USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Warbird

Autor Wiadomość
Lich
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Maj 2007 11:23:28
Odpowiedz 
Mam takie pytanie:
Czy ktoś mógłby mi podać odcinki, w których Warbird(y) właściwie występuje w innym charakterze niż majestatyczny statek, lub wybuchający/płonący/ginący majestatyczny statek? Chodzi mi konkretnie o odcinki w których strzela ze swoich broni pokładowych.
Hazral
Użytkownik
#2 - Wysłana: 8 Maj 2007 11:45:40
Odpowiedz 
wybuchający/płonący/ginący majestatyczny statek
To tylko w TNG możesz znaleźć odcinki w których Warbird strzela z czegoś innego niż przedni pojedynczy disruptor wiązkowy. (Pomijając DS9 gdzie używał torped by ostrzelać planetę)
-"The Defector" strzela na pewno. Niestety nie jestem pewien czy w tym epizodzie strzelał z górnego disruptora (bo był taki), czy tylko standardowo.
Lich
Użytkownik
#3 - Wysłana: 8 Maj 2007 11:57:32
Odpowiedz 
Chciałem na wszelki wypadek uściślić, że chodzi mi o modern Warbirdy (te z TNG, DS9), nie te TOS - owe.
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Maj 2007 12:09:21 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Na pewno VOY "Message in a bottle".
Delta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 8 Maj 2007 12:10:36 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Lich
Wspomniany już przez Hazrala TNG: The Defector. TNG: Contagion, TNG: Face of the Enemy, DS9: The Die is Cast, DS9: Tears of the Prophets, VGR: Learning Curve i to by było chyba wszystko. I zbytniego wrażenia nigdy nie robiło.

Edycja:

Pah Wraith
Na pewno VOY "Ship in a bottle".

Chyba chodziło Ci o VGR: Message in the Bottle.
"Ship in the Bottle" to odcinek TNG z Moriartym i nie było tam Romulan. A co do tego odcinka VGR, to pokazano tam D'Deridexy, ale chyba nawet nie pokazano jak strzelały, tylko EMH na U.S.S. "Prometheus" trochę porzucało od wstrząsów.

Edycja edycji
Widzę, że sam się szybko zorientowałeś.
Hazral
Użytkownik
#6 - Wysłana: 8 Maj 2007 12:22:04
Odpowiedz 
Przypomniałem sobie W TNG "Unification" w chyba 2giej części Warbird strzela do Romulańskiego desantowca
reyden
Użytkownik
#7 - Wysłana: 8 Maj 2007 12:44:34
Odpowiedz 
Do tych odcinków co podali Delta i Hazral to VGR: Message in the Bottle. ( było widac jak D'D tam strzelały ) , w TNG jeszcze jeden byłw 6 lub 7 sezonie - kiedy E-d i D'D zostały zamrożone w czasie - D'D tam strzelał do E-D
Domko
Użytkownik
#8 - Wysłana: 8 Maj 2007 13:42:19
Odpowiedz 
TNG: "Timescape". Zgadza się. Była tam nawet krótko pokazano walka pomiędzy Warbirdem a Enterprise-D z zewnątrz (a nie tylko wstrząsy).
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 8 Maj 2007 16:18:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Lich

Czy ktoś mógłby mi podać odcinki, w których Warbird(y) właściwie występuje w innym charakterze niż majestatyczny statek, lub wybuchający/płonący/ginący majestatyczny statek? Chodzi mi konkretnie o odcinki w których strzela ze swoich broni pokładowych.

Jak podaje MA "klasyczny" Warbird klasy D'deridex pojaiwa się w następujących odcinkach:
TNG: (17)
- "The Neutral Zone"
- "Where Silence Has Lease" (illusionary)
- "Contagion"
- "The Schizoid Man"
- "Peak Performance" (illusionary)
- "The Enemy"
- "The Defector"
- "Tin Man"
- "Future Imperfect" (illusionary)
- "Data's Day"
- "The Mind's Eye"
- "Redemption II"
- "Unification II"
- "Face of the Enemy"
- "Birthright, Part II"
- "Timescape"
- "The Pegasus"
DS9: (10)
- "Visionary"
- "Improbable Cause"
- "The Die is Cast"
- "By Inferno's Light"
- "Tears of the Prophets"
- "Image in the Sand"
- "Shadows and Symbols"
- "Inter Arma Enim Silent Leges"
- "The Changing Face of Evil"
- "What You Leave Behind"
VOY: (3)
- "Learning Curve" (holographic)
- "Message in a Bottle"
- "Drone" (database image)
ENT: "Future Tense" (database image)

Wystarczy, że poczytasz streszczenia w/w odcinków
http://memory-alpha.org/en/wiki/D%27deridex_class
i na ich podstawie sam stwierdzisz ;]
The_D
Użytkownik
#10 - Wysłana: 8 Maj 2007 20:44:44
Odpowiedz 
TNG: "Timescape". Zgadza się. Była tam nawet krótko pokazano walka pomiędzy Warbirdem a Enterprise-D z zewnątrz (a nie tylko wstrząsy).

Eeee, a to nie było tak, że ten promień zatrzymany w czasie to wiązka energii wysłana z Enterprise, a nie broń warbirda?
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 8 Maj 2007 22:06:42
Odpowiedz 
The_D

Eeee, a to nie było tak, że ten promień zatrzymany w czasie to wiązka energii wysłana z Enterprise, a nie broń warbirda?

Trza by obejrzeć i sprawdzić...
Domko
Użytkownik
#12 - Wysłana: 8 Maj 2007 22:13:49
Odpowiedz 
To był i promień Warbirda i fazer Enterprise z tego co pamiętam. Poza tym ta walka nie była tylko nieruchomo pokazana, ale i w ruchu pod koniec odcinka.

Ale to na podstawie pamięci - a sprawdzić by warto...
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 8 Maj 2007 22:30:04
Odpowiedz 
Nie fazer, a promień za pomocą którego dokonywano transferu energii na Warbirda.
warlock24
Użytkownik
#14 - Wysłana: 8 Maj 2007 23:40:39
Odpowiedz 
Wybitnym znawcą świata ST nie jestem ale pamiętam że w TNG był jeden odcinek w którym Enterprise walczył z 3 warbirdami. Entek rozwalił jednego z nich a następnie sam został zniszczony przez 2 pozostałe. Najbardziej utkwiła mi w pamięci scena śmierci Riker'a trafionego odłamkiem chyba w szyję. Ale to raczej było w innym wymiarze czy cóś
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 9 Maj 2007 00:06:54
Odpowiedz 
warlock24

Najbardziej utkwiła mi w pamięci scena śmierci Riker'a trafionego odłamkiem chyba w szyję. Ale to raczej było w innym wymiarze czy cóś

Ino, że o walka z Klingonami była...
http://memory-alpha.org/en/wiki/William_T._Riker#A lternate_realities_and_timelines
http://memory-alpha.org/en/wiki/Yesterday%27s_Ente rprise
warlock24
Użytkownik
#16 - Wysłana: 9 Maj 2007 02:19:28
Odpowiedz 
fakt, nie mam pojęcia jak ja tam romulan zobaczyłem

URL
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 9 Maj 2007 02:30:06
Odpowiedz 
warlock24

fakt, nie mam pojęcia jak ja tam romulan zobaczyłem

Oczami duszy? (Choć klingońskie jednostki też są nazywane warbirdami...)
Domko
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Maj 2007 09:29:47
Odpowiedz 
Raczej Bird of Preyami...
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 9 Maj 2007 09:37:08
Odpowiedz 
Domko

Raczej Bird of Preyami...

Zależy od epoki:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Klingon_warbird
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Maj 2007 09:44:25
Odpowiedz 
In a 2001 interview, Brannon Braga clearly stated that the use of the term "warbird" in relation to the Klingons was a writer's error.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 9 Maj 2007 09:54:08
Odpowiedz 
Pah Wraith

Owszem, jednak ten error jest ekranowym (a zatem kanonicznym) obowiązującym faktem...

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Warbird

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!