USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Skąd się wzięła załoga TNG
 
Autor Wiadomość
atozz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Paź 2006 16:17:07
Wczoraj na jednym z podcastow uslyszalem jak z okazji 40-lecia Treka mowiono o tym jak zaloga TNG powstala na bazie niedoszlej zalogi Phase 2. Oto jak to wyglada:

Riker - Decker
Data - Zon (nowy Vulcan zamiast Spocka)
Troi - Iliya

Czyli pomieszanie jak w jednym z moich ulubionych odcinkow DS9 - swoja droga moznaby zrobic konkurs na najsmieszniejszy podpis do tego zdjecia (ja proponuje: "Zaraz idziemy Dax, tylko musze znalezc skarpetke bo gdzies sie zaplatala w tej staromodnej pralce"):

Domko
Użytkownik
#2 - Wysłana: 15 Paź 2006 16:57:48
Do tego ten napis w tle, który wygląda jak fragment słowa "wirówka".
atozz
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Paź 2006 19:46:43
Swoją drogą Terry Farrell to wg. mnie jedna z najładniejszych aktorek Treka. I uważam że bez plamek i w TOS-owym mundurze wyglądała o wiele lepiej. Nieźle było też w takim odcinku w którym przenieśli się w 21 wiek i Sisko próbował powstrzymać rewolucję bezdomnych czy coś w tym stylu.
Alek Roj
Użytkownik
#4 - Wysłana: 19 Paź 2006 16:50:42 - Edytowany przez: Alek Roj
atozz
Riker - Decker
Data - Zon (nowy Vulcan zamiast Spocka)
Troi - Iliya


Rikera i Troi z Deckerem i Iliyą łączy - jak dla mnie - raczej tylko ich relacja: byłych kochanków, którzy mimo wzajemnego uczucia mają opory przed powtórnym zejściem się. Poza tym postacie te niewiele chyba łączy.
Decker i Iliya realizują archetyp "poważnych kochanków", podczas, gdy Riker i Troi niekoniecznie. Zwłaszcza Riker jest znacznie weselszym facetem od Deckera, może nawet mającym pewne cechy postaci poliszynela z commedia de'l'arte. (Zresztą TNG ma więcej cech commedia de'l'arte, a szczególnie widać to w postaci Worfa).
==================
DYGRESJA
Swoją drogą wie ktoś, jak miała wyglądać "Faza Druga"? Bo początek i koniec - jak się domyślam - to byłoby to, co pokazano na dużym ekranie. Czyli wyobrażam sobie to tak:
Początek TMP - to byłby odcinek pierwszy; reszta TMP (dokładnie od momentu spotkania V'Gera) - to byłby ostatni odcinek (albo nawet dwuodcinkowiec). A pośrodku - nasza dzielna załoga sobie leci na spotkanie z V'Gerem. Zona wszystko fascynuje; McCoy stwierdza kolejne zgony i jest wyłącznie lekarzem; Scotty nie może zmienić praw fizyki, więc je obchodzi; pierwszy z nawigatorem nie mogą się zejść, więc rwą co się da po drodze; Kirk stara się jakoś panować nad tym wszystkim i nie zwariować. I oczywiście wszyscy mają rozmaite przygody. Dobrze kombinuję?
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 19 Paź 2006 18:46:11
1) Xon nie Zon,
2) RiT oraz DiI łączą jeszcze inne podobieństwa. Kobieta to telepatka/empatka/wyjątkowa w pewien sposób osóbka i człowiek zakoszytował jej talentów Co do powagi i niepowagi, przypomnij sobie związk Troi i Rikera z pierwszych dwóch, trzech sezonów. Tam własnie przypominało to DiI nic dziwnego, przecież TNG to w dużej mierze Phase II...
3) nieco szczegółów oraz szkice scenariuzy do kilku odcinków P2 znajdziecie tutaj.
i tutaj
Alek Roj
Użytkownik
#6 - Wysłana: 19 Paź 2006 22:23:48
Aha, rzeczywiście pierwotnie Iliya i Decker mieli być tacy, jacy ostatecznie byli Troi i Riker (przeczytałem charakterystyki). W TMP dużo zmieniono w porównaniu z tym, co miało być i rzeczywiście oryginalne zamysły postaci bardzo przypominają te z TNG. Była nawet koncepcja odpowiednika Berkeley'a... I TMP miało być jednak pojedynczym odcinkiem, nie "ramą" całości.
Ciekawe, jak potoczyłyby się dalsze losy Star Treka, gdyby powstała "Faza Druga". Nie dostalibyśmy TMP - to pewne - a byłaby szkoda. Kiedy w ogóle Trek trafiłby na duży ekran - nie wiadomo. Co pisząc, próbuję sobie wyobrazić "Insurection" z załogą z "Fazy Drugiej" i ciężko mi to idzie. Bo "Nemesis" już kompletnie sobie nie wyobrażam z Xonem zamiast Daty.
Jurgen
Moderator
#7 - Wysłana: 20 Paź 2006 08:04:07
Bo "Nemesis" już kompletnie sobie nie wyobrażam z Xonem zamiast Daty.

Skok (albo lepiej lot) z okrętu na okręt bez skafandra zapewne by mu sie nie udał.
Pah Wraith
Użytkownik
#8 - Wysłana: 20 Paź 2006 12:51:43
Lot by mu się pewnie udał, gorzej z rozsądnym lądowaniem
Alek Roj
Użytkownik
#9 - Wysłana: 20 Paź 2006 14:17:05
No, mógłby mieć skafander z silnikiem - taki, jaki miał Spock w TMP. Ale np. trudno, żeby Xon znalazł brata w częściach i złożył go. I tak dalej. W ogóle z nie-mechanicznym bratem wiele rzeczy byłoby awykonalnych lub trudniejszych do przeprowadzenia. Chyba, żeby to był klon udający amnezję.
 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Skąd się wzięła załoga TNG

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!