USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Zaburzeni Betziodzi

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 5 Paź 2006 20:53:36
Czy zauważyliście, ze wśród przedstawicieli kuzynów doradcy Troi spotyka się najwięcej osobnikow niezrównoważonych emocjonalnie- takim odsetkiem zabużonych jednostek nie może poszczycić sie chyba zadna inna rasa z ST? Moze jest w tym nieco przesady, gdyz znane mi sa dwa przypadki chorób psychicznych wystepujacych u Betaziodów- mam tu na mysli Tama Elbruna oraz Sudera- ale sa to chyba jedyni obcy jakich pokazano w ST, którzy przejawiali oznaki zaburzen na tle emocjonalnym- pomijajac Al-Aurianinia, dr Sorana rzecz jasna! Czy tak jak ja uwazacje, iz byl to celowy zabieg twróców zmiezajacych do ukazania Betaziodów jako istot podatnych na schorzenia psychiczne- co bylo konsekwencja ich mentalnych zdolnosci do wsłuchiwania sie w umysły innych istot, czy tez jest to dzielem przypadku?

Tam Elbrun i Data- odcinek TNG ,,Tin Man"
The_D
Użytkownik
#2 - Wysłana: 5 Paź 2006 21:08:12
Lwaxana Troi też miała problemy na tle zmarłego dziecka.
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Paź 2006 21:41:17
The_D

Lwaxana Troi też miała problemy na tle zmarłego dziecka

No, prosze kolejna... Czyli jednak cos jest an rzeczy z tymi Betazoidami! Wie ktos z Was w jaki sposob i kiedy zostali oni przyjeci do Federacji? Kiedy nawizano z nimi pierwszy kontakt, i czy ktos zauwazyl ich nie problemy opanowaniem emocji?
Jo_anka
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Paź 2006 22:03:04 - Edytowany przez: Jo_anka
Poza ww. Batazoidami, pojawil sie w TNG, niepamietam w ktorym odcinku, polbetazoid, tak jak Troi, mlody dyplomata (?) - manipulant, ciut socjopatyczny.
Ps. Chodzi o niejakiego Devinoni Ral - "The Price" sezon 3 TNG.

Jedyna Betazoidka sprawiajaca normalne wrazenie pojawila sie w 1 odc. Voyagera - por. Stadi, glowny pilot. Niestety nie przezyla odcinka...
Hazrall
Użytkownik
#5 - Wysłana: 5 Paź 2006 22:35:58
edyna Betazoidka sprawiajaca normalne wrazenie pojawila sie w 1 odc. Voyagera - por. Stadi, glowny pilot. Niestety nie przezyla odcinka...

Moim zdaniem nieprzeżycie odcinka stawia ją w podobnie negatywnym świetle
A co do reszty Betazoidów to chyba zagranie celowe, ukazanie że taki dar pociąga za sobą konsekwencje, trekowi telepaci są chyba najrealniejsi, no może ci z B5 też są ciekawie przedstawieni.
Psyker
Użytkownik
#6 - Wysłana: 6 Paź 2006 16:19:52
Taaa, nie chcą się rozpowiadać na temat tej realnej telepati i empatii stwierdzę tylko, że faktycznie nieumiejętne kontrolowanie swych zdolności może prowadzić do zaburzeń psychicznych, zwłaszcza jak ktoś nie kontroluje zdolności empatii... ale tu można by się długo rozpisywać, a ja nie chcę robić wykładu na temat psioniki
Hazrall
Użytkownik
#7 - Wysłana: 6 Paź 2006 17:31:09
ale tu można by się długo rozpisywać, a ja nie chcę robić wykładu na temat psioniki

Po wykładzie z socjologii autorstwa profesora K zniosę wszystko Hm jak go przemyśle coś skrobnę narazie nie mam weny
Psyker
Użytkownik
#8 - Wysłana: 9 Paź 2006 16:28:54
hmm wcisął bym reklamę pewnej strony o telepatii ale nie czytałem regulaminu, nie wiem czy to legalne

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Zaburzeni Betziodzi

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!