USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Gwiezdna Flota w 22 i późniejszych wiekach
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  15  16  17  18  19  »» 
Autor Wiadomość
Anonim
Anonimowy
#1 - Wysłana: 26 Lis 2006 22:47:28
Odpowiedz 
Czym sie rózni Gwiezdna Flota z czasów przed-federacyjnych od tej w czasach federacyjnych?

Niczym! Okrety w kształcie spodków, Ziemskie nazwy, załogi zdominowane przez ziemian, sladowe ilosci obcych.

Różnica jest tylko taka ze w 22 wieku GF reprezentuje Ziemie a później cała Federacje.

Wiec pytanie: Dlaczego tylko GF broni Federacji? Co z flotami światów członkowskich?

//Slovaak
James T Kirk
Użytkownik
#2 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:00:54
Odpowiedz 
GF jest flota wspólną, broniaca nie tylko Ziemi ale i wszystkie światy cżłonkowskie. Natomiast poszczególne światy Federacji maja swoja flotę ale o znaczeniu lokalnym i głównie słuzącą celom logistycznym i transportowym.
Anonim
Anonimowy
#3 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:13:27
Odpowiedz 
GF jest flota wspólną, broniaca nie tylko Ziemi ale i wszystkie światy cżłonkowskie

Napisałem własnie że to jest jedyna róznica pomiedzy czasami ENT a TOS i dalej.

Co masz na mysli mówiac 'znaczenie lokalne'? Maja słabe uzbrojenie, czy mały zasieg?

//Slovaak
James T Kirk
Użytkownik
#4 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:18:43
Odpowiedz 
Chodzi mi o to ,że okręty GF maja głównie charakter badawczy, a takze obronny. Zajmuja się ogólnie badaniem kosmosu , administracją i obroną terytorium Federacji. A lokalna fłota członków zajmuje się drobnymi sprawami np: przewozem pasażerów z Bajor na Ziemie. To tak jak jest np na morzu-sa wielkie niszczyciele, krążowniki-tutaj okrety GF, i sa kutry rybackie, transportowce, klipry-tutaj okręty światów członkowskich.
Anonim
Anonimowy
#5 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:25:52
Odpowiedz 
Czyli po powstaniu federacji GF poszezyła swoja działalnosc na cała federacje a swiaty członkowskie zlikwidowały swoje floty i jednoczesnie nie spowodowało to masowego przechodzenia do GF.

Andorianie zlikwidowali Gwardie i przezucili sie na transportowce...

A co z Volkanskim statkiem badajacym Gamme w DS9 ?

//Slovaak
James T Kirk
Użytkownik
#6 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:28:26
Odpowiedz 
A co z Volkanskim statkiem badajacym Gamme w DS9 ?

Wiesz, moga byc wyjątki od tej reguły-zwłaszcza po odkryciu tunelu. Troche tak jak z okrętem Hansenów.
Anonim
Anonimowy
#7 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:36:19
Odpowiedz 
Czyli co, po odkryciu tunelu przerobiono w pospiechu statek rybacki na krazownik?

A co z tymi Andorianami? Po 2161 generał Shran zaczoł wozić pasazerów z Andori na Volkan i Ziemie?

Dlaczego skoro GF jest wspólnotą jest zdominiowana przez Ziemie?
James T Kirk
Użytkownik
#8 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:38:25
Odpowiedz 
Nie wiem, poprostu przedstawiam ci moje zdanie w tej kwesti. A jak jestes taki mądy, to sam sobie odpowiedz na zadane pytanie.
Anonim
Anonimowy
#9 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:42:07
Odpowiedz 
No własnie nie znam odpowiedzi dlatego przyszedłem tu
Hazral
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Lis 2006 00:30:57
Odpowiedz 

Bolianie to kupcy raczej, Volcanie też nie lubią wojaczki zbytnio, Andorian jest mało dlatego są w składzie GF niezbyt widoczni, Betazoidzi wyglądem nie odbiegają od ludzi itp. Gdzieś wyczytałem że Ludzie są najbardziej militarystycznym gatunkiem w federacji , i dlatego tak chętnie wstępują do floty, niecałe 70% GF to ludzie
IMHO GF nie wyklucza jednostek badawczych innych ras.
Havoc
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Lis 2006 07:32:42
Odpowiedz 
Gdzieś wyczytałem że Ludzie są najbardziej militarystycznym gatunkiem w federacji , i dlatego tak chętnie wstępują do floty, niecałe 70% GF to ludzie

Nie wiem gdzie wyczytałeś coś takiego! Nie ma w serialach, ani w filmach nic na potwierdzenie tej tezy.

Wiec pytanie: Dlaczego tylko GF broni Federacji? Co z flotami światów członkowskich?

Według kanonu to w XXIV wieku chyba nie ma już flot członkowskich. Chyba w żadnym z seriali w którym Federacja istniała, nie było najmniejszych nawet informacji na ten temat.
Wydaje mi się, że jeżeli faktycznie by coś takiego istniało, to byłaby to raczej część GF, korzystająca ze sprzętu GF.
Różnica byłaby tylko w przeznaczeniu i zadanich jakie są stawiane przed takimi "formacjami". No i oczywiście w personelu.
W DS9 widzieliśmy np. Nebulę, która miała całkowicie wolkańską załogę. To chyba jedyny przypadek, który da się podciągnąć pod teorię .... "flot swiatów członkowskich"
Jurgen
Moderator
#12 - Wysłana: 27 Lis 2006 08:32:18
Odpowiedz 

Bo charakteryzacja w latach 60-tych za drogo by kosztowała. Gdyby treka kręcili "od dzisiaj" sprawa mogłaby wyglądać inaczej...

Dobra, a teraz poważnie:

W DS9 widzieliśmy np. Nebulę, która miała całkowicie wolkańską załogę. To chyba jedyny przypadek, który da się podciągnąć pod teorię .... "flot swiatów członkowskich"

Okręt, o którym piszesz nie należał do floty Wolkana (coś takiego chyba zresztą nie istaniało), lecz do GF (nawet numerek NCC miał).
Anonim
Anonimowy
#13 - Wysłana: 27 Lis 2006 10:29:42
Odpowiedz 
Ale Volkanie mieli swój statek naukowy w DS9 (chyba ze mówimy o tym samym)

Gdzieś wyczytałem że Ludzie są najbardziej militarystycznym gatunkiem w federacji

Być moze prawda ale Andorianie równierz, po za tym głównym celem GF jest pokojowe badanie wszechświata.
fang20
Anonimowy
#14 - Wysłana: 27 Lis 2006 10:51:26
Odpowiedz 
To jest chyba jeden z największych buraków w całym treku- niby federacja a wszystkie okręty ziemskiego pochodzenia

co dziwniejsze w czasach Entka i Andorianie i Volkanie znacznie wyprzedzają technologicznie Ziemian- ich okręty są mocniejsze, szybsze, lepiej uzbrojone, mają oslony i wogóle są wypasione nie to co ten cienias NX01

Zrozumiał bym to jeśli chodzi o jakieś krotkie bitwy ale w DS9 jest ogromna bitwa federacji z Dominium w której udział bierze cała flota z GF- i nie ma tam nawet jednego okrętu nieziemskiego- wszystkie są pochodną NX01 żaden nie przypomina tych Andorianskich czy Volkańskich konstrukcji

to trochę przypomina Imperium Klingonskie- wiele ras jedna flota

Gwiezdna Flota z czasów z czasów DS9:

Gwiezdna Flota z czsów Entka:

Jurgen
Moderator
#15 - Wysłana: 27 Lis 2006 14:18:58
Odpowiedz 
i wogóle są wypasione nie to co ten cienias NX01

No, ja bym uważał, jeżeli wierzyć serialowi, to Entek klepnąłby takiego np. Galaxy (z osłonami) szybciej niż BoP w Generations.

w DS9 jest ogromna bitwa federacji z Dominium w której udział bierze cała flota z GF- i nie ma tam nawet jednego okrętu nieziemskiego- wszystkie są pochodną NX01 żaden nie przypomina tych Andorianskich czy Volkańskich konstrukcji

Jak "nieziemskiego"? Przecież żaden z tamtych okrętów nie jest okrętem ziemskim - to są okręty Federacji (GF). Faktem natomiast jest, że ich założenia konstrukcyjne opierają się na pomyśle Cochrane'a (podobnie jak NX-01). Być może Wolkani i inne rasy uznały, że taki napęd warp jest lepszy niż np. ich okrągłe gondole.
fang
Anonimowy
#16 - Wysłana: 27 Lis 2006 14:38:16
Odpowiedz 
Jak "nieziemskiego"?

przecież potem napisałem że chodzi mi o konstrukcję nie pochodzenie okrętu- ziemskie oznacza nie Ziemi ale konstrukcję typową dla Ziemian

przecież można trochę pomyśleć a nie zaraz czepiac się do wszystkiego
Anonim
Anonimowy
#17 - Wysłana: 27 Lis 2006 16:35:33
Odpowiedz 
założenia konstrukcyjne opierają się na pomyśle Cochrane'a (podobnie jak NX-01).

No wiec, "nieziemskie" maja tylko w nazwie bo zarówno kształtem przypominaja ziemskie jak i 95% załóg pochodzi z Ziemi. Co wiecej stocznie znajdują sie w Ziemskim układzie słonecznym.
Hazral
Użytkownik
#18 - Wysłana: 27 Lis 2006 19:19:30 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Co wiecej stocznie znajdują sie w Ziemskim układzie słonecznym.
Raczej tylko jeden z głównych stoczniowych kompleksów (Utopia Platina), lokalizacja drugiego jest mi albo nieznana albo zapomniana. Do tego flota z pewnością ma mniejsze tajne kompleksy.
Faktem natomiast jest, że ich założenia konstrukcyjne opierają się na pomyśle Cochrane'a (podobnie jak NX-01)
To Cochrane wymyślił spodek?? Pierwsze słyszę, jeżeli zostało to powiedziane w ENT to nie uważam tego za kanon, a wygląd NX-01 to dla mnie jeden wielki burak. Kształt statków GF z wieku XXIII-IV IMHO jest konsensem do jakiego doszli Ziemscy-Volkańscy-Andoriańscy projektanci, a w statkach GF zawarte zostały najlepsze technologie wszystkich ras członkowskich.
Slovaak
Użytkownik
#19 - Wysłana: 27 Lis 2006 19:45:21 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Raczej tylko jeden z głównych stoczniowych kompleksów (Utopia Platina),

O dużych kompleksach wiadomo tyle że jest to własnie Utopia Platina (Mars) i San Francisco Ship Yard (Ziemia).

Kształt statków GF z wieku XXIII-IV IMHO jest konsensem do jakiego doszli Ziemscy-Volkańscy-Andoriańscy projektanci, a w statkach GF zawarte zostały najlepsze technologie wszystkich ras członkowskich

Nieprawda, weźmy choćby napęd, w ENT Volkanie latają Warp 7 a GF dopiero przy Constitution wyciaga taka predkosc.

wygląd NX-01 to dla mnie jeden wielki burak

że co?

Chyba chciałbyś aby Ziemskie okrety nie były "spodkowate" wtedy spodek byłby wspólnym tworem ras członkowskich.
Hazral
Użytkownik
#20 - Wysłana: 27 Lis 2006 20:12:18
Odpowiedz 
w ENT Volkanie latają Warp 7
Tak, w ENT Volcanie , zauważyłem że Volcanie w ENT nie zachowują się jak Volcanie, i w ENT spotkali BORG co więcej, w ENT spotkali Ferengich, i wiele innych debilizmów w ENTpanowie B&B sobie ubzdurali przecząc reszcie seriali i filmów. Dla mnie ENT nie jest canonem, przecież na początku nie miał nawet StarTrek w tytule. Ent dla mnie to co najwyżej jeden ze światów lustrzanych.że co?

Chyba chciałbyś aby Ziemskie okrety nie były "spodkowate" wtedy spodek byłby wspólnym tworem ras członkowskich.

No... myślałem że to jest oczywiste
Havoc
Użytkownik
#21 - Wysłana: 27 Lis 2006 20:42:51 - Edytowany przez: Havoc
Odpowiedz 
Okręt, o którym piszesz nie należał do floty Wolkana (coś takiego chyba zresztą nie istaniało), lecz do GF (nawet numerek NCC miał).

Przecież to napisałem!! W zdaniu ....Wydaje mi się, że jeżeli faktycznie by coś takiego istniało, to byłaby to raczej część GF, korzystająca ze sprzętu GF.
Różnica byłaby tylko w przeznaczeniu i zadanich jakie są stawiane przed takimi "formacjami". No i oczywiście w personelu.

Dla mnie jest zastanawiające jest, dlaczego jakikolwiek okręt federacyjny ma całą załogę należącą tylko do jednej rasy, na dodatek stanowiącej mały % w całym personelu GF. I dlatego napisałem, że to jedyny przypadek, który da się ... "podciągnąć"... pod kategorię flot członkowskich. Może takich okrętów jest więcej, stacjonują przede wszystkim w pobliżu macierzystych systemów w celu ich obrony i mają "miejscową" załogę.
Jurgen
Moderator
#22 - Wysłana: 27 Lis 2006 22:25:31
Odpowiedz 
To Cochrane wymyślił spodek??

Cochrane raczej nie wymyślił spodka. Chodziło raczej o napęd warp zbudowany w oparciu o dwie, niezabudowane w kadłubie lecz na pylonach gondole. W opisie jednego z okrętów federacyjnych z czterema gondolami w tutejszej (chyba) bazie danych został on określony jako odstępstwo od założeń Cochrane'a.

Tak, w ENT Volcanie , zauważyłem że Volcanie w ENT nie zachowują się jak Volcanie, i w ENT spotkali BORG co więcej, w ENT spotkali Ferengich, i wiele innych debilizmów w ENTpanowie B&B sobie ubzdurali przecząc reszcie seriali i filmów.

No tak, wszystko się zgadza, poza tym, że Entek niestety jest w kanonie.

Przecież to napisałem!!

I dlatego napisałem, że to jedyny przypadek, który da się ... "podciągnąć"... pod kategorię flot członkowskich
.

Jak dla mnie nie da się podciągnąć i właśnie do tego się odniosłem.
Slovaak
Użytkownik
#23 - Wysłana: 28 Lis 2006 00:43:02 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
w ENT Volkanie latają Warp 7
Tak, w ENT Volcanie , zauważyłem że Volcanie w ENT nie zachowują się jak Volcanie, i w ENT spotkali BORG co więcej, w ENT spotkali Ferengich, i wiele innych debilizmów w ENTpanowie B&B sobie ubzdurali przecząc reszcie seriali i filmów. Dla mnie ENT nie jest canonem, przecież na początku nie miał nawet StarTrek w tytule. Ent dla mnie to co najwyżej jeden ze światów lustrzanych.że co?

W ENT nie na słowa BORG... myslisz że tylko jedna frakcja wszczepia sobie implanty?

Ferengi to handlarze wiec nie trudno ich spodkac. Zapewne ten statek nie miał za zadanie nawiazywac kontatków dyplomatycznych w imieniu wszystkich Ferengi a jedynie wymieniac towary wg. checi jego dowódcy.

Volkanie z ENT bardzo mi sie podobają.

Dla mnie ENT nie jest canonem

Temat jest własnie o różnicach pomiedzy GF z czasów przed-federacyjnych i federacyjnych, a jedyne źródło o czasach przed-federacyjnych to własnie ENT.
Anonim
Anonimowy
#24 - Wysłana: 28 Lis 2006 08:46:27
Odpowiedz 
O dużych kompleksach wiadomo tyle że jest to własnie Utopia Platina (Mars) i San Francisco Ship Yard (Ziemia).

Jest jeszcze kilka ważnychj ośrodków, np. Antares Fleet Yards czy McKinley Orbital Spacedock (nad Ziemią)
fang
Anonimowy
#25 - Wysłana: 28 Lis 2006 08:48:57
Odpowiedz 
Dla mnie ENT nie jest canonem

Przecież mówimy o okrętach a nie o kanoniczności ENTKA- jeśli już to wg mnie Entek najlepiej oddaje Flotę Federacji, która powinna się składać z mniejszych flót Volkańskich, Andoriańskich i Ziemskich a nie jeden kolektyw jak u Borga

Volcanie w ENT nie zachowują się jak Volcanie

BORG w First Contact czy w Voyagerze też nie zachowuje się jak Borg w TNG ale nikt nie mówi że są niekanoniczne

To Cochrane wymyślił spodek

To wg ciebie NX01 powinien wyglądać jak rakieta balistyczna z gondolami- poza tym spodek nie pasuje ani do Volkańskich konstrukcji ani do Andoriańskich ( zdjęcia wyżej )
Slovaak
Użytkownik
#26 - Wysłana: 28 Lis 2006 10:07:35
Odpowiedz 
Antares Fleet Yards czy McKinley Orbital Spacedock

McKinley jest też w Ziemskim układzie słonecznym

Jedyna znana stocznia po za to włąsnie Antares Fleet Yards (i to chyba jeszcze nie wiadomo napewno)
Hazral
Użytkownik
#27 - Wysłana: 28 Lis 2006 11:22:57
Odpowiedz 
W ENT nie na słowa BORG... myslisz że tylko jedna frakcja wszczepia sobie implanty? Ech, Zaiste.... Borg przestaje być Borgiem, bo ktoś go tak w odcinku nie nazwie :/ Kilka ras na pewno wszczepiało sobie implanty, hmm już ludzie w XXI wieku wszczepiają sobie implanty np. serca

Ferengi to handlarze wiec nie trudno ich spodkac. Zapewne ten statek nie miał za zadanie nawiazywac kontatków dyplomatycznych w imieniu wszystkich Ferengi a jedynie wymieniac towary wg. checi jego dowódcy.
Widzisz tłumaczysz panów B&B, skoro ich poczynania wymagają usprawiedliwiania i naciąganych tłumaczeń, znaczy że chyba coś zrobili nie tak. No wiesz, skoro w TNG dziwią się na widok Ferengich, i dokonują PIERWSZEGO kontaktu, to ja wieże Picardowi i bazom danych z Galaxy, i twórcy traka, a nie duetowi jego współpracowników ... szkoda słów.
Temat jest własnie o różnicach pomiedzy GF z czasów przed-federacyjnych i federacyjnych, a jedyne źródło o czasach przed-federacyjnych to własnie ENT.
Który jest przedstawieniem niekanonicznym, czyli nie powinno się go brać pod uwagę, w porównaniu z wcześniejszymi serialami ! Jak napisałem wcześniej, ENT to co najwyżej rzeczywistość alternatywna, żeby porównywać floty z czasów późniejszych, najpierw trzeba by nakręcić kontynuacje ENT!! A dopiero mógłbyś popatrzeć jak ta rzeczewistość wyewoluuje
To wg ciebie NX01 powinien wyglądać jak rakieta balistyczna z gondolami- poza tym spodek nie pasuje ani do Volkańskich konstrukcji ani do Andoriańskich ( zdjęcia wyżej )
Ech, zabójczy brak wyobraźni, ale za to ironią aż kipi . Flota ludzi bardziej przypominała by tą z B5. I tak jak napisałem wcześniej, skoro łączy sie wszystko co najlepsze z technologi różnych ras, logiczne jest zaprojektowanie czegoś zupełnie nowego, np. Spodek! I byłby to gest łączący dodatkowo wspólnotę federacji, która latała by na okrętach wspólnych, nie ludzkich, nie Volcanskich, po co te podziały?
Anonim
Anonimowy
#28 - Wysłana: 28 Lis 2006 12:36:05
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#29 - Wysłana: 28 Lis 2006 12:37:53 - Edytowany przez: 4_z_Szesciopaka
Odpowiedz 
Lich
Użytkownik
#30 - Wysłana: 28 Lis 2006 13:45:59
Odpowiedz 
Hm.... Z tego co pamiętam, to w 1 odcinku TNG, w tym co Geordi szukał matki a znalazł obcych, była mowa, że mamusia byłą kapitanem Hery, i że większość załogi tego okrętu pochodziła z Vulkana. Gdzieś czytałem, że załogę okrętów starfleet kompletują światy członkowskie, przy czym dodaje się 30 % mieszankę innych ras. Tylko że to mogło być w grze, a gry kanoniczne nie są.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  15  16  17  18  19  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Gwiezdna Flota w 22 i późniejszych wiekach

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!