USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Deanna Troi-Riker
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#31 - Wysłana: 18 Lis 2006 15:19:28
Odpowiedz 
ale Deanna zdawała egzaminy oficerskie, więc niestety sie mylisz

No to racja, ale zgaduję, że większość oficerów wojska polskiego we wrześniu '39 miało wykształcenie oficerskie tym niemniej jakaś ich część jedyne co potrafiła to panicznie tłuc się po kraju tyłkiem (albo bokiem) do wroga ale nie na wprost.
Pah Wraith
Użytkownik
#32 - Wysłana: 18 Lis 2006 17:01:51
Odpowiedz 
panie, schowaj się do tego sześciopaka, zamiast takie żenujące durnoty pisać...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#33 - Wysłana: 18 Lis 2006 20:21:13
Odpowiedz 
o jakich żenujących durnotach raczył pan wspomnieć? Jesli myslał pan, że całe wojsko polskie, co do jednego człowieka zachowywało się jak obrona Westerplatte to gratuluję życia w pięknej bajce i wyśnionym matriksie.
Pah Wraith
Użytkownik
#34 - Wysłana: 18 Lis 2006 22:03:40
Odpowiedz 
ile to dni broniłeś dzielnie naszej Ojczyzny w trakcie Września? a może w ogóle czy broniłeś? byłeś w wojsku?
Anonim
Anonimowy
#35 - Wysłana: 18 Lis 2006 22:17:26
Odpowiedz 
o jakich żenujących durnotach raczył pan wspomnieć? Jesli myslał pan, że całe wojsko polskie, co do jednego człowieka zachowywało się jak obrona Westerplatte to gratuluję życia w pięknej bajce i wyśnionym matriksie.
Noo w porównaniu do żołnierzy Francji to nasi chyba nie wypadają blado Nie rozumiem o czym 4_z_Szesciopaka mówi ? Jakieś przykłady? Kiedy to nasi sie tłukli bokiem do wroga?! (może dlatego że nie mieli czym walczyć z niemieckimi czołgami, a jak do tego ma się sprawa wykształcenia nie rozumiem)
I jak odważni byli, by pomimo przepaści sprzętowej, stawić Niemcom i Bolszewikom opór tak długo! Polacy to bitewny naród, niestety w całej historii rzadko mieliśmy szczęście co do polityków
Hazrall
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#36 - Wysłana: 18 Lis 2006 22:26:14 - Edytowany przez: 4_z_Szesciopaka
Odpowiedz 
w wojsku nie byłem, a historią się interesuje. I wiem między innymi, że część dowódców (oficerów) nie wytrzymała psychicznie ciężaru dowodzenia i spanikowała. Normalna rzecz, zdarza się we wszystkich wojskach we wszystkich czasach. I czytałem w różnych źródłach gdzie nie tylko było o tym jak-to-dzielnie-wojowalim-za-ojczyzne, tylko były też przypadku, gdzie przerażone oddziały ze spanikowanymi dowódcami nie widząc ani jednego Niemiaszka popier[..]ły przez pół Polski w te i nazad spotykając inne przerażone oddziały ze spanikowanymi dowódcami i sobie wzajem napędzając stracha.

Najbardziej znana załamka psychiczna dotyczy jednego generała ze sztabu Mannerheima, który dostał przydział na dowódcę odcinka frontu zaczął chlać trzy dni aż nie przyjechał marszałek i nie nakładł mu po pysku (a było to nawet przed wojną a nie w czasie).

Więc bardzo proszę się ode mnie odczepić z łaski swojej.
Panie [smród spod] Pah (skoro już bawimy się konwecjami ników).

[i]]Noo w porównaniu do żołnierzy Francji to nasi chyba nie wypadają blado Nie rozumiem o czym 4_z_Szesciopaka mówi ? Jakieś przykłady? Kiedy to nasi sie tłukli bokiem do wroga?! (może dlatego że nie mieli czym walczyć z niemieckimi czołgami, a jak do tego ma się sprawa wykształcenia nie rozumiem)
I jak odważni byli, by pomimo przepaści sprzętowej, stawić Niemcom i Bolszewikom opór tak długo! Polacy to bitewny naród, niestety w całej historii rzadko mieliśmy szczęście co do polityków[/i

Ja nie mówię, że źle wypadli tylko część spanikowała.
Jurgen
Moderator
#37 - Wysłana: 18 Lis 2006 22:33:40
Odpowiedz 
Panie [smród spod] Pah (skoro już bawimy się konwecjami ników).

Sorry, 4_z_Szesciopaka, ale to już było przegięcie...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#38 - Wysłana: 18 Lis 2006 22:36:51
Odpowiedz 
przykro mi nie ja zacząłem .
Kazeite
Anonimowy
#39 - Wysłana: 19 Lis 2006 01:30:27
Odpowiedz 
A takim tłumaczeniem się po prostu teraz ośmieszasz.

"Nie ty zacząłeś"? Być może, ale nie wynika z tego, że to ty masz kończyć. Pah Wraith puściły trochę nerwy? Trudno, zdarza się. Ale nie oznacza to, że absolutnie musisz odpowiadać tym samym.

A wracając do tematu, Deanna zdała egzaminy oficerskie, a co ważniejsze, "wytrzymała psychicznie" i nie spanikowała. Więc, porównanie z wojskami polskimi z '39 jest chybione.
Pah Wraith
Użytkownik
#40 - Wysłana: 19 Lis 2006 11:26:07 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka
Jeśli wyzwiskami i przykładami "nawet przed wojną a nie w czasie" uważasz że udowodniłeś swoją tezę, to jesteś nie tylko ordynusem, ale też niestety głupcem. Ja osobiście uważam, że skoro nie byłeś w wojsku, skoro nie broniłeś Ojczyzny z karabinem w ręku, to nie masz żadnego prawa pluć na ludzi, którzy stanęli wtedy do walki...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#41 - Wysłana: 19 Lis 2006 15:14:36 - Edytowany przez: 4_z_Szesciopaka
Odpowiedz 
stwierdzenie względem Ciebie o którym tu tak głośno nie miało na celu udowdnienie moich racji było czystą i złośliwą reakcją na Twój post i jego wymowę.

nie masz żadnego prawa pluć na ludzi, którzy stanęli wtedy do walki...

Ja nie pluję na ludzi, którzy stanęli wtedy do walki synu wiatyru i kurzy tylko chciałem zwrócić uwagę, że niektórzy nie wytrzymali psychicznie, tak samo jak zdarzały się przypadku maruderstwa, oraz podpisywania volklist przez żółnieży Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej Gdzie ty tu widxzisz plucie?. Jak chcesz sobie wierzyć w bajeczki w rodzaju Silni zwarci, gotowi to Twoja sprawa. Ja szanuję żołnierzy walczących w czasie kampanii wrześniowej (i później).

W Wojsku polskim było wtedy ponad milion żołnierzy więc w czy uważasz , że może jeden w jeden to były bohaterskie wzorce moralne? Nie miało prawa spotkać sie w tym towarzystwie złodzieja? sadysty?gwałciciela? cykora? faszysty?

Więc o co Ci do k... nędzy chodzi bo nie rozumiem.

ięc, porównanie z wojskami polskimi z '39 jest chybione.

nie porównuje tego z wojskami polskimi! Są przypaki kiedy posiadający stosowne wykształcenie teoretyczne nie sprawdza się w sytuacji kryzysowej! Zdarzało się w Polsce, zdarzało się w Finlandii, zdarzało się w USA więc i mogło się zdarzyć w Gwiezdej Flocie.
Kazeite
Anonimowy
#42 - Wysłana: 19 Lis 2006 19:19:38
Odpowiedz 
Ale się nie zdarzyło. Więc porównanie z wojskami polskimi z '39, jak również z jakimikolwiek innymi wojskami jest chybione.
Pah Wraith
Użytkownik
#43 - Wysłana: 19 Lis 2006 19:38:49
Odpowiedz 
Więc o co Ci do k... nędzy chodzi bo nie rozumiem.

że piszesz bzdury, finito
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#44 - Wysłana: 19 Lis 2006 22:16:29
Odpowiedz 
że piszesz bzdury, finito

Aha więc wg Ciebie fakt iż ludzie (w tym i żołnierze) panikują i przeżywają załamania nerwowe to bzdury? Cóż można i tak. EOT.
pittegawll
Użytkownik
#45 - Wysłana: 3 Kwi 2013 00:08:51
Odpowiedz 
Szkoda, że Troi była taką miałką postacią. uważam, że powinna być nieco zimniejszą bohaterką, mniej ludzką. Fakt, była doradcą, psychologiem, pocieszycielem i przyjacielem wszystkich. była też jednak obcym dla ludzi gatunkiem, a przynajmniej w połowie. przedstawicielem innej kultury. Z drugiej strony to Tasha miała być tą twardą babka, a Crusher elegancką i zdystansowaną. Troi została rola pięknej i dobrej. Żałuję też, że nie nosiła regularnie niebieskiego munduru naukowego. Te jej kiecki mnie wkurzały. Ostatnio wpadł mi do rąk ten ciekawy filmik prezentujące koncepcje makijażu i wyglądu postaci w TNG z pilota i sezonu pierwszego. Wg mnie, tak powinna wyglądać Deanna zawsze. Czarne oczy są tutaj o wiele mocniej podkreślone, chyba ciemniejsze niż potem soczewki, jasne cienie wokół oczów no i mamy mundur. Troi wygląda nieco surowiej, mroczniej i o wiele ciekawiej jak dla mnie. Mogłaby taka pozostać i wtedy postać nabrałaby może więcej autentyczności.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detail page&v=_lvG0jm0B5Y#t=163s
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 3 Kwi 2013 01:26:23
Odpowiedz 
pittegawll

pittegawll:
Szkoda, że Troi była taką miałką postacią. uważam, że powinna być nieco zimniejszą bohaterką, mniej ludzką.

Coś a'la telepaci z "Czarnych oceanów" Dukaja*? A może przeciwnie? Gatunek telepatów byłby bardziej wyluzowany, taki wszechżyczliwy w buddyjsko-taoistycznej tradycji, bo nic co ludzkie zaskoczyć/zniesmaczyć by go nie mogło?

* inna rzecz, że obrzydzenie telepaty do własnego gatunku to starszy motyw, np. u Le Guin w "Szerzej niż imperia i wolniej..." też było....
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 18 Wrz 2013 01:32:47
Odpowiedz 
Pah Wraith

Pah Wraith:
Pokładowy doradca z Enterprise D wielokrotnie był tematem niewybrednych żartów [szowinistycznych] z cyklu: "Enterprise się rozbił?-to musiała być Deanna!"

Heh... i kobiety biedaczki nienawidzą:
http://www.thegalaxyexpress.net/2009/04/counselor- troi-must-die.html
Eviva
Użytkownik
#48 - Wysłana: 18 Wrz 2013 07:47:14
Odpowiedz 
Q__

E tam - ja ją nawet lubię, choć chwilami mnie drzaźni
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 18 Wrz 2013 12:43:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Ja też i to nie za urodę* (choć widać, że pomysłu na nią to nie miał ani Roddenberry, ani Piller, paradoksalnie zabłysła dopiero w późnym VOY).

* w tym zakresie stanowczo wolę Kirę, jak wiadomo
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 23 Lis 2013 07:02:47
Odpowiedz 
Pah Wraith:
Pokładowy doradca z Enterprise D wielokrotnie był tematem niewybrednych żartów [szowinistycznych]

Niekoniecznie zasłużonych zważywszy na to jak potrafiła sobie poradzić np. z Romulanami (tak, ta przejmująca dowództwo to ona):
http://www.youtube.com/watch?v=04ZGsGiEQ2M

Czyli nie do końca miałem rację pisząc:
Q__:
pomysłu na nią to nie miał ani Roddenberry, ani Piller

Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 15 Cze 2015 07:39:07
Odpowiedz 
Fani wspominają najlepsze... hmm... momenty Deanny:
http://www.startrek.com/article/your-favorite-dean na-troi-moments-were
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 20 Lut 2019 22:14:05
Odpowiedz 
O (nie)zbędności stanowiska Doradcy w GF:
http://www.youtube.com/watch?v=niSNSSQCdiE
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 21 Wrz 2019 07:32:28
Odpowiedz 
O tym czy Guinan powinna zastąpić Deannę na stanowisku Doradcy:
https://www.youtube.com/watch?v=wq33Ud6OgJM
I - dogrywkowo - o tym czy Riker był bardziej bezużyteczny niż Troi:
https://www.youtube.com/watch?v=6vbt0lA5Lo0
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Deanna Troi-Riker

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!