USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ciekawostki...
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
John Belushi
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Mar 2005 12:38:44 - Edytowany przez: John Belushi
Odpowiedz 
Kilka ciekawostek z www.tvtome.com (thx Dreamweb )

Rene Auberjonois zagrał pułkownika Westa
w ST VI jednak scena została wycięta.

Is the only actor who has appeared on 'Star Trek' to have scenes with regulars from all five series.

w ENT to było 1x20

Tim Russ -
In his Star Trek career, he has been on camera with 5 different "Starship captains" - Capt. Harriman (Alan Ruck), Capt. Jean Luc Picard (Patrick Stewart), Capt. Kirk (William Shatner), Capt. Sulu (George Takei), and Capt. Janeway (Kate Mulgrew).

co nie znaczy że pod kapitanem Harimanem służył Tuvok.

He was also in The Deep Space 9 episode "Through the Looking Glass" with Captain Sisko (Avery Brooks)
At the time of "Through the Looking Glass, Ben Sisko was not yet a Captain. (Although the Alternate Universe Sisko that he impersonated was a "Captain," but not of Starfleet.) He was promoted in "The Adversary."
Originally tried out for the role of Geordi LaForge
Along with Jonathan Frakes, Armin Shimerman and Ethan Phillips, he is one of only four 'Star Trek' regulars to appear on three 'Star Trek' series.

Colm Meaney -
Is the only actor to appear in the pilots and finales of two different 'Star Trek' series.

strona wymienia też 56 odcinków TNG w których wystąpił.
co niekoniecznie jednak oznacza że wystąpił tylko w tych 56.

Michael Dorn -
http://www.tvtome.com/images/people/3/8/65-19683.jpg
Has appeared in more episodes of "Star Trek" than any other person.
Is the only person to have been a main cast member in two different "Star Trek" series.

chyba lepiej wygląda jako Klingon

LeVar Burton -
Directed episodes of Star Trek: The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager and Enterprise. He directed a totall of 29 episodes.

Malcolm McDowell (dr Soran z ST VI) to w rzeczywistości wujek Alexandera Siddiga

Nana Visitor -
Was once married to DS9 co-star Alexander Siddig, and fellow DS9 co-star Andrew Robinson was their son's godfather.

Quark to nie tylko Armin Shimerman:
Along with John de Lancie, Michael Ansara and Richard Poe, he is one of only four people to have played the same character on three different 'Star Trek' series.

ciekawostek jest tam więcej
mam nadzieję że nie o wszystkim wiedzieliście wcześniej
Domko
Użytkownik
#2 - Wysłana: 27 Mar 2005 13:21:46
Odpowiedz 
Rene Auberjonois pojawia się w ST VI i scena nie jest wycięta. Przecież to on udawał Klingona podczas zamachu i to on planował odbicie Kirka i McCoya.
Barusz
Użytkownik
#3 - Wysłana: 27 Mar 2005 13:45:11 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Quark to nie tylko Armin Shimerman:

Chyba powinno być "Quark to nie tylko DS9"
Aż się zdziwiłem, że nie wpisałeś tu kawałka o castingu Roberta Picardo... I tego, że fani DS9 dowiedzieli się o rozwodzie pp. Visitor i Siddiga dopiero gdy ona poinformowała na swej stronie internetowej o swoich...kolejnych zaręczynach.
Ponadto po raz któryś temat został założony nie w tym Forum co trzeba (powinnien być w "Star Treku", nie w "Świecie Star Treka").
cezary
Użytkownik
#4 - Wysłana: 30 Mar 2005 09:29:29
Odpowiedz 
no nie i mozna zapominac o scenie, ktora nabiera nowego znaczenia, gdy nienarodzone dziecko O'Brianow jest przeniesione do brzucha Kiry. W pewnym momencie widac jak rozzloszczona Kira krzyczy do Bashira "It's all your fault!", co wiedzac, ze byli wowczas malzenstwem, nabiera nowego znaczenia
Dreamweb
Użytkownik
#5 - Wysłana: 2 Kwi 2005 10:19:31
Odpowiedz 
Na to wpadłem sam :

Wliczając Frakesa i Sirtis w serialu Enterprise wystąpi w sumie 5 aktorów grających role członków głównych załóg w innych serialach Star Trek:

Rene Auberjonois (odc. "Oasis")
Roxann Dawson ("Dead Stop", tylko głos)
Brent Spiner ("Borderland", "Cold Station 12", "The Augments" oraz sam głos w "These Are The Voyages")
Jonathan Frakes & Marina Sirtis ("These Are The Voyages")
Dreamweb
Użytkownik
#6 - Wysłana: 4 Kwi 2005 10:57:38
Odpowiedz 
Do postu powyżej:
Autokorekta - w sumie była to szóstka aktorów, dochodzi jeszcze Ethan Phillips w "Aquisition", zapomniałem o nim bo:
1) Odcinek jest kiepski
2) Nie przepadam za Neelixem (i jak zauważyłem nie ja jeden).
Kimasek
Anonimowy
#7 - Wysłana: 7 Kwi 2005 15:08:04
Odpowiedz 
Kiedys (z 2-4 lata temu) byl taki polski serwis internetowy o ST, tylko nie pamietam jaka domena (czy wlasnie www. startrek.pl jak ten obecny tutaj, czy startrek.com.pl a moze www.gwflota.com.pl czy cos takiego?? - na wymienionych domenach sa teraz inne serwisy ale z pewnoscia nie nawiazuja do tamtej). Prowadzil go gosc calkowicie oddany swiatu ST. Serwis byl rewelacyjny, aktualizowany non stop, multum fotek, mapy kosmiczne, opisy i duzo duzo wiecej. W pewnym momencie gosc zostawil na swojej stronie list w ktorym twierdzil ze juz wyrosl z tego i ze nie moze patrzec jak tworcy ST coraz wiekszy chlam robia i dlatego z wielkim zalem konczy kariere trekera. Nie wiem kto to byl ale serwis jeszcze dzialal pare miesiecy i zniknal. Czy ktos pamieta taka stronke? Kurcze, zebym mogl przytoczyc wiecej faktow ale juz malo co pamietam
Domko
Użytkownik
#8 - Wysłana: 7 Kwi 2005 16:16:17
Odpowiedz 
Tak, też pamiętam i widziałem ten list. Niestety, nie pamiętam adresu, bo zaglądałem tam sporadycznie (nie miałem netu tylko korzystałem z kafejek i cierpliwości kumpla ).
Kai
Admin
#9 - Wysłana: 8 Kwi 2005 00:03:12
Odpowiedz 
No to był oczywiście oryginalny USS Solaris a wcześniej jeszcze oryginalny USS Volshchan prowadzony przez Marcina Wicharego. Obecny USS Phoenix (wcześniej USS Solaris-A) jest bezpośrednim spadkobiercą starego Solarisa. Za zgodą Marcina przenieśliśmy większość informacji z trekowej bazy danych i większość zasobów multimedialnych.
Dreamweb
Użytkownik
#10 - Wysłana: 10 Kwi 2005 18:46:32
Odpowiedz 
John Belushi
Użytkownik
#11 - Wysłana: 10 Kwi 2005 22:36:51
Odpowiedz 
całkiem podobnu nie wiem tylko czy broń ma odpowiednią
John Belushi
Użytkownik
#12 - Wysłana: 10 Kwi 2005 22:39:37 - Edytowany przez: John Belushi
Odpowiedz 
na Solarisie był też kiedyś kalkulator dat gwiezdnych
pamiętacie??
Dreamweb
Użytkownik
#13 - Wysłana: 10 Kwi 2005 22:52:54
Odpowiedz 
Ta scenka z "Kazonem" pochodzi z finałowego odcinka Enterprise, czyżby jakąś niespodziankę szykowali? Choć prawdopodobnie to kolejny w ST przykład nowowymyślonego gatunku podobnego z wyglądu do już znanych...
Domko
Użytkownik
#14 - Wysłana: 11 Kwi 2005 10:30:02
Odpowiedz 
na Solarisie był też kiedyś kalkulator dat gwiezdnych
pamiętacie??

Tak, do dziś go mam i używam.
Anonim
Anonimowy
#15 - Wysłana: 12 Kwi 2005 17:06:35
Odpowiedz 
to może Kai też go gdzieś wrzuci?
Pah Wraith
Użytkownik
#16 - Wysłana: 13 Kwi 2005 09:17:37
Odpowiedz 
Był też kalkulator prędkości Warp. Też go mam.
Jinn
Użytkownik
#17 - Wysłana: 18 Kwi 2005 09:42:02
Odpowiedz 
Kalkulator znajdował się na stronie USS Posnania, a obecnie znajduje sie na stronie USS Posnania-A w dziale ładownia.
Wszystkich chętnych zapraszam do jego pobrania.
www.posnania.org
Dreamweb
Użytkownik
#18 - Wysłana: 18 Kwi 2005 18:43:28
Odpowiedz 
http://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/235117.html

Eeee... Jaki to ma związek z Enterprise? Chyba taki że ci goście chcą "boldly go..."
Slovaak
Użytkownik
#19 - Wysłana: 18 Kwi 2005 20:32:54
Odpowiedz 
kilka giga w 30s, gdybym sie tylko dorwał do takiego łącza na 5 min...
John Belushi
Użytkownik
#20 - Wysłana: 19 Kwi 2005 18:34:54 - Edytowany przez: John Belushi
Odpowiedz 
kurcze... mam prośbę,
ściągnąłem program (thx Jinn) i nie mogę nic policzyć...

datę gregoriańską wpisuję w formacie:
yyyy-mm-dd(Tgg:mm(:ss))
(pomijam fakt że nie mogę wpisać sekund z braku wolnego miesca na wpisanie). mogę policzyć tylko samą datę bez godzin.

jak zmienię w regule jakiś znaczek mam info że to
"nierozpoznany format daty" więc to nie wina zapisu...
i już nic nie rozumiem
Barusz
Użytkownik
#21 - Wysłana: 2 Maj 2005 18:27:19 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Dopiero teraz dowiedziałem się, że Gary Graham (ambasador Soval z ENT) starał się o role kapitanów Sisko i Janeway i dwókrotnie dostał się do castingowego finału ( http://www.imdb.com/name/nm0334048/bio ). Grał także Tanisa w STV "Cold Fire". I pojawi się w "Terra Prime".
Delta
Użytkownik
#22 - Wysłana: 3 Maj 2005 18:24:13
Odpowiedz 
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w przestrzeń kosmiczną wysłano nagranie z pieśniami wykonanymi przez wieloryby. Zdaniem organizatorów przedsięwzięcia -stowarzyszenia Deep Space Communications Network z Florydy, nadszedł czas by muzykę tych zwierząt poznał cały wszechświat. Artystami były...humbaki.
Teraz przynajmniej jest wiadomo, kogo będzie można winić za sondę wielorybią ze Star Trek IV
Scimitar
Użytkownik
#23 - Wysłana: 9 Maj 2005 11:34:45
Odpowiedz 
Niedawno w TV usłyszałem (w programie symulator Faktów), że została wyslana sąda w kosmos do testowania napędu na żagle słoneczne.
The_D
Użytkownik
#24 - Wysłana: 10 Maj 2005 08:39:45
Odpowiedz 
Nie wierzę.
Scimitar
Użytkownik
#25 - Wysłana: 10 Maj 2005 11:36:04
Odpowiedz 
A jednak
cezary
Użytkownik
#26 - Wysłana: 11 Maj 2005 10:15:52
Odpowiedz 
sonda nie sąda
nie mowimy o wymiarze niesprawiedliwosci no ale ja tez cos takiego slyszalem, ale chyba w Swiecie Nauki czy Wiedzy i Zyciu, wiec raczej czytalem
Domko
Użytkownik
#27 - Wysłana: 11 Maj 2005 11:27:42
Odpowiedz 
Tak, to prawda. Też gdzieś o tym czytałem. Swoją drogą, co taki napęd zrobi, gdy wyjdzie poza zasięg słońca?
Scimitar
Użytkownik
#28 - Wysłana: 11 Maj 2005 13:59:54
Odpowiedz 
Ale są przecież jeszcze inne gwiazdy emitujące promieniowanie, które moglo by działać w podobny sposób. Poza tym mógłby to być tani i dość efektywny napęd do pruszania się na terenie naszego układu słonecznego i jego okolicach.
Domko
Użytkownik
#29 - Wysłana: 11 Maj 2005 14:13:28
Odpowiedz 
Jasne, tylko gdybałem o misjach poza Układ Słoneczny.
Scimitar
Użytkownik
#30 - Wysłana: 11 Maj 2005 14:18:56
Odpowiedz 
Poza układem slonecznym można by wykożystać posiadaną przez statek inercję i standardowy napęd, aby zwiększyć jeszcze prędkość podróży (jeśli oczywiście nie popełniam jakliegoś błędu związanego z fundamentalnymi prawami fizyki )
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ciekawostki...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!