USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Galaktyki

Autor Wiadomość
Skrzyniu
Użytkownik
#1 - Wysłana: 25 Wrz 2006 13:08:29
Jak mi wiadomo ST rozgrywa się w obrębie jednej galaktyki - Milky Way Galaxy, pomijając pozostałości po galaktyce Andromedy. Czy ST kiedykolwiek wyjdzie poza obręb tej jednej? Czy ktoś słyszał o innych przypadkach "kontaktu" w innej galaktyce?
szwagier
Użytkownik
#2 - Wysłana: 25 Wrz 2006 14:01:35
Milky Way się składa z kwadrantów Alfa, Beta, Delta i Gamma. Z tymi dwoma ostatnimi mieliśmy już do czyniemia w Voy i DS9 i wiemy jakie to odległości. Dystans dzielący galaktykę od galaktyki jest nieporównywalnie większy. Statek z maksymalną waro musiałby chyba lecieć z tysiące lat, chyba że Q by pstryknął palcami.
Pytanie czy istnieją tunele tak jak przy DS9 mogące zaginać przestreń aż do innej galaktyki.
The_D
Użytkownik
#3 - Wysłana: 25 Wrz 2006 14:22:21
W odcinku TNG "Where no man has gone before" Enterprise zagalopował się do galaktyki sąsiedniej, ale nie doszło do kontaktu z tubylcami. poogladali sobie tylko jakies ciekawe zjawisko astronomiczne.
Skrzyniu
Użytkownik
#4 - Wysłana: 25 Wrz 2006 15:49:43
Znalazłem coś takiego w Memory Alpha:

"The Milky Way's disc is surrounded by a massive barrier of unknown origin, which prevents most travel into and out of the galaxy. (TOS: "Where No Man Has Gone Before")"

URL

Hipoteza:
Jak nie na zewnatrz to morze wewnątrz.
W centrum galaktyki znajduje się " black hole" Sagitarius A - przypuśćmy że to jest połaczenie z inna galaktyką bądź wieloma. Problem w tym, że jak nam wiadomo, aby przedostać się do centrum trzeba pokonać the Great Barrier.
Może kiedyś się uda odwiedzić całkiem inne światy (gdzie nie będzie przeważałą humanoidalna postać obcych).
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 25 Wrz 2006 16:32:26
Skrzyniu
Jak mi wiadomo ST rozgrywa się w obrębie jednej galaktyki - Milky Way Galaxy
Czy ST kiedykolwiek wyjdzie poza obręb tej jednej?

W kanonicznym ST nie ma takich informacji... Co prawda w serialu Andromeda, który początkowo miał być jeszcze jedną serią Treka tamtejszą Federację (czy raczej Systems Commonwealth) przed upadkiem stanowią trzy galaktyki, ale nie wiem czy pomysł ten pochodzi od samego Roddenberry'ego (co było by pewną, niekanoniczną informacją o planowanej przyszłości ST) czy też został wprowadzony przez Roberta Hewitt'a Wolfe'a (co by oznaczało, ze nie ma już z ST nic wspólnego).

Może kiedyś się uda odwiedzić całkiem inne światy (gdzie nie będzie przeważałą humanoidalna postać obcych).

Cóż, przedsmak mieliśmy w VOY w postaci istot nawet nie z innej galaktyki, a innego wszechświata...
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 26 Wrz 2006 23:57:28
Skrzyniu

gdzie nie będzie przeważałą humanoidalna postać obcych

W zasadzie twoja konkluzaj jest logiczna- zwazajac na to, iz życie w Drodze Mlecznej zostalo zasiane w bardzo odleglych czasach przez pewna pradawna rase obcych. Nic mi nie wiadomo zas o tym by gatunek ten kontynułował swa misje szezenia zycia poza obrebem naszej galaktyki...
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 27 Wrz 2006 00:39:58
Picard

W zasadzie twoja konkluzaj jest logiczna- zwazajac na to, iz życie w Drodze Mlecznej zostalo zasiane w bardzo odleglych czasach przez pewna pradawna rase obcych. Nic mi nie wiadomo zas o tym by gatunek ten kontynułował swa misje szezenia zycia poza obrebem naszej galaktyki...

Taka Federacja to by było TO - wizja jak ze "Szpitala Kosmicznego" czy utwórów Nivena. W końcu naprawdę OBCY Obcy... (Tylko, cholera, jaki budżet musiał by mieć serial i jak zdolnych speców od F/X by to wypaliło...)
Seybr
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Wrz 2006 09:57:41
No tak, musial by miec ogromny. Czy wtedy by odniusl sukcesz? Zdaje mi sie ze przecietny glupi amerykanin, by nie wiedzial o co chodzi.

W zasadzie twoja konkluzaj jest logiczna- zwazajac na to, iz życie w Drodze Mlecznej zostalo zasiane w bardzo odleglych czasach przez pewna pradawna rase obcych

A oni jak powstali? Jak dla mnie ta teoria jest tak prawdziwa jak moj statek Kukuruznik z napedem warp 10,5.
The_D
Użytkownik
#9 - Wysłana: 27 Wrz 2006 11:29:00
To nie tak, że całe życie zostało zasiane przez tą cywilizację. Można się domyślać, że przynajmniej większość gatunków opartych na węglu
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Wrz 2006 15:46:20
Owszem, moglo byc zasiane, nawet przez przypadek ;]. My sami mozemy to zrobic. W naszych statkach badawczych moze przetrwac proste zycie, ktore po xxxxxx latach sie rozwinie.

Czesc starej cywilizacji moglo teraformowac planety itp. Temat rzeka. My sami mamy plany na teraformowanie Marsa. Jestesmu juz w stanie to zrobic. Jedynie bariera sa finanse.
Psyker
Użytkownik
#11 - Wysłana: 29 Wrz 2006 16:35:15
... I spłeczne...

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Galaktyki

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!