USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ulubione rasy
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
Elaan
Użytkownik
#211 - Wysłana: 9 Sty 2011 16:36:14
Odpowiedz 
Moją ulubioną rasą są i pozostaną Wolkanie - za to , że wyrzekli się podbojów na rzecz badania i poznawania innych światów ; za to , że kierują się logiką i dobrem większości , a nie osobistymi interesami ; i za to , że mają swoje słabości - też .
Elaan
Użytkownik
#212 - Wysłana: 14 Wrz 2012 14:01:43 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
W związku z tym, co pisałam dziś o skrzypłoczach w topicu poświęconym programowi kosmicznemu, nasunęło mi się pewne pytanie.

Skoro u tych zwierząt krew oparta na miedzi ma kolor niebieski, to czy Wolkanie nie powinni być rasą błękitnokrwistą?
Czyżbyśmy mieli do czynienia z błędem u samych początków Treka?
Korrd
Użytkownik
#213 - Wysłana: 20 Wrz 2012 10:06:50
Odpowiedz 
o, jest temat to się wypowiem;P
Moje ulubione rasy w ST to Klingoni, Tak-Tak (VOY: Macrocosm, Distant Origin) oraz Lurianie (a może chodzi tylko o Mrona;)).
Dodam, że rasa Tak-Tak jest krzywodząco niewykorzystanym w Treku motywem. Nie mówię o ekslopatacji wątku, bo zrobiłoby to się nudne, ale o sporadycznym gościnnym wystąpieniu. Szkoda, szkoda...
Picard
Użytkownik
#214 - Wysłana: 20 Wrz 2012 10:36:14
Odpowiedz 
Korrd:
Tak-Tak (VOY: Macrocosm, Distant Origin)

Co w nich takiego ciekawego? Wyglądali trochę śmiesznie jak rasa kosmicznych mimów.

Korrd:
ST to Klingoni

Tu racja - bogata i złożona obca kultura, chodź odrobinę stereotypowa: kosmiczni wikingowie, jak Mandalorianie w SW czy Kroganie w Mass Effect, ale pewnie nasi Klingoni byli pierwszą taką rasą.

Korrd:
oraz Lurianie (a może chodzi tylko o Mrona;)).

Masz na myśli Morna? No ciekawa to rasa, bardzo enigmatyczna, prawie nic o nich nie wiemy co jest chyba celowym zabiegiem twórców. Tylko czy gdybyśmy nie dowiedzieli się więcej, czy nie zrujnowało by to uroku tej rasy, który polega chyba właśnie na tajemniczości?
A ja osobiście żałuje, że nigdy nie wpisano do kanonu i nie pokazano na dużym ekranie tej niehumanoidalnej rasy:
http://memory-beta.wikia.com/wiki/Chodak
7z9
Użytkownik
#215 - Wysłana: 20 Wrz 2012 18:46:17
Odpowiedz 
Elaan:
Moją ulubioną rasą są i pozostaną Wolkanie - za to , że wyrzekli się podbojów na rzecz badania i poznawania innych światów ; za to , że kierują się logiką i dobrem większości , a nie osobistymi interesami ; i za to , że mają swoje słabości - też .

Konfliktów na tle przestrzennym z Andorianami nie liczysz?

Hm, ulubiona rasa? Z racji tego że sam nie uznaje kłamstw brzydząc się nimi w grę wchodzą Batezoidzi (telepaci w ogółu). No i oczywiście Borg za to że biorą od innych tylko to co najlepsze i są ostatecznie bezkompromisowi.
Q też lubię, tyle że ich za głupotę
Jednak najbardziej przypadł mi do gustu (gatunek) Douwd
http://pl.memory-alpha.org/wiki/Douwd
Picard
Użytkownik
#216 - Wysłana: 20 Wrz 2012 22:02:15
Odpowiedz 
7z9:
Q też lubię, tyle że ich za głupotę

A oni to niby czemu mieli by być głupi?
7z9
Użytkownik
#217 - Wysłana: 21 Wrz 2012 20:41:34
Odpowiedz 
Głupi czyli ujmując to w inny sposób - "odbija im" na maxa. Co oczywiście nie oznacza że nie są inteligentni. Wprost przeciwnie.
Picard
Użytkownik
#218 - Wysłana: 22 Wrz 2012 09:26:01
Odpowiedz 
7z9:
Głupi czyli ujmując to w inny sposób - "odbija im" na maxa. Co oczywiście nie oznacza że nie są inteligentni. Wprost przeciwnie.

Tobie też by odbijało gdybyś żyła bez końca i absolutnie nie miała nic do roboty...
7z9
Użytkownik
#219 - Wysłana: 22 Wrz 2012 20:20:24
Odpowiedz 
Co racja to racja, a jesli chodzi o zwrot "żyła" to powinno być "żył" bo choć fascynuje mnie osoba "Seven" to jestem płci zgoła odmiennej
Picard
Użytkownik
#220 - Wysłana: 22 Wrz 2012 22:44:32
Odpowiedz 
7z9:
Co racja to racja, a jesli chodzi o zwrot "żyła" to powinno być "żył" bo choć fascynuje mnie osoba "Seven" to jestem płci zgoła odmiennej

A mnie zawsze fascynowali osobnicy, którzy biorą sobie nicki pochodzące od nazwisk postaci przeciwnej płci. Trochę to dziwne - bez urazy. To trochę tak jakby np. Elaan ochrzciła się mianem Spocka... Nie krytykuje Cię tylko chciał bym wiedzieć czemu taki a nie inny nick sobie obrałeś?
7z9
Użytkownik
#221 - Wysłana: 23 Wrz 2012 08:02:24
Odpowiedz 
Zacznijmy od tego że "7z9" jako drona Borg zasadniczo nie ma płci. To że akurat została zasymilowana jako kobieta - człowiek też już nie ma w tym wypadku większego znaczenia.
Chyba że przyjąłeś za punkt wyjściowy "Seven" już po rozbiórce.
Czemu "ona"? to już szukaj w adekwatnym temacie w którym zająłem głos a i wywiązała się mała wymiana zdań na temat jej wyglądu.
ps. Na innych forach (nie Trekowych) na których siedzę, zawsze mam avatary kobiece. Bynajmniej nie z powodów transseksualnych a z prozaicznej. Kocham kobiety- oczywiście te mądre i piękne...
Picard
Użytkownik
#222 - Wysłana: 23 Wrz 2012 11:48:53 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
7z9:
Zacznijmy od tego że "7z9" jako drona Borg zasadniczo nie ma płci. To że akurat została zasymilowana jako kobieta - człowiek też już nie ma w tym wypadku większego znaczenia.
Chyba że przyjąłeś za punkt wyjściowy "Seven" już po rozbiórce

No, ona tak właśnie kazała się nazywać po tej - jak to ująłeś - rozbiórce. A czy ja wiem czy jako drona nie miała kobiecych cech płciowych? Przed rozbiórką też była trochę piersiasta...

7z9:
Czemu "ona"? to już szukaj w adekwatnym temacie w którym zająłem głos a i wywiązała się mała wymiana zdań na temat jej wyglądu.

Mógł bym prosić Cię o link albo chociaż o tytuł tematu?

7z9:
ps. Na innych forach (nie Trekowych) na których siedzę, zawsze mam avatary kobiece. Bynajmniej nie z powodów transseksualnych a z prozaicznej. Kocham kobiety- oczywiście te mądre i piękne...

No nie spoko, jeśli nawet miał byś takie skłonności to bynajmniej bym Cię za nie nie piętnował. Ale ten twój nick w zestawieniu z twoją płcią przypomniał mi pewną postać z The Simpsons:
http://1.bp.blogspot.com/-8QfzFttaKkw/TeRdfj6kiVI/AAAAAAAACwU/mk75X5vdqk8/s1600/bon+voyage+voyager.jpg
Elaan
Użytkownik
#223 - Wysłana: 23 Wrz 2012 13:30:51 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Picard:
To trochę tak jakby np. Elaan ochrzciła się mianem Spocka...

Prędzej mianem Mrs Spock, skoro mamy tu i Madame Picard.
heshel
Użytkownik
#224 - Wysłana: 26 Wrz 2012 10:15:30
Odpowiedz 
ja lubię klingonów
Eviva
Użytkownik
#225 - Wysłana: 26 Wrz 2012 18:31:39
Odpowiedz 
heshel:
ja lubię klingonów

A kto ich nie lubi? I witaj nam,witaj,młody przyjacielu.
7z9
Użytkownik
#226 - Wysłana: 27 Wrz 2012 19:45:48 - Edytowany przez: 7z9
Odpowiedz 
Picard:
Mógł bym prosić Cię o link albo chociaż o tytuł tematu?

Długo szukałem tych sporów, jednak nie mogę odnaleźć.
Klingoni? Rasa tłukących się po mordach prymitywnych bez mózgów ot co. Ja ich w każdym razie nie lubię.
Nawiązując do Klingonów, to widząc ich mam przed oczyma taki oto fragment z filmiku sprzed xx lat
Od Od 4:55
Eviva
Użytkownik
#227 - Wysłana: 27 Wrz 2012 19:59:05
Odpowiedz 
7z9:
Klingoni? Rasa tłukących się po mordach prymitywnych bez mózgów ot co.

Dla mnie to bratnie dusze
Mają swoje wady,ale z Klingonami przynajmniej zawsze wiesz, na czym stoisz.
Elaan
Użytkownik
#228 - Wysłana: 27 Wrz 2012 20:16:28
Odpowiedz 
Eviva:
z Klingonami przynajmniej zawsze wiesz, na czym stoisz.

Choć w sferze manier i kuchni można by się czepiać, to trudno im odmówić szczerości, odwagi i honoru.
A patrząc na to, co się wokół nas dzieje, deficyt tych cnót staje się dolegliwy.
Picard
Użytkownik
#229 - Wysłana: 27 Wrz 2012 22:52:29
Odpowiedz 
7z9:
Długo szukałem tych sporów, jednak nie mogę odnaleźć.
Klingoni? Rasa tłukących się po mordach prymitywnych bez mózgów ot co. Ja ich w każdym razie nie lubię.
Nawiązując do Klingonów, to widząc ich mam przed oczyma taki oto fragment z filmiku sprzed xx lat

Wybacz, że to powiem ale zupełnie nie rozumiesz tej rasy. U Klingonów - wbrew pozorom - wcale nie chodzi o przemoc, wręcz przeciwnie ich kultura jest celebracjom życia. Wiem, to może wydawać się dziwne. Ale Klingoni kochają życie i dlatego wszystko co robią, robią na całego: stąd ich pogarda dla strachu, bo ten kto się boi nigdy naprawdę nie żyje. Jak pisał Szekispir: ,,Tchórze giną wiele razy zanim umrą; odważni zaznają śmierci tylko raz." Z chęci kosztowania życia płynie też ich chęć popełnienia samobójstwa, gdy staną się kalekami, bo wówczas nie mogą już w pełni cieszyć się ze swojej egzystencji. Stąd ich etos walki i brania się za bary z życiem - wyzwanie sprawia, że czują, że żyją. Stąd ich umiłowanie do mocnych trunków, pikantnych potraw i równie ostrego seksu. A jednocześnie dużo w tej kulturze wyrafinowania: muzyka, tradycja, w końcu surowe nakazy honoru, które ukierunkowują to społeczeństwo sprawiając, że nie stacza się w otchłań barbarzyństwa. Inna sprawa, że w późnym Treku wspomniani Klingoni ukazywani byli często jako chodzące stereotypy często pozbawione głębi i charakteru.
Q__
Moderator
#230 - Wysłana: 27 Wrz 2012 23:33:07
Odpowiedz 
Picard

To co napisałeś o Klingonach jest bodaj pierwszą oryginalną myślą nt. Treka jaka padła tu od dawna. Odnotowuję ten fakt z przyjemnością jako element dalszej normalizacji forum.

Sam nie jestem szczególnym miłośnikiem tej rasy, choć doceniam solidną robotę twórców ST przy jej wykreowaniu, sprawiłeś jednak, że poczułem do nich sympatię.
Picard
Użytkownik
#231 - Wysłana: 27 Wrz 2012 23:53:24
Odpowiedz 
Q__:
To co napisałeś o Klingonach jest bodaj pierwszą oryginalną myślą nt. Treka jaka padła tu od dawna. Odnotowuję ten fakt z przyjemnością jako element dalszej normalizacji forum.

Nie taka znowu oryginalna ta myśl, bo to samo pisałem zdaje się lata temu gdy wadziliśmy się o to czy Worf jest bardziej federacyjny czy Klingoński.
Mav
Użytkownik
#232 - Wysłana: 28 Wrz 2012 00:27:30 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
heshel:
ja lubię klingonów

Klingoni i Volkanie to najlepsze rasy w Treku. Mają jakiś swój charakter, styl, można ich zdefiniować. Reszta, łącznie z Romulanami, jest już taka nijaka. A świetnego Borga, niestety zabili Królową.

Q__:
To co napisałeś o Klingonach jest bodaj pierwszą oryginalną myślą nt. Treka jaka padła tu od dawna.

Już tyle było dyskusji na temat Treka i tyle lat nic tam się nie dzieje (nawet przerwa w postaci 11, była już trzy lata temu), że ciężko o jakieś nowe, świeże myśli Co potwierdzają zresztą słowa Picarda, że pisał już o tym kilka lat temu.
Picard
Użytkownik
#233 - Wysłana: 28 Wrz 2012 10:56:35 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Mav:
Klingoni i Volkanie to najlepsze rasy w Treku. Mają jakiś swój charakter, styl, można ich zdefiniować. Reszta, łącznie z Romulanami, jest już taka nijaka. A świetnego Borga, niestety zabili Królową.

Nie powiedział bym. Kardasjanie też są ciekawą rasą z interesującym spojrzeniem na kwestię sprawiedliwości. Ten lud pokazuje nam także co dzieje się kiedy nawet dobrze rozwiniętej kulturze brakuje podstawowych surowców - z pokojowo nastawionej rasy, przemieniają się w brutalnych zdobywców. Ciekawy argument w odwiecznej dyskusji kultura vs. natura - czy autor Władcy much miał jednak racje i tak naprawdę, ucywilizowanie to tylko płaszcz jaki narzucamy na siebie my, dzikusy by ukryć prawdę o sobie? Wogóle na większość kultur w Treku powinno się patrzeć przez pryzmat problemów etycznych i moralnych jakie owe rasy sobą reprezentują - weź np. tzw. Kaelons z odcinka TNG Half a life, rasę której członkowie po przekroczeniu pewnego wieku popełniają rytualne samobójstwo. Głupi i nie uzasadniony niczym zwyczaj ale czy mamy prawo weń ingerować? Gdzie kończy się granica tolerancji i tzw. politycznej poprawności? Czy potrzeby większości są aż tak ważne w zestawieniu z potrzebami jednostki, że musi ona poświęcać własne życie w imię wartości i zwyczajów wyznawanych przez większość? Przykładów takich ras jest w Treku znacznie więcej. Natomiast na wspomnianych przez Ciebie Romulan powinno się patrzyć przez pryzmat ich relacji z bliźniaczą rasą Wolkan - ich DNA jest prawie identyczne a mimo to ich kultury wyglądają całkiem inaczej, jedna ceni sobie logikę i pokojową medytacje, druga jest rasą bezwzględnych i przebiegłych intrygantów, dążących do osiągnięcia dominacji. I tak jak Borga zepsuli panowie B&B za pomocą postaci Królowej, tak Romulan zepsuł Abrams czyniąc z rasy przebiegłych, tajemniczych intrygantów, bandę mściwych, rozwrzeszczanych, kosmicznych skinheadów.
Też przesadzasz mówiąc, że tylko Klingoni mają wyrazistą kulturę, nie powiesz, że takim np. Ferengi - też pokazują problem kapitalizmu - brak jest wyrazistości?

Mav:
Już tyle było dyskusji na temat Treka i tyle lat nic tam się nie dzieje (nawet przerwa w postaci 11, była już trzy lata temu), że ciężko o jakieś nowe, świeże myśli Co potwierdzają zresztą słowa Picarda, że pisał już o tym kilka lat temu.

Eee, tam nie wierzę byśmy szczegółowo omówili 700 odcinków i poruszoną w nich problematykę. Ja też np. nigdy nie widziałem Star Trek TAS - może obejrzę i uda mi się wyciągnąć z tego serialu jakieś ciekawy temat do dyskusji.
7z9
Użytkownik
#234 - Wysłana: 28 Wrz 2012 15:17:33
Odpowiedz 
Picard:
Wybacz, że to powiem ale zupełnie nie rozumiesz tej rasy

Wybacz że to powiem, ale to tak jakbyś cygana chwalił za to że każdy z nich jest muzykantem, że całe ich życie to śpiew i zabawa przy ognisku. Do cenią sobie najbardziej wolność i to do takiego stopnia że nie potrafią "pracować".
To są te wątpliwie pozytywne cechy, a co z tymi negatywnymi których jest od liku?
Pozwoliłem sobie zacytować ten rozbrajający mnie tekst.
Picard:
Stąd ich umiłowanie do mocnych trunków, pikantnych potraw i równie ostrego seksu

No tak, upodlanie się do granic możliwości w spożywaniu alkoholu, sławetne maniery przy stole czy rzucanie się na siebie jak wściekłe zwierzęta...
Rozumiem że nie można każdej rasy z osobna porównywać do egzystencji "ludzi", co sam trąbie o tym, na każdym kroku. Jednak chyba jakieś kanony zachowań w zdecydowanej większości ras występują. Klingoni nie mają z nimi nic wspólnego. Bo gdybym miał przytaczać przykłady i porównania ich z choćby ziemskimi zwierzętami to obraziłbym tych drugich
Może na koniec jeszcze coś o tym ich wzorcowym "honorze". Przypomina mi się pare opdcinków odcinków (zdaje się w DS9). Gdzie ktoś z wysokiej kasty zachował się iście nie honorowo, a reszta chroniła go w imię... "honoru" Przykładów pewno można by przytoczyć więcej.
Na koniec. Nie mówię, jakby nie patrzeć są bardzo oryginalną rasą.
Picard
Użytkownik
#235 - Wysłana: 28 Wrz 2012 18:16:20
Odpowiedz 
7z9:
Wybacz że to powiem, ale to tak jakbyś cygana chwalił za to że każdy z nich jest muzykantem, że całe ich życie to śpiew i zabawa przy ognisku. Do cenią sobie najbardziej wolność i to do takiego stopnia że nie potrafią "pracować".
To są te wątpliwie pozytywne cechy, a co z tymi negatywnymi których jest od liku?
Pozwoliłem sobie zacytować ten rozbrajający mnie tekst.

Jaki tekst cytujesz, mój? Wiesz różnica pomiędzy Cyganem a Klingonem polega na tym, że ci ostatni właśnie dzięki swojej narodowej naturze stworzyli wielkie i silne Imperium, mają też osiągnięcia w dziedzinie nauki i techniki. O Cyganach nie możesz tego powiedzieć.

7z9:
No tak, upodlanie się do granic możliwości w spożywaniu alkoholu, sławetne maniery przy stole czy rzucanie się na siebie jak wściekłe zwierzęta...
Rozumiem że nie można każdej rasy z osobna porównywać do egzystencji "ludzi", co sam trąbie o tym, na każdym kroku. Jednak chyba jakieś kanony zachowań w zdecydowanej większości ras występują. Klingoni nie mają z nimi nic wspólnego. Bo gdybym miał przytaczać przykłady i porównania ich z choćby ziemskimi

Ja nie mówię, że ich zachowanie musi Ci się podobać, ja mówię skąd owo zachowanie wynika, skąd się bierze, że nie jest ono zwykły zezwierzęcenie, iż jest to umiłowanie życia na trwałe wpisane w ich kulturę. Pisałem, że nie chodzi u nich o przemoc jako taką i podtrzymuje swoje stanowisko. Nie mówię, że ja podzielam ich poglądy, ale umie ich zrozumieć a nawet obdarzyć pewna sympatią. Bo trochę prawdy w tym ich ekstremalnym carpe diem jest...

7z9:
Może na koniec jeszcze coś o tym ich wzorcowym "honorze". Przypomina mi się pare opdcinków odcinków (zdaje się w DS9). Gdzie ktoś z wysokiej kasty zachował się iście nie honorowo, a reszta chroniła go w imię... "honoru" Przykładów pewno można by przytoczyć więcej.
Na koniec. Nie mówię, jakby nie patrzeć są bardzo oryginalną rasą.

Pewnie chodzi Ci o zdyskredytowanie Worfa w imię ochrony rodziny Durasa? To właśnie był przykład łamania zasad owego kodeksu honorowego i jasno powiedziano w DS9, że jeśli Klingoni będą oddalać się od zasad tego postępowania honorowego to ich imperium upadnie. jak mówię, zasady honoru to spoiwo, które scala ich cywilizacje bez nich rzeczywiście stoczyła by się ona w otchłań barbarzyństwa. Mam nadzieje, że pod przywództwem byłego generała Martoka będą przewiązywali większą uwagę do tych zasad...
Q__
Moderator
#236 - Wysłana: 28 Wrz 2012 20:09:01
Odpowiedz 
7z9
Picard

7z9:

Picard:
Wiesz różnica pomiędzy Cyganem a Klingonem polega na tym, że ci ostatni właśnie dzięki swojej narodowej naturze stworzyli wielkie i silne Imperium, mają też osiągnięcia w dziedzinie nauki i techniki. O Cyganach nie możesz tego powiedzieć.

Chłopcy ja wiem, że czasem stereotypów uniknąć jest trudno, bo fakty mówią to, co mówią, ale starajmy się o realnych ludziach mówić z większą dozą szacunku niż o fikcyjnych kosmitach...

ps. słowo "Cygan" piszemy tak jak wszystkie nazwy własne...
Eviva
Użytkownik
#237 - Wysłana: 28 Wrz 2012 20:26:25
Odpowiedz 
Q__

Hmmm...ja już dostałabym bana za rasizm,albo co najmniej ostrzeżenie....
Q__
Moderator
#238 - Wysłana: 28 Wrz 2012 20:43:53
Odpowiedz 
Eviva

Nie zauważyłaś, że nawet FederacyjneMSZ bana za rasizm nie dostał? Eksperymentuję z liberalną moderacją, wiec nie podpuszczaj... No, chyba, że marzysz o ponownym zaostrzeniu kursu...
Picard
Użytkownik
#239 - Wysłana: 28 Wrz 2012 20:53:07
Odpowiedz 
Q__:
Chłopcy ja wiem, że czasem stereotypów uniknąć jest trudno, bo fakty mówią to, co mówią, ale starajmy się o realnych ludziach mówić z większą dozą szacunku niż o fikcyjnych kosmitach...

ps. słowo "Cygan" piszemy tak jak wszystkie nazwy własne...

Tyle, że to nie ja tych Cyganów przytoczyłem. Częściowo się z Tobą zgadzam, ale też nie przesadzał bym z tą polityczną poprawnością bo niestety trochę tej prawdy w opowieściach o Cyganach jest: w moim mieści sporo jest Cyganek, które tylko czekają jak wyjdziesz z jakiegoś sklepu, kiedy przyuważą, że coś kupiłeś obsiądą Cię i będą się starały ,,wycyganić: od Ciebie pieniądze czy to wróżąc czy to wprost żebrząc o datek. Później przyjedzie pan Cygan wypasionym samochodem i zbiera Cyganki wraz z zarobionymi pieniędzmi. Pisze tylko to co widzę od lat...
Q__
Moderator
#240 - Wysłana: 28 Wrz 2012 21:03:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Widzisz, to nie jest tak, że stereotypy biorą się znikąd. Problem jest inny - bardzo upraszczają obraz świata i krzywdzą jednostki powstaniu tychże stereotypów niewinne np. takiego pana:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Milewski_%28ped agog%29
czy taką panią:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfreda_Markowska
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ulubione rasy

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!