USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / The Orignal Series

Autor Wiadomość
Calhoun
Użytkownik
#1 - Wysłana: 17 Lut 2007 01:15:23
Jedyny z serialii które jeszcze nie oglągdałem. Czy według Was powinienem? Serial ma już 40 lat i nie wiem czy nie zepsuje mój pogłąd o ST. Wprawdzie książki są bardzo ciekawe. ale czy oglądanie oryginalnego serialu nie zepsuje całego poglądu o świecie ST_ Prosze o pogladz i pomoc
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 17 Lut 2007 01:19:47
Calhoun

Jedyny z serialii które jeszcze nie oglągdałem. Czy według Was powinienem?

Sądzę, że tak, choćby dla wyrobienia sobie obrazu. Ale poczekaj na nową wersję udoskonaloną od strony efektów spec. Teraz miała miejsce preniera jej pierwszych odcinków.
Dj peyo
Użytkownik
#3 - Wysłana: 17 Lut 2007 01:47:40
Ja narazie ogladam...hmm sciagam TNG(wszystkie sezony). mam juz 14%. w miedzyczasie obejrzalem juz 14 odcinkow pierwszego sezonu. TOS? hm. niewiem dlaczego ale nigdy mi nie przypadl do gustu. TMP np doslownie KOCHAM a TOS nie lubie. why??
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 17 Lut 2007 01:49:52
Dj peyo

sciagam TNG

To co najlepsze w Treku...

TMP np doslownie KOCHAM a TOS nie lubie. why??

Chyba to głównie różnica budżetu i epok - efekty spec, dekoracje...
Calhoun
Użytkownik
#5 - Wysłana: 17 Lut 2007 01:57:22
TMP = the motion picture? ogladalem ale nie w calosci / ciekawia mnie te poczatki treka ale boje sie ze brak funduszy tudziesz mozliwosci technicznych zepsuja cala moja wyobraznie o ST. Dlatego nie wiem czy w ogóle sie do tego zabierac
Calhoun
Użytkownik
#6 - Wysłana: 17 Lut 2007 01:58:57
dodam tylko ze wszystkie ksiazki star treka (a od tego sie moja przygoda zaczęła) były przednie i wszystkim je polecam
Dj peyo
Użytkownik
#7 - Wysłana: 17 Lut 2007 02:02:44
Chyba to głównie różnica budżetu i epok - efekty spec, dekoracje...

Nawet i pierwsza wersje kocham. ten film mnie kreci. moze latego ze TOS jesttaki...hmm.. TMP i reszta(wylaczajacTAS) sa bardziej realistyczne pod katem budowy statkow. o wiele bardziej podoba i sie con refit 1701-A niz 1701.
niewiem czy dlatego nie lubie TOS

Calhoun
Obejrzyj sobie najnowsza versje TMP. Wedlog mnie jest ladniejsza niz Voyager i TNG
polecam goraco.
Calhoun
Użytkownik
#8 - Wysłana: 17 Lut 2007 02:09:36
Dj peyo
Dj peyo
Użytkownik
#9 - Wysłana: 17 Lut 2007 02:49:30
Dj Peyo?
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 17 Lut 2007 06:11:40
Calhoun

ciekawia mnie te poczatki treka ale boje sie ze brak funduszy tudziesz mozliwosci technicznych zepsuja cala moja wyobraznie o ST.

Poprawiony technicznie jest teraz filmem znakomitym także od strony plastycznej. IMHO to najlepszy Trek. "Ubogie" początki to wcześniejsze TOS i TAS.

Calhoun

dodam tylko ze wszystkie ksiazki star treka (a od tego sie moja przygoda zaczęła) były przednie i wszystkim je polecam

Domnimywam, że czytałeś je w oryginale, bo u nas wydano tylko dwie ("Star Trek - dziennik pokładowy 1" A. D. Fostera i "Star Trek: Rebelia" J. M. Dillarda).

Dj peyo

TMP i reszta(wylaczajacTAS) sa bardziej realistyczne pod katem budowy statkow. o wiele bardziej podoba i sie con refit 1701-A niz 1701.
niewiem czy dlatego nie lubie TOS

W nowej wersji, jak mówiłem, efekty specjalne solidnie poprawiono (linki do fotosów były wklejane na Forum) może teraz bardziej Ci "podejdzie".
Calhoun
Użytkownik
#11 - Wysłana: 17 Lut 2007 12:06:23
Dj Peyo?
nie pamietam co chcialem napisac chyba chcialem sie zapytac kiedy powstala nowa wersja TMP?

Q__
oczywiscie czytalem wszystkie w jezyku angielskim, a bylo ich ze sto nie przesadzając
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 17 Lut 2007 19:09:18
Calhoun

chcialem sie zapytac kiedy powstala nowa wersja TMP?

Została wydana na DVD w roku 2001 i nie jest nowa, a odnowiona.

oczywiscie czytalem wszystkie w jezyku angielskim, a bylo ich ze sto nie przesadzając

A które byś szczególnie rekomendował (jako jeszcze lepsze od innych).
The_D
Użytkownik
#13 - Wysłana: 17 Lut 2007 19:57:39
Jeżeli chodzi o dekoracje, kostiumy, czy efekty specjalne TOS rzeczywiście razi. Z resztą jeżeli oglądałeś jakiekolwiek SF z ta,tego okresu powinieneś miec wyobrażenie czego sie spodziewać. Myslę jednak, że warto znać początki od których zaczął się cały fenomen. Poza tym za oceanem TOS jest ciągle najpopularniejszą serią i wiele aluzji w popkulturze odnosi sie właśnie do niego.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 17 Lut 2007 20:01:29 - Edytowany przez: Q__
The_D

Jeżeli chodzi o dekoracje, kostiumy, czy efekty specjalne TOS rzeczywiście razi. Z resztą jeżeli oglądałeś jakiekolwiek SF z ta,tego okresu powinieneś miec wyobrażenie czego sie spodziewać.

Dobre przykłady SF w podobnym stylu - "Milcząca gwiazda" wg. Lema czy "Zakazana planeta" Wilcoxa oraz oryginalna "Planeta Małp" Schaeffera. (Zresztą po przezwyciężeniu szoku estetycznego nadal się "bronią" jako dobra SF.)

Poza tym za oceanem TOS jest ciągle najpopularniejszą serią

TNG go trochę wyprzedził, TOS jest drugi...
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 18 Lut 2007 12:50:33
Zresztą po przezwyciężeniu szoku estetycznego nadal się "bronią" jako dobra SF.)

Aczkolwiek nie można tego powiedzieć o kilku bardzo wyjątkowych odcinkach TOS, takich jak np. Mózg Spocka :]
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 18 Lut 2007 12:55:53 - Edytowany przez: Q__
Pah Wraith

Aczkolwiek nie można tego powiedzieć o kilku bardzo wyjątkowych odcinkach TOS

Owszem, poziom TOS bywa baardzo nierówny... (Choć wyższy niż poziom niektórych nowszych serii.)

Mózg Spocka

http://memory-alpha.org/en/wiki/Spock%27s_Brain
Calhoun
Użytkownik
#17 - Wysłana: 18 Lut 2007 14:44:50
Q__
A które byś szczególnie rekomendował (jako jeszcze lepsze od innych).
Moja przygode z ST zacząlem od Captain's Table (6 ksiązek, każda z innej serii TOS, TNG, DS9 itd., wszystkie byly swietne) w ten sposob poznałem bohaterów wszystkich serii Ponadto bardzo lubie ksiązki serii New Frontier z Calhounem w roli głownej (stad nick), i wg mnie ta seria powinna byc ekranizowana jako nastepna (mysle ze nikt nie mialby nic przeciwko )
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 18 Lut 2007 14:50:15 - Edytowany przez: Q__
Calhoun

bardzo lubie ksiązki serii New Frontier z Calhounem w roli głownej (stad nick), i wg mnie ta seria powinna byc ekranizowana jako nastepna

Cóż, obok przygód załogi Excelsiora z kapitanem Sulu oraz przygód załogi Titana dowodzonej przez Rikera, to jedna z tych historii, które fani najchętniej ujrzeliby na ekranie.

mysle ze nikt nie mialby nic przeciwko

Powiem więcej, ja nawet popieram Twój pomysł.
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 19 Lut 2007 11:47:23
O dyskusjach na temat książek spod znaku ST zapraszam tu:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=138&page=0#1

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / The Orignal Series

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!