USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Najlepsza maszynownia w ST :)
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Hazrall
Użytkownik
#1 - Wysłana: 10 Paź 2006 18:07:56 - Edytowany przez: Hazrall
Odpowiedz 
Nie znalazłem takiego tematu, więc zakładam
Co sądzicie o wyglądzie maszynowniach poszczególnych okrętów? I czy wyglądają właściwie- ew co byście w nich zmienili
Która najbardziej wam się podoba? Mi osobiście podoba się ta z Galaxy:1 WarpCore ma słuszne rozmiary, takie jakie mieć powinien (warpcore z Soveringa to IMHO porażka) 2 Maszynownia jest obszerna, mroczna i słychać prace WC muzyka dla uszu. Na drugim miejscu widzę maszynownie z Interpida, warpcore ładnie wygląda i jest proporcjonalny do reszty statku jak i cała maszynownia. Na trzecim miejscu stawiam Defianta, maszynownia również proporcjonalna ale czegoś mi brakuje, może dlatego że to taki mały okręcik Na ostatnim miejscu maszynownia z Sovka, warpcore za mały, i reszta taka jakas nie klimatyczna
Choć TOSa prawie nie widziałem, a starsze filmy widziałem bardzo dawno to maszynownia\e Scotiego też była/y niczego sobie jak na tamte możliwości całkiem całkiem
reyden
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Paź 2006 19:57:04
Odpowiedz 
Zdecydowanie najładniejsza jest maszynownia Intrepida , potem maszynowania Constitution-B .
Raptor16
Anonimowy
#3 - Wysłana: 10 Paź 2006 20:27:24
Odpowiedz 
Na ostatnim miejscu maszynownia z Sovka, warpcore za mały, i reszta taka jakas nie klimatyczna

a z kad wiesz jaki ma być warpcore? moze rozwineli technologię miniaturyzacji
Anonim
Anonimowy
#4 - Wysłana: 10 Paź 2006 20:28:57
Odpowiedz 
Constitution-B

a cóż to jest?
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 10 Paź 2006 20:56:27
Odpowiedz 
Mały rdzeń na Sovereignie?? Właśnie tam jest największy - dużo wyższy od tego na Galaxy, gdyż oprócz pięterka jest jeszcze dużo miejsca do sufitu. Moim zdaniem jest to duży rdzeń, ale trochę za duży. Dlatego na 1-szym miejscu rzeczywiście stawiam maszynownię Galaxy. Na 2-gim Intrepida, choć trzeba przyznać, że jest ona uderzająco podobna kształtem i rozmieszczeniem elementów do tej z Galaxy (właściwie to brakuje tam stołu i oddzielnego pomieszczenia z rdzeniem).
Hazrall
Użytkownik
#6 - Wysłana: 10 Paź 2006 21:23:38 - Edytowany przez: Hazrall
Odpowiedz 
Mały rdzeń na Sovereignie??
Owszem jest wysoki (długi), a raczej jest wysokie pomieszczenie w którym się znajduje Ale jak popatrzę na WC na Galaxy to jest on widocznie szerszy (a na pewno dłuższy tylko tego nie widać w tym dość niskim pomieszczeniu), albo mi się tak zdaje?- przez to że WC sovka stoi w wyższym pomieszczeniu? Ale takie pomieszczenie to IMHO marnotrawstwo miejsca! Mam ważenie jakby maszynownia na sovku była strasznie pusta z tym cienkim długim sterczącym na środku pomieszczenia rdzeniem, to fo corze moje zdanie
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 10 Paź 2006 22:00:57 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Mnie najbardziej podoba sie maszynownia jaka pokazywano na okrecie klasy Constitution w pierwszych dwóch filmach z Kirkiem...
Slovaak
Użytkownik
#8 - Wysłana: 11 Paź 2006 00:25:21
Odpowiedz 
A mnie najbardziej podobała sie maszynownia na Voyagerze.
Delta
Użytkownik
#9 - Wysłana: 11 Paź 2006 01:51:42
Odpowiedz 
Constitution-B
a cóż to jest?

Chyba chodzi o Constitution po przebudowie.
Co do maszynowni, to mam podobne zdanie do Picarda -maszynownia z Constitution-refit najbardziej mi się podoba. Zwłaszcza widok warp core (lub jak kto woli WC) pokazany w czasie bitwy nad Khitomer w ST VI.
Najmniej z kolei podobały mi się maszynownie z Defianta i z NX.
Domko
Użytkownik
#10 - Wysłana: 11 Paź 2006 10:41:57
Odpowiedz 
Zwłaszcza widok warp core (lub jak kto woli WC) pokazany w czasie bitwy nad Khitomer w ST VI.

Nie chcę Cię rozczarować, ale to była maszynownia z Galaxy - po prostu wykorzystano to samo pomieszczenie do kręcenia.
Picardowi chodziło o dwa pierwsze filmy - tam był poziomy rdzeń.
Delta
Użytkownik
#11 - Wysłana: 11 Paź 2006 12:10:49
Odpowiedz 
Domko
Nie chcę Cię rozczarować, ale to była maszynownia z Galaxy - po prostu wykorzystano to samo pomieszczenie do kręcenia.

A tego to nie wiedziałem. Jak by nie patrzeć to teraz jest to również maszynownia Enterprise-A.

Picardowi chodziło o dwa pierwsze filmy - tam był poziomy rdzeń.

Wiem, że Picard napisał o dwóch pierwszych filmach. Co do poziomego rdzenia to nie całkoem tak było. Przecież w TMP widać że jest (przynajmniej częściowo) w pionie.
Domko
Użytkownik
#12 - Wysłana: 11 Paź 2006 12:21:07
Odpowiedz 
Tak - mój błąd. Można powiedzieć, że był poziomo-pionowy.
Crash Test
Użytkownik
#13 - Wysłana: 11 Paź 2006 17:01:18
Odpowiedz 
To byl rdzen czy glowny przewod plazmy?
zibi
Anonimowy
#14 - Wysłana: 22 Paź 2006 13:36:34
Odpowiedz 
a ja stawiam na pierwszym miejscu Intrepid wszystko ladnie i funkcjonalnie rozmieszczone na drugim Galaxy a na trzecim Constitution-refit i Sovereign. Na NX tez nie jest zle ale ten poziomy rdzen jakos mi nie pasuje ;]
Domko
Użytkownik
#15 - Wysłana: 22 Paź 2006 14:20:00
Odpowiedz 
Crash Test
To byl rdzen czy glowny przewod plazmy?

Trudno powiedzieć. Nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat.

zibi
na drugim Galaxy a na trzecim Constitution-refit

Tak jak pisałem, zależy o którą maszynownię w Constitution-refit Ci chodzi. Bo w Star Trek VI jest dokładnie ta sama co na Galaxy tylko z innymi panelami.
Raptor 16
Użytkownik
#16 - Wysłana: 22 Paź 2006 14:40:02
Odpowiedz 
Tak jak pisałem, zależy o którą maszynownię w Constitution-refit Ci chodzi. Bo w Star Trek VI jest dokładnie ta sama co na Galaxy tylko z innymi panelami.

przecierz gdy kręcono ten film, nie bylo jeszcze Galaxy
Dj peyo
Użytkownik
#17 - Wysłana: 24 Paź 2006 09:32:17
Odpowiedz 
to moze na galaxy jest taka sama jak na constitution refit???? nie mieszajcie mili panstwo
Domko
Użytkownik
#18 - Wysłana: 24 Paź 2006 12:40:24 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Raptor 16

przecierz gdy kręcono ten film, nie bylo jeszcze Galaxy

Nie było w świecie treka, ale gdy kręcono Star Trek VI, Star Trek: The Next Generation było już od dawna kręcone. Proponuję sobie sprawdzić na stronach trekowych.

Dj peyo
to moze na galaxy jest taka sama jak na constitution refit???? nie mieszajcie mili panstwo

Nikt nie miesza. Do kręcenia maszynowni na Galaxy i Constitution refit (na pewno w ST: VI) wykorzystano dokładnie to samo pomieszczenie i przedmioty (poza panelami). Już pisałem - sprawdźcie to sobie.
Jurgen
Moderator
#19 - Wysłana: 24 Paź 2006 13:29:06
Odpowiedz 
Nie było w świecie treka, ale gdy kręcono Star Trek VI, Star Trek: The Next Generation było już od dawna kręcone. Proponuję sobie sprawdzić na stronach trekowych.

Nikt nie miesza. Do kręcenia maszynowni na Galaxy i Constitution refit (na pewno w ST: VI) wykorzystano dokładnie to samo pomieszczenie i przedmioty (poza panelami). Już pisałem - sprawdźcie to sobie.

Domko ma rację. O ile dobrze pamiętam, TNG powstał na fali popularności ST4, zaś w czołówce ST6 jest napis dla upamiętnienia śmierci Rodenberry'ego, który przecież był twórcą pierwszych TNG...
The_D
Użytkownik
#20 - Wysłana: 24 Paź 2006 23:30:23
Odpowiedz 
w czołówce ST6 jest napis dla upamiętnienia śmierci Rodenberry'ego

Jest tez w napisach przed TNG 5x07 Unification
http://memory-alpha.org/en/wiki/Image:Gene_Roddenb erry_title_card_Unification_part_1.jpg

choć jak podaje Memory Alpha pierwszym odcinkiem wyemitowanym po śmierci G (4 dni) był 5x06 The Game
Pah Wraith
Użytkownik
#21 - Wysłana: 25 Paź 2006 11:55:01
Odpowiedz 
Przypominam o wystających z kadru LCARSach w ambulatorium ST5... Podobnie korytarze NCC1701-D, tylko inaczej oświetlone, grały te z 1701-D.
Dj peyo
Użytkownik
#22 - Wysłana: 25 Paź 2006 23:42:22
Odpowiedz 
w dzisiejszym swiecie bardzo duzo zeczy jest uzywanych ponownie a wiec kupionych juz uzywanych. mam tylko nadzieje ze chlopaki w sthorizon przygotuja cos nowego bo nie chce drugiego nemesis'a. blee
Domko
Użytkownik
#23 - Wysłana: 26 Paź 2006 09:47:02
Odpowiedz 
Dla pocieszenia powiem, że Nemesis nie jest naszym ulubionym filmem.
Dj peyo
Użytkownik
#24 - Wysłana: 26 Paź 2006 10:45:11
Odpowiedz 
nemesis nie jest filmem!!!!
Dj peyo
Użytkownik
#25 - Wysłana: 26 Paź 2006 10:50:34
Odpowiedz 
takiego badziewia za film nie uznaje
Domko
Użytkownik
#26 - Wysłana: 26 Paź 2006 11:29:24
Odpowiedz 
Nie można zaprzeczać, że Nemesis to jednak jest film. Ma jednak bardzo niski poziom - jak na razie spotkałem tylko jedną osobę, której film się podobał.
Anonim
Anonimowy
#27 - Wysłana: 26 Paź 2006 19:25:41
Odpowiedz 
Domko
A więc spotkałeś dwie

Dj peyo
Film może ci się nie podobać, ale to nadalej film i jest zaliczany do konwencji ST więc nie wydziwiaj... Mi się tam podoba - o ile spojrze na niego jak do komedio-sensacje z elementami SF w konwencji ST (bo klasycznym ST SF nie jest... a szkoda).

A wracając do tematu - ŻADNA. Zupełnie inaczej sobie wyobrażam maszynowie... Ale jak już mam wybierać to przychyle się do Constitution-refit - najbardziej maszynowata. Reszta nazbyt... mostkowata.

Wilk
Hazrall
Użytkownik
#28 - Wysłana: 26 Paź 2006 19:45:08
Odpowiedz 
A wracając do tematu - ŻADNA. Zupełnie inaczej sobie wyobrażam maszynowie... Ale jak już mam wybierać to przychyle się do Constitution-refit - najbardziej maszynowata. Reszta nazbyt... mostkowata.

Prawdę mówiąc to też sobie maszynownie wyobrażałem inaczej: większą, jakieś cewki (przekształcające coś w coś) tu, jakieś zbiorniki z plazmą tam, tu ściana z bebechami komputerowymi, tam znowu jakieś stanowisko kontroli z masą pulpitów i paneli, na środku rdzeń Warp, a całość w pomieszczeniu wysokim na 3pokłady i odchodzących od niego kilku "wnękach"= mniejszych pomieszczeniach
Ale jak się nie ma co się lubi.....to się nie ma
kolo
Anonimowy
#29 - Wysłana: 27 Paź 2006 15:20:03
Odpowiedz 
jak byłby ktoś miły to zamieściłby fotki maszynowni federacji co??
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 10 Lut 2017 16:24:28
Odpowiedz 
Stuart Foley zajmuje się ciekawą kwestią: gdzie właściwie była umiejscowiona maszynownia klasy Constitution?
http://www.youtube.com/watch?v=CBF7z1NfFH0
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Najlepsza maszynownia w ST :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!