza, że smakowite nawiązania do dylatacji (choćby takie jak jeden dialog w pilocie E2) powinny się pojawiać. Choćby raz na 5 sezonów.
Sh1eldeR
Użytkownik
#43 - Wysłana: 29 Paź 2007 16:55:59
E2? Co to takiego, bo cos nie moge skojarzyc? (moze powinienem to obejrzec? )
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 29 Paź 2007 16:58:43
Sh1eldeR

E2? Co to takiego, bo cos nie moge skojarzyc? (moze powinienem to obejrzec?

"Earth 2" vel "Ziemia 2" (niby nie za dobry serial, ale miał w sobie to "coś"). I pewnie oglądałeś.
Sh1eldeR
Użytkownik
#45 - Wysłana: 29 Paź 2007 17:15:58
Q__
Ano tak, masz racje, ogladalem to kiedys. Zupelnie mi wylecialo. (widac, ze jakos niesamowicie to mi sie nie spodobal )
Darnok
Użytkownik
#46 - Wysłana: 29 Paź 2007 17:30:49
Czasem da się manipulować, większa grawitacja (jak przy czarnych dziurach albo bardzo masywnych gwiazdach) nagina czasoprzestrzeń, a więc ja bym się tak na chłopski rozum pytał na czym się ta czasoprzestrzeń podtrzymuje?
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 29 Paź 2007 18:48:46
Sh1eldeR

Ano tak, masz racje, ogladalem to kiedys. Zupelnie mi wylecialo. (widac, ze jakos niesamowicie to mi sie nie spodobal )

Bo i mówię, ze "cus" w sobie miał, ale arcydziełem to nie był...

Darnok

Czasem da się manipulować, większa grawitacja (jak przy czarnych dziurach albo bardzo masywnych gwiazdach) nagina czasoprzestrzeń, a więc ja bym się tak na chłopski rozum pytał na czym się ta czasoprzestrzeń podtrzymuje?

Ino, że stosowanie "chłopskiego rozumu" w fizyce zarówno relatywistycznej jak i kwantowej może tylko na manowce zaprowadzić.
Sh1eldeR
Użytkownik
#48 - Wysłana: 29 Paź 2007 19:35:38
Darnok
Więc ja bym się tak na chłopski rozum pytał na czym się ta czasoprzestrzeń podtrzymuje?

Bo widzisz, pod tym wszystkim siedzi taki wielgasny, gigantyczny żółw i to na nim wszystko stoi!
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 29 Paź 2007 20:07:47
Sh1eldeR

Bo widzisz, pod tym wszystkim siedzi taki wielgasny, gigantyczny żółw i to na nim wszystko stoi!

Zapominasz o słoniach stojących na żółwiu. To słonie się liczą...
The_D
Użytkownik
#50 - Wysłana: 30 Paź 2007 02:20:42
[i]Ten normalny wzor jest znacznie lepszy! Nie mam pod reka narzedzia do tworzenia czegos takiego, wiec przekleilem to co napisalem w programie.[/i]

Kiedyś eksperymentalnie wrzuciłem na swoja stronkę. Przykład wywołania poniżej:
http://d.ys.pl/cgi-bin/mimetex.cgi?E=mc^2
lub w wersji biało-czarnej, na stronę z ciemnym tłem:
http://d.ys.pl/cgi-bin/mimetexw.cgi?E=mc^2

Można też wklejać obrazki bezpośrednio na stronę przy pomocy znacznika img
[img]http://d.ys.pl/cgi-bin/mimetexw.cgi?\lim_{n\r ightarrow\infty}{\(1+\frac{1}{n}\)^n}[/img]

możecie eksperymentować do woli, byle z umiarem (to tylko tani hosting 35zł/rok - jak wrzucicie linka na stronę z setkami tysięcy wejść dziennie to mi limit transferu zdechnie [img]http://www.startrek.pl/forum/img/smilies/wink .gif[/img] )
Domko
Użytkownik
#51 - Wysłana: 31 Paź 2007 15:00:09
Q__

A na samym szczycie - Świat Dysku.
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 31 Paź 2007 18:19:38
Domko

A na samym szczycie - Świat Dysku.

Zbudowany przez ciężko dowcipnych inżynierów planetarnych
Elaan
Użytkownik
#53 - Wysłana: 3 Paź 2011 21:53:13
Ponieważ tematem tego topicu jest Czas , zatem wrzucam to tutaj .
Mówimy niekiedy, iż czas jest pojęciem względnym .
Ale być może jest pojęciem zbędnym ?

http://www.polityka.pl/nauka/natura/1519346,1,dlac zego-czas-jest-zludzeniem.read
http://www.polityka.pl/nauka/natura/1519346,2,dlac zego-czas-jest-zludzeniem.read
http://www.polityka.pl/nauka/natura/1519346,3,dlac zego-czas-jest-zludzeniem.read

To co prawda trzy strony, ale warto poczytać .
Elaan
Użytkownik
#54 - Wysłana: 13 Wrz 2012 19:30:36
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 12 Sty 2015 15:02:45
Jeszcze na temat czasu:
http://www.newscientist.com/article/mg22530030.500 -the-time-illusion-how-your-brain-creates-now.html

B. a'propos pamiętnego dialogu z DS9 "Emissary".
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 12 Paź 2015 15:22:30
Fajny tekścik o walce z czasem w Treku:
http://www.startrek.com/article/guest-blog-fightin g-time
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czas :)

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!