USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Istoty tachionowe w ST

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 3 Sier 2006 23:59:39
Czyli szybsze od swiatla, toczace swoj zywot poza obrebem egzystencji stworzen' zlorzonych ze zwyklej materii. W TOS wystepowala rasa, kotra cechowala sie tymiwlasciwosciami. Czy istnialy we wszechswiecie ST inne podobne jej gatunki? Czy woglue mozliwa jest egzystencja takich stworzen?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 4 Sier 2006 00:42:26
Link o tachionach:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Tachyon

A o istotach złożonych z tachionów w TOS nic nie znalazłem...
Domko
Użytkownik
#3 - Wysłana: 4 Sier 2006 11:10:20
Picard
Może pomyliłeś to z istotami tetrionowymi z TNG...
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 4 Sier 2006 11:35:03
Domko

Chodzi mi o takie stworzenia, kotre poruszja sie szybcjej niz swiatlo, a ze wzmiankowany,- badź co bądź zaburaczony odcinek TOS- , w którym pewna pani w iscie matirxowym stylu unika trafienia z fazera, tak nie jestem w stanie powiedziec jak owe istotom kotrych reprezentatntka byla sie nazywaly. W kazdym razie zalorzylem,iz skladaly sie z tachionow...
Raptor 16
Użytkownik
#5 - Wysłana: 4 Sier 2006 11:38:09
Chodzi mi o takie stworzenia, kotre poruszja sie szybcjej niz swiatlo

poruszanie sie szybciej od swiatla jest niemożliwe
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 4 Sier 2006 11:41:07
Raptor 16

Jesli skladasz sie z materii owszem- ale polecam Ci lekture ksiazki ,,Wspołczesna nauka a cywilizacje pozaziemskie" gdzie rozwazane jest wlasnei wystepowanie takiej istoty, ktora skladala by sie z tachionow a co za tym idzie poruszala by sie szybciej niz swiatlo. Caly problem w tym,ze nie wiem czy obcy z TOS tez skladali sie z owych szybkich czastek i dlatego faktycznie ich wystepowanie uznaje za burak.
Raptor 16
Użytkownik
#7 - Wysłana: 4 Sier 2006 12:00:27
Jesli skladasz sie z materii owszem- ale polecam Ci lekture ksiazki ,,Wspołczesna nauka a cywilizacje pozaziemskie" gdzie rozwazane jest wlasnei wystepowanie takiej istoty, ktora skladala by sie z tachionow a co za tym idzie poruszala by sie szybciej niz swiatlo. Caly problem w tym,ze nie wiem czy obcy z TOS tez skladali sie z owych szybkich czastek i dlatego faktycznie ich wystepowanie uznaje za burak.

aha
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 4 Sier 2006 15:35:34
Picard

Chodzi mi o takie stworzenia, kotre poruszja sie szybcjej niz swiatlo, a ze wzmiankowany,- badź co bądź zaburaczony odcinek TOS- , w którym pewna pani w iscie matirxowym stylu unika trafienia z fazera

Może chociaż pamiętasz tytuł odcinka (bo, że nazwy istot nie pamiętasz, wiem).

,,Wspołczesna nauka a cywilizacje pozaziemskie" gdzie rozwazane jest wlasnei wystepowanie takiej istoty, ktora skladala by sie z tachionow a co za tym idzie poruszala by sie szybciej niz swiatlo.

To co i ja uwielbiam - życie złożone z czegoś innego niż białko (vide np. cykl o Xeelee)

Domko

Może pomyliłeś to z istotami tetrionowymi z TNG...

Tak przy okazji linki:
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Solanagen-base d_lifeform
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Tetrion
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 7 Sier 2006 23:01:53

Ja rozwinelem taka technologie. Paliwem jest alkoho, piwo + drinki + wodka. Wtedy poruszam sie szybciej niz swiatlo.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 7 Sier 2006 23:14:40
Seybr

Ja rozwinelem taka technologie. Paliwem jest alkoho, piwo + drinki + wodka. Wtedy poruszam sie szybciej niz swiatlo.

My tu serio,a Ty sobie dworujesz....
Hazrall
Użytkownik
#11 - Wysłana: 7 Sier 2006 23:49:06 - Edytowany przez: Hazrall

Eee tylko względnie, zaburzenia motoryczne sie nie kwalifikują
Sorki Q nie mogłem sie powstrzymać
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 7 Sier 2006 23:59:07
Hazrall

Sorki Q nie mogłem sie powstrzymać

Nic nie szkodzi

Zresztą Galileusz ponoć powiedział "a jednak się kręci" patrząc na Ziemię w stanie upojenia alkoholowego

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Istoty tachionowe w ST

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!