USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Propozycja Q
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 18 Sier 2007 18:57:40
Jurgen

Ale to ja opatentowałbym ten reaktor fuzyjny

Mówie o tym napedzanym śmieciami (pokazanym w "Powrocie do przyszłosci"), a ew niedobory energii pewnie uzupełnia z energii słonecznej i wiatrowej...
warlock24
Użytkownik
#32 - Wysłana: 20 Sier 2007 23:00:09
Koledzy warlock24 i Q zapominają o jednej kwestii - replikator nie pracuje "na powietrze", oprócz niego potrzebna jest jeszcze energia. BARDZO DUŻO ENERGII.

w jednym z odcinków Voyagera dwaj ferengi uwięzieni w kwadrancie delta mieli mały przenośny replikator i wcale nie wyglądał jakby działał na baterie - paluszki
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 21 Sier 2007 00:05:37
warlock24

w jednym z odcinków Voyagera dwaj ferengi uwięzieni w kwadrancie delta mieli mały przenośny replikator i wcale nie wyglądał jakby działał na baterie - paluszki

Zwykle nazywa się to "voyageryzmami"...
Jurgen
Moderator
#34 - Wysłana: 22 Sier 2007 09:42:16

O ile dobrze pamiętam, to nie był to przenośny replikator, a wyposażenie ich promu. Prom zdaje się działał (bo nawiali nim później), więc i zasilanie było (M/AM czy reaktor fuzyjny?)

Zwykle nazywa się to "voyageryzmami"...

Jezeli moje wytłumaczenie nie jest dobre, to zgadzam się z Q - "voyageryzm"...
Domko
Użytkownik
#35 - Wysłana: 22 Sier 2007 10:11:30
Tak, "voyageryzm", bo replikator był wyjęty z promu i leżał sobie na środu sali w pomieszczeniu, które na pewno nie miało zasilania, bo należało do prymitywnej kultury.
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 22 Sier 2007 12:21:57 - Edytowany przez: Q__
Jurgen

zgadzam się z Q - "voyageryzm"

Jak miło, że czasemi sie ze mną zgadzasz...

Domko

Tak, "voyageryzm", bo replikator był wyjęty z promu i leżał sobie na środu sali w pomieszczeniu, które na pewno nie miało zasilania, bo należało do prymitywnej kultury.

I to jest to niepodważalny dowód na mozliwość zbudowania w świecie Treka, pardon "Treka" a'la B&B, perpetuum mobile.
mr homn
Użytkownik
#37 - Wysłana: 22 Sier 2007 12:23:23
Q__
I to jest to niepodważalny dowód na mozliwość zbudowania w świecie Treka, pardon "Treka" a'la B&B, perpetuum mobile.

Zawsze wierzyłem że jest to możliwe

Pstryk 8: perpetum mobile!
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 22 Sier 2007 12:37:23 - Edytowany przez: Q__
mr homn

Pstryk 8: perpetum mobile!

A właśnie pojawiła sie nam ciekawa kwestia: czy Q byłby w stanie stworzyć perpetuum mobile? (I tym razem rozważmy to serio, bez VOYowych "buraków".)
mr homn
Użytkownik
#39 - Wysłana: 22 Sier 2007 12:43:50
Q__
Jak sam Q o sobie mówi: jestem omnipotentny, wszechświat stoi przed nim otworem, tak samo jak wszelkie prawa fizyki nie są żadnym ograniczeniem (patrz: TNG: True Q), więc myślę że perpetum mobile jak najbardziej... TAK
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 22 Sier 2007 13:30:10
mr homn

więc myślę że perpetum mobile jak najbardziej... TAK

Chyba musiałby tu zastosować jakieś "odchylanie prawdopodobieństwa"... Z fizyki kwantowej wiemy, że od praw fizyki mogą się zdarzać wyjątki, tylko nie żyjemy dość długo by je obserwować. Q musiałby po prostu puścić (dowolną w sumie) maszynę w ruch, a nastyępnioe, tak "przestawić" rozkład prawdopodobierństwa, by lokalnie prawdopodobieństwo jej zatrzymania się było zerowe.
Pah Wraith
Użytkownik
#41 - Wysłana: 22 Sier 2007 13:36:18
Q musiałby po prostu puścić (dowolną w sumie) maszynę w ruch, a nastyępnioe, tak "przestawić" rozkład prawdopodobierństwa, by lokalnie prawdopodobieństwo jej zatrzymania się było zerowe.

No, zaraz, perpetuum mobile działa bez dostarczenia energii z zewnątrz układu. czyli Q ani nikt nie mógłby jej puścic w ruch chyba? Jak dla mnie istnieje inne rozwiązanie tego problemu dla Q. Ponieważ my rozpatrujemy czas linearnie w ciągu przyczynwo skutkowym wystarczyłoby, żeby spryciarz rzeczywiście pusciłby ja w ruch, a następnie sprawił by działała wstecz w czasie. W ten sposób dla nas maszyna działalaby bez dopływu energii, a w momencie kiedy zaobserowowalibyśmy, że Q dostarcza tąż do układu maszyna by się zatrzymała. To oczywiście tylko sztuczka a nie prawdziwe PM ale jest to na poziomie Q :]
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 22 Sier 2007 14:20:11
Pah Wraith

No, zaraz, perpetuum mobile działa bez dostarczenia energii z zewnątrz układu. czyli Q ani nikt nie mógłby jej puścic w ruch chyba?

Perpetuum mobile, możźe zostać wprawione w ruch, nie może już tylko tego ruchu zakończyć (i właśnie temu, czyli rozproszeniu energii układu możnaby IMHO zapobiec tylko "grzebiąc przy prawdopodobieństwach")...

To oczywiście tylko sztuczka a nie prawdziwe PM ale jest to na poziomie Q

Ale po co miałby takie sztuczki robić jeśli mógłby zrobić prawdziwe PM.

ps. zasadę "działania" PM dobrze ilustruje kpiarski wierszyk: "Ciało puszczone w ruch raz puszcza sie cały czas..."
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Propozycja Q

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!