USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Porthos

Autor Wiadomość
Paradoks
Użytkownik
#1 - Wysłana: 6 Paź 2007 22:29:01 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Pozwolę sobie założyć temat tak wdzięcznym osobniku jakim jest ten piesek. Kilka razy chyba był przyczyną offtopków, IMHO zasługuje na własny temat. To chyba jedyna postać z Entka, którą każdy lubi. A więc? Jak Wasze wrażenia? Szkoda, że nie zrobiona naprawdę porządnego odcinka o psie - bo Night in Sickbay (czy jakoś tak) mało komu przypadł do gustu.

Tradycyjnie foteczka:

I link do MA:
http://memory-alpha.org/de/wiki/Porthos
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 6 Paź 2007 22:52:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Paradoks

To chyba jedyna postać z Entka, którą każdy lubi. A więc? Jak Wasze wrażenia?

Sam chyba odpowiedziałeś. Da się lubić, w przeciwieństwie do niektórych "ludzkich" załogantów, choćby swego nieudacznego pana...
Jo_anka
Użytkownik
#3 - Wysłana: 7 Paź 2007 00:47:14 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Graly go glownie (nie liczac Portosa z 'Mirror' i 'starego Portosa') dwie psie aktorki - plec zenska gora!

A co do lubienia i akceptacji, to anglosasi zdolali znalesc 'dziure w calym' - na poczatku emisji Entka pojawialy sie narzekania, ze 'z psem powinni byli cos zrobic' tzn. ucharakteryzowac go! Pamietam, jak Bacula w jakims wywiadzie rozprawial sie z malkontentami...
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 7 Paź 2007 00:52:23
Odpowiedz 
Jo_anka

Graly go glownie (nie liczac Portosa z 'Mirror' i 'starego Portosa') dwie psie aktorki - plec zenska gora!

To jak ze Śliniakiem w "Rodzinie zastępczej" nie przymierzając

na poczatku emisji Entka pojawialy sie narzekania, ze 'z psem powinni byli cos zrobic' tzn. ucharakteryzowac go!

Miał być pies-kosmita?
Jo_anka
Użytkownik
#5 - Wysłana: 7 Paź 2007 00:59:14
Odpowiedz 
Miał być pies-kosmita?

Wedlug anglosaskich 'trekkies' najwidoczniej!
Wookie
Użytkownik
#6 - Wysłana: 7 Paź 2007 01:05:51
Odpowiedz 
Ja osobiscie mam slabosc do Portosa, ale to chyba dlatego, ze to przedstawiciel mojej ulubionej psiej rasy No i jak dla mnie byl dosc ciekawym urozmaiceniem. Brakuje tylko humorystycznego odcinka, w ktorym Portos ratuje cala zaloge
Jo_anka
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Paź 2007 01:10:21
Odpowiedz 
Brakuje tylko humorystycznego odcinka, w ktorym Portos ratuje cala zaloge

Disney Star Trek?!
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 7 Paź 2007 02:39:32
Odpowiedz 
Jo_anka

Wedlug anglosaskich 'trekkies' najwidoczniej!

"MIB" się naoglądali...

Wookie

Brakuje tylko humorystycznego odcinka, w ktorym Portos ratuje cala zaloge

Owszem,to niesprawiedliwe, w końcu był z nich najmądrzejszy.

Jo_anka

Disney Star Trek?

My Dear, Disney wyprodukował też "Misję na Marsa", więc nie wiem czy to dobry pomysł,,,
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#9 - Wysłana: 7 Paź 2007 04:46:16
Odpowiedz 
niby da się lubić, ale to zwierzak, który ma jakąś taką dupowatość na obliczu. Nic do niego nie mam i mua lubić zwierzaka ale charakteru psiak wprzeciwieństwie do takiego Spota nie ma.

Fajnie ,że jest uważam, że jest bardziej kompetentny od swojego pana, no ale jako charaktreny to był ino w odcinku "In the mirror darkly" czy jakt oto tam szło.

ps nie mówię tego jako koci szowinista (choć koty uważam za najwiękze osiągnięcie ewolucyjne nawet przed ludźmi
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 7 Paź 2007 10:17:24
Odpowiedz 
Najlepszy był pies Worfa, dzik po tuningu ;].
Delta
Użytkownik
#11 - Wysłana: 7 Paź 2007 11:53:08
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka
no ale jako charaktreny to był ino w odcinku "In the mirror darkly" czy jakt oto tam szło.

Sądząc po tym, co niektórzy myślą o Archerze, to aż dziwne, że go ta mirrorowa wersja Porthosa nie zagryzła.

Seybr
Najlepszy był pies Worfa, dzik po tuningu ;].

Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 7 Paź 2007 13:54:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

niby da się lubić, ale to zwierzak, który ma jakąś taką dupowatość na obliczu.

Pod tym względem do pana swego osobliwie podobny .

ale charakteru psiak wprzeciwieństwie do takiego Spota nie ma.

Prawda to.

choć koty uważam za najwiękze osiągnięcie ewolucyjne nawet przed ludźmi

Dobrze prawisz. Podpisuję sie pod tym z chęcią.

Seybr

Najlepszy był pies Worfa, dzik po tuningu

Delta

Sądząc po tym, co niektórzy myślą o Archerze, to aż dziwne, że go ta mirrorowa wersja Porthosa nie zagryzła

Nie czepiajmy sie szczegółów, grunt, że żle skończył (choć mirror Archer z dwojga złęgo był strawniejszy).
Delta
Użytkownik
#13 - Wysłana: 7 Paź 2007 14:09:24
Odpowiedz 
Q__
Nie czepiajmy sie szczegółów, grunt, że żle skończył

I cóż on Ci takiego uczynił?
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 7 Paź 2007 14:22:23
Odpowiedz 
Delta

I cóż on Ci takiego uczynił?

Ośmieszał ludzkośc w całym kwadrancie, to mało?
Delta
Użytkownik
#15 - Wysłana: 7 Paź 2007 14:24:32
Odpowiedz 
Q__
Ośmieszał ludzkośc w całym kwadrancie, to mało?

Czyli wychodzi na to, że najlepiej jakby go jego załoga nie wyciągała z zesłania na Rura Penthe.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#16 - Wysłana: 7 Paź 2007 14:27:23
Odpowiedz 
Delta
Czyli wychodzi na to, że najlepiej jakby go jego załoga nie wyciągała z zesłania na Rura Penthe.

Czemu? Mogli wyciągnąć, zakopać, zapomnieć Uniwersum stałoby się znośmniejsze...
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 7 Paź 2007 14:27:52
Odpowiedz 
Delta

No nie, nie będą nam Obcy naszych durniów karać, sami powinniśmy to zrobić...
Delta
Użytkownik
#18 - Wysłana: 7 Paź 2007 14:43:57
Odpowiedz 
Q__
No nie, nie będą nam Obcy naszych durniów karać, sami powinniśmy to z

A, czyli zastosujemy metodę proponowaną przez 4_z_Szesciopaka: "wyciągnąć, zakopać, zapomnieć"? Albo może zastosujemy starą indiańską metodę i posadzimy go na mrowisku?
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 7 Paź 2007 15:06:12
Odpowiedz 
Delta

Albo może zastosujemy starą indiańską metodę i posadzimy go na mrowisku?

Tego to ja zawsze Neelixowi życzyłem... Zwłaszcza temu dubbingowanemu - był gorszy od oryginału...
Paradoks
Użytkownik
#20 - Wysłana: 5 Lis 2007 15:54:07
Odpowiedz 
...
Jurgen
Moderator
#21 - Wysłana: 5 Lis 2007 16:48:16
Odpowiedz 
Nie chcę przeszkadzać w zabawie, ale czy wątku o Portosie juz nie było?
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 5 Lis 2007 16:53:44
Odpowiedz 
Jurgen

Nie chcę przeszkadzać w zabawie, ale czy wątku o Portosie juz nie było

To chyba właśnie jest TEN wątek.
Eviva
Użytkownik
#23 - Wysłana: 27 Cze 2008 21:10:56
Odpowiedz 
Czego się czepiacie Archera? Paskudnisty z wyglądu, ale nie taki zły. Na upartego można go nawet lubić. A pies to wogóle czysta słodycz. Sama bym takiego chciała, tylko że moje koty by go zagryzły do spółki. Nie znoszą, bestie, konkurencji do moich łask.
Swoją drogą, a gdyby Spock woził ze sobą swego sehlata, powiedzmy, sklonowanego? Mogłoby być ciekawie.
Vanja
Użytkownik
#24 - Wysłana: 27 Cze 2008 21:42:51
Odpowiedz 
Zwłaszcza gdyby zapomniał go nakarmić
Potrhos? kochany był ale tak się zastanawiam po co był na statku? Żeby Archer nie musiał do siebie gadać? albo żeby mógł pogadać do psa który mu nie odpowie jak będzie miał dość rozmów z Topolą?
Dragon
Użytkownik
#25 - Wysłana: 28 Cze 2008 00:07:03
Odpowiedz 
Vanja
Bo po prostu lubił swojego pieska? A gdyby zostawił portosa i poleciał na np rok pies tego nie wytrzyma. Husky siostry wariuje jak będzie chociaż dzień bez pani.
Vanja
Użytkownik
#26 - Wysłana: 28 Cze 2008 09:15:29
Odpowiedz 
To akurat rozumiem- mój też wariował...
Zastanawiały mnie tylko powody scenarzystów, którzy psa Kaśki zostawili na Ziemi a Archerowi pozwolili Porthosa zabrać. Jaki mieli w tym cel- czy Pothos miał być ozdobnikiem, taką małą zmianą schematu, podkreśleniem że "w tamtych czasach" wszystko było inaczej czy próbą pokazania Archera z innej strony?
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 28 Cze 2008 10:07:07
Odpowiedz 
Vanja

Jakkolwiek było, wyszło im fajnie. Psinka, że buzi dać. Ostatecznie Czterej Pancerni tez mieli psa.
EnterpriseJ
Użytkownik
#28 - Wysłana: 28 Cze 2008 15:57:58
Odpowiedz 
Uważam,że Portos jest po to w ENTku,żeby lepiej oddać charakter Archera,by pokazać jak bardzo Archer wszystkim się wokoło bardzo przejmuje.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 8 Sty 2017 18:44:56
Odpowiedz 
No i okazuje się, że tytułowy zwierzak ma sporo oddanych fanów.

Trek Pet Fans Would Like to Own Is...

Porthos the Beagle (39%)
Spot the Cat (24%)
A Tribble (20%)
Isis the Cat (8%)
I-Chaya the Sehlak (5%)
Neelix the Cat (3%)
Christina the Tarantula (1%)

http://www.startrek.com/article/poll-says-trek-pet -fans-would-like-to-own-is

(Inna sprawa, że głosy kociarzy się rozbiły. Nawiasem - jako miłośnik kotów sam głosowałem na Spota, choć np. teraz - akurat gdy piszę te słowa - władowała mi się na kolana kotka b. w typie Isis.)

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Porthos

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!