USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Regulamin?

Autor Wiadomość
Jarek
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Mar 2005 00:59:08
Tak się tylko zastanawiam...

Tuvok szkoląc grupke bylych Maquis zwraca uwagę bajorańskiemu zalogantowi, by ten zdjąl nieregulaminowy kolczyk. Podobnie postępuje w jednym z odcinków Riker, nakazując to samo Ro Laren. Dlaczego więc Worf przez caly czas mógl nosić swój klingoński, nieregulaminowy pas?

Dyskryminacja Bajoran?

byli oprócz Worfa jacyś oficerowie GF manifestujacy jawnie swoje kulturowe akcenty?
waterhouse
Moderator
#2 - Wysłana: 24 Mar 2005 01:01:53 - Edytowany przez: waterhouse
Chekotay miał tatuaż.... Co do Worfa, pewnie zrobili dla niego wyjątek ze względu na specjalne stosunki federacyjno-klingońskie
Jarek
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Mar 2005 01:08:45
Chakotay to pryszcz jeśli chodzi o Indian...ma "tylko" tatuaż..

ciekawe czy pamięta ktoś jakieś inne indiańskie akcenty wśród zalóg? ??
Domko
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Mar 2005 11:44:54
Riker upominał Ro Laren, ale jakoś nie przeszkadzało mu, że Troi chodziła w nieregulaminowym stroju.
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 24 Mar 2005 12:13:46
Jak mógł kazac zdjac bajoraninowi kolczyk? Przecierz GF jest miedzy planetarna organizacja a nie wyłacznie ludzka!
choc zbyt wielu obcych nie szfęda sie po statkach;)
waterhouse
Moderator
#6 - Wysłana: 24 Mar 2005 14:33:45
Jak mógł kazac zdjac bajoraninowi kolczyk? Przecierz GF jest miedzy planetarna organizacja a nie wyłacznie ludzka!

Ale StarFleet to organizacja wojskowa- unifikacja strojów i wyglądu to część procesu dyscyplinowania, zwł. w przypadku takich rekrutów jak Maquis.
Slovaak
Użytkownik
#7 - Wysłana: 24 Mar 2005 19:18:58
Być moze ale kolczyk u bajoranina czy bajoranki nie jest jakims wybrykiem, znakiem przynalerznosci do jakiejs subkultury ale symbolem narodowym to tak ja by kazano zdjac Orła Białego ze scian.
Barusz
Użytkownik
#8 - Wysłana: 24 Mar 2005 19:53:36
Ja myślę, że gdybym jako oficer Floty polskiego pochodzenia chciał to podkreślać orzełkiem na mundurze, to też by mi kazali zdjąć.

Riker upominał Ro Laren, ale jakoś nie przeszkadzało mu, że Troi chodziła w nieregulaminowym stroju.

Tak jak ja to rozumiem to Troi przebywała na statku w charakterze osoby cywilnej (tak jak np. tata mojego kumpla jest pułkownikiem, ale do pracy chodzi po prostu w garniturze).
Slovaak
Użytkownik
#9 - Wysłana: 24 Mar 2005 20:26:46
A Worf i ten pas? Nie wiem czy dobrze kojarze gdyz TNG nie jest moja mocna strona ale klingoni uwarzali Worfa za zdrajce wiec by nic nie powiedzieli.
Barusz
Użytkownik
#10 - Wysłana: 24 Mar 2005 20:53:49
Ja bym powiedział, że jeszcze nim Klingoni go wykleli wprowadzono do regulaminu przepis w sprawie klingońskich pasów specialnie z myślą o Wolfie, a potem to już tak zostało.
Jarek
Użytkownik
#11 - Wysłana: 25 Mar 2005 04:02:00
choc zbyt wielu obcych nie szfęda sie po statkach;)

myślę, że GF jest akurat ludzka, tzn. Ziemska...powolana na Ziemi, przez Ludzi, to raczej Federacja jest międzyplanetarna - a GF jest jedną z jej "jednostek";) nie widzialem w skladzie GF okrętów vulcańskich, czy boliańskich,,,,hmm

Co do kulturowych akcentów- polecam scenę z TMP. Poklad rekreacyjny, zaloga ogląda przekaz z Ypsilon-9. Fajne 'smaczki'
Slovaak
Użytkownik
#12 - Wysłana: 25 Mar 2005 12:28:40
nie widzialem w skladzie GF okrętów vulcańskich, czy boliańskich

Mam na dzieje ze nie chodzi ci o wyglad okrętów?
Słyszałes o USS Sitak, o okrętach na których wiekszosc załogi stanowia np Volkanie i jeszcze klasa Constitution została zaprojektowana równierz przez Volkan. GF nie jest organizacja wyłącznie ludzka, moze swoje kozenie i ma na ziemi ale jest to siła reprezentujaca cała federacje. W koncu inni tez maja obowiazek jej bronic ale jakos tylko okrety GF walczyły z Jem'Hadar.
Dreamweb
Użytkownik
#13 - Wysłana: 25 Mar 2005 16:09:46 - Edytowany przez: Dreamweb
Ja myślę, że we Flocie po tylu latach wszystko się po prostu wymieszało, okręty są projektowane przez przedstawicieli różnych gatunków, załoganci są z różnych światów... Ja bym obstawiał że np. okręty o typowo vulcańskim wyglądzie (z pierścieniami itp.) też latają we Flocie i pewnie niejednym dowodzi np. Ziemianin, taki misz-masz po prostu, tylko co prawda nie widzieliśmy czegoś takiego na ekranie (o ile wiem)...
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Mar 2005 19:36:16
Być moze ale kolczyk u bajoranina czy bajoranki nie jest jakims wybrykiem, znakiem przynalerznosci do jakiejs subkultury ale symbolem narodowym to tak ja by kazano zdjac Orła Białego ze scian.

Tu może ja się mylę, ale kolczyk Bajoran, noszony na prawym uchu jest oznaką przynależności do wspólnoty wyznawców Proroków. Ro, na znak, że straciła wiarę, ale z szacunku dla wiary ojca, nosiła Kulczyka w lewym uchu.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Regulamin?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!