USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Egoizm w ST
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Raptor 16
Użytkownik
#31 - Wysłana: 21 Lip 2006 13:12:38
Moze Picard uwazal sie za kogos "wyzszego" od Janweway(w dodatku kobieta ), w koncu kilka razy proponowano mu stopien admirała
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 21 Lip 2006 15:57:19 - Edytowany przez: Q__
morfeusz

Zgadza się, zresztą o szacunku Floty dla dyscypliny pisano juź na Forum...

Raptor 16

Moze Picard uwazal sie za kogos "wyzszego" od Janweway(w dodatku kobieta ), w koncu kilka razy proponowano mu stopien admirała

O meski szowinizm go nie posądzam... O poczucie wyższości... owszem, ale ten topic jest właśnie o takich prymitywnych odruchach u górujących nad nami pod względem etycznym ludzi...
Karo
Użytkownik
#33 - Wysłana: 21 Lip 2006 23:08:00
moim zdaniem objawem takich "naszych" zachowań jest np to jaką kto lokatę uzyskał w akademii wydaje mi się że większość kadetów chciało by być najlepszymi i poem służyć na najlepszych okrętach i nie wierzę że nie ma w tym odrobiny próżności a zdrugiej strony zawiści ze strony tych co to w ogonie byli i na służbe na jakimś elitarnym okręcie szans nie mają
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 21 Lip 2006 23:15:20
Karo

moim zdaniem objawem takich "naszych" zachowań jest np to jaką kto lokatę uzyskał w akademii wydaje mi się że większość kadetów chciało by być najlepszymi i poem służyć na najlepszych okrętach i nie wierzę że nie ma w tym odrobiny próżności a zdrugiej strony zawiści ze strony tych co to w ogonie byli i na służbe na jakimś elitarnym okręcie szans nie mają

Zgadzam się z Tobę, że jest to atawistyczne, ale jest to tym razem atawizm dobrze ukierunkowany...
Karo
Użytkownik
#35 - Wysłana: 21 Lip 2006 23:19:34 - Edytowany przez: Karo
oczywiście wiadomo że zdrowa konkurencja zazwyczaj wpływa korzystnie i to jest właśnie fajne że nawet w XXIV wieku rywalizacja motywuje bo przecierz moglibyśmy być tak doskonali że poprostu każdy tak z siebie mógłby dawać z siebie wszystko bez takich dodatkowych bodźców i wtedy mielibysmy komunizm jak się patrzy
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 21 Lip 2006 23:21:05
Karo

przecierz moglibyśmy być tak doskonali że poprostu każdy tak z siebie mógłby dawać z siebie wszystko bez takich dodatkowych bodźców

To będzie zapewne dalszy etap moralnej ewolucji ludności Federacji po etapie zdrowej rywalizacji...
Karo
Użytkownik
#37 - Wysłana: 21 Lip 2006 23:32:35
no ale nawet Q są że tak powiem tacy ludzcy to drażnienie się ze zwykłymi śmiertenikami... no za to z jakim urokiem Q rozmawia z Picardem
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 21 Lip 2006 23:40:23
Karo

no ale nawet Q są że tak powiem tacy ludzcy

Tak naprawdę to Q są w swoim zachowaniu podobniejsi do wspólczesnych nam ludzi, niż "święci" z Federacji...
Jo_anka
Użytkownik
#39 - Wysłana: 22 Lip 2006 16:06:34
A propos atawizmow - to relacje Sisko i Soloka sa dalekie od XXIV wiecznych idealow - DS9, sezon 7 - "Take Me Out to the Holosuite"
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 22 Lip 2006 16:26:31 - Edytowany przez: Q__
Jo_anka

A propos atawizmow - to relacje Sisko i Soloka sa dalekie od XXIV wiecznych idealow

Może przesadzam, ale dla mnie Sisko w ogóle jest odległy od XXIV wiecznych idealow
Jurgen
Moderator
#41 - Wysłana: 22 Lip 2006 22:20:07
Może przesadzam, ale dla mnie Sisko w ogóle jest odległy od XXIV wiecznych idealow

Ha, a Solok to z pewnością ideał Wolkana.
waterhouse
Moderator
#42 - Wysłana: 22 Lip 2006 22:23:00

A to dlaczego?
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 22 Lip 2006 23:21:50
Jurgen

Czy ja bronię Soloka?

waterhouse

A to dlaczego?

Ponieważ zachowuje się jak twardziel a'la XX wieczne murzyńskie getto... W XXIV wieku takie getta z pewnością nie istnieją, więc zachowanie w styylu "gangsta" jest anachroniczne...
waterhouse
Moderator
#44 - Wysłana: 22 Lip 2006 23:27:06 - Edytowany przez: waterhouse
Ponieważ zachowuje się jak twardziel a'la XX wieczne murzyńskie getto...

Aha... a kiedy na przykład tak się zachowywał?

W "Far Beyond The Stars" również pokazał swoje oblicze "twardziela z getta"?

Jest to nieco...niepokojące stwierdzenie...
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 22 Lip 2006 23:35:00
waterhouse

Prosze, nie uznaj mnie za rasistę... Chodzi mi o jego (Sisko) styl ponurego twardziela, któremu nikt nie podskoczy... Owszem umiał też być inny np. w przywołanym, przez Ciebie odcinku ("Far Beyond The Stars"), czy moim ulubionym "Explorers"...
waterhouse
Moderator
#46 - Wysłana: 22 Lip 2006 23:37:16
Chodzi mi o jego (Sisko) styl ponurego twardziela

IMHO jest to spore uproszczenie tej złożonej postaci.
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 22 Lip 2006 23:40:50 - Edytowany przez: Q__
waterhouse

jest to spore uproszczenie tej złożonej postaci

Powiedzmy tak, nie podobają mi się momenty gdy Sisko się tak zachowuje, co nie znaczy, że mam do niego jakieś większe uprzedzenie... Pisałem o tym powyżej...
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Egoizm w ST

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!