USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Morn

Autor Wiadomość
James T Kirk
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Lis 2006 20:13:16
Odpowiedz 
To jedna z najorginalniejszych postaci w ST. Przewija sie przez wszystkie sezony DS9-nawet jeden z odcinków poświecono jemu. Pojawia sie tez przelotnie w pierwszym odcinku Voya i w TNG. Przez cały serial nie wypowiada ani jednej kwestii-ale z rozmów bohaterów DS9 można wywnioskowac ze z niego straszna gaduła. Jest wielki, tłusty ale z natury spokojny i płochliwy. Co sądzicie o nim? Lubicie te postac czy was może irytuje?
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Lis 2006 20:44:01
Odpowiedz 
James T Kirk

Ciekawa istota! Wystepowala tez w grze ,,ST The Fallen". Niewiele o nim wiem, ale sam koncept osobnika, ktory tak czesto pojawia sie na ekranie a jest bardzo tajemniczy z samej swej natury oraz nie odgrywa zandej wiekszej roli- jest z gruntu oryginalny! Byc moze zasluguje on na bardziej szczegolowe potraktowanie- sluchy chodza, ze o nim bedzie traktowal nastepny seriel: ,,Star Trek: Morn, the gray eminence"
Delta
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Lis 2006 21:32:30 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Picard
a jest bardzo tajemniczy z samej swej natury oraz nie odgrywa zandej wiekszej roli

Jak to nie odgrywa większej roli? A kto dostarczył wiadomość Federacji, że Dominium znalazło sposób na rozminowanie korytarza do Gammy?
Mimo iż nigdy nie powiedział ani słowa, Morn jest postacią wnoszącą do DS9 bardzo dużo humoru. Np. przed chwilą oglądałem DS9: Blaze of Glory, gdzie jest scena, w której Kira i Odo mówią, że Morn gdy usłyszał od Quarka, że Dominium szykuje się do wojny i zniszczy stację, popędził jak opętany przez Promenadę wrzeszcząc "wszyscy jesteśmy zgubieni" i wpadł do bajorańskiej świątyni, gdzie zaczął błagać Proroków o ratunek. Wystarczy wyobrazić sobie taki widok, by wywołał on śmiech.
James T Kirk
Użytkownik
#4 - Wysłana: 23 Lis 2006 21:44:56
Odpowiedz 
Dzięki niemu dowiedzieliśmy sie tez , że owe sławne ,,preuses lathinum,, to nie złotopodobny metal ale ciecz przypominająca ciekły ołów.
pj26
Użytkownik
#5 - Wysłana: 25 Lis 2006 17:45:33 - Edytowany przez: pj26
Odpowiedz 
Ja go lubiłem bardzo. Wielka szkoda że nie było coś więcej o nim i o jego rasie. Ds9 oglądałem już dość dawno temu ale pamiętam że był płochliwy i lubił pić czasem swoim samym wyglądem mógł sporo pomóc załodze stacji. Niepamiętam konkretów ale chyba dość często dał się przeganiać z baru a zawsze chciałem by się postawił. Pamiętam że kiedyś Quark go zwymyslał i wygonił z baru. Powinien się postawić no i być bardziej rozmownym.
szwagier
Użytkownik
#6 - Wysłana: 25 Lis 2006 17:59:36
Odpowiedz 
Pamiętam go teraz jak mi przypomnieliście, ale przyznam się, że ta urocza istota mi przepadła w pamięci. Czy to osobnik cywilny był czy jakiś oficer?
Jo_anka
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Lis 2006 18:10:33
Odpowiedz 
Czy to osobnik cywilny był czy jakiś oficer?
Cywil.

Dzięki niemu dowiedzieliśmy sie tez , że owe sławne ,,preuses lathinum,, to nie złotopodobny metal ale ciecz przypominająca ciekły ołów.

To byl basen z ... blotem. Morn nalezal do "blotnego" gatunku. ,,Preuses lathinum,, to bylo jednak zloto - pamietam, ze Tom Paris wspominal o wlamaniu Ferengi do Ford Knox, gdzie znajdowaly sie (i znajduja sie ) federalne rezerwy zlota. Zdaje sie, ze zloto zapisane Quarkowi Morn ukryl w swoim blocie.
szwagier
Użytkownik
#8 - Wysłana: 25 Lis 2006 18:14:52
Odpowiedz 
Dobrze że po pijaki nie pomylił swojego błota z wiaderkiem z Odem
Jo_anka
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Lis 2006 19:28:31 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Dobrze że po pijaki nie pomylił swojego błota z wiaderkiem z Odem
Nie zmiescilby sie w wiaderku, ani z Odem, ani w pustym...
Delta
Użytkownik
#10 - Wysłana: 25 Lis 2006 20:39:34
Odpowiedz 
To byl basen z ... blotem. Morn nalezal do "blotnego" gatunku. ,,Preuses lathinum,, to bylo jednak zloto - pamietam, ze Tom Paris wspominal o wlamaniu Ferengi do Ford Knox, gdzie znajdowaly sie (i znajduja sie ) federalne rezerwy zlota. Zdaje sie, ze zloto zapisane Quarkowi Morn ukryl w swoim blocie.

Basen z błotem miał, jeśli dobrze pamiętam, jako łóżko. Natomiast latinum z napadu na bank schował w jednym ze swoich żołądków.
Jo_anka
Użytkownik
#11 - Wysłana: 25 Lis 2006 21:59:20
Odpowiedz 
Natomiast latinum z napadu na bank schował w jednym ze swoich żołądków.
Mozliwe, ze masz racje. Ogladalam ten odcinek wieki temu...
Delta
Użytkownik
#12 - Wysłana: 25 Lis 2006 22:32:39
Odpowiedz 
Jo_anka
Mozliwe, ze masz racje. Ogladalam ten odcinek wieki temu...

Sprawdziłem, by się upewnić.
James T Kirk
Użytkownik
#13 - Wysłana: 26 Lis 2006 18:57:38
Odpowiedz 
Preuses lathinum,, to bylo jednak zloto - pamietam, ze Tom Paris wspominal o wlamaniu Ferengi do Ford Knox, gdzie znajdowaly sie (i znajduja sie ) federalne rezerwy zlota. Zdaje sie, ze zloto zapisane Quarkowi Morn ukryl w swoim blocie.

Odcinek ,,Who Mourns for Morn?,, temu przeczy. Quark kiedy skapnal sie ze owe latinum w kontenerze nie jest prawdziwe, to wpadł w rozpacz i zaczał zawodzic ,,ze to tylko bezuzyteczne złoto,, . Więc okazało się ze latiunum to tak naprawde płyn, który jest zatopiony w ,,bezwartościowych,, sztabkach złota.
Anonim
Anonimowy
#14 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:01:07
Odpowiedz 
On jest szpiegiem nieznanych sił.

//Slovaak
James T Kirk
Użytkownik
#15 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:02:11
Odpowiedz 
On jest szpiegiem nieznanych sił

Kto, Morn czy Quark ?
Anonim
Anonimowy
#16 - Wysłana: 26 Lis 2006 23:15:56
Odpowiedz 
Morn
Pah Wraith
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Gru 2006 23:22:55
Odpowiedz 
latiunum to tak naprawde płyn, który jest zatopiony w ,,bezwartościowych,, sztabkach złota.

dokładnie

pamiętajcie jeszcze o Rule of Acquisition #286: "When Morn leaves, it's all over!"
Qura
Użytkownik
#18 - Wysłana: 5 Gru 2006 22:52:04
Odpowiedz 
Morn to fajny gość. bardzo go lubię.
James T Kirk
Użytkownik
#19 - Wysłana: 5 Gru 2006 23:05:42
Odpowiedz 
Tom Paris wspominal o wlamaniu Ferengi do Ford Knox, gdzie znajdowaly sie (i znajduja sie ) federalne rezerwy zlota.

A opowiada o tym film ,,Goldfinger,,.
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 6 Gru 2006 00:08:34
Odpowiedz 
Auric musiał mieć przycięte uszy. Co za poświęcenie dla zysku!!
Christof
Użytkownik
#21 - Wysłana: 7 Gru 2006 00:35:45
Odpowiedz 
Pamiętaj Pah - zysk przedewszystkim (przynajmniej dla Ferengi ).
Pah Wraith
Użytkownik
#22 - Wysłana: 7 Gru 2006 01:39:33
Odpowiedz 
Zważywszy na pożytki jakie niosą Ferengi małżowiny, podejrzewam, że żaden by się nie zgodził
Gert Fraube poczułby się zapewne urażony naszą dyskusją
Dönitz
Anonimowy
#23 - Wysłana: 28 Sty 2007 02:22:45
Odpowiedz 
Pamiętam też jak Worf chciał komuś przywalić w barze aby zrobić wrażenie na Grilce i padło na biednego Morna
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 28 Sty 2007 02:55:38
Odpowiedz 
A ja swoim zwyczajem dam link:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Morn
Calhoun
Użytkownik
#25 - Wysłana: 16 Lut 2007 22:22:16
Odpowiedz 
Morn jest jedyny w swoim rodzaju, bez niego DS9 nie bylby sobą Tak samo "jedyny w swoim rodzaju" jest Barkley z TNG. Takie postacie dodają "to coś" do swiata star trek
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 16 Lut 2007 22:46:29
Odpowiedz 
Calhoun

Takie postacie dodają "to coś" do swiata star trek

Tak, ciekawe postacie drugoplanowe mają duże znaczenie dla "pogłębienia" świata przedstawionego.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Morn

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!