USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / GF - czysto "ziemska" organizacja ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
szwagier
Użytkownik
#121 - Wysłana: 3 Lut 2007 21:03:50
To volcańska flota handlowa/transportowa.
Q__
Moderator
#122 - Wysłana: 3 Lut 2007 22:02:30
Slovaak

ze GF to jedyna flota federacji.

Jedyna flota całej Federacji, członkowie Federacji mogą (i kanon to potwierdza) swoje własne floty. Z tym, że one podlegają np. władzom Vulcana, GF jest jedyna flota, która podlega Federacji jako całosci.
Kazeite
Anonimowy
#123 - Wysłana: 3 Lut 2007 23:47:12
Z czego zrozumieniem jak widać Sloovak ma duże trudności... :/
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 4 Lut 2007 00:40:43
Kazeite

Z czego zrozumieniem jak widać Sloovak ma duże trudności...

Cóż...
Slovaak
Użytkownik
#125 - Wysłana: 4 Lut 2007 01:05:28 - Edytowany przez: Slovaak
I po co takie złosliwosci na sam koniec? Fakt być może macie racje co do GF ale ile trzeba było wam udowadniać że Volcan też może miec własną flote. :/

A wasze argumenty o przypadkowych, nic nie znaczacych naszywkach, symbolach byly poprosu śmieszne no i jeszcze trzeba wspomnieć że dla was ważniejsza jest rozmowa przy piwku z barze od tej na najwyższym szczeblu w kwaterze głównej. ()

Kazeite

Nast. razem uczestnicz w dyskusji a nie wtryniasz na sam koniec swoje złosliwe komentarze panie geniusz.
Kazeite
Anonimowy
#126 - Wysłana: 4 Lut 2007 01:07:19
Zresztą, nie widziałbym nic dziwnego w okrętach posiadanych przez np instytuty naukowe.

O, właśnie. Hansonowie - mieli własny, odrębny statek z własną, odrębną rejestracją (NAR zamiast NCC) - to co, Sloovak, Ziemska Gwiezdna Flota miała też drugą, inną Ziemską Gwiezdną Flotę? Taki backup? ;]
waterhouse
Moderator
#127 - Wysłana: 4 Lut 2007 01:12:15 - Edytowany przez: waterhouse
akt być może macie racje co do GF ale ile trzeba było wam udowadniać że Volcan też może miec własną flote. :/

ile to razy prosiłem o czytanie ze zrozumieniem....a tu dalej nic
Slovaak
Użytkownik
#128 - Wysłana: 4 Lut 2007 01:25:33
O, właśnie. Hansonowie - mieli własny,

To był statek prywatny :]

waterhouse

No popatrz jak nikt cie nie może zrozumiec
waterhouse
Moderator
#129 - Wysłana: 4 Lut 2007 01:27:07
Slovaak

ale tylko Ciebie o to prosiłem :]
Slovaak
Użytkownik
#130 - Wysłana: 4 Lut 2007 01:31:29
No widzisz, ja widocznie jestem niezdolny do zrozumienia tego co piszesz
Q__
Moderator
#131 - Wysłana: 4 Lut 2007 01:37:11 - Edytowany przez: Q__
Slovaak

ile trzeba było wam udowadniać że Volcan też może miec własną flote

Akurat z tym założeniem od początku w ogóle nie dyskutowałe, nawet przyjmowałem, że jest całkiem prawdopodobne. Przeczytaj uważnie moje posty. (BTW: niewykluczone nawet, że Gwardia Andoriańska nadal istnieje...)

idocznie jestem niezdolny do zrozumienia tego co piszesz

Tego co ja piszę chyba też (patrz jw.)

Ja tam rozumiem.
Slovaak
Użytkownik
#132 - Wysłana: 4 Lut 2007 02:12:22
Nie masz juz o czym spamowac?
Domko
Użytkownik
#133 - Wysłana: 4 Lut 2007 10:43:45
Slovaak - piszesz, że Kazeite jest złośliwy. A Twoje posty to była esencja dobrego tonu? Zastanów się zanim zaczniesz znów kogoś oskarżać o spamowanie czy o złośliwość - gdyby forma Twoich postów była inna, wszystko byłoby ok.
Kazeite
Anonimowy
#134 - Wysłana: 4 Lut 2007 11:22:41
No dobra, to podsumujmy, bo się nam tutaj Sloovak denerwuje, że jakieś bezczelne jednostki śmiały włączyć się do dyskusji

Sloovak uważa, że Gwiezdna Flota jest organizacją ziemską bo:

1) W TWOK na kurtkach grupy wypadowej jest plakietka z bliżej niezidentyfikowanym systemem gwiezdnym, przyjmijmy nawet, że ziemskim.

2) Bo Wolkanie mają własne, osobne statki.

3) Bo Sisko raz w jakimś odcinku powiedział "Klingońsko-Ziemsko-Romulańska flota".

Więc, przyjrzyjmy się teraz owym trzem punktom i powiedzmy sobie, dlaczego nie znaczą one tego, co Sloovak myśli, że znaczą

Ad 1. Według Sloovaka fakt istnienia takiej plakietki świadczy, że Gwiezdna Flota jest czysto ziemską organizacją bo.... bo są.

Pomimo tego, że główne logo Gwiezdnej Floty nie ma nic co można by było uznać za ziemskocentryczne, to obecność plakietki na kurtkach drużyn wypadowych w jakiś sposób jest dowodem na to, że GF jednak jest ziemska.

To trochę tak jakby pokazywać plakietkę ŁKSu i twierdzić na tej podstawie, że wszystkie polskie drużyny grają w Łodzi

2) Wolkanie mają własne, osobne statki, i Ziemianie też mają własne, osobne statki. A według Sloovaka najwyraźniej Ziemianom wolno mieć prywatne statki, a Wolkanom już nie.

Pójdźmy dalej - jak obecność okrętów Gwiezdnej Floty których załogami są wyłącznie Wolkanie ma się do teorii Sloovaka? Bo jeżeli ma rację, to powinny to być oddzielne, inne okręty, różniące się budową od okrętów Gwiezdnej Floty. A tymczasem nic takiego nie widzimy.

3) No cóż, a ja znalazłem dwa przykłady w jednym odcinku (DS9 "What you leave behind"), gdzie Federacja okreslana jest jako... cóż, Federacja. To jak, co jest prostsze? Założyć, że wszyscy inni się mylą, a Sisko ma rację, czy założyć, że Sisko się przejęzyczył, a to inni mają rację?

No cóż, wychodzi na to, że Gwiezdna Flota nie jest jednak ziemską organizacją... No chyba że Slovaak ma jeszcze jakieś inne dowody na poparcie swojej tezy.
Slovaak
Użytkownik
#135 - Wysłana: 4 Lut 2007 11:45:34 - Edytowany przez: Slovaak
A według Sloovaka najwyraźniej Ziemianom wolno mieć prywatne statki, a Wolkanom już nie.

Mógłbyś mi nie przypisywać czegos, czego nie powiedziałem?

Różnica pomiedzy Volcańskimi okretami z TNG a Raven jest taka że o tych pierwszych nie wiadomo zbyt wiele i nic nie wskazuje na to by byly prywatne, oczywiscie mozliwosc taka moze nawet istniec ale na tej samej zasadzie mozna domniemać ze w całej armadzie GF którą widzimy gdy Defiant i Rotaran dołączaja do floty jest 50% prywatnych okretów w tym niektóre Galaxy, Excelsiory, Akiry itd.

Żeby coś domniemywać i jeszcze trzymać sie tego trzeba miec jakies dowody a nie samą możliwosc bo ich jest setki lub tysiace. A w treku widzielismy wiele okretów i wiekszosc z nich podlegała głównym rządom planety z której pochodzi załoga a tu nagle zupełnie z nikąd odrzuca sie ta wersje i tworzy ze sa prywatne.

Wiec geniusze, wy nie potrzebujecie żadnych dowodów, sami je sobie wymyslace i podporzadkowywujecie swojej wersji a moje wziete z ekranu zbywacie przypadkami, zmyslonymi mozliwosciami i skrótami myslowymi. ()
szwagier
Użytkownik
#136 - Wysłana: 4 Lut 2007 12:03:30
Name: USS Raven
Registry: NAR-32450
Affiliation: Federation civilian
Class: Raven type

Raven to jednak inna bajka. W odróżnieniu do T'Pau jest on w stylu GF, w nazwie ma U.S.S., a na kadłubie posiada symbole GF. Tak jakby to był poprostu naukowy statek Gwiezdnej Floty. Podobnie jak S.S. Vico klasy Oberth NAR-18834. T'pau to jednak statek "czystovolcański" tamtejszej floty handlowej/transportowej. To jakaś osobna organizacja.

Tak dla formalności
Domko
Użytkownik
#137 - Wysłana: 4 Lut 2007 12:43:51
Slovaak
Wiec geniusze, wy nie potrzebujecie żadnych dowodów, sami je sobie wymyslace i podporzadkowywujecie swojej wersji a moje wziete z ekranu zbywacie przypadkami, zmyslonymi mozliwosciami i skrótami myslowymi.

Ni mniej ni więcej tylko opisałeś swój styl wypowiedzi. Widać uczymy się od samego mistrza.
Slovaak
Użytkownik
#138 - Wysłana: 4 Lut 2007 12:56:49 - Edytowany przez: Slovaak
hehe, pewnie to ja odrzucam plakietki widocznie na ekranie w ST:2 i wymyslam teorie o prywatnych statkach volcanów
Albo o tym że obcym sie nie chce latać po kosmosie dlatego tak mało ich na statkach GF
waterhouse
Moderator
#139 - Wysłana: 4 Lut 2007 13:19:03 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
A w treku widzielismy wiele okretów i wiekszosc z nich podlegała głównym rządom planety z której pochodzi załoga a tu nagle zupełnie z nikąd odrzuca sie ta wersje i tworzy ze sa prywatne.

Widzę że masz niezłą obsesje na ten temat.

Problem polega na tym, że te 3 jednostki były najpierw własnością National Merchant Navy, poźniej zostały wycofane z użytku, poźniej trafiły w prywatne ręce (zostały ukradzione) by w końcu trafić na Romulus (http://memory-alpha.org/en/wiki/T'Pau_(ship

Przypominam że to Ty twierdziłeś że te okręty należa do jakiejś "Volcan Starfleet" or sth.

ale na tej samej zasadzie mozna domniemać ze w całej armadzie GF którą widzimy gdy Defiant i Rotaran dołączaja do floty jest 50% prywatnych okretów w tym niektóre Galaxy, Excelsiory, Akiry itd.

Nie, tylko Ty tak możesz domniemywać. Nie moja wina

w treku widzielismy wiele okretów i wiekszosc z nich podlegała głównym rządom planety

Np. jednostka Kassidy Yates.

szwagier

Raven to jednak inna bajka. W odróżnieniu do T'Pau jest on w stylu GF, w nazwie ma U.S.S., a na kadłubie posiada symbole GF

Ale w VOY: "Raven" miał oznaczenie S.S. o ile sie nie myle.
Pah Wraith
Użytkownik
#140 - Wysłana: 4 Lut 2007 13:23:09
Jak tak patrzę na wyniki tej debaty to cieszę sie że wczoraj piłem zamiast brać czynny udział Inaczej popłynęłaby krew

PS Na czym stanęło?
szwagier
Użytkownik
#141 - Wysłana: 4 Lut 2007 13:30:06
waterhouseAle w VOY: "Raven" miał oznaczenie S.S. o ile sie nie myle.

Też mi się tak wydawało, jednak na tym screenie widać U.S.S. i "rakietki" na kadłubie i gondolach. Co oznacza że to statek GF. Cywilny bo cywilny ale jakimś cudem GF.

Pah Wraith
Ja piłem przedwczoraj, dlatego wczoraj mnie ta debata nie ominęła

PS Na czym stanęło?
Zabardzo jedna strona nie wie o co właściwie chodzi drugiej i na odwrót
Kazeite
Anonimowy
#142 - Wysłana: 4 Lut 2007 13:30:20
Stanęło na tym, że Slovaak nie rozumie, jak możemy nie przyjmować jego toku rozumowania

Mógłbyś mi nie przypisywać czegos, czego nie powiedziałem?

Nie przypisuję ci nic, czego byś nie powiedział. Według ciebie, hipoteza jakoby owe wolkańskie statki były prywatne jest kompletnie zmyślona, natomiast statek Hansenów owszem, może być prywatny.

Różnica pomiedzy Volcańskimi okretami z TNG a Raven jest taka że o tych pierwszych nie wiadomo zbyt wiele i nic nie wskazuje na to by byly prywatne, oczywiscie mozliwosc taka moze nawet istniec ale na tej samej zasadzie mozna domniemać ze w całej armadzie GF którą widzimy gdy Defiant i Rotaran dołączaja do floty jest 50% prywatnych okretów w tym niektóre Galaxy, Excelsiory, Akiry itd.

Nawet jeżeli owe wolkańskie statki były własnością rządu wolkańskiego, to i tak wobec faktu istnienia statków GF obsadzonych w całości przez Wolkan oznacza to tylko to, że są to wolkańskie statki nie wchodzące w skład GF, a nie że GF jako taka jest wyłącznie ziemska.

Żeby coś domniemywać i jeszcze trzymać sie tego trzeba miec jakies dowody a nie samą możliwosc (...)
Bingo. Jednoczesne istnienie okrętów GF obsadzonych w całości przez Wolkan i wolkańskich statków nie wchodzących w skład GF to jest właśnie taki dowód. Więc na przyszłość proszę ciebie bardzo, nie kompromituj się stwierdzeniami typu "nie potrzebujecie żadnych dowodów, sami je sobie wymyslace".

hehe, pewnie to ja odrzucam plakietki widocznie na ekranie w ST:2
Nie, ty po prostu odrzucasz logo Gwiezdnej Floty widoczne na ekranie w wielu innych filmach i odcinkach.

Raven to jednak inna bajka. W odróżnieniu do T'Pau jest on w stylu GF, w nazwie ma U.S.S., a na kadłubie posiada symbole GF.
Nie. Raven w nazwie nie ma USS, wbrew temu, co chciałby nam wmówić odcinek "Dark Frontier" Nawet na zdjęciu, które pokazałeś, na kadłubie jak byk widać "SS Raven". A oznaczenia na jego kadłubie to nie jest symbol GF.

GF w tym okresie używała białej delty na czerwonym okręgu - jak można było to widzieć na kadłubie Enterprise-C. A tymczasem co ma Raven? Zółty banan.

I jeszcze cytacik z "Dark Frontier":
The Federation Council on Exobiology has given us final approval. Starfleet's still concerned about security issues, but they've agreed not to stand in our way.

To Federacyjna Rada Egzobiologii dała pozwolenie na misję Hansenów, nie GF.

Nie wspominając już o tym, że naukowy statek GF byłby obsadzony personelem GF. I dostawałby rozkazy od tejże GF, a nie od Federacyjnej Rady Egzobiologii.
Slovaak
Użytkownik
#143 - Wysłana: 4 Lut 2007 13:35:23 - Edytowany przez: Slovaak
Nie, ty po prostu odrzucasz logo Gwiezdnej Floty widoczne na ekranie w wielu innych filmach i odcinkach.

Nie odrzucam, ale to logo widnieje tez na SS Raven (o czym piszesz pod koniec posta) a to statek cywilny wiec logo nie tyle oznacza okret GF a okret Federacji.

Stanęło na tym, że Slovaak nie rozumie, jak możemy nie przyjmować jego toku rozumowania

Nom i nadal nie moge zrozumec jak rozmowa w barze stanowi wiekszy dowód od oficjalnej rozmowy trzech walczacych mocarstw omawiajacych przyszłe działania militarne :]
Kazeite
Anonimowy
#144 - Wysłana: 4 Lut 2007 13:46:14
Nie odrzucam, ale to logo widnieje tez na SS Raven
Po pierwsze, ja mówię o plakietce, nie o logu na kadłubie, a po drugie, mówiłem, że logo na kadłubie Ravena różni się wyglądem od loga GF.

I to jest przykład tego, jak nie za bardzo rozumiesz, co tutaj piszemy.

Ale jest postęp - przyznajesz już, że Raven to okręt cywilny.

Nom i nadal nie moge zrozumec jak rozmowa w barze (...)
I oficjalne przemówienie Weyouna. Dlaczego je pominąłeś? Czy dlatego, że rozmowę w barze potrafiłbyś jakoś uzasadnić, ale przemowy już nie?

I mógłbyś w końcu podać tytuł odcinka, w którym Sisko wspomina o tej nieszczęsnej ziemskiej flocie...
szwagier
Użytkownik
#145 - Wysłana: 4 Lut 2007 13:48:43
Kazeite

Ten żółty bumerang musi być oznaczeniem floty naukowej/badawczej federacji. To chyba nigdy nie było wyjaśnione.
Czy na kadłubie jest S.S. czy U.S.S. to nie ważne, ponieważ inne znane okręty z rejestrem NAR miały skrót S.S. Jeśli tu by było U.S.S. to poprotu burak i tyle.

Najważniejsze że z tego można wysnuć teorię że nie tylko GF jest flotą FEDERACYJNĄ ale są jeszcze floty naukowe (?) czyli cywilne bo profesory nie żołnierze. I ten żółty banan może być oznaczeniem. Ale to statek FEDERACYJNY a nie ziemski.
Slovaak
Użytkownik
#146 - Wysłana: 4 Lut 2007 13:51:47
Ale jest postęp - przyznajesz już, że Raven to okręt cywilny.

Oj, widac ze ty tez nie za bardzo rozumiesz, nie pisałem nigdy ze jest inaczej.

I mógłbyś w końcu podać tytuł odcinka, w którym Sisko wspomina o tej nieszczęsnej ziemskiej flocie...

I znów widać ze nie umiesz czytac, podawałem tytuł minimum jeden raz.

Po pierwsze, ja mówię o plakietce, nie o logu na kadłubie, a po drugie, mówiłem, że logo na kadłubie Ravena różni się wyglądem od loga GF.

I to jest przykład tego, jak nie za bardzo rozumiesz, co tutaj piszemy.

Bez znaczenia, skoro takie samo logo widnieje na statkach cywilnych i na statkach GF oznacza ze takie logo oznacza okret Federacji a nie GF (wyłącznie)
Kazeite
Anonimowy
#147 - Wysłana: 4 Lut 2007 13:59:40
Oj, widac ze ty tez nie za bardzo rozumiesz, nie pisałem nigdy ze jest inaczej.
Oczywiście że nie pisałeś, że jest inaczej. Widzisz, chodzi o to, że skoro przyznajesz, że Federacja może mieć jednostki cywilne, to odnosi się to też do Wolkan, którzy, jakby na to nie patrzeć, są członkami Federacji.

podawałem tytuł minimum jeden raz.
Fakt, przeoczyłem to. Ano popatrzmy...

"And that's a goal we all share. Klingons, Humans and Romulans." Hm. Nie ma tutaj nic o ziemskiej flocie. Sisko mówi, o czym marzą Klingoni, Ziemianie i Romulanie. A nie ich floty. Tak więc, to nie jest dowód na poparcie twojej teorii.

Bez znaczenia, skoro takie samo logo widnieje na statkach cywilnych i na statkach GF
Właśnie w tym rzecz - te loga są różne.
szwagier
Użytkownik
#148 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:00:55
Dla mnie to wygląda tak:

GF i floty naukowe (?) podlegają pod federacje bezpośrednio, są jakby wspólne dla całej federacji. Są ujednolicone kolorystycznie, mają oznaczenia federacji i loga podlegającej jej flot. Po za tym istnieją też floty organizacji podlegające rządom światów. I do takiej należy T'Pau. Tak jak u nas jakiś urząd podlega pod UE i jest wspólny dla całej Unii Europejskiej. Jednocześnie rodzimy urząd podlega pod rząd polski, co nie oznacza że nie jest unijny bo Polska jest w Unii i podlega pod szersze przepisy UE. Przecież mamy to na co dzień i dla mnie tak samo jest w federacji.

Być może to jest ziemski statek:

Kazeite
Anonimowy
#149 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:07:24
No czekaj - czy to jest coś dziwnego, że cywilne ziemskie statki będą przypominały okręty Gwiezdnej Floty projektowane też w większości przez Ziemian? A cywilne wolkańskie statki, projektowane przez Wolkan, nie będą przypominały swoich federacyjnych odpowiedników?
Slovaak
Użytkownik
#150 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:07:30 - Edytowany przez: Slovaak
Oczywiście że nie pisałeś, że jest inaczej. Widzisz, chodzi o to, że skoro przyznajesz, że Federacja może mieć jednostki cywilne, to odnosi się to też do Wolkan, którzy, jakby na to nie patrzeć, są członkami Federacji.

Pisałem o tych konkretnych Trzech Volcańskich okretach z TNG i nie ma zadnych podstaw sadzic ze sa w prywatnych rekach, wiec nie zmyslaj.

"And that's a goal we all share. Klingons, Humans and Romulans." Hm. Nie ma tutaj nic o ziemskiej flocie. Sisko mówi, o czym marzą Klingoni, Ziemianie i Romulanie. A nie ich floty. Tak więc, to nie jest dowód na poparcie twojej teorii.

To dlaczego Sisko nie wspomina o innych członkach federacji a jedynie o ziemianach? Może dlatego ze to Ziemskie okrety wraz z Klingonskimi i Romulanskimi maja osiagnac cel.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / GF - czysto "ziemska" organizacja ?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!