USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wolskańskie fryzury.

Autor Wiadomość
insect_power
Użytkownik
#1 - Wysłana: 26 Lip 2007 11:00:42
Odpowiedz 
Dzień dobry. Mam takie małe pytanko. Jak to jest z tymi wolkańskimi fryzurami? Z tego co wiem TOSowi wolakanie byli ufryzowani różnie, ale np. w Enterprise praktycznie wszyscy mieli na głowie fryzury a’la Spock. W TNG nie doszłam do żadnych odcinków z wolkanami, więc nie wiem jak tam jest, a innych treków poprostu jeszcze nie oglądałam. Nie wiem czy jest to zwyczajny pomysł charakteryzatorów, czy coś zupełnie innego. A może istnieją jakieś teorie? Takie jak te, związane z czołami klingonów? Pomyślałam, że zapytać nie zaszkodzi, bo tym razem wszechwiedzące google nie chce pomóc.
Bubu koniokrad
Użytkownik
#2 - Wysłana: 26 Lip 2007 12:13:21
Odpowiedz 
Problem raczej natury pozafabularnej.
To zalezy od wysilku wlozonego w charakteryzacje oraz roli danej postaci w serialu. Pojawiajacy sie sporadycznie posiadaja wyglad zgodby z pewnym schematem np. Wulkaniez tymi swoimi grzywkami czy Klingoni z rozrosnietymi kosci czolowymi, zapadnietymi oczodolami i krzywymi zebami. Jesli jednak przedstawiciel danej rasy ma "staly etat" jest bardziej dopracowany, widac ze charkteryzacja poswiecila duzo uwgi na szczegoly np. Worf ma proste, ludzkie zeby, Tuvok krotkie wlosy, rowno przyciete z przodu ale z wysoko na czole (tzn krotka grzywke, nie znam sie na fryzjerstwie wiec sorry ze uzywam takiego "chalupniczego" slownictwa)

Wszystko rozbija sie na etapach pracy poza planem, ale nie jest to regula np. Quark jest bardziej podobny do swoich ziomkow
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 26 Lip 2007 14:36:08
Odpowiedz 
insect_power

ale np. w Enterprise praktycznie wszyscy mieli na głowie fryzury a’la Spock.

Nie jest to do końca prawda...

http://memory-alpha.org/en/wiki/T%27Pau
(Acz ogólnie, we wszystkich seriach "spockowate" uczesanie przeważa)

ps. materiał do porównań:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Category:Vulcans
Paradoks
Użytkownik
#4 - Wysłana: 26 Lip 2007 15:11:52 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Pozwolę sobie zauważyć, że pierwotnie scenarzyści chcieli dać T'Pol dłuższe włosy.

Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 26 Lip 2007 15:18:06
Odpowiedz 
Paradoks

Pozwolę sobie zauważyć, że pierwotnie scenarzyści chcieli dać T'Pol dłuższe włosy.

Co następnie zastosowali w wersji "mirror"...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#6 - Wysłana: 26 Lip 2007 18:22:06
Odpowiedz 
Q__

Co następnie zastosowali w wersji "mirror"...

oraz dorzucili odsłonięty pępek (sorki za oftop)
Slovaak
Użytkownik
#7 - Wysłana: 26 Lip 2007 19:04:24
Odpowiedz 
A ja uważam że Vulkańskie fryzury ala Spock wynikają z tego że jest to proste uczesanie, nie wymagajace siedzenia przed lustrem nie wiadomo ile a dla kogoś kto uważa że wygląd zewnetrzny nie jest najważniejszy jest idealna.

Ja obecnie mam fryzure ala mnisi Kolinar z TMP

Nie jest to do końca prawda..

Czemu nikt jej nie zgłosił jako kandydatki na miss?
Delta
Użytkownik
#8 - Wysłana: 26 Lip 2007 19:39:35
Odpowiedz 
Slovaak

Bo o niej zapomniałem.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 26 Lip 2007 19:54:20
Odpowiedz 
Slovaak

ja uważam że Vulkańskie fryzury ala Spock wynikają z tego że jest to proste uczesanie, nie wymagajace siedzenia przed lustrem nie wiadomo ile a dla kogoś kto uważa że wygląd zewnetrzny nie jest najważniejszy jest idealna.

Co by idealnie pasowało do wolkańskiego pragmaatyzm... (Zatem popieram to wyjaśnienie jako... logiczne.)
Jo_anka
Użytkownik
#10 - Wysłana: 26 Lip 2007 19:58:26 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Fryzura T-Pau (tej na zdjeciu) ma sugerowac... zaniedbanie, wynikajace z co najmniej dwuletniego pobytu na pustyni, z dala od fryzjera.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#11 - Wysłana: 26 Lip 2007 20:09:23
Odpowiedz 
Czy T-Pau to czasem nie była stara raszpla gapiąca się jak Spock przerabia Kirka na mielone?
kanna
Użytkownik
#12 - Wysłana: 26 Lip 2007 20:29:03
Odpowiedz 
Slovaak

Bo miss juz DAWNO wybrana, przypominam po raz 17....

Jo_anka

Fryzura T-Pau (tej na zdjeciu) ma sugerowac... zaniedbanie,

Alez widac to dokładnie, te końcówki znszczone i rozdwojone od pustynnego słońca. Poza tym, zwróć uwage jakie ma blade wargi (czytaj: mało szminki) - to tez ewidentna oznaka choroby, lub zaniedbania czy wyczerpania.
Slovaak
Użytkownik
#13 - Wysłana: 26 Lip 2007 20:33:12
Odpowiedz 
Alez widac to dokładnie, te końcówki znszczone i rozdwojone od pustynnego słońca. Poza tym, zwróć uwage jakie ma blade wargi (czytaj: mało szminki) - to tez ewidentna oznaka choroby, lub zaniedbania czy wyczerpania.

Łee, gadanina o kosmetykach... czuje sie jak UFO
kanna
Użytkownik
#14 - Wysłana: 26 Lip 2007 20:45:20
Odpowiedz 
Slovaak

Łee, gadanina o kosmetykach...

Nie gadam o kosmetykach, tylko o serialowych realich - im aktorka mniej pomalowana, tym kondycja (fizyczno-psychiczna) jej bohaterki gorsza
Bubu koniokrad
Użytkownik
#15 - Wysłana: 26 Lip 2007 22:13:07
Odpowiedz 

Bo miss juz DAWNO wybrana, przypominam po raz 17

Wszystlko wskazuje na to ze w konkursie nastapily niedopatrzenia, wiele kandydatek spoznilo sie na eliminacje badz wogole je przeoczono. Proponuje wyciagnac wnioski

T'Pau

Posiada cos z neandertalki

im aktorka mniej pomalowana, tym kondycja (fizyczno-psychiczna) jej bohaterki gorsza

To akurat mozna obrocic w dobra monete np. jesli bohaterka ma sprawiac wrazenie wykonczonej lub po przejsciach
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 26 Lip 2007 22:48:01
Odpowiedz 
Jo_anka

Fryzura T-Pau (tej na zdjeciu) ma sugerowac... zaniedbanie, wynikajace z co najmniej dwuletniego pobytu na pustyni, z dala od fryzjera.

Ale weż też pod uwagę My Dearest, że podobne uczesanie mieli Wolkanie z FC.

4_z_Szesciopaka

Czy T-Pau to czasem nie była stara raszpla gapiąca się jak Spock przerabia Kirka na mielone?

Owszem to ta sama postać, ale w TOS.

Bubu koniokrad

To akurat mozna obrocic w dobra monete np. jesli bohaterka ma sprawiac wrazenie wykonczonej lub po przejsciach

No przecież dokładnie to samo powiedziała kanna .
Bubu koniokrad
Użytkownik
#17 - Wysłana: 26 Lip 2007 22:52:10
Odpowiedz 
No przecież dokładnie to samo powiedziała kanna

Widocznie mam awarie systemow odpowiedzilnych za spostrzegawczosc. Prosze zachowac cierpliwosc az do usuniecia awarii

podobne uczesanie mieli Wolkanie z FC

Wygladalo, jakby byli imho z drobnymi roznicami stylizowani na wolkan z TOS
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 26 Lip 2007 22:58:55
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Wygladalo, jakby byli imho z drobnymi roznicami stylizowani na wolkan z TOS

IMHO mieli dłuższe włosy... (Ale słabo tam było cokolwiek widac.)
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 27 Lip 2007 11:26:21
Odpowiedz 
http://www.ex-astris-scientia.org/gallery/vulcans1 .htm
tu macie ładną kolekcję zdjęć naszych przyjaciół
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 27 Lip 2007 15:50:35
Odpowiedz 
Pah Wraith

tu macie ładną kolekcję zdjęć naszych przyjaciół

Fascynujące. I jak widać przeważa "grzywka", choć i inne fryzury się trafiają. (BTW: odnoszę wrażenie, że typowe wolkańskie włosy są grubsze od typowych ludzkich.)
Bubu koniokrad
Użytkownik
#21 - Wysłana: 27 Lip 2007 18:51:24
Odpowiedz 
odnoszę wrażenie, że typowe wolkańskie włosy są grubsze od typowych ludzkich

Dla lepszej ochrony przed sloncem, kurzem i piaskiem
A tak na powaznie, jest to przyklad jak przez brak innego substytutu wlosow, przypadkowe, posrednie razwiazanie wplywa na ksztalt uniwersum ( no chyba ze to zamierzony efekt).
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 27 Lip 2007 18:57:41
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Brzmi logicznie.

A tak na powaznie, jest to przyklad jak przez brak innego substytutu wlosow, przypadkowe, posrednie razwiazanie wplywa na ksztalt uniwersum

Nie pierwszy i nie ostatni w Treku...
Bubu koniokrad
Użytkownik
#23 - Wysłana: 27 Lip 2007 19:15:24
Odpowiedz 
Nie pierwszy i nie ostatni w Treku

Piekne sa te losowe wybory. Gorzej, ze grzebiac przy reaktorze atomowym, lepiej sie na nie nie zdawac. Widac, w niektorych zawodach mozna sobie pozwolic na drobne niedopatrzenia i chwile chalturnictwa.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 27 Lip 2007 19:49:25
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Piekne sa te losowe wybory. Gorzej, ze grzebiac przy reaktorze atomowym, lepiej sie na nie nie zdawac. Widac, w niektorych zawodach mozna sobie pozwolic na drobne niedopatrzenia i chwile chalturnictwa.

Ale w sumie dobrze, że robienie seriali SF się do nich nie zalicza... Inaczej z produkcją Treka czekano by, do momentu, aż będą odpowiednie możliwosci techniczne i być może ST nie powstałby do dziś... (Co mogłoby niekorzystnie wpłynać i na rozwój realnych technologii.)
warlock24
Użytkownik
#25 - Wysłana: 28 Lip 2007 01:59:15
Odpowiedz 

cheh taki biologiczny hełm? A może po prostu to ich religia nakazuje im coś takiego nosić? Volkanie mają jakąś religię?
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 28 Lip 2007 02:40:51
Odpowiedz 
warlock24

cheh taki biologiczny hełm?

Ewolucja umie stworzyć większe "dziwactwa"... Nawet na naszej poczciwej Ziemi...

Volkanie mają jakąś religię?

Proponuje poczytac Memory Alpha... Zresztą pojęcie religii jest dość wieloznaczne vide buddyzm czy taoizm...
warlock24
Użytkownik
#27 - Wysłana: 28 Lip 2007 10:32:43
Odpowiedz 

Proponuje poczytac Memory Alpha...

nie będzie gotowych linków? Skandal
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 28 Lip 2007 11:12:16
Odpowiedz 
warlock24

nie będzie gotowych linków? Skandal

Bo już Was za bardzo rozleniwiłem

BTW: dzięki temu Ty masz okazję tryumfalnego ich wklejenia...

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wolskańskie fryzury.

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!