USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Gdybyś mógł dowodzić statkiem...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Darklighter
Użytkownik
#31 - Wysłana: 14 Sier 2007 00:29:09
Odpowiedz 
Klasa Aeon/ew. Delta Flyer II. Małe i zwrotne. W sam raz do pościgów w gęstych pasach asteroid przy dużej prędkości, gdzie konieczne są skręty, które nie mają kilometrowego promienia.
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 14 Sier 2007 01:05:34
Odpowiedz 
Darklighter

W sam raz do pościgów w gęstych pasach asteroid przy dużej prędkości, gdzie konieczne są skręty, które nie mają kilometrowego promienia.

Trochę OT: przypomniała mi się scena wyścigu jachtów z pierwszego tomu "Upadku Imperium Strachu"... (Linkowałem ten fragment na Forum zresztą.)
lalande
Użytkownik
#33 - Wysłana: 14 Sier 2007 08:38:17
Odpowiedz 
Ja nie będę zbyt oryginalny, ale najbardziej podoba mi się Sovereign - duża, nowoczesna jednostka; a i przywalić z niej nieźle można. A kosmos to jedna wielka niewiadoma. Chociaż Intrepidy też mi się podobają.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#34 - Wysłana: 14 Sier 2007 14:20:18
Odpowiedz 
Picard

Aj, przepraszam 4_z_Szesciopaka chciał by dowodzić Defiantem lub Prometeuszem- ten drugi to fajny statek, chyba najbardziej nowoczesny jakim teraz rozporzadza Flota ale milosci do Defianta jednak nie rozumie. Bo wyobraźcie sobie, ze jakis Opiekun czy inny potezny obcy o blizej nie znanych zamiarach przenosi Cie do kwadrantu Delta a Ty musisz sie tluc przez pol galaktyki do domu czyms co jest moze i skuteczne w boju ale w eksploatacji musi byc rownie wygodne co nasz pocziwy ,,kaszlak" Fiat 126p.

Zamykam oczy i strzelam w ciemno: wybrałbyś Galaxy?

Otóż wychodzę z założenia że w sytuacjach niespodziewanych wolę miec korwetę rakietową (w postaci np Defianta) niż spasionego titanica (w postaci Galaxy)

Jasne, ze nie mam w defiancie miejsca na wesołe miasteczko i sklepy wolnocłowe i inne takie sprawunki, acle cóż jest kwestia prirytetów jeden woli miec dodatkowy leżak inny woli dodatkową giwere pod poduszką.

Po za tym tak naprawdę nie chciałbym byc kapitanem a tylko miec na własność jakiegś Dunaja. Dowodzić Galaxy dla mnie byłby troche obciach.
Seybr
Użytkownik
#35 - Wysłana: 14 Sier 2007 14:29:59
Odpowiedz 
jeden woli miec dodatkowy leżak inny woli dodatkową giwere pod poduszką.

To ja wolę giwerę ;].

Po za tym tak naprawdę nie chciałbym byc kapitanem a tylko miec na własność jakiegś Dunaja. Dowodzić Galaxy dla mnie byłby troche obciach.

Haha dobre ;].
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 14 Sier 2007 14:59:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

jeden woli miec dodatkowy leżak inny woli dodatkową giwere pod poduszką.

Czy duch ST polega na giwerach?

Dowodzić Galaxy dla mnie byłby troche obciach.

Dlaczego? Czy Picard puszczał se UMC UMC z głośników? Czy Galaxy miał przyciemniane szyby i był po paru tuningach?
Darklighter
Użytkownik
#37 - Wysłana: 14 Sier 2007 15:10:03
Odpowiedz 

Dlatego napisał "pod poduszką", aby mieć w razie czego coś do ostrzejszych negocjacji - czyt. ostateczności. Inaczej idąc z duchem ST mógłby stać się rzeczywiście duchem .
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#38 - Wysłana: 14 Sier 2007 15:14:02
Odpowiedz 
Q__

Ja jestem bardziej startrekowy i pokojowo nastawiony w stosunku do kilku dresów jak mam się czym bronić. W przypadku braku środków do obrony nie mogę się p[ocieszać duchopwością trekową obecną w jednej lub drugiej komórki nerwowej robiącej za mózg tej rasy.Dlaczego? Czy Picard puszczał se UMC UMC z głośników?
Dlaczego? Czy Picard puszczał se UMC UMC z głośników?

nie chodzi o umc umc i nie chodzi o picarda. Chodzi o mnie i chodzi o tę cholerną miednicę o górnolotnej nazwie primary hull.
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 14 Sier 2007 15:30:47
Odpowiedz 
Darklighter

Dlatego napisał "pod poduszką", aby mieć w razie czego coś do ostrzejszych negocjacji - czyt. ostateczności.

Ależ przecież Galaxy uzbrojony był całkiem przyzwoicie (A i Picard mimo idealizmu ma kilka trupów niemiłych Obcych na sumieniu...)

4_z_Szesciopaka

Ja jestem bardziej startrekowy i pokojowo nastawiony w stosunku do kilku dresów jak mam się czym bronić. W przypadku braku środków do obrony nie mogę się p[ocieszać duchopwością trekową obecną w jednej lub drugiej komórki nerwowej robiącej za mózg tej rasy.

Jasne i oczywiste. Ale przecież Galaxy (jak widać w TNG) też miał się czym bronic. Ba, nawet budził podszyty strachem szacunek w Klingonach...

Chodzi o mnie i chodzi o tę cholerną miednicę o górnolotnej nazwie primary hull.

Mi sie to "UFO" podobało...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#40 - Wysłana: 14 Sier 2007 15:38:18
Odpowiedz 
Q__
całkiem przyzwoicie

Całkiem przyzwoicie powiadsz... Cż ja bym wolał być uzbrojony straszliwie nieprzyzwoicie

Im bardziej człowiek nieprzyzwoicie uzbrojony tym więcej miejsca na trekową duchowość
Seybr
Użytkownik
#41 - Wysłana: 14 Sier 2007 15:40:10
Odpowiedz 
Dlaczego? Czy Picard puszczał se UMC UMC z głośników? Czy Galaxy miał przyciemniane szyby i był po paru tuningach?

Pamiętaj, większość bryk w naszym kraju jest po wiejskim tuningu optycznym. W środku mają radio Pioneera, parę gów... głośników sony Ex i beznadziejną tubę. Z zewnątrz brefki, spojlery z plastiku, aluminowe felgi z Chin, do tego tarcze małe, wyglądają strasznie. Naklejone, przyciemnione szyby bleech.

Picard puszczał UMC--cyck cyk. Lecz to nie była jakaś tam wiksa, tylko klasyka.

Galaxy po tuningu wyglądał by jak przypakowany van rodem z USA.
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 14 Sier 2007 15:41:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Całkiem przyzwoicie powiadsz... Cż ja bym wolał być uzbrojony straszliwie nieprzyzwoicie

Do czasów DS9 Galaxy uchodził za praktycznie niepokonany... Więc wszystko zależy od okresu...

Im bardziej człowiek nieprzyzwoicie uzbrojony tym więcej miejsca na trekową duchowość

Cokolwiek w tym racji jest... (BTW: choć z jednej strony ciężko jest trzymać się ideałów w sytuacji rozpaczliwej walki o życie, z drugiej trzeba też mieć silną wolę by nie ulegać pokusom kiedy mogłoby się im ulec zupełnie bezkarnie...)

Seybr

Picard puszczał UMC--cyck cyk. Lecz to nie była jakaś tam wiksa, tylko klasyka.

Czyli złego gustu zarzucić mi nie sposób...

Galaxy po tuningu wyglądał by jak przypakowany van rodem z USA.

Czy ja wiem? Taki np. Constitution na "tuningu" ino zyskał...
Darklighter
Użytkownik
#43 - Wysłana: 14 Sier 2007 15:47:37
Odpowiedz 
Cż ja bym wolał być uzbrojony straszliwie nieprzyzwoicie

Nie mając po swojej stronie naiwnego plot device, lecz brutalną rzeczywistość (survival of the fittest), zdaje się to rozsądnym wyjściem .
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 14 Sier 2007 16:02:20
Odpowiedz 
Darklighter

Nie mając po swojej stronie naiwnego plot device, lecz brutalną rzeczywistość (survival of the fittest),

A to nie jest pewne. W końcu nie tylko okręt, ale i czasy mieliśmy sobie wybrać...
Darklighter
Użytkownik
#45 - Wysłana: 14 Sier 2007 16:15:01
Odpowiedz 
W końcu nie tylko okręt, ale i czasy mieliśmy sobie wybrać

Ale na szczęście nie scenarzystów
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 14 Sier 2007 16:17:54
Odpowiedz 
Darklighter

Ale na szczęście nie scenarzystów

Jak to nie? Przecież sami piszemy se tu "kapitańskie" scenariusze...
Shinzon
Użytkownik
#47 - Wysłana: 19 Sier 2007 15:53:52
Odpowiedz 
Ja wybrałbym klasę Sovereign (Enterprise-E) i koniec XIV wieku.
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 19 Sier 2007 16:47:50
Odpowiedz 
Shinzon

Ja wybrałbym klasę Sovereign (Enterprise-E) i koniec XIV wieku.

Shinzon dowodzący Sovkiem. brzmi niebezpiecznie...
Alucard87
Użytkownik
#49 - Wysłana: 24 Wrz 2007 00:45:17
Odpowiedz 
Intrepid-class wydaje się rozsądnym kompromisem między okrętem do wszystkiego, jakim był Galaxy, a typowym warshipem jakim był Defiant. Mimo iż Intrepid był klasą typowo badawczą, częstokroć odgryzał się wrogom w sytuacjach kryzysowych równie mocno co Galaxy, a jak mu sie zle powodzilo, to wywodzil ich w pole równie zwrotnie co Defek

Pomysł z posiadaniem własnego Danube'a jest ciekawy.
USS Vistula
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 24 Wrz 2007 02:13:16
Odpowiedz 
Alucard87

Intrepid-class wydaje się rozsądnym kompromisem między okrętem do wszystkiego, jakim był Galaxy, a typowym warshipem jakim był Defiant.

No offence, na tle Galaxy jest nieco kurduplasty za przeproszeniem a osiagi bojowe lepsze od Defa zawdzięczał ten konkretny Intrepid przejętej technologii Borg (czytaj: wyjątkowej stronniczości scenarzystów).
Darklighter
Użytkownik
#51 - Wysłana: 24 Wrz 2007 08:00:00
Odpowiedz 
a osiagi bojowe lepsze od Defa zawdzięczał ten konkretny Intrepid przejętej technologii Borg (czytaj: wyjątkowej stronniczości scenarzystów).

Nic nowego tutaj nie wprowadzono, czyt. stronniczość scenarzystów. Jedynym postępem jest, że uber technologia była przejmowana od obcej rasy i na pokładzie był ktoś, kto wiedział jak to wszystko działa. Wcześniej było bajkowe wyciąganie rozwiązań z kapelusza..ee.. worka bez dna..ups...deflektora.
A więc plus za "zejście na ziemię" . Oby więcej tego w przyszłości.
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 24 Wrz 2007 13:46:48
Odpowiedz 
Darklighter

Nic nowego tutaj nie wprowadzono, czyt. stronniczość scenarzystów. Jedynym postępem jest, że uber technologia była przejmowana od obcej rasy i na pokładzie był ktoś, kto wiedział jak to wszystko działa. Wcześniej było bajkowe wyciąganie rozwiązań z kapelusza..ee.. worka bez dna..ups...deflektora.

Merytorycznie w sumie masz rację, ale jednak oglądało sie to bardziej bajkowo... Czyżby zdecydowało o tym wyraźne osłabienie "niepokonanych" Borg i pokazanie komicznej strony Continuum Q?
Darklighter
Użytkownik
#53 - Wysłana: 24 Wrz 2007 17:24:34
Odpowiedz 
jednak oglądało sie to bardziej bajkowo...

Nie dodałeś IMHO. Jeśli chodzi o mnie, to widzę tendencję do odchodzenia od bajkowej utopii i sprowadzanie serii do bardziej do "realnego" poziomu, czyt. ukazanie, że nie wszystko jest tak cacy, jak by się wydawało. To samo spotkało Supermana, który z ideału z upływem czasu stawał się coraz bardziej ludzki.
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 24 Wrz 2007 17:46:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Darklighter

Nie dodałeś IMHO.

Wszystko co mówię siła rzeczy jest IMHO...

Jeśli chodzi o mnie, to widzę tendencję do odchodzenia od bajkowej utopii i sprowadzanie serii do bardziej do "realnego" poziomu, czyt. ukazanie, że nie wszystko jest tak cacy, jak by się wydawało.

Gdzieś Ty się tego doszukal w VOY, w którym nikt nie może się oprzeć załodze Kaśki? Rozumiem, że w DS9, ale w serialu, w którym Borg robi za "chłopca do bicia"?
Slovaak
Użytkownik
#55 - Wysłana: 24 Wrz 2007 17:59:40
Odpowiedz 
IMHO

A cóż to takiego?
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 24 Wrz 2007 18:12:18
Odpowiedz 
Slovaak

A cóż to takiego?

In My Humble Opinion...
Darklighter
Użytkownik
#57 - Wysłana: 24 Wrz 2007 18:20:23 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
Gdzieś Ty się tego doszukal w VOY, w którym nikt nie może się oprzeć załodze Kaśki? Rozumiem, że w DS9, ale w serialu, w którym Borg robi za "chłopca do bicia"?

ST ukazuje jedną zasadę: nie ważne za jak bardzo potężną ma się dana rasa, wcześniej, czy później otrzyma lekcję pokory (Borg) bądź mądrości (Q), determinacji (Dominium). Bo zawsze gdzieś i kiedyś ktoś okaże się sprytniejszy, czy silniejszy. Samouwielbienie, bądź inne samozwańcze tytuły władców wszechświata z czasem spotykają się z brutalną prawdą, którą Polacy służący w GF, jeśli są wogóle takowi, określili by "Ty wyżej wała nie podskoczysz" .
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 24 Wrz 2007 18:35:13
Odpowiedz 
Darklighter

Pięknie powiedziane i prawdziwe, ale w VOY te lekcje dla Borg i Q wyszły jakoś zbyt "kabaretowo"... Zabrakło tej odrobinki (czasem niezbędnego) patosu w stylu chociażby TMP.
Jurgen
Moderator
#59 - Wysłana: 24 Wrz 2007 20:18:57
Odpowiedz 
Bo zawsze gdzieś i kiedyś ktoś okaże się sprytniejszy, czy silniejszy.

Tylko, że w ST tym kims zawsze będą Fedki . To kto będzie sprytniejszy/silniejszy/bardziej debeściakowy od nich?
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 24 Wrz 2007 20:23:53
Odpowiedz 
Jurgen

To kto będzie sprytniejszy/silniejszy/bardziej debeściakowy od nich?

Jak tyo kto? Q
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Gdybyś mógł dowodzić statkiem...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!