USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Klasa Sovereign - dyskusja ogólna
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#241 - Wysłana: 8 Cze 2005 00:18:25
ide spac, eh 6 godzin bez przerwy...................
Barusz
Użytkownik
#242 - Wysłana: 8 Cze 2005 00:20:56
Niech Ci się złota epoka Galaksy przyśni.
waterhouse
Moderator
#243 - Wysłana: 8 Cze 2005 00:47:51
oki...dobranoc...do tematu wrocimy jutro....
Nash
Anonimowy
#244 - Wysłana: 8 Cze 2005 13:23:17
A moim zdaniem GF powinna inwestowac w okrety SZYBKIE;) Borg to zagrozenie ktore moze pojawic sie w kazdym miejscu obszaru Federacji i jesli chce sie go powstrzymac to podstawa jest mobilnosc i zdolnosc organizacji grup bojowych zdolnych do szybkiego przemieszczenia sie w kryzysowe miejsce. A nikt nie powie mi ze Defianty to okrety szybkie - owszem w walce przy predkosciach impulsowych nie maja sobie roznych - sa zwrotne i szybkie ale przy potrzebie przemieszczenia sie z wysokim Warp istnieje ryzyko ze kadlub i silniki nie wytrzymaja obciazenia i naprezen. A wiadomo ze nawet najlepsza flota musi sie dostosowac swa predkosc do najwolniejszej jednostki bo inaczej okrety na miejsce starcia (w przypadku Borg czyli NAGLEGO ataku) beda przybywac pojedynczo lub grupkami a nie skoncentrowaną grupa uderzeniowa. Nie bierzcie tego jako atak na Defianta bo szanuje go jako okret ale prawda jest taka ze do gonienia po obszarze Federacji za Borg trzeba miec zdolnosc szybkiego przemieszczania. Tak wiec podsumowujac - Defiant tak ale jako element obrony planetarnej ew. czesc grupy bojowej lub patrolowej natomiast do scigania SPECYFICZNEGO przeciwnika (a taki jest Borg) nadaje sie srednio. Owszem, w przypadku bitwy takiej jak w sektorze 001 czy Wolf359 gdzie wczesniej zgrupowano sily Defiant sie sprawdzi i to naprawde dobrze ale jednak podstawa floty powinny byc jednostki mobilne zdolne do niezwłocznego przystapienia do ataku - dlatego tez np. okrety Galaxy (choc oczywiscie nie tylko - generalnie okrety badawcze zawsze mialy najlepsze silniki we Flocie, przykładem jest np. Voyager) byly wysylane w pierwszej kolejnosci bo laczyly obie cechy - duza predkosc i dosyc mocna sile ognia. Te role tez beda pelnily Sovereigny - ot takie sily szybkiego reagowania, mogace przemieszczac sie z WYSOKIMI predkosciami. Sorki za chaos ale tak mi sie to w glowie uklada;) Pozdrawiam;)
waterhouse
Moderator
#245 - Wysłana: 8 Cze 2005 13:35:06 - Edytowany przez: waterhouse
pech...akurat do tego został zaprojektowany... a jego szybkość i tak jest wystarczająca - 9,982 wg DS9TM (znacznie zwiększona po poprawkach O'Briana).... Zauważ że Defiant zdołał dolecieć na miejsce bitwy z DS9 w FC, więc nie ma z tym żadnego problemu.
Slovaak
Użytkownik
#246 - Wysłana: 8 Cze 2005 13:44:02
No wlasnie pozatym GW wie gdzie mniej wiecej Borg zaatakuje, napewno nie bedzie to otwarta przestrzen. W ostatnim odcinku VOYa widzimy ze GW bardzo szybko sie mobilizuje tzn juz posiada szybkie okrety, taki korytarz transworp chyba mozna wykryc tylko jak sie otwiera a wiec w ostatniej chwili w przciewienstwie do zwyklego worp w którym okret mozna obserwowac caly czas.
Nash
Anonimowy
#247 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:09:00
Do tego? Sądziłem że do walki a nie do śmigania;) Tak ale mówie przecież że dołączył do zgrupowania, poza tym mógł być w pobliżu - o ile pamiętam nie było w filmie mowy że prosto z DS9 doleciał specjalnie choć mogę się mylić. A co do Borg to jest on nieprzewidywalny - zresztą jakoś ciągle zaskakuje a to kolonie a to baze kosmiczną a to posterunki w strefie neutralnej. I tylko dobrej woli scenarzystów zawdzięczamy że robią z Borg kolektyw idiotów którzy niepotrafia otworzyć tunelu transwarp wprost przy Ziemi albo choćby Volkanie ... . Wiem wiem ze scenarzystow nie bierzemy pod uwage ale mnie to drazni i tyle - kompletny brak rozsadku i logiki. Co do predkosci to jeszcze male ale - Federacja jest duza i rozlegla (jakbym mial czas to bym se to przeliczyl) ale przelot z jednego kranca do drugiego to nie jest kwestia minut (Ent-E ze strefy neutralnej lecial co najmniej pare godzin a to jest lub byl najszybszy okret we Flocie, a nie sadze aby 'garnizony' Defiantow byly rozlokowane gesto - w koncu na forum padalo ze maja one byc na granicach federacji, wiec skoro Ent-E przelecial to w kilka godzin Defiantowi zajmie kilknascie). Dlatego uwazam ze przerzucenie Defiantow z jednego miejsca w drugie w przypadku Borga moze jednak byc zbyt dluga operacja tym bardziej ze aby zebrac ich odpowiedia grupe do zlikwidowania JEDNEGO szescianu Borg potrzeba by wiecej niz 2-3 (mysle ze dopiero kilkanascie Defiantow plus kilka innych okretow mogloby w miare sensownie rozprawic sie z nadal tylko jednym szescianem - kolejny idiotyzm - wysylanie JEDNEGO szescianu do walki z przeciwnikiem ktory juz raz sie obronil, ech).
Nash
Anonimowy
#248 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:14:45
Pytanie poza tematem - skad mozna wytrzasnac np DS9TM i insze? Bo chetnie bym poprzegladal;)
Slovaak
Użytkownik
#249 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:17:30
Romulanie, Klingoni i Kardasjanie tez zaskakiwali grabiac pogranicza na to sposób jest jeden: PATROLE a nie wysylanie szybkiego okretu z drugiej strony galaktyki gdy walka jest juz rozpoczeta.

Borg kolektyw idiotów którzy niepotrafia otworzyć tunelu transwarp wprost przy Ziemi albo choćby Volkanie

No wlasnie w ostatnim odcinku Voyagera tak sie stalo. Obejrz sobie.

Defiantow z jednego miejsca w drugie w przypadku Borga

I wlasnie w strateginczych punktach takich jak DS9 czy Ziemia buduje sie bazy gdzie okrety sa w poblizu.
waterhouse
Moderator
#250 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:17:46
Tak ale mówie przecież że dołączył do zgrupowania, poza tym mógł być w pobliżu - o ile pamiętam nie było w filmie mowy że prosto z DS9 doleciał specjalnie choć mogę się mylić

Nie mamy żadnych podstaw aby twierdzić że było inaczej.

Prędkość Defianta nie jest zbyt niska jak się sądzi, a są one okrętem antyborg i właśnie dlatego można je budować szybko i w miarę tanio.

Przypominam że to jest dyskusja o Sovereignie...nie o Defianicie... może dobrym pomysłem jest osobny wątek.
Nash
Anonimowy
#251 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:26:41
1. Z Romulanami spokoj (jakos ta Wasza szybka Flota nie pomogla Ent-E mimo JAWNEGO ataku na niego- wiem wiem zaatakowany zostal w 'strefie mroku' ale dla mnie to takie se wytlumaczenie) no ale zalozmy ze im moze cos do glowy przyjsc.
2. Cardassianie - generalnie nigdy nie byli az tak wielkim zagorzeniem - jakos WIELOZADANOWA flota okretow sobie poradzila z Keldonami i Galorami.
3. Klingonii - tez spokoj.
4. Caly czas mowie o przeciwniku ktory powinien atakowac z glowa (to ze tego nie robi to insza inszosc) wykorzystuja swoja przewage czyli mozliwosc ataku w dowolnym miejscu Federacji - niekoniecznie w tych najbardziej bronionych - wkoncu Federacja to nie tylko Ziemia a sto szesciedzias kilka (jesli nie wiecej, pardon ale nie jestem az tak na biezaco;) Swiatow.
Faktycznie tego odcinka Voya nie widzialem ale obejrze wkrotce. Ale przyznasz ze dysponujac mozliwosciami Borg zaplanowalbys jego inwazje na Federacje calkiem inaczej i adekwatnie do mozliwosci zarowno swoich jak i przeciwnika czylki GF.
Nash
Anonimowy
#252 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:28:29
Oki juz milkne;) Podstaw ze Defiant lecial wprost z DS9 na 'spotkanie' z Borg tez nie ma wiec ja pozostane przy swoim;)
Nash
Anonimowy
#253 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:36:00
A generalnie przeslaniem moim bylo to ze to wlasnie Sovereigny beda okretami ktore w pierwszej kolejnosci beda reagowaly na kryzysowe sytuacje - szybkie, uzbrojone po zeby, opanczerzone choc oczywiscie same nie powstrzymaja Borg (w pojedynke mial problem ze Scimitarem a jemu do szescianu Borg jednak brakuje co nieco). I chyba tyle ode mnie.
Slovaak
Użytkownik
#254 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:38:02
insza inszosc

ze co?

Caly czas mowie o przeciwniku ktory powinien atakowac z glowa

A co ci sie nie podoba? 2 razy zaatakowal i ledwo uszlismy.

Cardassianie - generalnie nigdy nie byli az tak wielkim zagorzeniem

Niemcy tez tak mysleli o ruskich.

Klingonii - tez spokoj
Romulanami spokoj

Nie zawsze tak bylo, pozatym z romulanami nigdy nic nie wiadomo. chodzilo mi tylko oto ze szybki okret to nie jest dobre rozwiazanie do tego by bronic pogranicza, od tego sa okrety patrolowe które sa w poblizu a nie bedza zapierniczac spod ziemi gdy ktos ich wezwie.
Nash
Anonimowy
#255 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:44:35
A co widzisz logicznego w ataku jednym sześcianem i to 'nabiuciu' sie na cala flote? Za pierwszym razem rozumiem ale przy drugim ataku to juz chyba glupota zadzialala bo kolektyw powinien sobie zdawac sprawe ze przeciwnik sie zbroi. Zreszta wg mnie przy drugiej inwazji obrona Ziemi poradzila sobie calkiem niezle - owoce rozwoju nowych technologii i budowy nowych, lepiej uzbrojonych i opanczerzonych zostaly zebrane. To juz nie byla rzez spod Wolf 359 kiedy to spotkali sie dwaj przeciwnicy technologicznie od siebie naprawde sporo oddaleni A dlaczego Borg nie cofnal sie w czasie gdzies PRZED granicami federacji? Wogole pytan jest mnostwo i JA dysponuja taka technologia i mozliwosciami chyba bym to zaplanowal lepiej. Dobra konczymy meczyc ten watek tutaj bo nas zasymiluja coponiektorzy;)
waterhouse
Moderator
#256 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:46:19 - Edytowany przez: waterhouse
owoce rozwoju nowych technologii i budowy nowych, lepiej uzbrojonych i opanczerzonych zostaly zebrane

No właśnie... ale nie - budujmy więcej okrętów wielozadaniowych!!!Budują okręty wyspecjalizowane jeszcze przez przypadek otrzymamy flotę zdolną do obrony Federacji - tragedia!
Nash
Anonimowy
#257 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:50:32
A co widzisz zlego w stosowaniu nowych technologii w okretach wielozadaniowych? Tylko bojowe ma byc cacy a reszta bleee? Kosmos to niezbezpieczne miejsce i nie zbrojenie i opancerzenie okretow wielozadaniowych bylopby jeszcze wiekszym bledem niz wiara ze JEDEN typ okretu zbawi federacje. Wracajac do Defianta byl w starciu z Borg JEDEN. Za to wiecej Akir, Saberow (choc akurat nie sadze aby to byl hit floty), Norway (chyba jest gdzies tam widoczny) - reszta to zapewne 'stara' Flota ale lekko upgradowana.
waterhouse
Moderator
#258 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:52:43
Nie o to chodzi - ale okręt wielozadaniowy nigdy nie będzie tak sprawny w walce jak specjalnie przystosowany do walki (patrz starcie Lakoty i Defianta). A niektorych technologii nie da się ot tak zastosować na wszysktich okrętach.
Nash
Anonimowy
#259 - Wysłana: 8 Cze 2005 14:57:58
No jakos Defiant tez oberwal od niego i to solidnie. A najlepiej to dajmy sie zasymilowac i po wejsciu w spolke joint-veture bedziemy miec flote wspanialych BOJOWYCH szescianow;)
waterhouse
Moderator
#260 - Wysłana: 8 Cze 2005 15:01:30
No jakos Defiant tez oberwal od niego i to solidnie

Co to znaczy solidnie? Lakota była o krok od zniszczenia - Defiant nie.
Sparrow
Użytkownik
#261 - Wysłana: 8 Cze 2005 15:03:07
Właściwie to ciekawe dlaczego Borg wysyła zwykłe Cube. Wiedząc o gorącym powitaniu jakie go czeka powinien raczej wysłać jakiegoś Tactical Cube.
Picard
Anonimowy
#262 - Wysłana: 8 Cze 2005 16:52:25
W kwestii obecności cywili na okrętach Floty :

Dyrektywa nr 27

Członek personelu Gwiezdnej Floty ma prawo odmówić pełnienia obowiązków, jeśli narażają go one na rozłąkę z rodziną w przypadku, gdy istnieje możliwość zabrania jej na pokład statku lub innego obiektu Gwiezdnej Floty.
waterhouse
Moderator
#263 - Wysłana: 8 Cze 2005 17:05:23 - Edytowany przez: waterhouse
Proszę o kanoniczne źródło.

Z angielskiego tłumacznia wypadło ponadto jedno czy nawet dwa ważne słowa.

General Order 27

No member of Starfleet shall be required by the assignment of standard duties and responsibilities to undergo extended separation from his family,if family members can be reasonably provided for aboard ship or as a part ofan existing Starfleet installation.
Picard
Anonimowy
#264 - Wysłana: 8 Cze 2005 17:12:39
Proszę o kanoniczne źródło.

Cóż , powyższy fragment pochodzi ze strony , na której prowadzimy tą dyskusje. Zaś informacje te autorzy serwisu czerpali najwyaraźniej z ,,Większość informacji pochodzi z okrętu USS MacArthur
dzięki uprzejmości Piotra Milewskiego i Jana Strzeleckiego."
waterhouse
Moderator
#265 - Wysłana: 8 Cze 2005 17:13:52 - Edytowany przez: waterhouse
To nie jest odpowiedź na moje pytanie - jeśli nie ma takowego, to jest to tzw "fanon" i nie mam żadnych podstaw aby uwzględnić ten argumentu.
Dyplomata
Użytkownik
#266 - Wysłana: 8 Cze 2005 17:26:48
watehouse napisał :
No właśnie... ale nie - budujmy więcej okrętów wielozadaniowych!!!Budują okręty wyspecjalizowane jeszcze przez przypadek otrzymamy flotę zdolną do obrony Federacji

Czyli wolisz bojowe Defianty , a nie wielozadaniowe explorery
Sovereigny ?
Sovereign jest okrętem dużo silniej uzbrojonym i szybszym
od " małego szkraba " .

PS. Wpisz poniższy adres , a będziesz miał dowód , że Sovereign
jest okrętem exploracyjnym
(podobnie , jak Galaxy) .
(Tabliczka Sovreigna ma to samo motto co Enterprise D .)
http://www.cardassiaprimera.com.ar/PlaquetasEnterpriseE.jpg
Sparrow
Użytkownik
#267 - Wysłana: 8 Cze 2005 17:33:40
To okręt tej samej nazwy więc zgodnie z tradycją ma takie same motto.
Nash
Anonimowy
#268 - Wysłana: 8 Cze 2005 17:37:52
Waterhouse'a nie przekonasz, jest święcie przekonany nad wyższością Defianta nad innymi okrętami a zwłaszcza nad wielozadaniowymi (Galaxy;).
Dyplomata
Użytkownik
#269 - Wysłana: 8 Cze 2005 17:50:00 - Edytowany przez: Dyplomata
Sparrow napisał :
To okręt tej samej nazwy więc zgodnie z tradycją ma takie same motto.

To nie tradycja , a (przeznaczenie) funkcja statku
decyduje o treści motta na tabliczce .

Jest , to zgodne z poglądem waterhouse .
Twierdził , że tabliczka z Defianta świadzy o przeznaczeniu
okrętu .
Zgodnie z tą logiką podobnie jest w przypadku tabliczki
od Sovereigna .
Skoro tak , to chyba nie zaprzeczy , że explorery , też
nadają się do walki
(Galaxy , to też explorer , jak Sovek) .
Nash
Anonimowy
#270 - Wysłana: 8 Cze 2005 17:56:29
He? Nie pamiętam żeby motto Defianta miało jakieś militarne przesłanie (w wolnym tłumaczeniu coś w stylu: wszystko co mi potrzebne to gwiazda abym mogł sterować wg niej). I moim zdaniem (i zapewne zgodnie z kanonem) tabliczki są tradycją GF, a tradycja ta nigdy nie obejmowała zapędów militarystycznych i chyba żaden okręt z GF nie miał treści która pretedowałabygo do walki.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Klasa Sovereign - dyskusja ogólna

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!