USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Niewolnictwo w uniwersum ST

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Lip 2006 21:29:45
Odpowiedz 
Chcial bym byśmy dziś zajeli sie problemme społecznym jakim jest niewolnictw we wszechświecie ST. jakie rasy praktykują ten zwyczaj? Z jakiego powodu mozna zostać niewolnikiem i jaka jest jego status formalno prawny w swietle prawa spoleczenstwa, do ktrego nalezy badź przez, które został zniewolony?
P.S. Chciałem wklejić jakąś fajną fotkę Oriońskiej niewolnicy ale żadnej niestety nie udało mi się znaleźć...
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 29 Lip 2006 22:00:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Chciałem wklejić jakąś fajną fotkę Oriońskiej niewolnicy ale żadnej niestety nie udało mi się znaleźć...

Ależ proszę:

A tu b. wyczerpujacy tekst o niewolnictwie we wszechświecie ST:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Slavery

A tu niewolnica z "siostrzanego" universum:
http://tgm.firstones.com/wiki/Adira_Tyree
GRG
Użytkownik
#3 - Wysłana: 6 Paź 2006 12:24:01
Odpowiedz 
A co powiecie o hologramach? Doktorze i jego braciach tak przstarzałych technologicznie że zostali skierowani do prac w kopalniach i czyszczeniu przewodów plazmowych? W poczatkowych odcinkacz Voyagera Doktor był traktowany przez załogę jako "instrumentum vocale" taki bardziej rozwinięty program komputerowy który mozna wyłączyc gdy nie jest potrzebny. Tylko dzięki zbiegowi okoliczności i potrzeb załogi (i woli kapitan) wyewoluował w pełnoprawną osobę (no nie do końca bo gdy napisał holopowiesc powstał spór czy w świetle prawa jest osobą i czy może posiadac prawa autorskie). I jeszcze inne odcinki: hologram obcych mordujacy załoge swojego statku, hologramy które stworzyli Hiregoni na potrzeby polowań, w końcu zwierzyna zmieniła się w łowcę. Z pewnością nie każdy hologram posiada osobowośc i nie kazda rasa pozwoliła by na taką ewolucje jednak jak pokazuja niektóre odcinki taka sytuacja może sie pojawic i wtedy powstanie problem.
Lich
Użytkownik
#4 - Wysłana: 11 Paź 2006 21:43:12
Odpowiedz 
Hm. Taki mały offtop: czy jak Kira i Bashir byli w świecie równoległym, to widzieliście tam replikatory? Bo jeśli tak, to użwanie przez sojusz ludzkich niewolników miało chyba na celu eksterminację gatunku.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Niewolnictwo w uniwersum ST

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!