USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ulubione rasy
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
Nika
Anonimowy
#1 - Wysłana: 4 Cze 2005 17:28:44
Odpowiedz 
Jaka jest wasza ulubiona trekowa rasa i dlaczego?

Osobiście najwięcej sympatii mam do:
Q – bez komentarza ,
Vorta – za to, że są „uważający”
i Kardasjan – za ogólny majestat

A Wy?
Barusz
Użytkownik
#2 - Wysłana: 4 Cze 2005 17:39:43
Odpowiedz 
Lubię Romulan za to, że jeszcze w TOSie zapoczątkowali trekową zasadę, że nawet najbardziej ksenofobiczne i niesympatyczne gatunki uznają równouprawnienie płci, co później przeniosło się na Kardasian, Borg , Dominium itd.
Lukaszek
Użytkownik
#3 - Wysłana: 4 Cze 2005 17:54:01
Odpowiedz 
Borg, ale z wyłączeniem FC.
Slovaak
Użytkownik
#4 - Wysłana: 4 Cze 2005 17:54:56
Odpowiedz 
Klingoni i Volcanie.
Nika
Anonimowy
#5 - Wysłana: 4 Cze 2005 17:58:18
Odpowiedz 
Uważasz, że to normalne, że lubimy „złe” rasy?

PS: Z jeszcze w miarę „dobrych” lubię Wolkan.
Lukaszek
Użytkownik
#6 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:01:33
Odpowiedz 
Nie uważam, żeby Borg był zły.
Nika
Anonimowy
#7 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:05:52
Odpowiedz 
Zależy, z której strony patrzeć. Ze strony Borga – nie. Ze strony Federacji – tak – podobnie, jak Dominium, Kardasjanie, Romulanie czy nawet Q.
Z punktu widzenia zbieracza grzybów, spotkany głodny wilk też jest złym i okrutnym stworzeniem
Jaszczur
Użytkownik
#8 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:17:26
Odpowiedz 
Ja tam lubie Romulan i gatunek 8472 za to że chyba jako pierwsi dali ,łupnia,, Borgowi i że to jeden z niewielu humanoidalnych gatunków w Star Treku
Jaszczur
Użytkownik
#9 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:18:58
Odpowiedz 
znaczy się ,,niehumanoidalnych gatunków w Star Treku,,
Barusz
Użytkownik
#10 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:20:24 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Podejrzewałem Cię o Gorn ze względu na nicka. PS: 2:0
Jaszczur
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:21:16
Odpowiedz 
wim przejęzyczyłem sie-chodziło mi ze są niehumaidalni
Jaszczur
Użytkownik
#12 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:22:04
Odpowiedz 
Niestety jestem Jaszczur z planety Zatera ;p
Barusz
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:28:01
Odpowiedz 
wim przejęzyczyłem sie-chodziło mi ze są niehumaidalni

Zedytowałem to jeszcze nim napisałeś tego posta
Lukaszek
Użytkownik
#14 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:31:46
Odpowiedz 
Tak na poważnie "złe" rasy mogą się podobać ponieważ może to mieć związak z dowartościowaniem.

Zazwyczaj ci źli, którzy się podobają są potężni. Są u nich wyeksponowane pewne psychiczne cechy, które dla oglądających mogą być atrakcyjne, takie jak np. wolkańska logika i stłumienie emocji - śwoetnie wypada na ekranie, ale w codziennym życiu - kto chce niech próbuje (naiwniak). Dochodzi jeszcze rozkoszna pogarda dla konwencji prezentowana, przez Q i Borg. I jeszcze pociągająca makiaweliczność Vorta. Słowem, źli mogą podobać się za to, że są tacy jacy my nie jesteśmy, a chwilami chcieli byśmy być.
Slovaak
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:34:30
Odpowiedz 
Tak jeszcze powazniej to nie ma "zlych" ras, sa tylko rasy o innych pogladach od federacji.
Nika
Anonimowy
#16 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:35:34
Odpowiedz 
No i nas podsumowałeś...
Lukaszek
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:36:54
Odpowiedz 
Święte słowa
Wszystko zależy od przyjętej hierarchii wartości.
Gdyby przyjąć instynkt samozachowawczy, za naczelną wartość to "złe" rasy to te, które sobie nie radzą.
Jaszczur
Użytkownik
#18 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:39:10
Odpowiedz 
nie ma "zlych" ras, sa tylko rasy o innych pogladach od federacji.
Z całym szacunkiem dla twojej wiedzy o Star Trek ale nie do końca sie z toba zgadzam.Weź np: Armusa czy Nagilum nie chciałbys napewno ich spotkać w ciemnej ulicy.Prawda?
Barusz
Użytkownik
#19 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:39:45
Odpowiedz 
Powraca filozofia i to, że nie jesteście platonistami tylko jakimiś miłośnikami Karla Popera, Daniela Bella czy coś
Lukaszek
Użytkownik
#20 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:41:48
Odpowiedz 
Nika
Nie podsumowałem, sam napisałem, że lubię Borg, nie dodałem, że jeszcze 8472 za POWER i kulturową wrażliwość
Lukaszek
Użytkownik
#21 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:44:48 - Edytowany przez: Lukaszek
Odpowiedz 
To tylko prosta refleksja nad aksjololgią, żaden Bell ani Popper.
Ten ostatni to zarzrcie broniłby ideologi liberalnej na której zbudowano Federację (patrz Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie).
Barusz
Użytkownik
#22 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:47:34
Odpowiedz 
Dobra ale to co oni pisali też można uprościć i wyszło by to co Wy ze Slovaakiem orzekliście o innych rasach.
Slovaak
Użytkownik
#23 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:48:31
Odpowiedz 
hm, czy te postacie sa z Ent albo z Nemesis? Bo moja trekowa jakos pominela ten film i wiele odcinków Ent.
Barusz
Użytkownik
#24 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:51:55
Odpowiedz 
To filozofowie dwudziestowieczni. A miałem raczej na myśli tyle, że gdyby mi ktoś powiedział, że Daniel Bell jest autorem tych słów: Tak jeszcze powazniej to nie ma "zlych" ras, sa tylko rasy o innych pogladach od federacji. i
Wszystko zależy od przyjętej hierarchii wartości.
Gdyby przyjąć instynkt samozachowawczy, za naczelną wartość to "złe" rasy to te, które sobie nie radzą.
to uwierzyłbym bez cienia wątpliwości.
Lukaszek
Użytkownik
#25 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:52:53
Odpowiedz 
Bardziej spodziewałem się nazwania "bezbożnym relatywistą" niż "Bellowcem"
Lukaszek
Użytkownik
#26 - Wysłana: 4 Cze 2005 18:56:12 - Edytowany przez: Lukaszek
Odpowiedz 
Ja tam się nie wstydzę porównania moich poglądów do Bella i Poppera, byli zacnymi ludzimi. Fakt, że ten drugi kompletnie nie zrozumiał Hegla, ale cóż to był bardziej metodolog niż specjalista od idealizmu niemieckiego.
Nika
Anonimowy
#27 - Wysłana: 4 Cze 2005 19:52:18
Odpowiedz 
Do Lukaszka:

Napisałam „nas”, czyli, że siebie też podsumowałeś
Christof
Użytkownik
#28 - Wysłana: 4 Cze 2005 20:14:21
Odpowiedz 
Ja lubię Klingonów. Mają spoko podejście do życia

Kap'lah
Jaszczur
Użytkownik
#29 - Wysłana: 4 Cze 2005 20:26:27
Odpowiedz 
hm, czy te postacie sa z Ent albo z Nemesis? Bo moja trekowa jakos pominela ten film i wiele odcinków Ent.

Armus występuje w 23 odcinku 1 serii TNG ,,Skin of Evil,, a Nagilum w 2 odcinku 2 sezonu TNG odcinek ,, Where Silence Has Lease,,

Swoja drogą ciekawe czy mozna urodzić sie od razu złym, czy wszyscy ludzie są z natury dobrzy tylko otoczenie i życie moze zrobic z nich potworów?
Nika
Anonimowy
#30 - Wysłana: 4 Cze 2005 20:32:00
Odpowiedz 
Powiało grozą...
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ulubione rasy

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!