USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ksieżyce w wszechswiecie ST

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Lip 2006 08:37:09
Moje przeoczenie gdyz temat ten z oczywistych wzgledow powinien powjawic sie tu wczoraj ale nie zajrzalem w kalendarze- dzis jednak naprawiam swoj blad. Co wiadomo o ksiezycach w uniwersum ST? Czy istnieje jakas ich klasyfikacja, czy sa zasiedlane? Czy podobnie jak planety podlegaja procesowi terraformacji? Jakie surowce sie stamtad pozyskuje? A federacyjne osiedla na ksiezycu- ile jak liczni sa ich mieszkancy i wogle czemu chca zyc w tak nieprzyjanzmy srodowisku?

[/i]Księżycowy tanieć Uhury na Nimbus V[i]
atozz
Użytkownik
#2 - Wysłana: 21 Lip 2006 11:07:12 - Edytowany przez: atozz
No był klingoński księżyc Praxis w ST6. Poza tym Wesley jako kadet latał w okolicach Tytana - jednego z księżyców Saturna w TNG. Ale mogłoby być więcej, zwłaszcza możnaby pokazać ich wygląd - przecież jest dużo zdjęć księżyców z sond kosmicznych, na przykład takie:

Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:30:56
atozz

Bardzo dziekuje Ci za podanie przykładów występowania ksiezycy w Treku oraz za fotki niezwykłej urody! Swoja drogą ciekaw jestem co stało sie z ksiezycami Marsa, Fobosem i Dejmosem w czasie terraformowania tej planety przez Federacje- czy istnieja jakies kanoniczne dane na temat wykorzystania ich w trakcje wzmiankowanego procesu?
Qura
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:54:01
W odcinku TNG 5x3 gdzie pojawia się Ro, Bajorańscy rebelianci mają bazę na trzecim księżycu Valo I.
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 21 Lip 2006 14:58:13
Qura

A ksieżyc gry komputerowej osadzonej w realiach DS9 ,,ST: Fallen", Jarado istnial w trekowej rzeczywistosci czy tez jest on jedynie wymyslem twórców gry?
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:10:38
Moim zwyczajem, link z listą ksieźycow w świecie ST:
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Moons

Picard

Jarado istnial w trekowej rzeczywistosci czy tez jest on jedynie wymyslem twórców gry?

Istniał:
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Jeraddo
I mał fajne pejzarzyki:

No i nie zapomnijmy o najbardziej znanym księzycu w siewcie ST (o którego kolonizacji pisaliśmy), Ksieżycu Ziemi:
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:17:13
Q__

I mał fajne pejzarzyki

Czyli w grze niekoninicze jest wszystko co tyczy sie tego księżyca prócz samego faktu jego istnienia. Bo w grze było to bardzo paskudne miejsce gdzie na pewno nie wybrał byś się na wakacje...
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:29:21
Picard

Jak wynika z linka: ten księźyc był paskudnym miejscem... W dodatku zamieszkanym przez gigantyczne pajęczaki...
Picard
Użytkownik
#9 - Wysłana: 21 Lip 2006 21:58:12
Q__

Jak wynika z linka: ten księźyc był paskudnym miejscem... W dodatku zamieszkanym przez gigantyczne pajęczaki...

Ze wstydem przyznam,ze jeszcze nie mialem okazji zapoznac sie z linkiem- zaraz to uczynie! Jesli zas chodzi o pajaki- rzeczywiscie tam byly: wielkie jadowite pasudy...Ale zarwono Ty jak i inni czytelnicy wiedza oczywsicie czemu akurat dzis pojawil sie tu ow temat?
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:13:19
Picard

Oczywiście, dziś mija rocznica "małego kroku człowieka"...

(A'propos, założyłem topic "Ważne daty", ale nie miał zainteresowania, a zamieszczałem tam głównie "kosmiczne" rocznice)
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:17:37
Q__

Chyba wczoraj minela? Ale musze sprawdzic najlepiej w twojm temacie.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:20:55 - Edytowany przez: Q__
Picard

21 July 1969 - Neil A. Armstrong and Edwin "Buzz" Aldrin become the first men to walk on the Moon.

A w moim topicu nie znajdziesz, bo dawno przestałem do niego pisać...
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:27:25
Q__

T oja cos znajde i zaczne pisac chodź łatwo nie bedzie taie daty znaleźć- leniuch ze mnie!
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 21 Lip 2006 22:30:54
Picard

leniuch ze mnie

Zatem ja będę pisał, a Ty czytaj... (A'propos, człowiek którego imię przybrałeś nie był leniem.)
atozz
Użytkownik
#15 - Wysłana: 22 Lip 2006 14:46:17
Jeśli chodzi o to co się stało z księżycami Marsa - Phobosem i Deimosem:

"2018
From Marsbase 3 begins an in-depth study on using Phobos and Deimos for mining of materials.
The first homesteaders begin leaving for the Asteroid Belt.
2019
On 50th anniversary of the first manned mission to the moon, all six original Apollo landing sites become historic landmarks.
On Phobos, the larger Martian moon, a temporary base is set up as first mining activity begins."

Według chronologii z książki "Star Trek Spaceflight Chronology" wydanej w roku 1980. Swoją drogą warto sobie porównać daty podane przez Q_ z tym co rzeczywiście wydarzyło się w latach 1980-2006 (ten okres jest tam uwzględniony):

ST Spaceflight Chronology
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 22 Lip 2006 14:53:14 - Edytowany przez: Q__
atozz

"2018
From Marsbase
...

Ten sam tekst jest w MA...

warto sobie porównać daty podane przez Q_ z tym co rzeczywiście wydarzyło się w latach 1980-2006

Ależ ja podawałem daty z NASZEGO świata, nie z ST...

A wyciąg z chronologii też w MA znajdziesz:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Star_Trek_Spacefli ght_Chronology
atozz
Użytkownik
#17 - Wysłana: 22 Lip 2006 16:20:23
Linkujesz do tego samego źródła co ja Wiem że podałeś rzeczywiste daty historyczne a nie trekowe. Chodziło mi o to, że w roku 1980 twórcy trekowej chronologii inaczej wyobrażali sobie kolejne dziesięciolecia niż to co sami przeżyliśmy. Teleskop kosmiczny (Hubble) został wysłany w roku 1990 a nie 1983, pobranie próbek Marsa przez sondę nie nastąpiło w roku 1988 ale dopiero jest planowane, sonda do Saturna nie poleciała w roku 1991 ale w 1997 i właśnie teraz krąży wokół tej planety oraz nie polecieliśmy z powrotem na Księżyc w roku 1994 a w roku 2005 niestety nie urodziło się tam pierwsze dziecko. A w roku 2007 niestety raczej nie będziemy mieli pierwszej stacji kosmicznej w punkcie Lagrange'a L5.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 22 Lip 2006 16:24:22 - Edytowany przez: Q__
atozz

Niestety... Wiemy, że żeczywiśtość ST znacznie wyprzedza naszą (my np. nie mieliśmy, na szczęście zresztą, Wojen Eugenicznych...).

A w roku 2007 niestety raczej nie będziemy mieli pierwszej stacji kosmicznej w punkcie Lagrange'a L5.

Jako dziecko widziałem jej wizję w "Przeglądzie Technicznym" i marzyłem, że kiedyś tam zamieszkam...
Jo_anka
Użytkownik
#19 - Wysłana: 23 Lip 2006 00:38:49
No i nie zapomnijmy o najbardziej znanym ksiezycu w swiecie ST (o którego kolonizacji pisalismy), Ksiezycu Ziemi:

Jeden odcinek Entka (4 sezon - Demons) rozgrywa sie czesciowo na Ksiezycu ziemskim - pare ladnych 'ujec' i widoczkow kolonii gorniczej Orpheus, wtopionej w ksiezycowy krajobraz.
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 23 Lip 2006 01:17:13 - Edytowany przez: Q__
Jo_anka

Jeden odcinek Entka (4 sezon - Demons) rozgrywa sie czesciowo na Ksiezycu ziemskim

Dlatego o Księżycu wspominam...

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ksieżyce w wszechswiecie ST

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!