USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / "Pozaziemska" muzyka w Treku

Autor Wiadomość
Jo_anka
Użytkownik
#1 - Wysłana: 30 Paź 2006 19:59:24
Odpowiedz 
Niekiedy tworcy seriali SF zadaja sobie trud i tworzac pozaziemskie realia 'wymyslaja' muzyke obcych gatunkow. Rowniez w Treku mielismy probki pozaziemskiej muzyki np. wolkanskiej (np.Voy. - Riddles s.6) czy tez klingonskiej (Voy. s.3 - Real Life; oraz w DS9). Czy pamietacie wiecej takich przykladow i jak je oceniacie? Czy byly one dostatecznie "obce"?
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 30 Paź 2006 20:55:45
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 7 Lut 2019 16:23:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Wiecie co? Psioczyłem na tego drugosezonowego Stametsa, psioczyłem, ale jego łzawy monolog o kasseeliańskiej operze jest jak dotąd najpiękniejszym, czterogwiazdkowym, momentem Treka w DSC. Ta wizja Obcych śpiewaczek doskonalących całe życie jedną arię, by po jej wykonaniu zabić się... Przegięte? Jasne, ale bardzo poetyckie, i bardzo w tradycji TOS-u, burroughsowskich planetary romances, i "Kronik marsjańskich" Bradbury'ego.
Sam ten motyw stanowi - w kategoriach artyzmu - usprawiedliwienie powołania DSC do istnienia.

ps. Szukałem w/w sceny na YouTube, ale najwyraźniej nikt jej tam - niestety - nie wrzucił*, za to napatoczyłem się na taką oto reklamówkę Discovery ze Stametsem:
http://www.youtube.com/watch?v=N2ZrWKg7SNU

* Choć samą kasseliańską arię już tak:
http://www.youtube.com/watch?v=Fcfj7iuyKr4

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / "Pozaziemska" muzyka w Treku

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!