USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Pomoc(y):)

Autor Wiadomość
Lukaszek
Użytkownik
#1 - Wysłana: 12 Maj 2005 18:46:49
Odpowiedz 
Czy ktoś może mnie oświecić? Co oznacza różna kolorystyka mundórów (niebieski, czerwony, brązowy)?

Przed momentem wyczytałem, że niebieski, to naukowcy, ale chyba też lekarze - chyba, że ich zalicza się do naukowców.

Brązowy, to zapewne inżynierzy i członkowie ochrony.

Czerwony...?

Proszę o wyjasnienie dlaczego taki podział, albo chociaż o link.
Barusz
Użytkownik
#2 - Wysłana: 12 Maj 2005 19:08:38
Odpowiedz 
Wybieram opcję drugą: http://www.startrek.pl/mundury.php
Lukaszek
Użytkownik
#3 - Wysłana: 12 Maj 2005 21:34:52
Odpowiedz 
Tak tylko jak wyjaśnić dlaczego ochrona i inżynierowie są włączenie do tej samej kolorystyki?
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 13 Maj 2005 14:59:06
Odpowiedz 
Brązowy? Chyba Ci się VISOR zepsuł

Dlacego tak? Bo im się kolory skończyły. A serio? To jest rzeczywiście ciekawe, ideałem jest Worf - oficer ochrony, ale jak trzeba, to skoczy do maszynowni i to i owo naprawi "Murzyn zrobił swoje..."
John Belushi
Użytkownik
#5 - Wysłana: 13 Maj 2005 16:47:07 - Edytowany przez: John Belushi
Odpowiedz 
co do kolorów - ja też nie widzę brązu tylko odmianę żółtego (którą określił bym mianem - sraczkowaty ).

faktycznie podział na kolory nie jest do końca jasny.
w XXIV w. (do którego tu się odnosimy) kolor czerwony to kadra dowodzenia, żółty - ochrona i mechanicy, niebieski - lekarze i naukowcy. nie wiem skąd taki właśnie podział choć zastanawiało mnie to już dość dawno temu - pewnie to jakieś odniesienie do obecnych amerykańskich wskaźników.
Lukaszek
Użytkownik
#6 - Wysłana: 13 Maj 2005 16:56:26
Odpowiedz 
Odnosnie "brązowego", użyłem tego słowa, bo nie chciałem pisać "sraczkowaty".

A w kolorystyce najbardziej intrygujące jest połączenie pod jedną barwą ochrony i inżynierów.
cezary
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Maj 2005 18:04:17
Odpowiedz 
Bo mechanik jak sie dobrze zaprze i przywali to moze niejednego wolkana polozyc tym samym moga ochronie pomagac. Natomiast ochrona musi sie znac na systemach elektronicznych zeby ewentualnie moc zlamac jakies zabezpieczenia do drzwi czy pol silowych.

A przeciez nie chcemy zeby po korytarzach tworzyla sie tecza?
Lukaszek
Użytkownik
#8 - Wysłana: 13 Maj 2005 18:21:44 - Edytowany przez: Lukaszek
Odpowiedz 
To analogicznie umiejętność manewrowania tak samo jest potrzebna pilotowi jak i admirałowi, tyle że w innej materii
Lukaszek
Użytkownik
#9 - Wysłana: 15 Maj 2005 23:56:19
Odpowiedz 
Niech to będzie temat na rozmaite, czasami głupie, czasami nie sprawy.

Jak to było z Kes? Chodzi o rozwój jej możliwości "mentalnych", czy opuszczając Voyager osiągnęła poziom standardowy dla przedstawicieli jej gatunku, czy ich przewyższyła. Mi się wydaje, że przewyższyła swoich ziomków. Skoro przewyższyła, jak to było możliwe, że na jej planecie nikt czegoś podobnego nie osiągnął?
John Belushi
Użytkownik
#10 - Wysłana: 16 Maj 2005 04:45:04
Odpowiedz 
już wsiadając na Voyagera i opuszczając swoją planetę osiągnęła poziom nie dostępny dla zdecydowanej większości członków swojej rasy.
Lukaszek
Użytkownik
#11 - Wysłana: 16 Maj 2005 10:58:58
Odpowiedz 
Tyle, że nie pod względem "mentalnym", a "kinetycznym" opuściła dom i tyle.
John Belushi
Użytkownik
#12 - Wysłana: 18 Maj 2005 18:37:25
Odpowiedz 
to nie tylko względy "kinetyczne" to zupełnie nowe doznania, nowe horyzonty - to dokładnie rozwój świadomości, osobowości i wiedzy... przy czym i tak nie sądzę żeby każdy Ocampa zmienił by się tak jak Kes.
Barusz
Użytkownik
#13 - Wysłana: 18 Maj 2005 18:51:02
Odpowiedz 
Być może była pierwszym zwiastunem skoku ewolucyjnego, który natura "zaprogramowała" Ocampa po śmierci Opiekuna. Podobny wątek jak w ENT "Dear Doctor", tyle, że tam było to powiedziane wprost.
Lukaszek
Użytkownik
#14 - Wysłana: 18 Maj 2005 19:31:42
Odpowiedz 
Czyli była empiryczną konkretyzacją starodawnych opowieści ze swojej planety, które co chwila przypominała, a które brzmiały - od dawna mówiono, że mamy potencjał i...

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Pomoc(y):)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!